MATURA co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 18:16   #1
bambo1501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1

MATURA co wybrać?


Mam pewien problem co do wyboru rozszerzonej matury z matematyki. Chociaż jestem w klasie mat-hist-inf to nigdy nie nastawiałam się na maturę rozszerzoną z matmy, może dlatego, że nauczyciel jest wymagający choć nie tłumaczy świetnie i było ciężko. Zawsze nastawiona byłam raczej na podstawę z którą raczej problemu mieć nie będę, ale teraz na niektórych kierunkach, które biorę pod uwagę rozszerzona matma mogłaby mi dużo pomóc, tylko nie wiem czy dałabym radę wszystko ogarnąć, ponieważ materiału jest sporo i nie wiem czy dam radę wszystko ogarnąć do maja.

Spróbować?
bambo1501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 18:44   #2
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: MATURA co wybrać?

I tak zdajesz podstawę, prawda? A jak będziesz miała z rozszerzenia nawet 5% to i tak matura będzie zdana, bo to rozszerzenie traktowane jest jako przedmiot dodatkowy. (Chyba, że coś się pozmieniało ? )

A na studia jest inny przelicznik na podstawę niż na rozszerzenie i czasami 50% z rozszerzenia wypada lepiej niż 100% z podstawy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 18:51   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: MATURA co wybrać?

Cytat:
Napisane przez bambo1501 Pokaż wiadomość
Mam pewien problem co do wyboru rozszerzonej matury z matematyki. Chociaż jestem w klasie mat-hist-inf to nigdy nie nastawiałam się na maturę rozszerzoną z matmy, może dlatego, że nauczyciel jest wymagający choć nie tłumaczy świetnie i było ciężko. Zawsze nastawiona byłam raczej na podstawę z którą raczej problemu mieć nie będę, ale teraz na niektórych kierunkach, które biorę pod uwagę rozszerzona matma mogłaby mi dużo pomóc, tylko nie wiem czy dałabym radę wszystko ogarnąć, ponieważ materiału jest sporo i nie wiem czy dam radę wszystko ogarnąć do maja.

Spróbować?
Przecież próbując nic nie tracisz Maturę i tak będziesz mieć zdaną, a przy okazji zdasz sobie R matmę, która może przynieść korzyści.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 19:21   #4
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: MATURA co wybrać?

pewnie że próbować, nawet jak zdasz poniżej 30%, to niczym nie ryzykujesz bo matura jest i tak zdana, a zawsze mogą to byc jakies dodatkowe punkty przy rekrutacji
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:15   #5
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: MATURA co wybrać?

Ja zdecydowałam się w 3 klasie na zdawanie rozszerzenia z matematyki. Nie poszło mi dobrze, bo zdałam zaledwie na 32%, ale nie żałuję. Zdając 3 rozszerzone przedmioty liczyłam się z tym, że coś może mi nie pójść i obstawiałam, że będzie to matematyka. Teraz jestem na kierunku ściśle matematycznym i ta wiedza mi pomaga, a raczej pomagała na początku.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:37   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: MATURA co wybrać?

Bierz dodatkowo rozszerzenie, duzo Ci moze pomoc, a nawet jak nie zdasz go na 30 % to mature i tak masz zdana, a moze jednak sie uda, duzo ludzi dzieki temu lapie sie na swoje wymarzone studia. U mnie gdy patrzylam na przelicznik to postawa miala 0,76% a rozszerzenie az 2,43% wiec jest gigantyczna roznica.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 09:57   #7
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: MATURA co wybrać?

A skoro już o matematyce, to sławny był u mnie w szkole zbiór Kiełbasy. Zainteresuj się. Masz jeszcze czas. Głowa do góry i nos w książki.
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.