chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 08:29   #121
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Hihihih ale mnie naszly sentymenta.
Ja mialam dobrze, moje nogi, a dokladnie lydki zrobily sie wlochaate jak dobieglam 18-tki. Wczesniej mialam kilka wlosow na krzyz i byly jasne, a w wieku 18-tu lat nagle okazalo sie ze sa czarne , dlugie i wcale nie bylo tylko kilka, a cale lydki porosniete. Mamy nie pytalam, w tym wieku pytac przeciez nie bede.
za to pachy zaczelam golic jakos w wieku 15 lat. Pytalam sie mamy co i jak, bo wiedzialam ze ona kilka razy sobie zgolila. Bardzo sie pocilam, a te deo co byly wtedy w sklepach dostepne nie chronily przed pocieniem sie i brzydkim zapachem. Do tego bylam jasna blondynka i uwazalam , ze bardzo to sie rzuca w oczy. ba glowie jasne wlosy, a pod pacha ciemne i ten zapach...
Mama byla przeciwna, bo przeciez jak zgole i beda odrastac to bedzie mnie bardzo swedziec, wiec lepiej ich nie ruszac. Nie moglam uwiezyc, ze az tak zle zniosla moja mama golenie. Przyszlo lato i zgolilam. Pocilam sie dalej, ale nie bylo juz brzydkiego zapachu. Wlosy sobie odrastaly i nic mnie nie szczypalo, nie swedzialo. Pamietam , jak mama sie zdziwila, ze ja nic nie odczuwam, bo ja tak strasznie swedzialo, ze najchetniej idac ulica drapala by sie pod pachami jak malpa. Golilam wlosy co tydzien, za rok zaczelam golic co dwa dni, zeby w miare to wygladalo, a raz na tydzien w zimie.
Razem z nogami musialam zaczac podgalac strefe bikini, bo tez sie nagle okazalo, ze jak wczesniej wlosow tam nie bylo, nagle zaczelo mi wystawac co nie co z pod bielizny. No,a le jak pisalam wczesniej mialam 18 lat i mama nic nie mowila, ze cos sobie gole, czy tez nie. To bym moj wybor. Wczesniej z pachami, podpytalam ja co i jak, bo wiedzialam, ze zacznie jeczec, a tak dowiedzialam sie jakie to zle, po ok 2 m-cach jak przyszlo lato i tak zrobilam swoje i sie problem skonczyl. na koncu wyszlo tak, ze mama podbierala mi moje maszynki i sama zaczynala pachy regularnie podgalac. Jednak nie trwalo to dlugo.
mam niby nowoczesna matke, ale jednak starej daty. Moja mama nigdy nie depilowala sobie strefy intymnej, uwazala to za krepujace, bo jak to tak pokazac sie facetowi i byc tam calkiem gola. teraz mimo swojego wieku i menopauzy troche wylysiala i jest to dla niej krepujace. Pod pachami tez wylysiala , a na nogach ma kilka wlosow, ktore mimo ze nie sa juz takie jasne to jednak nie sa widoczne i ona nie rozumie, ze ja jej zazdroszcze ze sie tam golic nie musi, ze jest tam gladka. Dla niej kobieta bez wlosow intymnych jest naga i ja to krepuje.

Dziewczyny nie ma sie co przejmowac. macie wlosy i wam to przeszkadza to golic, wyrywac. Wybierzcie taka depilacja jaka wam pasuje. Jak sie ma matke ktora nie uznaje usuwania owlosienia to mozecie na rzesach stawac, a i tak bedzie mama przeciwna. Nie ma sie co pytac, zrobic swoje , mama jak zobaczy to pokreci nosem, ale wkoncu dojdzie do niej ze wy stajecie sie dorosle i macie prawo do takich decyzji.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 11:11   #122
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

hmmm... mam pewien problem dopiero niedawno zaczelam golic nogi i pachy ,mama o tym wie bo sie skapnela ale robie to maszynka i zelem normalnie ale wloski po 1 dniu odrastaja,probowalam kremem -na moje nogi nie dziala , depilatorem i woskiem sie boje bo podobno straasznie boli,ostatnio czytalam o pascie cukrowej (domowej) i bardzo sie na nia "napalilam" ale trzeba ja kupic przez neta no a jak przez internet to jest przesylka i mama bd sie pytac co kupilam i zupelnie nie wiem jak jej to powiedziec no bo nie wiem czy pasta cukrowa jest odpowiednia dla nastolatki :/
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 11:23   #123
perhydrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

kataryna wpisz w google albo poszukaj tutaj na wizażu ''pasta cukrowa'' i do dzieła. Tego nei musisz kupować to się robi samemu z domowych składników, o ile pamiętam cytryna, cukier i woda, ale nei pamiętam w jakich proporcjach
perhydrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:37   #124
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

juz raz sie z nia papralam domowym sposobem teraz znalazlam jakis inny przepis z miodem podobno lepszy...no coz pozyjemy zobaczymy ;P
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:05   #125
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Pamiętam jak moja mama pierwszy raz zobaczyła że ogoliłam pachy -wysmiała mnie przy rodzinie. To było dosyć przykre, wydawało mi się że to ze mnie jest jakiś dziwoląg ( wszystkie dziewczyny w szkole goliły) I tak goliłam dalej, az się przyzwyczaiła, sama chyba nigdy tego nie robiła i nie zrobi, jest dosyć staromodna.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:57   #126
milajla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Pamiętam swoje pierwsze pozbycie się włosków z nóg - byłam zaskoczona, że można być aż tak gładkim
__________________
Skąd ten stan? Przecież nic się nie stało...
milajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 15:29   #127
Nesteaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Grr... Ja mam podobny problem.. Jak się kiedyś zapytałam mamie .. to powiedziała że jestem niepoważna. (mam ponad 14 lat). Co mam zrobic.?
Nesteaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 15:41   #128
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Nesteaxd zgol ja przynajmniej bym tak zrobila. Przeciez nie bedzie kazala ci ich potem przykleic zawsze mozesz powiedziec, ze kolezanki (lub co gorsze koledzy) sie z ciebie smieja na lekcjach wf itp.
Mozesz to zrobic np kiedy jej nie bedzie w domu lub podczas kapieli, przeciez cie potem nie oglada i patrzy czy nadal masz wlosy na nogach.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 15:43   #129
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Cytat:
Napisane przez Nesteaxd Pokaż wiadomość
Grr... Ja mam podobny problem.. Jak się kiedyś zapytałam mamie .. to powiedziała że jestem niepoważna. (mam ponad 14 lat). Co mam zrobic.?
Powiedz mamie że to są Twoje nogi i już. Nie wyrzuci Cie z domu za to że nogi ogoliłaś. W razie czego powiedz "to nie z ciebie się smieją" :P
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:23   #130
Nesteaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Dzx wam ; D ....
Nesteaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 13:54   #131
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

aaaż mi sie przypomniał moj pierwszy raz z maszynką w 4kl SP to było mowilam wczesniej mamie ze tez chce tak jak ona ale powiedziała mi ze nie moge bo sobie zrobie krzywde ale wszysko poszlo "gladko" i ani jednej ryski sobie nie zrobiłam...potem tylko cały dzień sobie nogi macałam i byłam w szoku ze sa takie gładkie
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 18:03   #132
baniusia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 79
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Ja goliłam nogi gdy mialam 13 lat.Mama najpierw sie sprzeciwiala ale,ze jestem uparta wkoncu postawilam na swoim i nie miala nic do gadania.
__________________
"Dziś jest ten świetny dzień,po prostu świetny dzień"
baniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:09   #133
Monika3city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Ja w wieku 15 lat też miałam problemy z mamą... mówiła ze to głupie itd... nie przejmować się i robić swoje... starsi zawsze będą marudzić
Monika3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:11   #134
Sueann91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Co za problem. Kup sobie krem depilacyjny i depiluj. Przecież do łazienki ci mama nie wejdzie. Spróbuj mamę przekonać, że chodzi po prostu o higienę, może masz jakąś zaprzyjaźnioną ciotkę, która mogłaby w twoim imieniu mamę trochę urobić?
Sueann91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 19:42   #135
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Naprawdę nie rozumiem dlaczego macie takie problemy z Mamami, w większości są to zapewne kobiety w okolicach czterdziestki. Wciąż jeszcze młode i atrakcyjne. Nie rozumieją, że nastolatka chce być zadbana i nie mieć zarostu? Mam 14 letnią córkę. Dwa lata temu spytała czy może golić nogi i pachy. Opowiedziałam jej o różnych sposobach depilacji,o ich plusach i minusach. Wybrała maszynki jednorazowe, poszłam do drogerii kupiłam. Proste. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła zrobić cokolwiek innego. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozmowach z Rodzicielkami
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:59   #136
baniusia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 79
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiem dlaczego macie takie problemy z Mamami, w większości są to zapewne kobiety w okolicach czterdziestki. Wciąż jeszcze młode i atrakcyjne. Nie rozumieją, że nastolatka chce być zadbana i nie mieć zarostu? Mam 14 letnią córkę. Dwa lata temu spytała czy może golić nogi i pachy. Opowiedziałam jej o różnych sposobach depilacji,o ich plusach i minusach. Wybrała maszynki jednorazowe, poszłam do drogerii kupiłam. Proste. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła zrobić cokolwiek innego. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozmowach z Rodzicielkami
Zgadzam sie,po co robic problem,tam gdzie go nie ma .Fajnie,ze masz takie nowoczesne podejscie do tych spraw ,moja mama niestety nie rozumiala tego .
__________________
"Dziś jest ten świetny dzień,po prostu świetny dzień"
baniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 17:53   #137
Megadenis82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: chce golić nogi ale jak mama ma się skapnąć?

Porozmawiaj z mamą i pwoiedz jej na czym polega problem, w sumie jeśli Twoja mama zauważyła sama powinna Ci coś zaproponować ponieważ wie, że może być to dla Ciebie krępujące, moja mama nigdy ze mną o takich rzeczach nie rozmawiała czego bardzo żałuję
Megadenis82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 18:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.