Można jesc bułki pszenne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-25, 10:48   #1
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346

Można jesc bułki pszenne?


Witajcie. Mam pytanie. Czy podczas odchudzania się. )wrr jak ja nie lubie tego słowa) Można jeś bułki pszenne? Chociaz 1 dziennie? Lub np od czasu do czasu biały chleb? Nieraz mam własnie tylko taki wdomu więc przewaznie go jadam. Czy to źle? Lepiej juz nic nie jeśc?
A tak poza tym to powiedzcie mi czy to dobry jadłospis:
Śniadanie ok 7,00: Szklanka mleka z platkami owsianymi+siemie lniane,nieraz otreby.
2 Śniadanie: ok 9.00:bułka pszenna ( np z serem zółtym lub szynką), potem podwójna kanapka z ciemnego pieczywa z serem żółtym
obiad:
Rosół z makaronem lub np warzywa z mięsem smazonym
Pozniej jakas kanapka( przeważnie ciemne pieczywo)
na kolacje: 2 jajka na twardo i 1 lub 2 kromki chleba


Czy przy takim jadłospisie mozna schudnąc?
Jezeli chodzi o ruch to skacze na skakance, gimnastykuje się i robie brzuszki.
dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:51   #2
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

troszke twoj jadlospis chyba nie bardzo jest ok na odchudzanie zupki jak najbardziej ale rosul?? hmmm... ja go wykluczylam z menu a co do bulek wbrew zasadom mysle ze nic sie nie stanie jak zjesz jdena dziennie. niby inne pieczywo np wasa bardziej sie nadaje na ten trudny okres jakim jest odchudzanie , bo ma mniej kcal. niz biale pieczywo ale ile trzeba zjesc kromek takiego pieczywa by sie najesc?!! wychodzi na to samo co jedna pszenna buleczka.ja osobiscie preferuje ciemne pieczywo ktore ma duzo wiecej blonnka dzieki czemu dlugo czuje sytosc.pozdro
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:00   #3
czarna-nirvanka
Raczkowanie
 
Avatar czarna-nirvanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 173
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

jak zjesz bulke to sie nic nie stanie ja robie tak ze kroje ją w poziome paski -wtedy zjadam jej mniej a co do menu do mleko zastapilabym jogurtem naturalnym light, ser zolty na jakis ser twarozkowy [ostrowia? delfina? turek?],
no i ten rosolek bym wyeliminowala no i unikaj smazonego bo ma duzo tluszczu
czarna-nirvanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:02   #4
kasia_kasia
Raczkowanie
 
Avatar kasia_kasia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 280
Send a message via Skype™ to kasia_kasia
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Hm. No ten jadłospis jest dobry, ale nie na odchudzanie

Śniadanie daje radę, jest energertczne, ale lepiej byłoby razo zjeśc to, co masz na kolację. Bez chleba, albo z pieczywem z pełnego ziarna i warzywami.

Po tych płatkach już o 9 jesteś głodna, a bułka pszenna i kanapki to nienajlepsza opcja. Jeśli jesteś w szkole i nie masz innego wyjścia, to
1) zrezygnuj z sera zółtego na rzecz chudej wędliny lub chudego twarożku
2) nie jedz już chleba rano w domu

Rosół na obiad tylko bez "oczek", z gotowanymi warzywami, ale bez żadnego makaronu.
Warzywa z mięsem nie smażonym (broń boże z panierką)ale duszonym, pieczonym, gotowanym lub z grilla.

"Póżniej jakąś kanapkę" koniecznie trzeba ominąć, zamiast tego poćwiczyć lub zjeść jogurt naturalny, jabłko, schrupać kalarepkę albo napić się herbatki.
Na kolację najlepsze jest białko - jajko, twarożek, serek wiejski light, chuda wędlina z warzywkiem.

Wiem, wiem, ostro pojechałam po tym jadłospisie, ale jeśli chcesz się odchudzać nie możesz jeść takich ilości pieczywa, nawet ciemnego...
__________________
1. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jak to powiedział pewien Chińczyk, którego skazali na powieszenie.
2. Unless otherwise stated, I've no idea what I'm talking about.
kasia_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:11   #5
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Cytat:
Napisane przez dziewoja
Witajcie. Mam pytanie. Czy podczas odchudzania się. )wrr jak ja nie lubie tego słowa) Można jeś bułki pszenne? Chociaz 1 dziennie? Lub np od czasu do czasu biały chleb? Nieraz mam własnie tylko taki wdomu więc przewaznie go jadam. Czy to źle? Lepiej juz nic nie jeśc?
A tak poza tym to powiedzcie mi czy to dobry jadłospis:
Śniadanie ok 7,00: Szklanka mleka z platkami owsianymi+siemie lniane,nieraz otreby.
2 Śniadanie: ok 9.00:bułka pszenna ( np z serem zółtym lub szynką), potem podwójna kanapka z ciemnego pieczywa z serem żółtym
obiad:
Rosół z makaronem lub np warzywa z mięsem smazonym
Pozniej jakas kanapka( przeważnie ciemne pieczywo)
na kolacje: 2 jajka na twardo i 1 lub 2 kromki chleba


Czy przy takim jadłospisie mozna schudnąc?
Jezeli chodzi o ruch to skacze na skakance, gimnastykuje się i robie brzuszki.
jadłospis średni taki chlebowo -serowy : za dużo ww prostych i tłuszczu ( tego nasyconego), mało warzyw i owoców, mało zdrowych tłuszczy i produktów zawierających białko


aby schudnąć należy stworzyć niewielki ujemny bilans: tzn. jeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie lub więcej się ruszać
zapotrzebowanie klaoryczne zależy od wagi i szybkości metabolizmu, aktywności itp. Nie można stwierdzić czy TY schudniesz na takiej diecie, bo nie podałaś żadnych informacji na swój temat
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:57   #6
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

ee tam, ja 2 lata temu schodlam wlsanie na bułkach nie jadlam nic cieplego tylko 5 bulek dziennie w rownych odstepach czasu z salata, zoltym serem, ogorkiem, szynka, rzadkiewka itp po prostu mieszkalam sama i nie chcialo mi sie gotowac schudlam kilka kg ale pewnie wplyw tez mial aerobic kilka razy w tyg pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:05   #7
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Cytat:
Napisane przez naked21
ee tam, ja 2 lata temu schodlam wlsanie na bułkach nie jadlam nic cieplego tylko 5 bulek dziennie w rownych odstepach czasu z salata, zoltym serem, ogorkiem, szynka, rzadkiewka itp po prostu mieszkalam sama i nie chcialo mi sie gotowac schudlam kilka kg ale pewnie wplyw tez mial aerobic kilka razy w tyg pozdrawiam
niezbyt mądry pomysł i nie radzę naśladować
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 13:21   #8
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

oczywiscie Pingwinie ze niemadry, odpowiedzialam tylko na pytanie- na bulkach mozna schudnac wszystko zalezy z czym ta bulka i jaka- ja jadlam grahamki. no i nie ma co ukrywac, ze takie nieurozmaicone, ciagle na zimno posilki nie sa zdrowe.
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:32   #9
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Cytat:
Napisane przez naked21
oczywiscie Pingwinie ze niemadry, odpowiedzialam tylko na pytanie- na bulkach mozna schudnac wszystko zalezy z czym ta bulka i jaka- ja jadlam grahamki. no i nie ma co ukrywac, ze takie nieurozmaicone, ciagle na zimno posilki nie sa zdrowe.
schudnąć można też na czekoladzie - tylko jak będzie potem ze zdrowiem
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:34   #10
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

A powiedzcie mi czy np jajecznice tez powinnam wyeliminowac?
Lub np ryż biały? Dzś własnie mialam na obiad ryż polany sosem (ale sos był z kostki rosołowej i z natką pietruszki -bynajmniej tak smakował :/) do tego kotlet mielony.

Kurcze sama nie wiem co ja powinnam jeś. W domu są takie obiady i niestety musze taki zjesc :/

Co powinno by na kolacje? Wiem, że z chleba musze częściowo zrezygnowa. Ale np w szkole to tylko kanapki, bułki, do tego jogurt bo co innego? Od czasu do czasu drożdzowki ale musze tez z tego zrezygnowac.
dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:38   #11
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Cytat:
Napisane przez dziewoja
A powiedzcie mi czy np jajecznice tez powinnam wyeliminowac?
Lub np ryż biały? Dzś własnie mialam na obiad ryż polany sosem (ale sos był z kostki rosołowej i z natką pietruszki -bynajmniej tak smakował :/) do tego kotlet mielony.

Kurcze sama nie wiem co ja powinnam jeś. W domu są takie obiady i niestety musze taki zjesc :/

Co powinno by na kolacje? Wiem, że z chleba musze częściowo zrezygnowa. Ale np w szkole to tylko kanapki, bułki, do tego jogurt bo co innego? Od czasu do czasu drożdzowki ale musze tez z tego zrezygnowac.
nie musisz rezygnować z węglowodanów - ale jedząc danie z dużą ilością ww ogranicz w tym posiłku tłuszcz
do szkoły możesz brać sałatki, twaróg wcale nie trzeba brać bułek - napoczątku wszyscy będą się dziwić, ale czego się nie robi dla pięknej figury

jajecznicę spokojnie jedz
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 13:38   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

Cytat:
Napisane przez dziewoja
A powiedzcie mi czy np jajecznice tez powinnam wyeliminowac?
Lub np ryż biały? Dzś własnie mialam na obiad ryż polany sosem (ale sos był z kostki rosołowej i z natką pietruszki -bynajmniej tak smakował :/) do tego kotlet mielony.

Kurcze sama nie wiem co ja powinnam jeś. W domu są takie obiady i niestety musze taki zjesc :/

Co powinno by na kolacje? Wiem, że z chleba musze częściowo zrezygnowa. Ale np w szkole to tylko kanapki, bułki, do tego jogurt bo co innego? Od czasu do czasu drożdzowki ale musze tez z tego zrezygnowac.
nie musisz rezygnować z węglowodanów - ale jedząc danie z dużą ilością ww ogranicz w tym posiłku tłuszcz
do szkoły możesz brać sałatki, twaróg wcale nie trzeba brać bułek - napoczątku wszyscy będą się dziwić, ale czego się nie robi dla pięknej figury

jajecznicę spokojnie jedz
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:18   #13
kamila0307kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7
Dot.: Można jesc bułki pszenne?

hej dziewczyny mam do was pytanie...
ostatnio mialam problemu z zoladkiem i jadlam tylko jedno danie...ale nie w tym rzecz...chce sie od was dowiedziec czy to "danie" jest bardzo kaloryczne i czy moze dominowac w diecie
mianowicie:
byl to ryż gotowany na kostce rosolowej i do tego marchewka...czasem piers z kurczaka
czekam na odp z gory dzieki
__________________
Mój cel: 10 kg mniej!!
kamila0307kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.