Nasze kuchenne sztuczki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-01, 14:14   #61
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Ja nie potrzebuje do krojenia cebuli ani zapałek, ani gwizdania... wystarczą mi gogle narciarskie łzy wogóle nie lecą
mąz koleżanki też tak robi
A dzis żeby był podmuch otworzyłam okno i kroiłam cebulę.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 14:31   #62
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez asia8
ja niestety nie mam tej kratki bo gdzies mi zginela dlatego musze to zrobic na blaszce ale chyba dzisiaj pojade zobaczyc czy sa takie kratki osobno w sklepach to kupie dzieki wielkie pa pa
Są do kupienia
Nie wiem, czy w sklepach takich typowych AGD, ale na takich stoiskach typo "dżem, mydło powidło" na pewno są (co parę dni mijam taki sklepik, wiec zwróciłam uwagę)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:49   #63
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

jeszcze mi sie przypomnialo,że ogórka nalezy obierać od tej jasnej strony.
wtedy nie będzie gorzki
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:58   #64
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Przypomniało mi się jeszcze, ze zawsze dodaję mleka do wody podczas gotowania kalafopra, tylko... zapomnioałam, w jakim celu
Moja mama zawsze tak robiła, no i "przeszło" na mnie - chyba albo żeby pozostał biały, albo żeby nie śmierdział podczas gotowania

Nie wiem, po co, ale zawsze daję to mleko
Po co się je daje?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 22:01   #65
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez primavera
Przypomniało mi się jeszcze, ze zawsze dodaję mleka do wody podczas gotowania kalafopra, tylko... zapomnioałam, w jakim celu
Moja mama zawsze tak robiła, no i "przeszło" na mnie - chyba albo żeby pozostał biały, albo żeby nie śmierdział podczas gotowania

Nie wiem, po co, ale zawsze daję to mleko
Po co się je daje?
To jest dobry sposób na to, aby kalafior nie śmierdział. Ja zamiast mleka dodaję do wody liście laurowe. Też działa.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 16:59   #66
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Swiezy chleb latwiej kroic cieplym nozem.
Sosy maja ladny ciemny kolor gdy dodamy do nich odrobine cukru.
Smietana sie lepiej ubije jesli dodamy do niej bialko i krople cytryny.
Mieso staje sie chrupiace gdy polejemy je piwem.
Watrobka cieleca zyskuje smaku, jesli ja na pare godzin wlozymy do mleka.
Do gotujacego kalafiora wrzucic korek z butelki od wina a nie bedzie przykrego zapachu.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:59   #67
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

-szczypta soli przydaje się też do tego żeby mąka po zmieszaniu z wodą nie wytworzyła grudek oraz dodaje się ją do wody w której przechowujemy szczypiorek,koperek etc(wtedy dłużej bedą świeże)

-żeby zapachu kapusty i kalafiora nie byłó,jak się je gotuje można też wrzucić skórkę suchego chleba

-wszelkie owoce typu banany jabłka gruszki nie ściemnieją jak się je skropi cytrynką

-wysuszony ser żółty można zalać świeżym mlekiem na kilka godzin żeby odzyskał świeżość

-żeby mleko nie wykipiało można posmarować brzegi garnka masłem

-można do torebek ryżu, mąki i kaszy wsadzić po listku laurowym, wtedy się nie czepiają żadne paskudne szkodniki

-jeśli świeżo zrobiony budyń posypie się cukrem to kożuch sie nie pojawi

-
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 15:36   #68
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

- dla osób które lubią Karpatkę, ale nie przepadają za robieniem tego kremu który podczas gotowania lubi przywerać, radze zamiast miaszania łyżeczką użyć do tego celu trzepaczki do białek, nic wtedy nie przywiera, można tym mieszać, szurac po dnie i ubijać, krem bedzie puszysty, nic nie bedzie przywierało i szybciej zgestnieje
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:37   #69
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

nikt tego nie pisal - wiec nie wiem czy to takie oczywiste, czy co ale swoje 3 grosze dorzuce -
do jajek dodaje szczypte soli, staram sie nie wrzucac do wrzatku prosto z lodowki - wtedy nie pekaja, jesli gotuje na twardo - uwazam by nie przekroczyc zalecanego czasu - bo jak za dlugo gotowane - dostaja brzydkiej szarej otoczki wokol zoltka,
pomidorki by latwo obrac ze skorki sparzam wrzatkiem (wlasciwie wkladam na kilka sekund do wrzatku)

a jak chce pokroic cebulke - to oczywiscie obieram ja ale zostawiam ten ogonek - i wtedy ona sie w palcach nie rozlatuje tak bardzo przy krojeniu w kostke (bo ten ogonek ja trzyma razem ) - jesli zrozumialyscie z tego o co mi chodzi
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:50   #70
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Witajcie,

ja do "podłych ziemniaków" - np. takich jak są teraz, podczas gotowania dodaje mleka, później odcedzamy, dodajemy masełko i ubijamy. Ziemniaki są gładkie i pyszne ... ja dolewam mleka nie tylko do podłych - są dużo smaczniejsze i świetnie się ubujają.
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:28   #71
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Jeszcze taka może nie sztuczka ale informacja... Jak sprawdzić czy ananas jest dojarzały? Wywąchać go od spodu . Jeśli ma mocny, ananasowy zapach - to znaczy ze jest dojarzały.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 13:43   #72
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Z tym ananasem to się nie zgodzę. Oglądałam ostatnio Pascala i mówił, ze wszelkie wąchanie ananasa od spodu nie jest sposoben na sprawdzenie czy jest on dojrzały czy nie. Widziałam natomiast jak wyrywał te takie nie wiem jak to nazwać (listki czy coś takiego) i jak łatwo odchodziły to dojrzały ale poplątałam
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:53   #73
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez Asieńka_86
Z tym ananasem to się nie zgodzę. Oglądałam ostatnio Pascala i mówił, ze wszelkie wąchanie ananasa od spodu nie jest sposoben na sprawdzenie czy jest on dojrzały czy nie. Widziałam natomiast jak wyrywał te takie nie wiem jak to nazwać (listki czy coś takiego) i jak łatwo odchodziły to dojrzały ale poplątałam
CO?! To teraz jestem zła... Bo nie byłam pewna na 100% ale właśnie spytałam się mamy skąd my wiemy to o ananasie i ona mnie upewniła że mówił to Pascal...jakieś kilka miesięcy temu... To co, zmienił zdanie? Już mu nie ufam
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 14:10   #74
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez primavera
Przypomniało mi się jeszcze, ze zawsze dodaję mleka do wody podczas gotowania kalafopra, tylko... zapomnioałam, w jakim celu
Moja mama zawsze tak robiła, no i "przeszło" na mnie - chyba albo żeby pozostał biały, albo żeby nie śmierdział podczas gotowania

Nie wiem, po co, ale zawsze daję to mleko
Po co się je daje?
przy tego typu historiach przechodzenia z babki na matke z matki na córkę itp to znam pewna smieszna historie gortowanai szybki .

babk przy gotowaniu szynki zawsze odcinala lewy róg ,matka tak samo robiła ,po tem córka i kiedys ktos zapytal :"dlaczego odcina sie ten lewy róg "

nikt nie wiedzial z rodziny ,bo taka jest tradycja ,jest smaczniejsza ,itp rozne byly domysły .

w koncu prawnuczka ktroa tez odcinala ten lewy róg szynki ,zapytala pra babcia na łożu śmierci o ta tajemnice szynki .

babka odpowiedziala :" odciałam bo mi sie do garnka nie miesciała "
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:30   #75
patrice
Raczkowanie
 
Avatar patrice
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hawaii :]:D
Wiadomości: 483
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

aby spradzwic czy awokadao jest dojrzałe trzeba zobaczyc czy taka mała 'końcówka' odpada ( wybaczcie nie wiem jak sie to wachowo nazywa)w kazdym badź razie to jest takie malutkie w tym miejscu jak awokado rosło. jak odpadnie z łątwoscia kiedy skubniemy tzn ze jest dojrzały. ale zamieszałam ale chyba wiecie o co chodzi pzdr
__________________
rzeczy niemożliwe wykonuje od zaraz , cuda zajmują mi troche czasu
patrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:49   #76
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Jeszcze coś, co mi się przypomniało
żeby cebula mi się nie przypaliła w trakcie podsmażania /zeszklenia/, psypują ja solą.

O tym sammym mwiła też ostatnio Nigella
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 19:05   #77
patrice
Raczkowanie
 
Avatar patrice
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hawaii :]:D
Wiadomości: 483
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

krojenie cebuli bez łez- odetnij na samym końcu ogonek.pomaga tez obieranie pod bieżącą zimną wodą.oddychaj ustami.

zapobieganie pekaniu - jesli przed ugotowaniem jajka przekłujesz na koncu skorupke szpilka, powietrze wydostanie sie na zewnatrz i jajko nie peknie podczas gotowania.do popekanych jaj w wodzie wlej troche octu a nie beda sie rozlewały

obieranie papryki-aby obrać paprykę ze skórki opal ką nad płomieniem trzymając warzywo za ogonek.zmiękłą,opaloną skórkę zetrzyj ręcznikiem kuchennym

w skrzynce lodówki przeznaczonej do przechowywania warzyw, warto umieścic mała , suchą gąbkę która pochałaniając wilgoć zapobiegnie

ewentualnemu pleśnieniu i psuciu sie warzyw.
nadmiar tłuszczu w ugotowanych potrawach- wstaw garnek do lodówki i odczekaj az tłuszcz sie zakrzepnie na wierzchu po czym zbierz go łyżką

''ożywianie'' sałaty- zwiędła słata- skrop ją zimną wodą , owiń w ścierke kuchenna i wstaw na godzine do lodówki

pomarańcze i cytryny- obieranie ze skórki-zanim obierzesz pomarańczę włóż ją na 5 min do miski z wrzątkiem. skórka łatwiej bedzie schodziła

kalarfior- żeby nie zżółknął podczas gotowania wlej do wody 2łyżki mleka

sos pomidorowy- jeśli jest za kwaśny dodaj troche utartej marchweki żeby go dosłoddzic.oprócz tego marchew zagęści sos.

ryba zachowa świeży smak jesli bedziesz ja rozrazac w mleku.wykorzytsaj je potem do sosu.
achois mocz przez pół godziny w mleku zeby je troche osolic

ucieranie sera-zeby bez problemu utrzec ser włoz go na 15min do zamrazalnika

aby sprawdzic swiezosc jaj włoz je do miski z zimna woda - jelsi wypłynie nie jest swieze

idelany ryż-do gotujacego sie ryzu białęgo dodaj troche soku z cytryny zeby był puszysty i bialy.dodaj tez troche masła zeby nie wykipiał

to narazie tyle jeszcze cos podesle jak bede miałą chwilke . pzdr
__________________
rzeczy niemożliwe wykonuje od zaraz , cuda zajmują mi troche czasu
patrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:28   #78
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

[quote=Ejva]uwazam by nie przekroczyc zalecanego czasu - bo jak za dlugo gotowane - dostaja brzydkiej szarej otoczki wokol zoltka,


ostatnio gdzieś przeczytałam, że ta otoczka bierze się z tego że w bialłku jesy żelazo a w żółtku siarka i podczas gotowania łączą się w barwny zielonkawy kompleks


to tak off topic
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:55   #79
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Aby nie płakac przy krojeniu cebuli należy ja obrać i wlozyc na kilka minut do zamrażalnika lub pod strumień zimnej wody

Aby babka ładnie wyszła z formy- wyciągam ją i odrazu gorąca kłade na mokrą ściereczkę -na chwilkę .PO przewróceniu do "góry nogami" ciasto pieknie i w calości wychodzi z formy

Gotując kalafior aby nie smierdziało kłade do niego kawałek razowego chlebka

Gotując spagetti można sprawdzić czy juz dostatecznie sie ugorowalo wyciągając jedna nie za dluga nitke i ...rzucić ja od razu na ścianę (kafelki) jak się przyklei do kafelek -gotowe
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 12:22   #80
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez Nutka
Gotując spagetti można sprawdzić czy juz dostatecznie sie ugorowalo wyciągając jedna nie za dluga nitke i ...rzucić ja od razu na ścianę (kafelki) jak się przyklei do kafelek -gotowe
Właśnie wyobraziłam sobie spagetti latające po ścianach
Ciekawy patent- muszę wypróbować, zwłaszcza że TZ jest maniakiem spagetti i jemy co najmniej 2x na tydzień (tzn ja nie-bo już nawet patrzeć na nie nie mogę)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:26   #81
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Eeee, zanim się wyprowadziłam z poprzedniego mieszkania, upstrzyłam sobie kluskami cały sufit. Co ciekawe, takie niedogotowane też się przyklejały.
Stare budownictwo.
Wysokie mieszkanie.
Makaron sobie zwisał
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 17:26   #82
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez CinnaMoon
Eeee, zanim się wyprowadziłam z poprzedniego mieszkania, upstrzyłam sobie kluskami cały sufit. Co ciekawe, takie niedogotowane też się przyklejały.
Stare budownictwo.
Wysokie mieszkanie.
Makaron sobie zwisał
...nie pisalam rzeby rzucac makaronem po suficie u mnie sie sprawdza
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 18:43   #83
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Ale ja nie miałam kafelków
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 20:37   #84
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Czytajac ten watek przyszlo mi do glowy tylko kilka nowosci, bo reszta sie powtarza:

- do jajecznicy zawsze dolewam troche mleka - dzieki temu jest bardziej puszysta i pulchna

- przed dodaniem bakalii do ciasta zawsze obtaczam je w mace - dzieki temu nie opadaja na dno podczas pieczenia

- do nalesnikow, omletow etc. dodaje make przesiana przez sitko - dzialanie takie samo jak mleko w jajecznicy
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 08:08   #85
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Cytat:
Napisane przez mimbi
- do jajecznicy zawsze dolewam troche mleka - dzieki temu jest bardziej puszysta i pulchna
Tez tak robię, dobry patent - a jak powiedzialam o tym w szkole, to kolezanki sie ze mnie smialy
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 13:36   #86
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Mnie tego nauczyl moj niezyjacy juz dziadek - jajecznice robil pierwszorzedna, wlasnie z mlekiem.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:11   #87
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

Ja też zawsze daję mleka do jajecznicy

I jeszcze - żeby piana z białek się ładnie ubiła na sztywno, to zanim wbiję białka sypię troszkę soli do miski.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 08:08   #88
MESA
Raczkowanie
 
Avatar MESA
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 45
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

aby nie płakać przy krojeniu cebuli należy trzymać zapałkę w zębach - właśnie po to jest zapałka, by oddychać przez usta a nie nosem - ja tak zawsze robię, oddycham ustami i pomaga
MESA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:35   #89
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

nie przejrzalam calego wątku dokładnie, wiec niektóre rady mogą sie powtórzyc, wiec wybaczcie, jak co
1) przekrojona cebula nie utraci swojego smaku, gdy posmarujemy ją maslem lub margaryną

2)Aby czosnek łatwo sie obierał, nalezy po podzieleniu go na ząbki zanurzyc na kilka minut w wodzie z kostkami lodu, po upływie tego czasu z łatwoscia sie obierze

3) napoczęty przecier pomidorowy nie spleśnieje, jeżeli jego powierzchnię lekko posolimy i dodamy odrobine oleju

4)aby zapobiec zważeniu się smietany przy zabielaniu zup, czy sosów nalezy ją wczesniej lekko posolic

5) zeby sól w solniczce sie nie zbrylała dodajemy do niej kilka ziarenek ryżu, które pochłaniaja wilgoć

to chyba wszystko
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:37   #90
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Nasze kuchenne sztuczki:)

aha, jeszcze jedno, co do placków ziemniaczanych: jeśli dodamy do ciasta na placki troche rozdrobnionego twarogu, bedą bardziej puszyste i delikatniejsze w smaku
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-19 22:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.