Żywotność kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 09:23   #1
TranceGirl
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 25

Żywotność kosmetyków


zawsze mam problem z kremami do twarzy, gdyż zużywam je powoli a nie wiem jaki jest ich termin ważności, niby na opakowaniu pisze 3 lata, ale czy tak jest naprawdę? To samo dotyczy tuszów do rzęs i balsamów do ciała. Napiszcie co o tym myślicie
TranceGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 09:54   #2
TranceGirl
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 25
Dot.: Żywotność kosmetyków

pomóżcie mi prosze bo szkoda mi wyrzucać kosmetyków
TranceGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 11:34   #3
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Żywotność kosmetyków

Jeśli na opakowaniu jest napisane, ze ma trwałośc np. 3 lata, to tak jest naprawdę, nie ma sensu wyrzucać wcześniej. Kremy, balsamy składają sie z takich substancji, ktore odpowiednio przechowywane nie tracą nic ze swoich właściwosci.
Natomiast po przekroczeniu terminu ważności kosmetyk nie zawsze nadaje sie do wyrzucenia, ale bardzo często substancje czynne ulegają rozkladowi(czyli nie mają już określonego działania) i związki które z nich powstają mogą np. uczulać.
Tak na oko nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dana substancja czynna sie rozłożyła, więc lepiej wyrzucić przeterminowane kosmetyki.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 11:56   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Żywotność kosmetyków

Zwróć uwagę na jedno - na kosmetykach z reguły jest podany termin ważności od daty produkcji - najczęsciej są to trzy lata, czasem mniej. Ale w momencie otworzenia kosmetyku powinno się go zużyć szybciej a nie czekać 3 lata. Na wielu kremach, balsamach bedziesz mieć taki znaczek otwartego słoiczka i datę - 12M albo 6M. Oznacza to, iż dany produkt musisz zużyć w ciągu roku lub sześciu miesięcy licząc od daty otwarcia.
Osobiście staram się zużyć kosmetyki pielęgnacyjne w ciągu 6 miesięcy. Lepiej nie ryzykować uczulenia czy podrażnienia, w takim kremie mogą rozwinąć się bakterie. Dlużej zużywam kolorówkę, po moim zdaniem pudrowe cienie się tak szybko nie zepsują. Tusz zuzywam błyskawicznie, bo i tak wysycha po maksymalnie 3 miesiącach
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:12   #5
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Żywotność kosmetyków

Bardzo mnie zdziwilo, ze w wielu krajach - w tym kilku EU - do niedawna nie bylo przepisu o oznaczaniu, jak dlugo mozemy dany kosmetyk uzywac - wspomniane przez smoczyce 12M, 6M etc. Nadal nie ma czesto daty produkcji, ani daty do ktorej kosmetyk posiada swoje wlasciwosci zawsze jednak staram sie tak obchodzic z kosmetykiem by zuzyc do roku.

Jak wyglada sprawa latem, czy kosmetyki plazowe, jak i te z ktorymi jedziemy na wakcje i przechowujemy czesto w ekstremalnych warunkach - czy one nie traca swoich cennych skladnikow przez wysoka temperature etc
Jak sie obchodzic z kosmetyczka na urlopie?
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:39   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Żywotność kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kapadocja
Jak wyglada sprawa latem, czy kosmetyki plazowe, jak i te z ktorymi jedziemy na wakcje i przechowujemy czesto w ekstremalnych warunkach - czy one nie traca swoich cennych skladnikow przez wysoka temperature etc
Jak sie obchodzic z kosmetyczka na urlopie?
No właśnie, kosmetyki pod wpływem wysokiej temperatury mogą się nieco zmienic - konsystencja, zapach, a czasem jakieś dziwne procesy zachodzą w środku, gołym okiem niewidoczne. Kosmetyki z filtrami po otwarciu przez rok zachwoują swoje właściwości i w tym czasie należy je zużyć - takie info widnieje na mojej Biodermie

Pozdrawiam!
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 21:16   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Żywotność kosmetyków

Kremy staram sie kupowac w opakowaniach z pompkami (Hydraphase Legere LRP, Happyderm L'Oreal - ten ma nawet przekrecana pompke, zeby nic mu nie ucieklo z antyutleniaczy) lub tubkach , sloiczkow unikam jak moge ale jesli juz sie skusze - mam ze starych zapasow szpatulki od Dermiki czy Erisa, ktore myje przed kazdym uzyciem.
Niektore elementy kolorowki mam po kilka lat (puder brazujacy Sephora, cienie Dior do powiek) ale czesto myje aplikatory i pedzle. Kilka miesiecy temu zakupilam roz w kremie Clarinsa, ktory powinno nanosic sie palcem ale uznalam ze to niehigieniczne, wiec pocieram go platkiem kosmetyczym i tak aplikuje na buzie.
Tusze do rzes wysychaja mi i tak po 3 miesiacach, wiec zmieniam je na nowe.
Mam pod tym wzgledem mala obsesyjke - zmieniam reczniki co 3 dni, poszewki na poduszki tez tak samo, telefon komorkowy przecieram alkoholem ale nie robia mi sie od dawna zadne pryszcze na policzkach
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 01:49   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Żywotność kosmetyków

Mam pytanie :A ile wazny jest blyszczyk?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 18:54   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Żywotność kosmetyków

Przyzman sie, ze uzywam do momentu az sie skonczy, czesto dluzej niz 6 miesiecy.Jeszcze mi sie to z zadnym nie zdarzylo, ale wyrzucilabym gdyby zmienil kolor , smak czy konsystencje. na blyszczykach Clinique ktorych ostatnio uzywam nie ma daty waznosci
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:21   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Żywotność kosmetyków

Sylwuś, mam bardzo podobnie jak Ty, tylko że do twarzy używam papierowych ręczników
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:31   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Żywotność kosmetyków

To tez dobry sposob, mowil mi dermatolog. Ja mam takie male, biale frotte, ktore zmieniam co drugi dzien w lecie - samoopalacz je tez brudzi ( w zimie co trzeci, bo sie wysusza na pieprz na kaloryferze), bo mokrymi lapskami zamaczam caly rulon papierowego recznika (zawsze zapomne sobie odedrzec wczesniej!) ale ta czesta wymiana dziala
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 20:38   #12
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Żywotność kosmetyków

No ja chyba przejdę na zwykłe ręczniki bo kupe kasy idzie na papierowe (to sie tak wydaje, że to kosztuje grosze, ale jak przeliczyć miesięcznie to wychodzi np. dobry krem do rąk, jakaś odżywka do włosów ). Ale też tak jak Ty przecieram telefon (moja mama ma tendencję do opudrowania guziczków i fakt- odkąd go myje to przestały mi wyskakiwać takie krostki podskórne w miejscu gdzie przykłada sie telefon do policzka)
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:49   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Żywotność kosmetyków

O tym przecieraniu telefonu przeczytalam na amerykanskim forum www.makeupalley.com generalnie im mniej dotykam twarzy, tym lepiej. Pedzle do pudru mam z Sephory i myje co kilka dni woda z mydlem, trwaja dzielnie przez kilka lat
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:52   #14
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Żywotność kosmetyków

No na pewno jest tak, że im mniej się twarzy dotyka rączkami tym lepiej ona wygląda (nawet jak ręce są czyste), ale ja mam taki brzydki nawyk pocierania jej jak się denerwuję (ojjjj, będę się smażyć w piekle za te moje nawyki z którymi nie walczę) ale o higienę trzeba dbać, byle nie jak michael jackson :P
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:52   #15
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Żywotność kosmetyków

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Mam pytanie :A ile wazny jest blyszczyk?
To zależy od sposobu używania,jeżeli wpompowujesz aplikator do środka i wtłaczasz powietrze to szybciej wysycha (ale tak się przecież nie robi ) ale rok do dwóch lat możesz używać spokojnie Ja parę miesięcy i koniec - wykańczam na potęgę błyszczyki, paćkam się nimi na okrągło

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 22:13   #16
Juka
Raczkowanie
 
Avatar Juka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Dot.: Żywotność kosmetyków

A jak to jest np. z cieniami do powiek? Czy uzywane po dacie waznosci moga byc szkodliwe? czy tylko traca swoje wlasciwosci, sa mniej trwale itp. Co o tym myslicie?
Juka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 22:32   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Żywotność kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mona1978
To zależy od sposobu używania,jeżeli wpompowujesz aplikator do środka i wtłaczasz powietrze to szybciej wysycha (ale tak się przecież nie robi ) ale rok do dwóch lat możesz używać spokojnie Ja parę miesięcy i koniec - wykańczam na potęgę błyszczyki, paćkam się nimi na okrągło

Dzieki Mona
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 11:10   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Żywotność kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Juka
A jak to jest np. z cieniami do powiek? Czy uzywane po dacie waznosci moga byc szkodliwe? czy tylko traca swoje wlasciwosci, sa mniej trwale itp. Co o tym myslicie?
Mam palete cieni Diora od...5 lat. Szkoda mi wyrzucic bo to edycja limitowana i prawie pelne opakowanie!
Nic mnie nie podraznia (nosze szkla kontaktowe), osypuja sie jak na poczatku stosowania (dzieki Wizazowi teraz nakladam na baze i osypuja sie mniej ale aplikator myje regularnie woda z mydlem, wiec moze to jest nie bez znaczenia
Niektore kosmetyki wkladam na noc do lodowki - licze na to, ze raz na jakis czas , taka "krioterapia" pomoze powybijac troszke osiadlych na nich bakterii.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.