Wspólna nauka języka włoskiego. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-25, 14:56   #211
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Hej. Dołączę
Uczę się z podręcznika il Nuovo Affresco Italiano.
Jezeli chodzi o zespoły to na tę chwilę zakochana jestem w Il Volo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 20:19   #212
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Hej. Dołączę
Uczę się z podręcznika il Nuovo Affresco Italiano.
Jezeli chodzi o zespoły to na tę chwilę zakochana jestem w Il Volo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć! Z której części tego podręcznika się uczysz i jak Ci się z niego korzysta? Bo akurat z tego nie miałam jeszcze okazji skorzystać.
Il Volo kojarzę. Chyba w jakiejś gazetce, którą mam jest o nich artykuł. Poszukam. Ja dalej walczę dziś z Imperfetto- abitudini nel passato i zastosowanie tego czasu z "mentre". No i czeka na mnie kolejny rozdział Amici Nemici-Episodio 6.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 01:00   #213
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Ja na razie ucze sie z Profesor Marco intensywny kurs plus Wloskie konwersacje, obie pozycje z wydawnictwa Edgar.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 09:32   #214
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Ja na razie ucze sie z Profesor Marco intensywny kurs plus Wloskie konwersacje, obie pozycje z wydawnictwa Edgar.
Ja bardzo lubię to wydawnictwo. Mam od nich książkę do gramatyki i "Włoski aktywnie. Trening na 200 sposobów".
A Ty jak oceniasz kurs Profesor Marco? Myślałam o nim.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 11:02   #215
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Cześć! Z której części tego podręcznika się uczysz i jak Ci się z niego korzysta? Bo akurat z tego nie miałam jeszcze okazji skorzystać.
Il Volo kojarzę. Chyba w jakiejś gazetce, którą mam jest o nich artykuł. Poszukam. Ja dalej walczę dziś z Imperfetto- abitudini nel passato i zastosowanie tego czasu z "mentre". No i czeka na mnie kolejny rozdział Amici Nemici-Episodio 6.
Z części A1.
Fajny podręcznik, polecenia proste i powtarzające się- utrwala to słownictwo z poleceń( są w języku wloskim). Książka z tyłu ma ćwiczenia oraz słownik ang-włoski.

Il Volo- Grande Amore
Od tej piosenki zaczęła się moja przygoda, także polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 14:08   #216
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubię to wydawnictwo. Mam od nich książkę do gramatyki i "Włoski aktywnie. Trening na 200 sposobów".
A Ty jak oceniasz kurs Profesor Marco? Myślałam o nim.
Przyzwyczailam sie do nauki w biegu i minusem dla mnie jest to ze jestem przykuta do komputera. Mam duzo materialow Edgara z angielskiego i moglam uczyc sie w aucie, na spacerze i potem z ksiazka w domu powtorki. Takze nie do konca do dla mnie wypalilo. Aczkolwiek sam kurs jest bogaty, ma duzo cwiczen, ma tzw flashcard (cos podobnego do fiszek), mozna je wydrukowac, ma opcje trener wymowy.

Dobrze ze wzielam jeszcze konwersacje wiec jak jade do pracy to ucze sie zwrotow i wyrazen (jade ok godziny i prowadze wiec nie moge korzystac z niczego wiecej jak mp3).

Ale i tak musze cos innego wziac bo niestety ale czesciej ucze sie z dala od komputera.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 15:40   #217
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Przyzwyczailam sie do nauki w biegu i minusem dla mnie jest to ze jestem przykuta do komputera. Mam duzo materialow Edgara z angielskiego i moglam uczyc sie w aucie, na spacerze i potem z ksiazka w domu powtorki. Takze nie do konca do dla mnie wypalilo. Aczkolwiek sam kurs jest bogaty, ma duzo cwiczen, ma tzw flashcard (cos podobnego do fiszek), mozna je wydrukowac, ma opcje trener wymowy.

Dobrze ze wzielam jeszcze konwersacje wiec jak jade do pracy to ucze sie zwrotow i wyrazen (jade ok godziny i prowadze wiec nie moge korzystac z niczego wiecej jak mp3).

Ale i tak musze cos innego wziac bo niestety ale czesciej ucze sie z dala od komputera.
Na jezykiobce.pl widziałam "Kurs dla zabieganych". Może coś takiego by Ci pasowało? Z takich słuchanych to kursy są chyba jeszcze anglojęzycznych seriach Michel Thomas, Learn in Your Car- o ile Ci nie przeszkadza taka nauka jednego języka obcego poprzez drugi. Ja się czasem tak uczę. Mam do włoskiego też jakieś rozmówki z mp3 tylko do nich jest jeszcze książeczka w pdf, która ja sobie drukuję.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-26, 16:06   #218
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Na jezykiobce.pl widziałam "Kurs dla zabieganych". Może coś takiego by Ci pasowało? Z takich słuchanych to kursy są chyba jeszcze anglojęzycznych seriach Michel Thomas, Learn in Your Car- o ile Ci nie przeszkadza taka nauka jednego języka obcego poprzez drugi. Ja się czasem tak uczę. Mam do włoskiego też jakieś rozmówki z mp3 tylko do nich jest jeszcze książeczka w pdf, która ja sobie drukuję.
Mam ten Kurs dla zabieganych ale tak szczerze i od serca to do piet nie dorasta formie takiego kursu z Listen & Learn (z tego sie angielskiego uczylam i mialam nadzieje ze i wloski maja... maja ale tylko ze dwie pozycje i to juz dla zaawansowanych, albo nie udalo mi sie znalezc..)

Moze pozniej bede probowac angielski-wloski, na razie wole polski-wloski bo ja jestem z tych co lubie dobrze poznac zasady, wyjasnienia gramatyki itd. Nie umiem uczyc sie tylko ze sluchu, dlatego idealne dla mnie jest sluchanie na mp3 a potem z ksiazka gramatyka.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 16:32   #219
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Ja też lubię poznać zasady gramatyki i najlepiej uczy mi się teraz zestawu Gramatyka Edgar i Grammatica Italiana Per Tutti. Z moich doświadczeń wynika, że dobrze jest jak najwcześniej zacząć uczyć się gramatyki w języku docelowym. Bo nie wszystkie nawet ogólne pojęcia/terminy gramatyczne są przekładalne z jednego języka na drugi. W językach romańskich często tłumaczy się niektóre kwestie odnosząc się np.do takich pojęć jak dopełnienie dalsze, bliższe, okolicznik itp. a jak się w to wczytać w języku docelowym no to jednak nie są to pojęcia tożsame. Ja się o tym przekonałam na przykładzie języka hiszpańskiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 21:41   #220
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Może kogoś zainteresuje jakie nowinki mogą pojawić się wkrótce na rynku wydawniczym, w tym w księgarni Italicus i innych specjalizujących się w językach romańskich :
https://www.loescher.it/download/var...anieri2017.pdf
Miałam coś kupować, ale po namyśle, chyba zaczekam na którąś z tych nowości.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:10   #221
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Może kogoś zainteresuje jakie nowinki mogą pojawić się wkrótce na rynku wydawniczym, w tym w księgarni Italicus i innych specjalizujących się w językach romańskich :
https://www.loescher.it/download/var...anieri2017.pdf
Miałam coś kupować, ale po namyśle, chyba zaczekam na którąś z tych nowości.
Link niestety nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 08:26   #222
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Jeśli link nie działa to wrzucam jeszcze raz:
Wrzucam link do nowości wydawniczych Katalog
Przy okazji chciałam Wam polecić podręczniki, które właśnie obejrzałam i które moim zdaniem fajnie przekazują wiedzę zgodnie z metodą komunikacyjną- Percorso Italia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 18:43   #223
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Znalezione wczoraj, może komuś się przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=8bfY...fxwXwA&index=1
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 10:59   #224
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Ooo witajcie !

Wloskiego ucze sie glownie z kursu one world italiano, poza tym mam kilka ksiazek typu blondynka na jezykach. Jest mi pewnie troche latwiej, bo mowie dobrze po hiszpansku i niewiele aspektow mnie we wloskim zaskakuje (co nie znaczy, ze nie ma roznic miedzy wloskim a hiszpanskim - wrecz przeciwnie).
Swoj poziom okreslilabym narazie jako A2. Jakbym sie zmobilizowala, to dojscie do B2 zajeloby mi pewnie jakies 3-4 miesiace, ale skad wziac te mobilizacje...
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 21:32   #225
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7937978 6]Ooo witajcie !

Wloskiego ucze sie glownie z kursu one world italiano, poza tym mam kilka ksiazek typu blondynka na jezykach. Jest mi pewnie troche latwiej, bo mowie dobrze po hiszpansku i niewiele aspektow mnie we wloskim zaskakuje (co nie znaczy, ze nie ma roznic miedzy wloskim a hiszpanskim - wrecz przeciwnie).
Swoj poziom okreslilabym narazie jako A2. Jakbym sie zmobilizowala, to dojscie do B2 zajeloby mi pewnie jakies 3-4 miesiace, ale skad wziac te mobilizacje... [/QUOTE]
Chyba prędzej do B1. Aż tak podobne te języki nie są, różnice są, włoski jest o tyle trudniejszy, że jest zbiorem różnych dialektów, a nie językiem literackim tak spójnym i ujednoliconym jak hiszpański. Poza tym we włoskim mówionym ma miejsce wiele zjawisk, które nie są wspomniane w książkach. Mnie motywacji nie brakuje, uczę się od 1,5 roku i do B2 jeszcze mi nieco brakuje.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 21:37   #226
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Mysle, ze to jednak kwestia indywidualna, ile czasu zajeloby komus dojscie do danego poziomu. No i oczywiscie kwestia tego, ile czasu ma sie na to codziennie. Juz raz udowodnilam sobie, uczac sie hiszpanskiego, ze jezykow ucze sie naprawde szybko.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 20:52   #227
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Chyba znalazłam błąd lub niedopatrzenie w gramatyce włoskiej wydawnictwa Edgar. Odnośnie czasowników zwrotnych. Sentirsi ma podane jako znaczenie wyłącznie "czuć się", podczas gdy Veronica z One World Italiano wyjaśniała, że jako czasownik zwrotnik jest to jeden z z verbi reciproci i oznacza "słyszeć się wzajemnie" (np. przez telefon). Nie ma więc aż tak dużej różnicy znaczenia między czasownikiem "sentire", a jego formą zwrotną "sentirsi" jakie sugeruje ta książka.
W obu przypadkach może mieć 2 znaczenia : 1. czuć (się) 2. słyszeć (się)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 01:01   #228
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Chyba znalazłam błąd lub niedopatrzenie w gramatyce włoskiej wydawnictwa Edgar. Odnośnie czasowników zwrotnych. Sentirsi ma podane jako znaczenie wyłącznie "czuć się", podczas gdy Veronica z One World Italiano wyjaśniała, że jako czasownik zwrotnik jest to jeden z z verbi reciproci i oznacza "słyszeć się wzajemnie" (np. przez telefon). Nie ma więc aż tak dużej różnicy znaczenia między czasownikiem "sentire", a jego formą zwrotną "sentirsi" jakie sugeruje ta książka.
W obu przypadkach może mieć 2 znaczenia : 1. czuć (się) 2. słyszeć (się)
Oj, chyba nie czuję się na siłach odpowiedzieć na to pytanie, zbyt niski poziom językowy jeszcze reprezentuję Ale myślę, że takie niedopatrzenie jest całkiem możliwe, tych znaczeń często jest dużo w różnych konekstach.
Ja się ostatnio nieumyślnie (nawet nie wiem kiedy ) zapisałam na subskrypcję z jakiejś włoskiej strony. Zaczęły mi przychodzić emaile o nauce włoskiego, z tłumaczeniem na angielski i linkami do filmików na Youtubie. I tak odkryłam kanał Italiano Automatico! Super sprawa, obejrzałam dopiero jeden filmik, ale bardzo mi się kanał podoba, więc wrzucam linka Te emaile też fajna sprawa, bo poświęci się 5-10 minut przypadkiem w ciągu dnia na przeczytanie, a zawsze jakieś nowe słownictwo wpadnie.
https://www.youtube.com/watch?v=7zBBsu1s_Jk&t=598s
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 03:01   #229
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Ja ostatnio podczytuję sobie na szybko to:
http://www.donnamoderna.com/
A teraz czytam Olly Richards Italian Short Stories for Beginners i mogę polecić.
A z takich krótkich materiałów to fajne są odcinki Coffee Break Italian.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 13:23   #230
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Chyba znalazłam błąd lub niedopatrzenie w gramatyce włoskiej wydawnictwa Edgar. Odnośnie czasowników zwrotnych. Sentirsi ma podane jako znaczenie wyłącznie "czuć się", podczas gdy Veronica z One World Italiano wyjaśniała, że jako czasownik zwrotnik jest to jeden z z verbi reciproci i oznacza "słyszeć się wzajemnie" (np. przez telefon). Nie ma więc aż tak dużej różnicy znaczenia między czasownikiem "sentire", a jego formą zwrotną "sentirsi" jakie sugeruje ta książka.
W obu przypadkach może mieć 2 znaczenia : 1. czuć (się) 2. słyszeć (się)
Masz rację sentirsi ma dwa znaczenia. Np mi sento male - zle się czuję ; ci sentiamo domani - do usłyszenia jutro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 15:10   #231
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Czy ktoś poza mną spotkał się gdzieś z wyrażaniem "avere una spintarella" w znaczeniu "mieć plecy"? Bo znalazłam w jednej z moich książek, ale jakoś nie mogę wyszukać przykładów użycia w internecie w języku współczesnym. Znajduję jedynie użycie "spinta" (pchnięcie; znajduję kolokacje typu "dare a qualcuno una spinta" itp.) . Wiecie coś na ten temat? Czy to jakiś archaizm już wychodzący z użycia? Czy ten zwrot może jest częściej zastępowany jakimś innym, bardziej popularnym sformułowaniem?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 22:30   #232
tanathalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Udine
Wiadomości: 6
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

To oznacza może nie "mieć plecy", ale jakąś małą pomoc, dosł. małe popchnięcie Używa się
tanathalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 23:04   #233
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez tanathalie Pokaż wiadomość
To oznacza może nie "mieć plecy", ale jakąś małą pomoc, dosł. małe popchnięcie Używa się
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie przekład mnie zastanowił bo nie pasował do moich wyników wyszukiwań zastosowania. Książka, z której korzystam sugeruje dokładnie takie znaczenie "mieć w plecy" w dziale słownictwa związanego z pracą, w kontekście otrzymania pracy po znajomości. Stąd moje pytanie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 15:10   #234
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

hej moim marzeniem jest za rok przenieść się do Włoch, na początku na praktyki, a potem kto wie... więc czasu jest mało, a do nauki bardzo dużo.
ktoś tu jeszcze się jeszcze uczy włoskiego? potrzebne wsparcie motywacyjne
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 21:03   #235
xNightingale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 244
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8666032 9]hej moim marzeniem jest za rok przenieść się do Włoch, na początku na praktyki, a potem kto wie... więc czasu jest mało, a do nauki bardzo dużo.
ktoś tu jeszcze się jeszcze uczy włoskiego? potrzebne wsparcie motywacyjne [/QUOTE]
Uczyłam się jako dodatkowego języka, bo wiodącym jest fhrancuski trochę się mieszały, czasowniki niby wyglądają bardzo podobnie ale wymowa, gramatyka inne i na egzaminach trzeba było bardzo uważać, żeby ich nie mylić. Niemniej włoski jest spoko, dla mnie najbardziej zrozumiały z języków z mowy, bo francuski to niezłe combo do rozkminiania.
xNightingale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-27, 19:15   #236
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Trochę odświeżę wątek. Macie do polecenia ciekawe włoskie beauty youtuberki?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 22:07   #237
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Trochę odświeżę wątek. Macie do polecenia ciekawe włoskie beauty youtuberki?
Ja lubie Ravedoll, ale ona nie jest stricte beauty, raczej taka mieszanka sprzatanie, gotowanie, troche mody.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 10:05   #238
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88404005]Ja lubie Ravedoll, ale ona nie jest stricte beauty, raczej taka mieszanka sprzatanie, gotowanie, troche mody.[/QUOTE]
Sprawdzę, dzięki
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 09:41   #239
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: L'Italiano - wspólna nauka włoskiego

hejo, hejo kto się jeszcze uczy? ja za rok wyjeżdżam na wolontariat zagraniczny, właśnie do Włoch. Od grudnia biorę korepetycje, ale przez pracę i zdrowie nie mogłam się temu poświęcić tak, jak chciałam. Teraz zapowiadają się lepsze okoliczności...
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 10:12   #240
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wspólna nauka języka włoskiego.

Czesc ja tez nadal sie ucze, na poczatku roku bralam jeszcze lekcje, ale moj budzet nie udzwignal lekcji z kilku jezykow, wiec narazie zrezygnowalam. Poza tym dziele czas miedzy wloski i rosyjski.
W sumie przydaloby mi sie ''Popchniecie'' do przodu, zeby znowu sie ogarnac.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-14 11:12:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.