Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 21:41   #271
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Kathy mam pytanko: skad osoba(np ja ) ktora nie zna się na wodach ma miec swiadomosc ze dana woda zawiera albo nie zawiera amoniaku? Przeciez wiekszosc z nas do szamp, koloryz czy farb uzywa oxydantów jakis innych firm - tanszych...
Poza tym wydawało mi sie ze kwestia zawartosci amonikau dotyczy farby a nie oxydantu...

Czy z tego wynika ze i w farbie i oxydancie jest amoniak?
Do celów fryzjerskich najczęściej stosuje się wodę amoniakalną i jej sole np. węglan czy siarczan amonu. Wodne roztwory nadtlenku wodoru zastępuje się tez innymi utleniaczami, należą do nich nadborany, nadwęglany, nadsiarczany sodu, potasu i amonu, które wprowadza się do preparatów jako wzmacniacze rozjaśniania. Stanowi świetne źródło tlenu i wspomaga działanie nadtlenku wodoru.

Zasada jest prosta wody do farb amoniakowych, lub te z obniżona zawartością również zawierają amoniak, natomiast te farby które są bez amoniaku również mają wody bez amoniaku (mogą być wyjątki). Więc jeśli używasz farby z amoniakiem to nie masz się co przejmować.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 22:16   #272
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Do celów fryzjerskich najczęściej stosuje się wodę amoniakalną i jej sole np. węglan czy siarczan amonu. Wodne roztwory nadtlenku wodoru zastępuje się tez innymi utleniaczami, należą do nich nadborany, nadwęglany, nadsiarczany sodu, potasu i amonu, które wprowadza się do preparatów jako wzmacniacze rozjaśniania. Stanowi świetne źródło tlenu i wspomaga działanie nadtlenku wodoru.

Zasada jest prosta wody do farb amoniakowych, lub te z obniżona zawartością również zawierają amoniak, natomiast te farby które są bez amoniaku również mają wody bez amoniaku (mogą być wyjątki). Więc jeśli używasz farby z amoniakiem to nie masz się co przejmować.
KATHY ale chemią mi zapodałas

Zaczne tak: Kupiłam farbe bez amoniaku dokupilam do niej wode tyle ze nikt mnie nie zapytał w sklepie do jakiej farby potrzebuje. Przypuśćmy ze zostala mi polecona 6% joanna ktora posiada amoniak (skoro polecasz ją do farb amoniakalnych) Czyli wychodzi na to ze i tak zafarbuje wlosy z amoniakiem ? bo nie ma go w farbie ale jest w wodzie....

Czyli teraz jesli mam farbe z amoniakiem i wode z amoniakiem to mam zaj*** amionak na włosach razy 2 , tak???
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:58   #273
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Do celów fryzjerskich najczęściej stosuje się wodę amoniakalną i jej sole np. węglan czy siarczan amonu. Wodne roztwory nadtlenku wodoru zastępuje się tez innymi utleniaczami, należą do nich nadborany, nadwęglany, nadsiarczany sodu, potasu i amonu, które wprowadza się do preparatów jako wzmacniacze rozjaśniania. Stanowi świetne źródło tlenu i wspomaga działanie nadtlenku wodoru.

Zasada jest prosta wody do farb amoniakowych, lub te z obniżona zawartością również zawierają amoniak, natomiast te farby które są bez amoniaku również mają wody bez amoniaku (mogą być wyjątki). Więc jeśli używasz farby z amoniakiem to nie masz się co przejmować.
Ja tam sie jakoś bardzo na tym nie znam aleee... mam w domu dwie wody - Joannę oraz Allwaves i żadna amoniaku i tym podobnych nie ma w składzie więc mi się wydaje że amoniak zawsze jest dodawany tylko do farby a do utleniacza już nie, tak wiec nie ważne czy użyjemy utleniacza do farb amoniakowych czy nie...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 10:40   #274
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
KATHY ale chemią mi zapodałas

Zaczne tak: Kupiłam farbe bez amoniaku dokupilam do niej wode tyle ze nikt mnie nie zapytał w sklepie do jakiej farby potrzebuje. Przypuśćmy ze zostala mi polecona 6% joanna ktora posiada amoniak (skoro polecasz ją do farb amoniakalnych) Czyli wychodzi na to ze i tak zafarbuje wlosy z amoniakiem ? bo nie ma go w farbie ale jest w wodzie....

Czyli teraz jesli mam farbe z amoniakiem i wode z amoniakiem to mam zaj*** amionak na włosach razy 2 , tak???
...nie należy się tym tak przejmować to nie ,,aż,, takie ilości, tylko wybierając specjalistyczną farbę bez amoniaku dobierać wodę z tej samej serii.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja tam sie jakoś bardzo na tym nie znam aleee... mam w domu dwie wody - Joannę oraz Allwaves i żadna amoniaku i tym podobnych nie ma w składzie więc mi się wydaje że amoniak zawsze jest dodawany tylko do farby a do utleniacza już nie, tak wiec nie ważne czy użyjemy utleniacza do farb amoniakowych czy nie...
...ja też mam Joanne i w składzie tego nie widzę, pamiętam jak rok temu kupowałam wodę z Artego i podczas rozmowy z sprzedawcą padła tam informacja że woda Artego ma minimalną zawartość amoniaku.
W książkach fachowych fryzjerskich też jest taka informacja że zawierają. Ale myślę że trzeba być świadomym i robić swoje to co nam pasuje.

..swoją drogą chyba przechodzę jakiś kryzys włosowynie podobam się sobie i POTRZEBUJĘ ZMIANY.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:10   #275
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja tam sie jakoś bardzo na tym nie znam aleee... mam w domu dwie wody - Joannę oraz Allwaves i żadna amoniaku i tym podobnych nie ma w składzie więc mi się wydaje że amoniak zawsze jest dodawany tylko do farby a do utleniacza już nie, tak wiec nie ważne czy użyjemy utleniacza do farb amoniakowych czy nie...
Wlasnie oto mi sie rozchodzi

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość

..swoją drogą chyba przechodzę jakiś kryzys włosowynie podobam się sobie i POTRZEBUJĘ ZMIANY.
No i witaj w klubie

A jak tam Artego 8,41? farbowałas?

Ja po konsultacjach z Meliną i zejsciu z rudego zamowilam 7,38 Koleston zrobie go z woda 3% Joanny, załacze oczywiscie zdjecia ...nie chcialam ryzykowac 7,71 by nie byc od razu "ciemna" spowrotem...jak cos nast farbowanie bedzie 7,71
Ale przyznac musze ze Wella Koleston ma piekne te brązy.. :

..mam nadzieje ze tu watku Melince nie zasmiecam..

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:19
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:44   #276
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Wlasnie oto mi sie rozchodzi

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



No i witaj w klubie

A jak tam Artego 8,41? farbowałas?

Ja po konsultacjach z Meliną i zejsciu z rudego zamowilam 7,38 Koleston zrobie go z woda 3% Joanny, załacze oczywiscie zdjecia ...nie chcialam ryzykowac 7,71 by nie byc od razu "ciemna" spowrotem...jak cos nast farbowanie bedzie 7,71
Ale przyznac musze ze Wella Koleston ma piekne te brązy.. :

..mam nadzieje ze tu watku Melince nie zasmiecam..
Jeszcze nie farbowałam 8.41 - doszłam do wniosku że chyba już lepiej zostać przy poziomie ,,7,, bo 8 to totalny blond po paru myciach...dzisiaj jadę do sklepu z farbami
Melina pamiętam o twoim kolorze
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:51   #277
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczyny. Ja dziś farbuję Artego 5.15A. Zrobię fotki przed i po. Ciekawa jestem co wyjdzie. Pierwszy raz będę farbowała profesjonalną farbą
Pozdrawiam
Asia
4asik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 12:08   #278
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie farbowałam 8.41 - doszłam do wniosku że chyba już lepiej zostać przy poziomie ,,7,, bo 8 to totalny blond po paru myciach...dzisiaj jadę do sklepu z farbami
Melina pamiętam o twoim kolorze
Kathy ten kolor wbrew pozorom nie jest jak blond...jak zafarbowałam nim wlosy miałam piekny stonowany rdzawy kolor bałam sie nawet ze bede miała kolor starego złota na glowie...a jak umylam wysuszylam byl sliczny...

Mi ten kolor spływa bo mam wlosy w złej kondycji, bardzo złej...Osobiscie Ci go polecam, nie bedziesz załowała...bo ja gdyby nie to ze mi farba leci z wlosów uzywałabym go nadal, bo jest sliczny.

No ale decyzja nalezy do Ciebie oczywiscie

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez 4asik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja dziś farbuję Artego 5.15A. Zrobię fotki przed i po. Ciekawa jestem co wyjdzie. Pierwszy raz będę farbowała profesjonalną farbą
Pozdrawiam
Asia
Czekamy
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 12:10   #279
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Kathy ten kolor wbrew pozorom nie jest jak blond...jak zafarbowałam nim wlosy miałam piekny stonowany rdzawy kolor bałam sie nawet ze bede miała kolor starego złota na glowie...a jak umylam wysuszylam byl sliczny...

Mi ten kolor spływa bo mam wlosy w złej kondycji, bardzo złej...Osobiscie Ci go polecam, nie bedziesz załowała...bo ja gdyby nie to ze mi farba leci z wlosów uzywałabym go nadal, bo jest sliczny.

No ale decyzja nalezy do Ciebie oczywiscie

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------



Czekamy
Moni@ - wypróbuję zaraz na kosmyku i dam znać
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 12:22   #280
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Moni@ - wypróbuję zaraz na kosmyku i dam znać
Daj koniecznie, ja jestem tym odcieniem oczarowana...wiele osób pytalo mnie jaki to kolor mam na wlosach..

Ja farbowałam wlosy Lecherem pamietasz? na poziomie 8 i miałam zolc na glowie po zafarbowaniu okropny kolor bleeee a po myciu to juz po tyg nie miałam nic z rudego, nie polecam nikomu....a Artego piekny stonowany rdzawy no miodek :

Na naszym rudym wkleje ci zdj dla porownania zerknij bo nie chce tu zasmiecac...

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2011-07-29 o 12:37
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:00   #281
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Daj koniecznie, ja jestem tym odcieniem oczarowana...wiele osób pytalo mnie jaki to kolor mam na wlosach..

Ja farbowałam wlosy Lecherem pamietasz? na poziomie 8 i miałam zolc na glowie po zafarbowaniu okropny kolor bleeee a po myciu to juz po tyg nie miałam nic z rudego, nie polecam nikomu....a Artego piekny stonowany rdzawy no miodek :

Na naszym rudym wkleje ci zdj dla porownania zerknij bo nie chce tu zasmiecac...
...już kosmyk gotowy, kolor minimalnie różni się od tego który mam obecnie tz jes mnej żółty a bardziej miedziany, wydaje mi się że końcówki trochę są gorzej pokryte i że w sumie kolorek jest mało intensywny (chciała bym żeby był stonowany ale intensywny) może to moja wina bo nie zmyłam silikonów z końcówek, dodam że używałam wody 3%. Sama już nie wiem co robić. Czekam jeszcze raz na twoją fotę
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 13:35   #282
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
...już kosmyk gotowy, kolor minimalnie różni się od tego który mam obecnie tz jes mnej żółty a bardziej miedziany, wydaje mi się że końcówki trochę są gorzej pokryte i że w sumie kolorek jest mało intensywny (chciała bym żeby był stonowany ale intensywny) może to moja wina bo nie zmyłam silikonów z końcówek, dodam że używałam wody 3%. Sama już nie wiem co robić. Czekam jeszcze raz na twoją fotę
Jak to !! Ty Kathy579 nie zmyłas silikonów nie wierze ( w zartach) no widzisz a mnie ten kolor sie podoba ale na moich wlosach tylko do 2-4 myc..potem lipa...

Zdj wkleje myslisz ze 7/38 z woda 3% bedzie dobrze?
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:45   #283
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Kathy ten kolor wbrew pozorom nie jest jak blond...jak zafarbowałam nim wlosy miałam piekny stonowany rdzawy kolor bałam sie nawet ze bede miała kolor starego złota na glowie...a jak umylam wysuszylam byl sliczny...
Moni@, masz może zdjęcia jak wyszedł ten kolor na włosach?
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:53   #284
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Jak to !! Ty Kathy579 nie zmyłas silikonów nie wierze ( w zartach) no widzisz a mnie ten kolor sie podoba ale na moich wlosach tylko do 2-4 myc..potem lipa...

Zdj wkleje myslisz ze 7/38 z woda 3% bedzie dobrze?
he he dla jednego kosmyka mi się nie chciało, swoją drogą mój TŻ twierdzi że mam ładny kolor i strasznie przesadzam - chyba ma racje
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:21   #285
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Wlasnie oto mi sie rozchodzi

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



No i witaj w klubie

A jak tam Artego 8,41? farbowałas?

Ja po konsultacjach z Meliną i zejsciu z rudego zamowilam 7,38 Koleston zrobie go z woda 3% Joanny, załacze oczywiscie zdjecia ...nie chcialam ryzykowac 7,71 by nie byc od razu "ciemna" spowrotem...jak cos nast farbowanie bedzie 7,71
Ale przyznac musze ze Wella Koleston ma piekne te brązy.. :

..mam nadzieje ze tu watku Melince nie zasmiecam..
Niczego Melince nie zaśmiecasz . Wątek ten powstał pro publico bono, nie jest to moje prywatne poletko
Widziałam dzisiaj Twój kolorek, na palecie jest ładny i jasny, więc myślę, że możesz go zrobić z 3%. Ale pomyślałam sobie jeszcze, biorąc pod uwagę nie najlepszą kondycją Twoich włosów, że może byś sobie prepigmentację zrobiła jednak...
Tak czy inaczej czekam na fotki
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:27   #286
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Kathy jakbyś oglądała paletę TONE rzucisz dla mnie oczkiem na 7.1? Mogłabyś mi potem słówko powiedzieć jak to się ma do palety online, to może się kiedyś skuszę Bo przy 4% to on nie może rozjaśniać jakoś dramatycznie.
Melina widziałam dzisiaj w hurtowni kolorek 7.1 - to platynowy szary blond, nie wyglądał na ładny, taki trochę jak siwe włosy. Z palety Tone najładniej prezentował się brąz 7.9.
Jeśli chodzi o paletę on line to 7.1 wygląda tam dużo lepiej

....wróciłam do domu z nową farbą jak ta nie wyjdzie ładnie na kosmyku to zostaje przy tym co jest.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

tu bardziej realistyczna paleta:
http://www.riviera-cosmetifs-boutiqu...timg_id=409551

...i żeby się nie nudziło wklejam fryzurki i kolorki które mi się podobają:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryz dla mnie.jpg (64,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jennifer-Lopez-Loreal-kolor-wlosow-124518_L.jpg (29,1 KB, 27 załadowań)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-07-29 o 16:33
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 17:39   #287
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

No już po farbowaniu. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z odcienia. Co do jednolitego krycia, hmm , to nie bardzo - ale to już wina moich włosków. Na odrostach chwyciło cudnie brązowo - dość ciemno, ale mi akurat to pasuje
Wierzch niestety jest ciut jaśniejszy. Włosy super w dotyku, miękkie pomimo braku odżywki bo zapomniałam z domu zabrać - siostra farbowała .
Poniżej zdjęcia przed i po
Kobietki, jak myślicie czy za tydzień mogę położyć farbę jeszcze raz ale tylko na wierzch włosków?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010005.jpg (242,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010006.jpg (115,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010008.jpg (129,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010009.jpg (204,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010010.jpg (176,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010012.jpg (26,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010013.jpg (52,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010014.jpg (57,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010017.jpg (61,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010019.jpg (61,1 KB, 36 załadowań)
4asik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 17:40   #288
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny nie chce się już powtarzać, wynalazłąm całkiem fajną farbkę zerknijcie do 2 wątku rudego post 416
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28436204

__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 17:44   #289
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Melina widziałam dzisiaj w hurtowni kolorek 7.1 - to platynowy szary blond, nie wyglądał na ładny, taki trochę jak siwe włosy. Z palety Tone najładniej prezentował się brąz 7.9.
Jeśli chodzi o paletę on line to 7.1 wygląda tam dużo lepiej

....wróciłam do domu z nową farbą jak ta nie wyjdzie ładnie na kosmyku to zostaje przy tym co jest.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

tu bardziej realistyczna paleta:
http://www.riviera-cosmetifs-boutiqu...timg_id=409551

...i żeby się nie nudziło wklejam fryzurki i kolorki które mi się podobają:
O, dziękuję, że pamiętałaś Cóż, w obliczu tego, co piszesz, pozostaję przy obecnej kombinacji kolorystycznej 7.9 jest dla mnie zdecydowanie zbyt ciepły, a ja teraz celuję w neutralne/chłodne tony.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 19:12   #290
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
O, dziękuję, że pamiętałaś Cóż, w obliczu tego, co piszesz, pozostaję przy obecnej kombinacji kolorystycznej 7.9 jest dla mnie zdecydowanie zbyt ciepły, a ja teraz celuję w neutralne/chłodne tony.
...no to ten jest zdecydowanie ciepły
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:49   #291
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja tam sie jakoś bardzo na tym nie znam aleee... mam w domu dwie wody - Joannę oraz Allwaves i żadna amoniaku i tym podobnych nie ma w składzie więc mi się wydaje że amoniak zawsze jest dodawany tylko do farby a do utleniacza już nie, tak wiec nie ważne czy użyjemy utleniacza do farb amoniakowych czy nie...
Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
...nie należy się tym tak przejmować to nie ,,aż,, takie ilości, tylko wybierając specjalistyczną farbę bez amoniaku dobierać wodę z tej samej serii.

...ja też mam Joanne i w składzie tego nie widzę, pamiętam jak rok temu kupowałam wodę z Artego i podczas rozmowy z sprzedawcą padła tam informacja że woda Artego ma minimalną zawartość amoniaku.
W książkach fachowych fryzjerskich też jest taka informacja że zawierają. Ale myślę że trzeba być świadomym i robić swoje to co nam pasuje.

..swoją drogą chyba przechodzę jakiś kryzys włosowynie podobam się sobie i POTRZEBUJĘ ZMIANY.
Dziewczyny...a ja właśnie mam przed sobą Utleniacz 3% Joanny i na drugim miejscu w składzie jest Hydrogen peroxide, czyli nadtlenek wodoru. A skoro jest na drugim miejscu to jest go tam sporo, niestety Mam nadzieję, że w połączeniu z amoniakalną farbą nie wyżre mi resztki włosów
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:56   #292
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Dziewczyny...a ja właśnie mam przed sobą Utleniacz 3% Joanny i na drugim miejscu w składzie jest Hydrogen peroxide, czyli nadtlenek wodoru. A skoro jest na drugim miejscu to jest go tam sporo, niestety Mam nadzieję, że w połączeniu z amoniakalną farbą nie wyżre mi resztki włosów
no ale bez tego składnika farba by się nie utleniła... każdy utleniacz ma wysoko w składzie nadtlenek wodoru z restzą przecież ten % właśnie pokazuje ile tego nadtlenku w utleniaczu jest
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:57   #293
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

kathy579 - zdecydowałam się na 7/07 Koleston z 3% oxydantem, jak farbnę to wkleję fotki dla potomności.
Prawdę mówiąc myślałam, że jak przejdę na farby profesjonalne, to w końcu odnajdę swój wymarzony kolor ale bawię się już nimi ponad rok i ciągle coś jest nie tak, nie mówiąc już o tym, że niektórym profesjonalnym farbom daleko do tych drogeryjnych i tu mamy zagadkę

A jak mi teraz nie wyjdzie ten kolor, to ja już nie wiem chyba się zrobię a'la Sinead O'Connor
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:01   #294
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Dziewczyny...a ja właśnie mam przed sobą Utleniacz 3% Joanny i na drugim miejscu w składzie jest Hydrogen peroxide, czyli nadtlenek wodoru. A skoro jest na drugim miejscu to jest go tam sporo, niestety Mam nadzieję, że w połączeniu z amoniakalną farbą nie wyżre mi resztki włosów
Hedrogen peroxide czyli woda utleniona również zdezynfekuje skalp jest to bardzo słabe stężenie które nie powoduje podrażnień.
...nie martw się farbuj i przestrzegaj czasu i reguł farbowania.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
kathy579 - zdecydowałam się na 7/07 Koleston z 3% oxydantem, jak farbnę to wkleję fotki dla potomności.
Prawdę mówiąc myślałam, że jak przejdę na farby profesjonalne, to w końcu odnajdę swój wymarzony kolor ale bawię się już nimi ponad rok i ciągle coś jest nie tak, nie mówiąc już o tym, że niektórym profesjonalnym farbom daleko do tych drogeryjnych i tu mamy zagadkę

A jak mi teraz nie wyjdzie ten kolor, to ja już nie wiem chyba się zrobię a'la Sinead O'Connor
...większość z nas szuka tego jedynego wymarzonego wyśnionego ,,koloru,,....dzi ewczyny jeśli któraś znalazła proszę o nr. farby
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:10   #295
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Hedrogen peroxide czyli woda utleniona również zdezynfekuje skalp jest to bardzo słabe stężenie które nie powoduje podrażnień.
...nie martw się farbuj i przestrzegaj czasu i reguł farbowania.
No właśnie kathy579, już kiedyś miałam Cię zapytać, od kiedy liczy się czas całego farbowania...dla farb profesjonalnych wynosi on ponoć 40 min, ja zaczynam zawsze od odrostów, jak położę farbę na całych odrostach, to niby powinno się trzymać 20 min, a potem dopiero po całości...ale czy te 20min mam liczyć od pierwszego maźnięcia się farbą czy dopiero po skończeniu farbowania wszystkich odrostów?
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 00:58   #296
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny mam pytanie odnośnie ściągania koloru , to polega na 'zmywaniu' farby? czy to mocno niszczy wlosy i duzo takich prob potrzeba , aby wrocic do naturalnego koloru?
przechodzi mi ochota na farbowanie gdy tylko mysle o kupnie farby , czytam tyle roznych opinii i tylko sie boje , ze jak uzyje Artego to po kilku dniach zostane z blondem tak sie kolor spłucze mimo kazde wlosy inaczej odczuwają , ale..
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 09:36   #297
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
No właśnie kathy579, już kiedyś miałam Cię zapytać, od kiedy liczy się czas całego farbowania...dla farb profesjonalnych wynosi on ponoć 40 min, ja zaczynam zawsze od odrostów, jak położę farbę na całych odrostach, to niby powinno się trzymać 20 min, a potem dopiero po całości...ale czy te 20min mam liczyć od pierwszego maźnięcia się farbą czy dopiero po skończeniu farbowania wszystkich odrostów?
Właściwie powinno się tak liczyć (od pierwszego maźnięcia) no ale nie bardzo jest to możliwe, jednak farba nie powinna się znajdować na włosach dłużej niż 50 min. Ja zawsze zaczyna od odrost ponieważ to kolor ciemnego brązu i tu farbę mogę potrzymać trochę dłużej po to żeby rozjaśnić, następnie jadę po całości, dodam że maźnięcie włosów po całości zajmuje mi ok 5-10 minut mimo że mam długie włosy, po nałożeniu farby na całe włosy liczę ok 35 min.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez thePhantom Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie odnośnie ściągania koloru , to polega na 'zmywaniu' farby? czy to mocno niszczy wlosy i duzo takich prob potrzeba , aby wrocic do naturalnego koloru?
przechodzi mi ochota na farbowanie gdy tylko mysle o kupnie farby , czytam tyle roznych opinii i tylko sie boje , ze jak uzyje Artego to po kilku dniach zostane z blondem tak sie kolor spłucze mimo kazde wlosy inaczej odczuwają , ale..
są różne rodzaje dekloryzacji, z i bez środka rozjaśniającego obie bardzo mieszczą strukturę włosów a w szczególności ta z rozjaśniaczem.
Jeśli ktoś potrafi zrobić to profesjonalnie wystarczy 1 raz. Przechodziłam dekoloryzacje (bez rozjaśniacza) bardzo dawno temu w salonie pana Szymańskiego (który również jest mistrzem fryzjerstwa oraz szkoli) mimo że było to wieki temu pamiętam że wspominam ten zabieg bardzo dobrze - ale to wynik tego że trafiłam w dobre ręce.

link do dekoloryzacji bez rozjaśniacza:
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=8237
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-07-30 o 09:40
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 16:06   #298
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chce się już powtarzać, wynalazłąm całkiem fajną farbkę zerknijcie do 2 wątku rudego post 416
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28436204
mnie urzeka 7N
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 09:24   #299
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Niczego Melince nie zaśmiecasz . Wątek ten powstał pro publico bono, nie jest to moje prywatne poletko
Widziałam dzisiaj Twój kolorek, na palecie jest ładny i jasny, więc myślę, że możesz go zrobić z 3%. Ale pomyślałam sobie jeszcze, biorąc pod uwagę nie najlepszą kondycją Twoich włosów, że może byś sobie prepigmentację zrobiła jednak...
Tak czy inaczej czekam na fotki
Fajnie ciesze sie.... Wlasnie .......zamowilam jedna farbe tylko i teraz mam ZONK-a
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:24   #300
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Fajnie ciesze sie.... Wlasnie .......zamowilam jedna farbe tylko i teraz mam ZONK-a
No nic, pofarbujesz, zobaczysz kolorek, prepigmentacja nie zając i zawsze możesz zrobić ją przy kolejnym farbowaniu, jeśli będziesz zadowolona z koloru. Pomyślałam o tym zabiegu bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że póki co Twoje włosy będą szybko "puszczać" kolor, a wiem że takie ekspresowe wypłukiwanie się wywołuje w nas furię
Co chciałam Ci jeszcze napisać to żebyś nie zniechęcała się trochę nierównomiernym kolorem, albo w ogóle efektem farbowania odbiegającym trochę od tego, na co liczyłaś. Po rudościach tak bywa i potrzeba nieco cierpliwości. Ja tydzień temu farbowałam włosy chyba 3 (albo 4) raz od zejścia z rudego i dopiero teraz kolor jest zupełnie jednolity, takie jak chcę i już widzę, że następnym razem mogę kłaść farbę tylko na odrost, a na resztę góra 10 minut. Życzę więc powodzenia, cierpliwości i czekam na fotki!!!

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-31 o 12:25 Powód: dopisek, spóźniona refleksja ;)
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.