Rozstępy w wieku 14 lat? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-08, 22:19   #1
iguanaiguana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 43

Rozstępy w wieku 14 lat?


Hej, mam 14 lat i zauważyłam u siebie na ciele rozstępy jest ich dużo na pośladkach, jeden na piersi i dwa małe nad kolanem są różowe lub coś pod kolor fioletu. Nie wiem skąd się wzieły mam średniej budowy ciało nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale jestem wegetarianinką od pół roku. Nie wiem co mam z tym zrobić bo wstydze się przebierać w strój kąpielowy i chodzić na basen jak tylko o tym pomyśle chce mi się płakać a mamie wstydze się powiedzieć bo to przecież jest wstyd Czym to może być spowodowane? Czy znikną mi? Co moge zrobić żeby ich się pozbyć i nie wstydzić?
iguanaiguana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 10:56   #2
anusia_1996
Raczkowanie
 
Avatar anusia_1996
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 63
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Ja mam 15 lat i również mnóstwo rozstępów. Czerwone można jeszcze złagodzić , ale jak już zrobią się jasne - za późno. Rób peelingi i nawilżaj ciało. Powinno choć trochę złagodzić skutki tych (...). Pozdrawiam
anusia_1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 19:33   #3
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Ja mam 16 lat i ten sam problem, koleżanka 17 i też to samo. Niestety... Powiedz mamie, to nie jest wstyd. Wiele kobiet ma rozstępy. Tak jak powiedziała koleżanka wyżej-peelingi i nawilżanie, a może całkiem znikną. Jak już zbledną to zostaną na zawsze. A powoduje je zbyt szybki wzrost tkanek, więc wcale nie są rzadkością u nastolatek. Np.ja mam ich sporo na pośladkach, nie jestem gruba, ale mam dużą pupę (taka moja uroda) i mam je odkąd pamiętam... Za to moja koleżanka ma je na kolanach-jest bardzo wysoka.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 20:05   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

większość kobiet ma rozstępy, niezależnie od wagi i wzrostu.

Zaakceptuj je, jak zbledną będą mniej widoczne, dodatkowo masaże i peelingi mogą je lekko spłycić.

Dbaj o skórę i nawilżaj ją regularnie aby uniknąć pojawiania się kolejnych .

Rozejrzyj się wkoło. Niemal każda kobieta je ma. Nie wstydź się.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:33   #5
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

rozstępy naprawdę nie są powodem do wstydu,no bo czemu? to nie jest zależne od ciebie,ma je większość kobiet-taka jest prawda,a mama jest dojrzalą kobietą,przed nia nie musisz sie wstydzic bo juz napewno duzo widziala i przezyla,dla niej rozstepy to pikus . nie zalamuj sie,nie przygladaj im,nie porownuj do innych,to ci nie pomoze,bedziesz jeszcze wiecej rozpaczac.lepiej rób sobie pilingi,masuj,nawilzaj skore,stosuj odp. kremy jesli chcesz,skora zyska na wygladzie a w miedzy czasie zrozumiesz ze te wszystkie Twoje łzy nie byly tego warte,ze to nie wyglada tak źle(na pocieszenie-rozstepy z czasem jasnieją) .kolezanki przestana sie idealizowac i same w rozmowie przyznaja ze mają rozstepy,a to na piersiach,a to na udach.zauwazylam ze maja je nawet moje szczuple i atrakcyjne kolezanki,ktore nie odpedzaja sie od chlopakow,a zadna dziewczyna nigdy nie uzna tego za cos brzydkiego,dziwnego,kazda normalna osoba wie ze to normalne.wszystko co napisalam jest na moim przykladzie,tez mam rozstepy ale juz zdazylam sie z nimi polubic, i zaluję ze przeplakalam tyle nocy, na taką blahostkę. GŁOWA DO GÓRY
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:59   #6
ladyofthecanyon
Przyczajenie
 
Avatar ladyofthecanyon
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 2
GG do ladyofthecanyon
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Rozstępami się nie przejmuj i się ich nie wstydź. Ja mam 15 lat i często marudzę na nie mojej mamie. Nie ma się czego wstydzić. Z tego co wiem to większość moich koleżanek również je ma. Jest to spowodowane szybkim wzrostem ciała. Ja mam ogromne na pośladkach i na biuście. Niektóre są już niestety białe i nie znikną, ale te różowe/fioletowe/czerwone zbledną i będą mało widoczne, albo po prostu będą niewidoczne. Nie ma się co przejmować, bo nie jest to rzecz którą będziesz miała do końca życia. Ja nawet nie zauważyłam kiedy te moje na pośladkach zbledły więc czekaj cierpliwie i dobrze nawilżaj ciało.
ladyofthecanyon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:31   #7
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Też uważam, że nie ma się czym martwić. Każdy ma jakieś rozstępy - niektórzy większe, inni mniejsze.
Ja na przykład mam rozstępy na biuście, które bardzo mnie bawią - piersi mam malutkie więc dla mnie to trochę dziwne. Ale moja teoria mówi, że najwyraźniej urosły od zera do małego B w jedną noc i stąd te szybkie rozciąganie skóry
A mężczyźni najczęściej sami tego nie zauważają, jak większości naszych wad, dopiero gdy zaczynamy narzekać to robi się problem.
Wegetarianizm nie ma z tym nic wspólnego. Masz 14 lat, właśnie dojrzewasz i twoje ciało się zmienia na bardziej kobiece, stąd te rozstępy. Dbaj o nie a nie powinno być za jakiś czas śladu (albo nieznaczny).
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 18:19   #8
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Ja też mam rozstępy i bardzo się ich wstydzę, szczeólnie na plaży. mam je tylko na biodrach, ale kurcze... mam 19 lat. A najgorsze jest to, że smaruje się itp., a to nic nie daje. Na szczęście są blade.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:44   #9
Abenteuer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 545
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Rozstępy to nic strasznego
Możesz kupić w aptece krem, który ograniczy ich pojawianie się oraz te które już masz zbledną i nie będą tak widoczne (z tego co pamiętam są najlepsze te dla kobiet w ciąży). Sama mam 17 lat i sporo rozstępów. No taka jest kobieca natura niestety a jak mówił już ktoś faceci tego nie dostrzegają
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki.
Abenteuer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 11:36   #10
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

U mnie tez się pojawiły jak miałam jakieś 14 lat. Najpierw dziwiłam się co to takiego, mama dopiero uświadomiła mnie, co to jest.
Zastanawiałam się, dlaczego to mi wyszło, skoro się nie roztyłam. Z perspektywy czasu, wydaje mi się, że to może wynik intensywnego wzrostu - zmienia się kształt miednicy, zaokrąglają się biodra, biust się powiększa i rozstepy gotowe.
Zaczęłam to cholerstwo smarować balsamem przeciw cellulitowi jeszcze jak było różowawe, ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy to coś pomogło.
Blizny pobielały, są widoczne, ale na pewno mniej niż wtedy, gdy były różowe.
Obecnie mam 21 lat i do tamtej pory raczej wiecej tego mi się nie pojawiło.
Początkowo też się tego wstydziłam, ale teraz już się przyzwyczaiłam do nich.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:51   #11
titol
Przyczajenie
 
Avatar titol
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 23
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

Cytat:
Napisane przez iguanaiguana123 Pokaż wiadomość
Hej, mam 14 lat i zauważyłam u siebie na ciele rozstępy jest ich dużo na pośladkach, jeden na piersi i dwa małe nad kolanem są różowe lub coś pod kolor fioletu. Nie wiem skąd się wzieły mam średniej budowy ciało nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale jestem wegetarianinką od pół roku. Nie wiem co mam z tym zrobić bo wstydze się przebierać w strój kąpielowy i chodzić na basen jak tylko o tym pomyśle chce mi się płakać a mamie wstydze się powiedzieć bo to przecież jest wstyd Czym to może być spowodowane? Czy znikną mi? Co moge zrobić żeby ich się pozbyć i nie wstydzić?
oczywiście a co w tym dziwnego? ciało szybko się zmienia, rosną kości, kobiece kształty... normalka te szare rozstępy trzeba nawilżać, białe już zostaną, bierz witaminkę C wspomaga budowanie kolagenu
__________________
"Praktyka czyni mistrza"
titol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 15:50   #12
niezamykajoczu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

.

Edytowane przez niezamykajoczu
Czas edycji: 2011-12-06 o 18:08
niezamykajoczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:04   #13
niezamykajoczu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: Rozstępy w wieku 14 lat?

hejka ja też miałam rozstępy na nogach i na pośladkach, jednak na kolanach mi znikły po dwóch latach. moim zdaniem trzeba skórę nawilżać, i peelingować, jak tu wcześniej było opisywane, jednak słyszałam o tym że są kremy na rozstępy, moja koleżanka używała, i mówiła że pomaga. ale mi osobiście się wydaje, że rozstępów się nie ma na całe życie, ponieważ w mojej rodzinie po jakimś czasie znikały one i albo nie były aż tak widoczne.
niezamykajoczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.