Panika,obawa szok-30stka sie zbliza! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 21:33   #271
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Deede, rozumiem Cię, bo sama mam podobnie.
Nigdy o samej sobie nie myślałam w kategoriach, że jestem jakoś wybitnie uczciwa... Ale obserwacja i poznawanie życia sprawiają, ze zmieniam o sobie zdanie na lepsze. Po prostu widzę jacy są inni ludzie. Szczególnie w pracy jest to widoczne, bo w życiu towarzyskim mniej: tu dobieramy sobie ludzi podobnych do nas, z którymi coś nas łączy... Ale wiadomo, że czas weryfikuje również znajomości i przyjaźnie....

Brzydzę się cwaniactwem, donosicielstwem, fałszem.. Natomiast dla niektórych są to metody by szybko przeskoczyć kilka szczebli.
Jakiś czas temu usłyszałam w pracy od szefa, że jestem "za uczciwa" - co za obelga.. Nie no, święta nie jestem, bo jak znajdę 100 tysięcy w reklamówce, to nie polecę z tym na policję, o nie.. Ale .. Tak się zastanawiałam, co ja z tego mam? W sumie nic. Generalnie to nie ja jestem jakoś super fair - to reszcie często brakuje chociażby podstaw jakiegoś honoru.. Nie liczę, że "jak ja będę ok, to inni też będą wobec mnie" - o nie, za dużo już widziałam. Wręcz przeciwnie.. Może to kwestia wychowania? U mnie zawsze wszyscy byli honorowi, uczciwi - i mieli szacunek za to, ale to było lata świetlne temu.. Z genami się nie wygra, chyba o to chodzi
(jak teraz na to patrzę, to widzę, czemu kultura punkowa tak mi pasowała - tam głównymi wartościami była bezpośredniość i szczerość wzgl. siebie i innych. Stare czasy..)
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:28   #272
Laminka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 35
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

sylwia7983 tez bym chciala, zeby po 30 moje zycie sie zmienilo, na razie sobie wmawiam, ze zycie dopiero zaczyna sie po 30
Laminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 20:26   #273
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez Laminka Pokaż wiadomość
sylwia7983 tez bym chciala, zeby po 30 moje zycie sie zmienilo, na razie sobie wmawiam, ze zycie dopiero zaczyna sie po 30
Też mam taką nadzieję
Dzisiaj wkroczyłam w świat pięknych trzydziestoletnich.... chodź nie powiem od kilku dni jakoś dziwnie się czuję z tą świadomością...

Owszem, zaczęłam trochę panikować, pierwsze kremy na zmarszczki, zapasy kosmetyków, ale mam nadzieję że to chwilowe.... z czasem i tak nie wygram...
Teraz byle do przodu...

Chodź ostatnio wszystko mi się posypało... straciłam pracę po kilku latach, straciłam przyjaciela i nadzieję na trwały związek (a wiedziałam że to TEN jedyny, szkoda że on był na nie )
Do tego z braku pracy i kasy po kilku latach samodzielności wróciłam na "stare śmieci" czyli do rodziców.
Mam 3 siostry młodsze, wszystkie mężatki i dzieciate.
Pochodzę z małej miejscowości, gdzie bycie singlem W TYM wieku jest powodem wstydu dla rodziny,znajomi z dawnych lat udają że cię nie znają - urywają kontakt tłumaczeniem że mają swoje życie, nie zapraszają cię na imprezy (bo jeszcze bym odbiła jakiegoś męża, czy chłopaka ) To najgorsze urodziny w moim życiu.

I znów zaczynam od nowa....
Pocieszające że teraz to może być tylko lepiej....
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 10:03   #274
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Pocieszające że teraz to może być tylko lepiej....
Nie chcę Ci odbierać tej nadzei, ale nie sądzę żeby przez sam fakt skończenia 30 lat Twóje życie miało się diametralnie odmienić tak jak byś chciała i to bez wysiłku. Tak to nie działa, niestety...Czy będzie lepiej zależy od Ciebie i warunków jakie sobie sama stworzysz.

Faktycznie masakra wrócić do rodziców kiedy się już z domu wyszło...Rozumiem, że absolutnie nie było innej możliwości ? Nie wiem..wynająć pokój z kimś innym, pożyć trochę z oszczędności, pożyczyć trochę forsy od rodziców czy znajomych zanim nie znajdzie się nowej pracy ?

Życzę szybkiego ponownego usamodzielnienia się. Trzymam kciuki Oby sytuacja, w której się znalazłaś była chwilowa. Ale musisz działać.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:40   #275
Temperance30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 268
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Nie ma co panikować, ja się cieszę z tego, że 30-stka już za mną
Poza tym, że muszę bardziej uważać na dietę (niestety), to wyglądam lepiej niż jak miałam 20 lat - cera, ubrania, kosmetyki. Poza tym najważniejsze to doświadczenie, jakiego się nabiera z wiekiem, poczucie własnej wartości (z tym miałam problem przez całe życie), no i ukochana niezależność.
A co do ilości kosmetyków - oczywiście, że mam ich całe mnóstwo, no ale skoro stać mnie to czemu mam sobie tej przyjemności odmówić
Temperance30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 02:05   #276
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Nie chcę Ci odbierać tej nadzei, ale nie sądzę żeby przez sam fakt skończenia 30 lat Twóje życie miało się diametralnie odmienić tak jak byś chciała i to bez wysiłku. Tak to nie działa, niestety...Czy będzie lepiej zależy od Ciebie i warunków jakie sobie sama stworzysz.

Faktycznie masakra wrócić do rodziców kiedy się już z domu wyszło...Rozumiem, że absolutnie nie było innej możliwości ? Nie wiem..wynająć pokój z kimś innym, pożyć trochę z oszczędności, pożyczyć trochę forsy od rodziców czy znajomych zanim nie znajdzie się nowej pracy ?

Życzę szybkiego ponownego usamodzielnienia się. Trzymam kciuki Oby sytuacja, w której się znalazłaś była chwilowa. Ale musisz działać.
Dzięki.
Wiem że wszystko zależy ode mnie... grunt by do przodu, nie stać w miejscu.
Szukam stałej pracy, na razie łapię co się da (prace dorywcze) byle nie siedzieć w domu, zastanawiam się nad jakimś kursem : muszę zmienić zawód (od października podyplomowe jak na razie odkładam oszczędności by je opłacić ).
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2010-06-14 o 19:00
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 12:31   #277
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Minęło kilka miesięcy i trochę się działo...
Znalazłam nowa pracę, duużo lepszą niż poprzednia. Super atmosfera, jak na razie z radością chce się do niej chodzić...
W życiu pojawił się nowy Ktoś (nie szukałam, sam się znalazł zupełnie niespodziewanie), jesteśmy ze soba 3 miesiąc, ostatnio usłyszałam od niego że chciałby abym była matką jego dzieci

30 stka to całkiem fajny okres w życiu kobiety..
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2010-10-21 o 12:33
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 16:42   #278
Biedronilla
Zadomowienie
 
Avatar Biedronilla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 778
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Minęło kilka miesięcy i trochę się działo...
Znalazłam nowa pracę, duużo lepszą niż poprzednia. Super atmosfera, jak na razie z radością chce się do niej chodzić...
W życiu pojawił się nowy Ktoś (nie szukałam, sam się znalazł zupełnie niespodziewanie), jesteśmy ze soba 3 miesiąc, ostatnio usłyszałam od niego że chciałby abym była matką jego dzieci

30 stka to całkiem fajny okres w życiu kobiety..

Maruda gratuluję (pracy, zmian na lepsze i pozytywnego nastawienia). Czytając twego pierwszego posta i aktualnego aż się nie da nie powiedzieć, 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'
Powodzenia w świecie pięknych trzydziestoletnich
Biedronilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:06   #279
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez Biedronilla Pokaż wiadomość
Maruda gratuluję (pracy, zmian na lepsze i pozytywnego nastawienia). Czytając twego pierwszego posta i aktualnego aż się nie da nie powiedzieć, 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'
Powodzenia w świecie pięknych trzydziestoletnich

dzięki
rzeczywiście, u mnie się sprawdziło...
O dziwo, tamte doświadczenia wzmocniły mnie psychicznie, teraz nawet na trudne sytuacje patrzę optymistycznie i z dużym dystansem(co nas nie zabije to nas wzmocni-nie lubię tego stwierdzenia, ale też coś w tym jest).
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:36   #280
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Minęło kilka miesięcy i trochę się działo...
Znalazłam nowa pracę, duużo lepszą niż poprzednia. Super atmosfera, jak na razie z radością chce się do niej chodzić...
W życiu pojawił się nowy Ktoś (nie szukałam, sam się znalazł zupełnie niespodziewanie), jesteśmy ze soba 3 miesiąc, ostatnio usłyszałam od niego że chciałby abym była matką jego dzieci

30 stka to całkiem fajny okres w życiu kobiety..
No widzisz ?! Świetnie, gratulacje ! Oby tak dalej

Co do pogrubionego: 40tka też podobno niesłaby A i 50tka ma swoje zalety. Jak każdy etap w życiu.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:16   #281
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
dzięki
rzeczywiście, u mnie się sprawdziło...
O dziwo, tamte doświadczenia wzmocniły mnie psychicznie, teraz nawet na trudne sytuacje patrzę optymistycznie i z dużym dystansem(co nas nie zabije to nas wzmocni-nie lubię tego stwierdzenia, ale też coś w tym jest).
Ja też za nim nie przepadam ale na prawdę coś w nim jest...
Gratulacje
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 16:02   #282
Niepokorna
Rozeznanie
 
Avatar Niepokorna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 702
Dot.: Panika,obawa szok-30stka sie zbliza!

Ja w maju zacznę magiczną 30Myślę że będzie to cudowny okres...
Niepokorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.