Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-23, 16:55   #1
julka852
Raczkowanie
 
Avatar julka852
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Lightbulb

Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych


Hej
Nie za bardzo wiem jak mam ugryźć problem, który za mną chodzi więc zwrócę się o poradę do Was.
Studiuję kryminologię, jestem po pierwszym roku. Chciałabym coś zrobić więcej w kierunku który studiuję. Chcę po prostu maksymalnie wykorzystać czas studiów. Pomyślałam, więc że fajnie byłoby załapać się na jakąś praktykę/staż w Policji, jakichś innych służbach, gdziekolwiek gdzie mogłabym zdobyć jakieś doświadczenie (pasowałaby mi nawet jakaś pomoc w biurze, administracja bo bez doświadczenia przecież nie mogę liczyć na nic innego). Nie liczę też oczywiście na płatny staż, chodzi mi jedynie o zdobycie doświadczenia, związanego z moimi studiami, na przyszłość.
Nie chodzi mi o praktyki w ramach studiów - je już odbyłam w te wakacje. Mi zależy na załapanie się na coś ponadprogramowego.
Chciałam już napisać do Komendy Głównej Policji w moim mieście ale jakoś nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.
Prosiłabym Was o jakieś opinie, porady, pomysły, cokolwiek.
Z góry dzięki za pomoc
julka852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 18:33   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych

Cytat:
Napisane przez julka852 Pokaż wiadomość
Hej
Nie za bardzo wiem jak mam ugryźć problem, który za mną chodzi więc zwrócę się o poradę do Was.
Studiuję kryminologię, jestem po pierwszym roku. Chciałabym coś zrobić więcej w kierunku który studiuję. Chcę po prostu maksymalnie wykorzystać czas studiów. Pomyślałam, więc że fajnie byłoby załapać się na jakąś praktykę/staż w Policji, jakichś innych służbach, gdziekolwiek gdzie mogłabym zdobyć jakieś doświadczenie (pasowałaby mi nawet jakaś pomoc w biurze, administracja bo bez doświadczenia przecież nie mogę liczyć na nic innego). Nie liczę też oczywiście na płatny staż, chodzi mi jedynie o zdobycie doświadczenia, związanego z moimi studiami, na przyszłość.
Nie chodzi mi o praktyki w ramach studiów - je już odbyłam w te wakacje. Mi zależy na załapanie się na coś ponadprogramowego.
Chciałam już napisać do Komendy Głównej Policji w moim mieście ale jakoś nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.
Prosiłabym Was o jakieś opinie, porady, pomysły, cokolwiek.
Z góry dzięki za pomoc
Idź do nich i zapytaj bezpośrednio czy możesz odbyć praktykę, co za problem?
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 06:40   #3
julka852
Raczkowanie
 
Avatar julka852
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych

Problem jest taki, że zastanawiam się po prostu czy taki pomysł ma sens. Dlatego zwróciłam się z tym na forum bo zawsze co kilka głów to nie jedna, i zawsze ktoś może na to spojrzeć z innej strony, podrzucić jakiś inny pomysł...
julka852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 19:55   #4
adaada1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 61
Dot.: Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych

Cytat:
Napisane przez julka852 Pokaż wiadomość
Problem jest taki, że zastanawiam się po prostu czy taki pomysł ma sens. Dlatego zwróciłam się z tym na forum bo zawsze co kilka głów to nie jedna, i zawsze ktoś może na to spojrzeć z innej strony, podrzucić jakiś inny pomysł...
1. Zaglądamy i czytamy http://bip.kgp.policja.gov.pl/kgp/pr...aze-w-KGP.html
2. Czy to ma sens ? A to już temat rzeka i jedna osoba powie że jak najbardziej a inna że to bez sensu.
3. Po prostu usiądź, weź kartkę papieru + długopis i napisz 5 lub 10 punktów czego po takich praktykach oczekujesz ? Potem przy każdym z tych pytań postaw ocenę od 1 do 10 w oparciu o to czy idąc do takiej instytucji jak policja i znając jej specyfikę jesteś wstanie zrealizować swoje oczekiwania. jak uzyskasz ocenę powyżej 51 pkt to daj ta ankietę innej osobie i niech ona oceni to tak samo patrząc na to chłodnym okiem. Jeżeli tu również uzyskasz minimum 51 pkt wtedy staraj się o praktyki. Inaczej daj sobie spokój.
Jeżeli jednym z punktów ankiecie będzie "zwiększenie swoich szans późniejszą prace w policji" lub coś w ten deseń typu "poznanie pracy policji od środka" to od razu daj sobie spokój.

Edytowane przez adaada1234
Czas edycji: 2015-08-14 o 20:02
adaada1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 21:33   #5
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych

Ja miałam praktyki w policji. Byłam bardzo zadowolona. Polecam każdemu odbycie jak największej liczby praktyk podczas studiow. To wspaniałe doświadczenie obserwacji pracy w danym miejscu. Teraz wybieram się na praktyki do Izby Celnej
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:25   #6
kiniaa0
Przyczajenie
 
Avatar kiniaa0
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Staż/praktyka/doświadczenie w Policji, służbach mundurowych

Co roku na okres wakacji Ministerstwa uruchamiają praktyki. Wejdź na stronę oferty.praca.gov.pl i tam jest lista instytucji, które jeszcze przyjmują na praktyki. Tylko nie wiem czy nie jest już za późno.
W przyszłym roku wcześniej się tym zainteresuj, bo praktyki w takich instytucjach jak Ministerstwa czy KG Policji ogłaszane są w czerwcu.

Pozdrawiam
kiniaa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 23:25:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.