Jak pakować drogie Panie, jak pakować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 17:04   #1
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426

Jak pakować drogie Panie, jak pakować?


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0412.jpg (19,8 KB, 244 załadowań)
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"



Edytowane przez guska
Czas edycji: 2018-12-15 o 20:52
guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 19:04   #2
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

czy ten brzuszek to tkanka tłuszczowa? Na takim zdjęciu trudno stwierdzić, ale mi to wygląda nie na tłuszczyk, tylko brzuch niewciągnięty - żeby brzuch był płaski, trzeba go trzymać mięśniami, czyli potocznie mówiąc "wciągać" cały czas. Nie chodzi o to, żeby być cały czas "na wdechu", tylko mieć lekko napięte mięśnie. Na początku trudno się tego nauczyć, bo człowiek stale myśli o wciąganiu brzucha, ale z czasem robi się samo. Bez tego - nie ma mowy o płaskim brzuchu, a nawet taki z tłuszczykiem wygląda o niebo lepiej.

Dopiero doczytałam - nie zakładaj z góry, że nie potraktują Cię poważnie. Warto pytać, i lepiej dopytać, niż robić ćwiczenie nieprawidłowo Głowa do góry, nikt Cię nie zje. Warto się umówić na treningi indywidualne - wiem, że droga sprawa, ale chociaż ze dwa - trzy razy - trener pomoże ułożyć plan ćwiczeń dopasowny do efektu, jakiego oczekujesz, pokaże jak robić ćwiczenia prawidłowo, wyjaśni jaka maszyna co czego służy - warto

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2015-02-02 o 19:08
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 07:41   #3
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
czy ten brzuszek to tkanka tłuszczowa? Na takim zdjęciu trudno stwierdzić, ale mi to wygląda nie na tłuszczyk, tylko brzuch niewciągnięty - żeby brzuch był płaski, trzeba go trzymać mięśniami, czyli potocznie mówiąc "wciągać" cały czas. Nie chodzi o to, żeby być cały czas "na wdechu", tylko mieć lekko napięte mięśnie. Na początku trudno się tego nauczyć, bo człowiek stale myśli o wciąganiu brzucha, ale z czasem robi się samo. Bez tego - nie ma mowy o płaskim brzuchu, a nawet taki z tłuszczykiem wygląda o niebo lepiej.

Dopiero doczytałam - nie zakładaj z góry, że nie potraktują Cię poważnie. Warto pytać, i lepiej dopytać, niż robić ćwiczenie nieprawidłowo Głowa do góry, nikt Cię nie zje. Warto się umówić na treningi indywidualne - wiem, że droga sprawa, ale chociaż ze dwa - trzy razy - trener pomoże ułożyć plan ćwiczeń dopasowny do efektu, jakiego oczekujesz, pokaże jak robić ćwiczenia prawidłowo, wyjaśni jaka maszyna co czego służy - warto
Dziękuję za odpowiedź, trochę tłuszczyku tam jest, ale rzeczywiście, jakiejś oponki wielkiej to ja nie mam, może rzeczywiście masz rację - spróbuję nauczyć się "trzymania w ryzach" mojego brzucha
Także pewnie umówię się na jakiś trening personalny, pewnie będzie tak lepiej.
Jeśli się w sobie zbiorę to od marca zakładam Wizażowy dziennik
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:12   #4
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Z tym nie wyglądaniem na swój wiek to ja bym nie przesadzała. Jak zaczęłam chodzic na siłkę to miałam 17 lat i byłam traktowana normalnie. Szkoda, że przestałam ale to nieważne
Mam prawie ten sam wzrost i wagę, ale jestem 10 lat starsza możesz zajrzec do mojego dziennika lub bloga, może cos znajdziesz interesującego
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:21   #5
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Z tym nie wyglądaniem na swój wiek to ja bym nie przesadzała. Jak zaczęłam chodzic na siłkę to miałam 17 lat i byłam traktowana normalnie. Szkoda, że przestałam ale to nieważne
Mam prawie ten sam wzrost i wagę, ale jestem 10 lat starsza możesz zajrzec do mojego dziennika lub bloga, może cos znajdziesz interesującego
Haha, no coż, ja bez makijażu to tak 15, no góra 16 podobno
Bardzo chętnie zaglądnę.
Mam pytanie jeszcze wracając do mojego brzucha - skoro mam tam tę małą oponkę, to czy powinnam być na redukcji? Chodzi mi o dietę. Czy jeść normalnie, bo się pogubiłam.
Chcę zgubić troszkę tego tłuszczyku, ale czy ujemny bilans kaloryczny jest w tym wypadku dla mnie dobry?
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:28   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

A jak wyglada reszta Twojego ciała? Jesz dużo węgli prostych? Owoce, albo nie daj borze słodycze etc?
Co do treningu siłowego, to zajrzyj na forum SFD, tam jest rozpiska dla początkujacych.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2015-02-03 o 15:30
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:24   #7
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Ja właśnie ćwiczę planem FBW z forum SFD
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 16:54   #8
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Treningi żywcem ściągnięte z frum niekoniecznie się sprawdzą w praktyce,aczkolwiek mogą stanowić wskazówkę do tego jak może wyglądać prawidłowo ułożony trening.
Ćwiczenia dpopasuj pod sprzęt jaki masz na siłowni oraz na początek korzystaj z ćwiczeń łatwych,które wykonasz poprawnie technicznie

Jeszcze nie słyszałam aby na siłowni traktowano kogoś niepoważnie ze względu na wiek - widywałam dziewczyny 15-16-letnie,które całkiem dobrze sobie radziły i wiedziały po co przyszły
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 11:14   #9
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Treningi żywcem ściągnięte z frum niekoniecznie się sprawdzą w praktyce,aczkolwiek mogą stanowić wskazówkę do tego jak może wyglądać prawidłowo ułożony trening.
Ćwiczenia dpopasuj pod sprzęt jaki masz na siłowni oraz na początek korzystaj z ćwiczeń łatwych,które wykonasz poprawnie technicznie

Jeszcze nie słyszałam aby na siłowni traktowano kogoś niepoważnie ze względu na wiek - widywałam dziewczyny 15-16-letnie,które całkiem dobrze sobie radziły i wiedziały po co przyszły
Ale jeśli ktoś nie zna się na tym, i nie wie jak ułożyć trening, to nie ułoży go podpatrujac gotowce z forum.

Swoją drogą.. Jeden z tych gotowcow który ćwiczę :
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi stojąc
+ściąganie drążka wyciagu górnego do klatki
Zginanie nóg leżąc na brzuchu
+wykroki
Pompki


Jak myślicie, czym bym mogła zastąpić wyciskanie sztangi?
Bardzo lubię wioslowanie. Może tym?

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

No i czy po treningu fbw powinnam jeszcze ćwiczyć brzuch?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 17:55   #10
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Po to są instrukorzy na siłowniach aby pomóc osobom początkującym w ułożeniu planu,pokazaniu do czego służą poszczególne przyrządy itp.Nie bójcie się o to pytać,przecież oni po to tam są! Po co szukać po forach,internecie,skoro płacąc za karnet na siłce,macie to poniekąd wliczone w usługę.A przynajmniej tak być powinno

Wyciskanie sztangi stojąc jest ćwiczeniem na barki.Lepiej je robić siedząc,bo odciążasz kręgosłup.Możesz zastąpić wyciskaniem sztangielek siedząc: oburącz jednocześnie lub naprzemiennie.

Wiosłowanie jest na mm.najszerszy grzbietu,więc inna grupa mięśni

Po co Ci martwy ciąg i to na samym początku treningu? Chyba,że robisz go ze sztangielkami lub małym gryfem i to na podeście,to ok.W innym przypadku,ćwiczenie służy wyłącznie budowaniu siły i wzmocnieniu mm.prostego grzbietu.Nie dawałabym go też na początku treningu,chyba,że chodzi Ci o delikatne rozciągnięcie mm.pośladkowych i dwugłowych,ale to wtedy też na podeście (stepie)

Ja brzuch robię po każdym treningu siłowym.Jest to grupa mięśni,która szybko się regeneruje i którą warto "katować".Nie piszesz ile serii i ile powtórzeń robisz,jak często ćwiczysz.Brakuje tam ćwiczeń na bicepsy,tricepsy,łydki
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2016-01-17 o 17:57 Powód: literówki
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 18:44   #11
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

U nas na siłowni to nawet nie wiadomo kto jest trenerem z siłowni a kto nie. Poza tym każdy jest zajęty i nie przerwie treningu z kimś kto mu zapłacił dla kogoś kto mu nie zapłacił :/ myślę że tak jest nie tylko tam gdzie ja ćwiczę...

Wykupilam sobie jedną godzinę z trenerem właśnie żeby mi pokazał prawidłowa technikę niektórych ćwiczeń itd. Więc za tydzień spróbuję wyciągnąć od niego jak najwięcej
Swoją drogą... U nas na siłowni godzina z trenerem kosztuje ok 100-150zl...znalazlam niedaleko taka mała siłownię gdzie godzina kosztuje 30 zł i się zastanawiam czy wykupić ale cena jest podejrzanie niska

Ja wzielam plan z tej strony
http://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FB...D-t840097.html
Teraz jestem ciekawa czy którykolwiek z nich jest ok?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg

Edytowane przez Dusiia
Czas edycji: 2016-01-17 o 18:48
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 08:17   #12
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Spróbój za te 30zł - niska cena nie zawsze idzie w parze z niską jakością

Niestety,nie mam czasu tutaj szczegłówo rozpisywać ani przegladac treningów,bo mam swoje klientki,ale zastanawiam się czy nie założyć tematu,w którym wrzucę przykładowe treningi dla początkujących. Układałam ich sporo dla różnych osób i mogłabym tu kilka "gotowców" zamieścić.Może komuś się to przyda.Co o tym sądzicie? W sportach siłowych jestem od 24-ech lat,w tym 20 wyczynowo,więc temat jest bliski mojemu sercu
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 17:31   #13
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Bylo by super!!!
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 18:34   #14
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

To w przyszłym tygodniu postaram się to zrobić,bo w tym czasowo zajechana jestem.Oprócz pracy,treningów na siłowni,treningów z klientkami indywidualnymi,opieką nad dzieckiem i psem,mam jeszcze kilka innych spraw na głowie i do weekendu raczej "nie ogarnę" się,ale obiecuję wybrać najlepsze z możliwych treningi,czyli takie,w których uwzględniłam sprzęt,jaki znajduje się w większości siłowni i zamieszcze przykłady rozpisek dla początkujących
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:42   #15
no.:502068917013
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56
GG do no.:502068917013
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Po co Ci martwy ciąg i to na samym początku treningu? Chyba,że robisz go ze sztangielkami lub małym gryfem i to na podeście,to ok.W innym przypadku,ćwiczenie służy wyłącznie budowaniu siły i wzmocnieniu mm.prostego grzbietu.Nie dawałabym go też na początku treningu,chyba,że chodzi Ci o delikatne rozciągnięcie mm.pośladkowych i dwugłowych,ale to wtedy też na podeście (stepie)
Martwy ciąg to świetne ćwiczenie, poza prostownikami angażuje też m.dwugłowe, pośladkowe, najszerszy, mięśnie stabilizujące. Ponadto jak każde ćwiczenie wielostawowe wpływa pozytywnie na ogólną sprawność fizyczną, dobrze przekłada się na ruch w codziennym życiu (podnoszenie np. pudełka z ziemi) a wydatek energetyczny podczas wykonywania ciągu jest wysoki co z pewnością zadowoli trenujące panie. Większość początkujących pań jest w stanie wykonać poprawny ciąg ciężarem 20-30 kg. W powyższym zestawie ciąg jest najcięższym ćwiczeniem, wielostawowym i właśnie powinien znajdować się na początku treningu!

A co do barków to można porobić wznosy hantelkami, ew. wyciskanie leżąc, pompki
no.:502068917013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:29   #16
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Owszem,ale pod warunkiem,że ćwiczenie jest wykonywane prawidłowo technicznie.Błędy techniczne mogą narazić ćwiczącego na poważne kontuzje kręgosłupa,kolan.A z moich obserwacji na siłowni wynika,że mało kto robi martwy ciąg poprawnie,a najwięcej błędów popełniają właśnie osoby początkujące

Istnieje też spora różnica w martwym ciągu "kulturystycznym" a "trojbojowym",a ludzie czasem nie rozróżniają. Przy tym ćwiczeniu najbardziej angażowany jest prostownik grzbietu,przez co kręgosłup najbardziej narażony jest na urazy,jeżeli ktoś nie dostosuje ciężaru do swoich możliwości jak również popełni błędy techniczne.Najszerszy grzbietu jest angażowany mininalnie,bo przecież ręce trzymamy wąsko i "ciągniemy" podchwytem.MM.dwugłowe i pośladkowe są głównie ROZCIĄGANE. A które to mm.STABILIZACYJNE?

Ćwiczenie wykonujemy jako pierwsze w treningu trójbojowym na budowanie siły.W treningu kulturystycznym też możemy,ale wyłącznie w celu rozgrzania i rozciągnięcia mięśni,najlepiej z podestu i zmałym obciążeniem.Mimo wszystko nie polecam tego ćwiczenia osobom,które dopiero zaczynają "przygodę" z siłownią,bo często może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wyciskanie leżąc i pompki to ćwiczenia na klatkę piersiową i niekoniecznie dla początkujących pań
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2016-01-29 o 18:33
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 22:07   #17
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Ja początkująca nie jestem, w jakimś stopniu.... A martwy ciąg jest bardzo często pierwszym ćwiczeniem w treningu FBW
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 08:44   #18
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak pakować drogie Panie, jak pakować?

Ja wyraziłam tylko swoją opinię ,a co kto i w jakiej kolejności będzie ćwiczył,to już jego prywatna sprawa.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-31 09:44:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.