Anglia - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-02, 19:41   #1291
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Nauczyciel przedszkola w UK

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;79307761]Pracowalas kiedykolwiek w przedszkolu w Polsce? Masz wyksztalcenie pedagogiczne? Jakikolwiek certyfikat jezykowy?

Co robilas do tej pory?[/QUOTE]

Tak mam wykształcenie pedagogiczne i pracowałam w przedszkolu
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 20:27   #1292
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Nauczyciel przedszkola w UK

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Tak mam wykształcenie pedagogiczne i pracowałam w przedszkolu
No to mozesz startowac i aplikowac na np. teaching assistant. Potrzebujesz CRB check, czyli zaswiadczenia o niekaralnosci.

Jak Twój poziom jezyka angielskiego, bo to bardzo wazne?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:16   #1293
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Nauczyciel przedszkola w UK

Mój poziom to B1 wiem, że niestety to za mało i muszę zdobyć certyfikat FCE lub CAE.
Zaświadczenie o niekaralności mam ale polskie ale to akurat najmniejszy problem ważniejszy jest język
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:25   #1294
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Nauczyciel przedszkola w UK

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Mój poziom to B1 wiem, że niestety to za mało i muszę zdobyć certyfikat FCE lub CAE.
Zaświadczenie o niekaralności mam ale polskie ale to akurat najmniejszy problem ważniejszy jest język
To fajnie! Tak, język musi byc dobry. Zapisz sie na kurs w UK, w rok podniesiesz kwalifikacje.

Generalnie, zaswiadczenie o niekaralnosci z Polski, ktore, swoja droga, musi byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego, nie jest przez ich uznawane; musisz aplikowac tam o CRB check (widze, ze teraz nazwa zmienila sie na DBS check) - zajmuje to chyba ok. kilku tygodni i kosztuje 43 funty za standard i 61 za enhanced.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 13:23   #1295
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Nauczyciel przedszkola w UK

Dziękuje za informacje na pewno się przydadzą

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Jakby coś jeszcze wiedziała to możesz śmiało pisać, każda informacja jest cenna
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 13:00   #1296
winstone
Raczkowanie
 
Avatar winstone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Złożyłam też na studia magisterskie bo jestem na 3 roku filologii angielskiej i stwierdziłam, że jednak nie chce mi się studiować 4 lata do uzyskania MA tam, skoro mogę rok i go mieć. Na BA miałam unconditional i conditional (tu gdzie IELTS musiałam, co bez sensu bo dwa podobne kierunki), no i na MSc też mam conditional ielts + ocena końcowa na dyplomie 4. Napisałam w sprawie IELTS - bo jednak będę miała licencjat z filologii, może się uda załatwić to jakimś interview albo egzaminem u nich. Nie wiem też jak z oceną końcową na dyplomie, ale raczej nie powinno być problemu. Stresuję się jak nigdy bo w sumie do czerwca nie będę na 100% pewna czy się dostanę - dopóki nie będę wiedziała jak obroniłam.

A do tego wolałabym jednak te 770 zł wydać (chociaż chyba zrobię w UK już jeżeli będę musiała) niż studiować kolejne kilka lat
__________________
don't save her;
she don't wanna be saved

Edytowane przez winstone
Czas edycji: 2017-12-05 o 13:01
winstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:16   #1297
solekv
Raczkowanie
 
Avatar solekv
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 115
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

To faktycznie smieszna sytuacja. Tak jak mowilam musisz skotnaktowac sie z uni, w duzej czesci przypadkow prawdopodobnie zgodziliby sie zrobic ci jakis "on site" test pisemny i mowiony, jednak z doswiadczenia wiem ze nie wszystkie sa takie ludzkie i duzo z nich trzyma sie twardo procesu rekrutacji wczesniej ustalonego. Ale powodzenia, i na obronie i w rekrutacji!
solekv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-09, 10:06   #1298
Namisaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Anglia

witam



Na pewno ktoras z Was jest w stanie mi moze troche pomoc aktualnie przebywam w Danii, pracuje, natomiast jestem na okresie wypowiedzenia, w zwiazku z tym zaczelam myslec o wyjezdzie do Anglii, aby zmienic trochę srodowisko, zreszta zawsze chcialam tam pojechac.

Co najpierw? Co musze zrobić? W sensie, co zrobic zeby nie wysiasc na lotnisku i latac po hotelach/hostelach szukajac noclegu? Chcialabym wynajac pokoj, nie potrzebuje mieszkania, gotowka na ten cel jest, wraz z pieniędzmi na depozyt, problem w tym, ze raczej na odleglosc nikt nie bedzie sklonny czekac az przyjade i zaplace, a z gory w ciemno tego tez robic nie chce.

Duzo sie naczytalam, orientuje sie mniej wiecej jak wygladaja cale procedury, natomiast co jesli nie posiadam wpływów na konto, aby moc udowodnic swoja wyplacalnosc landlordowi?

I co z praca? Zakladajac ze juz jestem w Anglii na swoim pokoju, jobcenter?



Poradzcie mi, jak sie do tego zabrac, moze ktos ma juz doswiadczenie z takimi "spontanicznymi" wyjazdami.
Namisaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 14:28   #1299
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Anglia 2018

Cytat:
Napisane przez Namisaria Pokaż wiadomość
witam



Na pewno ktoras z Was jest w stanie mi moze troche pomoc aktualnie przebywam w Danii, pracuje, natomiast jestem na okresie wypowiedzenia, w zwiazku z tym zaczelam myslec o wyjezdzie do Anglii, aby zmienic trochę srodowisko, zreszta zawsze chcialam tam pojechac.

Co najpierw? Co musze zrobić? W sensie, co zrobic zeby nie wysiasc na lotnisku i latac po hotelach/hostelach szukajac noclegu? Chcialabym wynajac pokoj, nie potrzebuje mieszkania, gotowka na ten cel jest, wraz z pieniędzmi na depozyt, problem w tym, ze raczej na odleglosc nikt nie bedzie sklonny czekac az przyjade i zaplace, a z gory w ciemno tego tez robic nie chce.

Duzo sie naczytalam, orientuje sie mniej wiecej jak wygladaja cale procedury, natomiast co jesli nie posiadam wpływów na konto, aby moc udowodnic swoja wyplacalnosc landlordowi?

I co z praca? Zakladajac ze juz jestem w Anglii na swoim pokoju, jobcenter?



Poradzcie mi, jak sie do tego zabrac, moze ktos ma juz doswiadczenie z takimi "spontanicznymi" wyjazdami.
jeśli chodzi pracę, to idź prosto do jakieś agencji. nie wiem gdzie dokładnie się wybierasz, ale najczęściej jest ich w mieście kilkanaście. ale niestety styczeń-luty-marzec to bardzo zły czas na szukanie pracy.

jeśli chodzi o mieszkanie, to przy wynajmie samego pokoju jest łatwiej. z opowieści moich znajomych wynika (w co sama uwierzyć nie mogłam), że przy wynajmie pokoju mało kto podpisuje jakąkolwiek umowę, a więc i wpływów udowadniać nie musisz. wychodzą z założenia, że przestaniesz płacić - to Cię wyrzucą. ma to też ten plus, że możesz na początek wziąć co znajdziesz i potem zaraz się przeprowadzić gdy ogarneisz jakieś lepsze lokum. poszukaj sobie grup na fb. ja szukałabym na grupach typowo pod wynajem jak i na polskich grupach tego miasta. z pewnością nie jesteś jedyną, która przyjeżdża nie mając mieszkania i na pewno ktoś Ci podpowie jak to zorganizować.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-01-09 o 14:29
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 11:57   #1300
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Anglia 2018

Hej ja jestem w Angli 4 lata i mam tu już moja cala rodzine oraz praktycznie cale moje zycie tu przeniosłam sprzedałam mieszkanie w Pl i tu mam wszystko jeżeli potrzebujesz jakiś bieżących informacji napisz to sprobuje Ci pomoc.
PS.job center nie pomaga w znalezieniu pracy jeżeli jesteś tutaj bez Insurance Number.pozdrawiam.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 12:13   #1301
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Anglia 2018

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
Hej ja jestem w Angli 4 lata i mam tu już moja cala rodzine oraz praktycznie cale moje zycie tu przeniosłam sprzedałam mieszkanie w Pl i tu mam wszystko jeżeli potrzebujesz jakiś bieżących informacji napisz to sprobuje Ci pomoc.
PS.job center nie pomaga w znalezieniu pracy jeżeli jesteś tutaj bez Insurance Number.pozdrawiam.
no tak. zapomniałam dodać koniecznie trzeba jak najszybciej wyrobić Insurance Number, bo bez niego nigdzie Cię do pracy nie przyjmą. chyba że na czarno bez żadnej umowy (za jakieś grosze oczywiście). przy czym w większości wystarczy, że na początku pokaże się list, z umówionym spotkaniem, a numer donieść można później.
no i oczywiście konieczne jest wyrobienie konta w banku. a z tego co wiem to jest z tym problem jeśli nie ma się Insurance Number. i tutaj już list z zaproszeniem na rozmowę nie wystarczy.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 13:55   #1302
winstone
Raczkowanie
 
Avatar winstone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Wiem, wiem, czekam cały czas na odpowiedź, mam nadzieję że da radę. A co do pracy licencjackiej (dobrze, że w UK nie ma obron...) - teoria już napisana więc czekam na jakieś promki wizzaira albo rynaira, żeby bookować. Coraz bliżej! Najbardziej obawiam się problemów ze znalezieniem pracy, no ale chyba jakoś da radę.
__________________
don't save her;
she don't wanna be saved
winstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 18:52   #1303
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Anglia 2018

dokładnie bez Insurancu w tej chwili nic nie zrobisz , Co do zakładania konta pomagalam koleżance zakladac konto w zeszłym miesiącu i na 100% bez Insurancu tego nie zrobisz ,Nawet jak wyślesz wniosek do banku o zalozenie konta to i tak musisz isc osobiście potwierdzić te informacje i tam już chcą Insurance. Wiec to podstawa. Z mieszkaniami czy tez raczej pokojami do wyn ajecia nie ma zadnego problemu. Dobze jest znaleźć wlasnie na FB grupe tematyczna bo sa w każdym miescie bo tam od ludzi mozn uzyskac dużo informacji bieżących. No i ten Insurance ale jeżeli znasz jezyk to załatwisz to raz dwa.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 18:55   #1304
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Anglia 2018

wiem, że swego czasu Lloyds nie wymagał Insurance Number. ale mogło się to zmienić do teraz
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:05   #1305
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Anglia 2018

uwiez mi obeszłam z kolezanka wszystkie banki i wlasnie Loyds jest teraz bardzo restrykcyjny i żaden bank obecnie bez Insurancu nie zalozy konta obecnie od tlumacza zadaja jeszcze podpisywania klauzuli ze bieze wszytsko na siebie jeżeli osoba zakladajaca konto czegos nie zrozumiala masakra.Na dodatek moja kolezanka musiala mieć również potwierdzenie adresu i to wszytsko wlasnie w Loyds.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:38   #1306
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Anglia 2018

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
uwiez mi obeszłam z kolezanka wszystkie banki i wlasnie Loyds jest teraz bardzo restrykcyjny i żaden bank obecnie bez Insurancu nie zalozy konta obecnie od tlumacza zadaja jeszcze podpisywania klauzuli ze bieze wszytsko na siebie jeżeli osoba zakladajaca konto czegos nie zrozumiala masakra.Na dodatek moja kolezanka musiala mieć również potwierdzenie adresu i to wszytsko wlasnie w Loyds.
wierzę wierzę widzę bardzo dużo się zmieniło. jakieś 2 lata temu, najłatwiej było w Lloyds, nie wymagali praktycznie nic. pewnie przejechali się na tym i podnieśli wymagania
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 17:50   #1307
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Anglia 2018

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
uwiez mi obeszłam z kolezanka wszystkie banki i wlasnie Loyds jest teraz bardzo restrykcyjny i żaden bank obecnie bez Insurancu nie zalozy konta obecnie od tlumacza zadaja jeszcze podpisywania klauzuli ze bieze wszytsko na siebie jeżeli osoba zakladajaca konto czegos nie zrozumiala masakra.Na dodatek moja kolezanka musiala mieć również potwierdzenie adresu i to wszytsko wlasnie w Loyds.
Nie miałam NIN przy zakładaniu konta (Bank of Scotland), nie miałam nawet jeszcze umówionego spotkania. Potwierdzenie adresu fakt, musi być.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 11:44   #1308
CyrylJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Moving to uk, need help with managing finances?

Cześć wszystkim w Wizażu

W przyszłym miesiącu podejmę nową pracę w Wielkiej Brytanii. Jestem jednak zdezorientowany, jak działa tam podatek dochodowy. Zostanie mi wypłacona około ]£30 000 po opodatkowaniu. Ale czy muszę zrobić wszystko, aby zapłacić ten podatek? Nie jestem pewien, jak to działa. Czy ktoś może doradzić? Dzięki!
CyrylJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 14:55   #1309
Tangerina
Przyczajenie
 
Avatar Tangerina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 17
Kwatery w angli a prysznice?

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale to chyba najlepsze miejsce na takie pytanie. Pracuję teraz w Anglii i mieszkam w kwaterach z agencji. Czy to normalne że w kwaterach są wspólne prysznice? Niby są godziny w których wchodzą kobiety i mezczyzni ale nikt tego nie przestrzega. Nie dzieje się nic złego ale już któryś raz mam sytuacje że nie mogę się umyć bo faceci są pod prysznicem albo wchodzą się normalnie umyć jak ja jestem. Właściciel budynku nie widzi problemu, agencja nie reaguje..
Tangerina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-03, 15:51   #1310
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Kwatery w angli a prysznice?

Nie, nie jest to normalne.To nie brzmii jak agencja tyllko jak oboz pracy
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 15:25   #1311
muszebyclesniczymalbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 6
Praca w anglii czy ktoś mi wytłumaczy ?

Osoba pracowała w anglii przez okres 4 tygodni.

na payslipie co tydzien ( od 320 do 400 funtów) napisane jest że odjęto NATIONAL INSURANCE (ok. 29,8 funta) domyślam się ze to jest jakieś ubezpieczenie ale czy jest ono równe z odprowadzeniem podatku? czy jesli nie mam nic więcej na payslipie napisane to znaczy że nie płaciłem podatku?


oraz jeszcze jedno czy jeśli pracowałem tylko 4 tygodnie w tamtym roku i (jeśli ) nie płaciłem podatku to czy w tym roku już go płacić będę musiał?

proszę o oświecenie
Ps to była 1 praca w anglii nigdy tam wczesniej nie pracowałem

Edytowane przez muszebyclesniczymalbo
Czas edycji: 2018-06-21 o 15:56
muszebyclesniczymalbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 18:42   #1312
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Praca w anglii czy ktoś mi wytłumaczy ?

Musisz zrobić korektę deklaracji podatkowej i dodać PIT/ZG czyli od dochodów z zagranicy.
To, że nie zapłaciłeś w zeszłym roku nie znaczy, że już nie musisz. Urząd skarbowy ma chyba 4 lata aby cię ścignąć i doliczyć odsetki za zwłokę.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:08   #1313
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Praca w anglii czy ktoś mi wytłumaczy ?

to w koncu kto pracowal jakas anonimowa osoba czy ty?
NI to ubezpieczenie, podatku (tax) prawdopodobnie ci nie odciagano poniewaz urzad podatkowy uznal (i slusznie) ze nie prezkroczysz progu kwoty wolnej od podatku (w tym momencie jest to nieco ponad 11tys funtow). Co wazne rok podatkowy w Wielkiej Brytanii zaczyna sie 1 kwietnia a konczy z ostatnim dniem marca.

nie rozumiem pytania o to czy bedziesz musial placic podatek w tym roku. Jesli chodzi ci czy bedziesz musial zaplacic podatek zalegly za zeszly rok to nie, bo otrzymujac cztery wyplaty po 300-400£ nie przekroczyles progu tej kwoty wolnej od podatku.
Jezeli chodzi ci ze chcesz znowu pojechac i pracowac w tym roku w UK to nie wiem jaka decyzje podejmie brytyjski urzad podatkowy.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:35   #1314
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Praca w anglii czy ktoś mi wytłumaczy ?

madziara_07 ale skoro on mieszka na stałe to powiniene roliczyć ten przychód w Polsce ponieważ tutaj jest jego rezydencje podatkowa.

Nie jestem ekspertem ale tak mi się wydaje.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:36   #1315
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca w anglii czy ktoś mi wytłumaczy ?

Cytat:
Napisane przez muszebyclesniczymalbo Pokaż wiadomość
Osoba pracowała w anglii przez okres 4 tygodni.

na payslipie co tydzien ( od 320 do 400 funtów) napisane jest że odjęto NATIONAL INSURANCE (ok. 29,8 funta) domyślam się ze to jest jakieś ubezpieczenie ale czy jest ono równe z odprowadzeniem podatku? czy jesli nie mam nic więcej na payslipie napisane to znaczy że nie płaciłem podatku?


oraz jeszcze jedno czy jeśli pracowałem tylko 4 tygodnie w tamtym roku i (jeśli ) nie płaciłem podatku to czy w tym roku już go płacić będę musiał?

proszę o oświecenie
Ps to była 1 praca w anglii nigdy tam wczesniej nie pracowałem
nie płaciłeś podatku (NI to nie podatek), ponieważ rozpocząłeś pracę po początku roku podatkowego (który zaczyna się 1 kwietnia). podatek zacząłbyś płacić dopiero gdy przekroczysz kwotę wolną od podatku, czyli coś ok 11 000 funtów.

w tym roku będzie prawdopodobnie tak samo. a więc na początku nie będziesz płacił podatku, tylko zaczną Ci go naliczać po przekroczeniu tej kwoty. gdyby jednak zaczęli Ci naliczać podatek od samego początku, a załóżmy, że znowu skończysz pracę po 4 tygodniach wiec nie zdążysz zarobić wiecej niż te 11 000 funtów, to możesz się starać o zwrot podatku i zwrócą Ci to co zabrali.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 18:00   #1316
pawelwerp
Przyczajenie
 
Avatar pawelwerp
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Studia w Anglii to niestety dość droga rzecz...


BTW. Czy myślicie, że ratalne pozyczki w HapiPożyczki są ok... Co o tym sądzicie?
__________________
Człowiek jest liną rozpiętą między zwierzęciem a nadczłowiekiem. Liną nad przepaścią.

Edytowane przez pawelwerp
Czas edycji: 2018-07-09 o 11:27
pawelwerp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 13:05   #1317
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: Anglia

Hej!

Jadę do Birmingham na praktyki na 3 miesiące. Jest ktoś może w okolicy? Polecacie coś odwiedzić?
__________________

awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-07 14:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.