Zmiany potrądzikowe - blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 11:32   #1
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130

Zmiany potrądzikowe - blizny


Witam ostatnio byłam u dermatologa i pokazałam jej moje lizny potrądzikowe. Trądziku jakiegos strasznego nie miałam pare wyprysków poprostu. Blizny przypominają malutkie dziury i są ciemnego odcieniu (mam śniadą karnacje). Na to pani doktor powiedziała, że nic się nie da z tym zrobić. Załamana wyszłam i szukałam w internecie jakiś informacji na ten temat. Niestety nigdzie nic nie znalazłam. Może wy miałyście lub borykacie się z podobną przypadłością? Macie jakieś rady? Blizn jest niewiele, jednakże nie wyobrażam sobie mieć je do końca życia.
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:09   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Cytat:
Napisane przez paulina931 Pokaż wiadomość
Witam ostatnio byłam u dermatologa i pokazałam jej moje lizny potrądzikowe. Trądziku jakiegos strasznego nie miałam pare wyprysków poprostu. Blizny przypominają malutkie dziury i są ciemnego odcieniu (mam śniadą karnacje). Na to pani doktor powiedziała, że nic się nie da z tym zrobić. Załamana wyszłam i szukałam w internecie jakiś informacji na ten temat. Niestety nigdzie nic nie znalazłam. Może wy miałyście lub borykacie się z podobną przypadłością? Macie jakieś rady? Blizn jest niewiele, jednakże nie wyobrażam sobie mieć je do końca życia.
Idź do innego dermatologa-są skuteczne środki, których "moc" dobiera się do indywidualnej cery. Da się zrobić i da sie skutecznie zrobić
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:23   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Dokładnie. Na blizny są metody, czasem kosztowne, z pewnością trochę trwające ale są. Począwszy od maści, aż po zabiegi medycyny estetycznej. Zawsze coś Ci pomogą, jak nie całkiem to chociaż trochę ale to trochę zawsze jest widoczne i opłacalne
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 18:43   #4
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Rozumiem. Czyli jednak wszystko da się zrobic Dziekuję i w takim razię pójdę do innego specjalisty Wtedy zdam relacje
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:35   #5
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Cytat:
Napisane przez paulina931 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Czyli jednak wszystko da się zrobic Dziekuję i w takim razię pójdę do innego specjalisty Wtedy zdam relacje
Czekam zatem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 10:34   #6
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Nie zawsze (czyt. najczęściej) da się coś zrobić, najpewniej trafiłaś po prostu na wyjątkowo rzadki okaz - uczciwego dermatologa. Mi specjaliści medycyny estetycznej zniszczyli twarz.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:35   #7
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
Nie zawsze (czyt. najczęściej) da się coś zrobić, najpewniej trafiłaś po prostu na wyjątkowo rzadki okaz - uczciwego dermatologa. Mi specjaliści medycyny estetycznej zniszczyli twarz.

a na jaki zabieg chodzilas???
moiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 19:38   #8
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

4x mikrodermabrazja, 2x TCA cross + Jessner i 1x Green-peel, 2 lata dzień w dzień z przerwą tylko na lato na Zoracu - zero jakichkolwiek efektów, TCA na całe policzki - trwałe czerwone plamy, wyżłobienia, zapadnięcia skóry i kilkadziesiąt małych dziurek, zero pozytywnych efektów. Polecam poczytać czy na wizażu, czy wygooglować na zagranicznych forach wątki o przebarwieniach i bliznach po kwasach i po laserze frakcyjnym, sporo tego jest - dużo więcej, niż zdjęć pokazujących pozytywne efekty, zrobionych przy takim samym kącie i świetle i wstawionych przez zadowolonego pacjenta, a nie przez lekarza.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:19   #9
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

No z bliznami tego typu to jest ciężka sprawa. Opinie na temat zabiegów są skrajnie różne, często bardzo złe, szczególnie na forach zagranicznych, gdzie wchodzą ludzie, u których takie zabiegi były wcześniej dostępne.

Z mojego wywiadu w necie, wydaje mi się, że na blizny wklęsłe kremy, kwasy i mikrodermabrazja nie pomagają.
Dermabrazja i lasery to strasznie ryzykowne zabiegi.

W sumie, na dzień dzisiejszy widzę dwie jako takie opcje - laser fraxel lub roll cit medyczny (nie kosmetyczny). Szczególnie ten drugi wydaje się prezentować najlepszy stosunek spodziewane efekty/ryzyko.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:13   #10
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Na TCA zdecydowałam się właśnie dlatego, że była to najmocniejsza rzecz obok fraxela, a wydawała się dużo bezpieczniejszą opcją - błąd, ale o Fraxelu przebrnęłam przez dziesiątki wątków na zagranicznych stronach typu acne.org czy realself, gdzie piszą normalni ludzie, a nie dermatolodzy robiacy sobie fałszywą reklamę - uogólniając, na 10 osób 2 były zadowolone, 4 nie widziały żadnych efektów, a 4 widziały tragiczne efekty, z czego należy brać na poprawkę, że sporo z piszących o "przeraźliwych bliznach po tradziku" ma po prostu kilka rozszerzonych porów bądź przebarwienia, które w kilka miesięcy na ogół da się zlikwidować w domu - ich raczej nie trudno usatysfakcjonować. Roll-cit zaś wydaje się dawać czasowy efekt - gojąca się skóra na ogół jest bardziej napięta, ergo gładsza, ale potem wraca do stanu z przed. Ostatecznie gdyby wystarczyło się rolować, to nikt nie decydowałby się na piekielnie drogie i nic nie warte zabiegi medycyny estetycznej...
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje

Edytowane przez Lucjana19
Czas edycji: 2012-03-20 o 21:14
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:16   #11
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Polecam:
maść z witaminą A
jakieś serum lub krem z witaminą C
czysty kolagen
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 10:45   #12
Angelunek
Przyczajenie
 
Avatar Angelunek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Mam podobny problem , opowiem Ci moją historię , oraz to , jak sobie radzę z tym bliznowym problemem i o efektach .

Mam 17 lat (prawie) . W wielu 15 lat zaatakował mnie trądzik ropny na policzkach , po wizycie u kosmetyczki , która przeniosła na moją twarz bakterie tym urządzeniem do peelingu ultradźwiękowego . Z trądzikiem męczyłam się półtora roku , teraz już mam pojedyncze krostki , które nie są dużym problemem . Jeszcze pół roku temu miałam okropne blizny na policzkach , które były widoczne nawet przez podkład .

Teraz z podkładem wyglądam prawie idealnie (nie używam podkładu mocno kryjącego , tylko takiego z vichy) a bez podkładu również jest dobrze . Gdy tylko skóra całkowicie się zagoi będę mogła całkowicie odstawić podkłady ; ) tylko na to czekam .

A więc od pół roku używam Differinu cierpliwie i konsekwentnie . Jest to żel na receptę z retinoidem III stopnia .

Dodatkowo powinnaś pić tran lub zażywać go w kapsułkach ; najlepiej vitamarin albo inny , ale koniecznie z rekina nie z dorsza . Nie stosuj podkładów o ciężkiej konsystencji , nie używaj kremów z parafiną (mineral oil) , odstaw kosmetyki drogeryjne . Unikaj kontaktu z promieniami UV dopóki nie pozbędziesz się blizn , nie opalaj się innymi słowy .
Angelunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:56   #13
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Konsekwentnie mylicie blizny z przebarwieniami... Rzadko które przebarwienia są trwałe, 90% da się pozbyć w domu takimi słabiutkimi rzeczami jak nawet wspomniany Differin - TO NIE BLIZNY, na bliznę możecie wylać całą tubkę i najwyżej się zaczerwieni i zacznie babrać, ale na pewno się nie zredukuje.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:17   #14
Angelunek
Przyczajenie
 
Avatar Angelunek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Zmiany potrądzikowe - blizny

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
Konsekwentnie mylicie blizny z przebarwieniami... Rzadko które przebarwienia są trwałe, 90% da się pozbyć w domu takimi słabiutkimi rzeczami jak nawet wspomniany Differin - TO NIE BLIZNY, na bliznę możecie wylać całą tubkę i najwyżej się zaczerwieni i zacznie babrać, ale na pewno się nie zredukuje.
Uwierz mi wiem co to blizny , mam takie dołki , które powoli schodzą .
Angelunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.