Czy coś powiedzieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-15, 22:04   #1
JestemBoJestem22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3

Czy coś powiedzieć?


Cześć Dziewczyny
Mam taki mały dylemat można powiedzieć.
Jakiś czas temu pożyczyłam znajomej 30 zł, mówiła, że odda za 2 tygodnie. Zgodziłam się. Wcześniej czasem dała mi ciuszki dla dzieci za darmo, czasem od niej coś kupiłam, raz zgodziła się nawet żebym zapłaciła za tydzień. Uważałam, że jest ok i mogę jej pożyczyć. No i jak się na pewno domyślacie nie oddała do dziś. Wcześniej też czasem pożyczyłam jej bluzkę czy sukienkę zawsze oddała. Myślałam, że mogę jej ufać. Minął jeden dzień, drugi od terminu to napisałam do niej. Napisała, że jutro... mineły kolejne, ogólnie będzie 7 dni. Napisałam do niej czy dziś odda i, że ewentualnie mogę od niej coś kupić. Odpisała, że może mi parę rzeczy sprzedać i, że jej nie ma teraz. Wróci za kilka dni. Powiedziałam, żeby w takim razie odezwała się jak wróci. Choć myślę, że się nie odezwie.
Koleżanka mi mówiła, że dziś ją widziała czyli raczej nigdzie nie wyjechała. I po tym jak już pożyczyłam dowiedziałam się, że ona niechętnie oddaje pieniądze. Wcześniej o tym nie wiedziałam.
Czy pisać mam znów do niej za kilka dni? Czy odpuścić? Niby 30 zł to nie jest tak dużo no, ale zawsze coś. Dla mnie osobiście to mimo wszystko duża kwota. Z resztą jak się pożycza to się oddaje. Wiem byłam głupia i naiwna... Chcę dla kogoś być dobra i mam...
Mieszkamy blisko i zawsze czasem gadamy i wgl, nasze dzieci razem się bawią latem, nie będę się obrażać i kłócić no, ale chyba powinna oddać nie?
Moim zdaniem osoba która nie oddaje szkodzi sama sobie, bo jak następnym razem będzie chciała pożyczyć to już się tej osobie nie pożyczy. Powiedźcie przypominać się dalej? Czy odpuścić i udawać, że nie ma tematu jak się gdzieś spotkamy?
JestemBoJestem22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 22:53   #2
utracona11
Raczkowanie
 
Avatar utracona11
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 336
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Ja bym pewnie odpuściła licząc, że w końcu sama sobie o tym przypomni, a jak nie no to trudno, szczęściem to niewielka kwota, a na przyszłość już bym nie pożyczała
utracona11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 23:27   #3
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Ja na Twoim miejscu zapytałabym o te pieniądze mówiąc, że potrzebuję na coś tam i czy mogłaby mi oddać. Ignorując daje się przyzwolenie takiej osobie na stałe "pożyczanie", a widać, że autorka nie pierwsza dała się złapać. Tu nawet nie chodzi o kwotę, ale o sam fakt. Pożyczkę trzeba oddać, a nie było to przecież "daj" tylko "pożycz".
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 00:25   #4
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Ja bym powiedziała. Może faktycznie zapomniała zwyczajnie. Ja na przykład notorycznie zapominam o takich rzeczach, dlatego nie pożyczam zazwyczaj od ludzi pieniędzy. Czasem sie wydarzy sytuacja, że ktoś za mnie założy, płaci jakies noclegi w hotelu czy płaci za wszystkich w restauracji i wtedy zawsze mowię, że jakbym nie oddała do tego czy tego dnia to niech mi przypomną bo mam pamięć jak Dory z Gdzie jest Nemo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 01:04   #5
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Wyślij numer konta z prośbą o przelew. Zrobienie go to kwestia dwóch minut, trudniej z wykręcaniem się.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 12:40   #6
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Wyślij numer konta z prośbą o przelew. Zrobienie go to kwestia dwóch minut, trudniej z wykręcaniem się.
Możesz dodać, że pilnie potrzebujesz zwrotu bo "cośtam" ci wyskoczyło, czy coś musisz kupić "na już" i ci brakuje tej kwoty.
__________________
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 13:09   #7
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Nieważne 10, 30 czy 1000 zł, nie odpuściłabym i pytała o zwrot pieniędzy.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 13:15   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Nieważne 10, 30 czy 1000 zł, nie odpuściłabym i pytała o zwrot pieniędzy.
To samo. A po zwrocie raczej już bym się za bardzo nie chciała z tą osobą zadawać. Bardzo na dystans.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 13:40   #9
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Przypomnieć się możesz, ale jakieś pisanie, że pilnie potrzebujesz to trochę śmieszne moim zdaniem. Nie wiem, co to miałaby być za sytuacja, że Twoje życie pilnie zależy od 30 zł. Nikt się na to nie nabierze raczej, musiałabyś żyć na skraju ubóstwa.

Nie ma co analizować, dużo nie straciłaś, nie zadawaj się z nią więcej i tyle, nawet jak odda Ci kasę.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 13:51   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Idz do niej i powiedz ze potrzebujesz tych pieniedzy i obiecala oddac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 14:05   #11
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Przypomnieć się możesz, ale jakieś pisanie, że pilnie potrzebujesz to trochę śmieszne moim zdaniem. Nie wiem, co to miałaby być za sytuacja, że Twoje życie pilnie zależy od 30 zł. Nikt się na to nie nabierze raczej, musiałabyś żyć na skraju ubóstwa.

Nie ma co analizować, dużo nie straciłaś, nie zadawaj się z nią więcej i tyle, nawet jak odda Ci kasę.
Ale kto mówi, że od tych 30zł musi życie zależeć, żeby miała prawo je odzyskać?
Termin zwrotu minął już dawno, powinna je już mieć na ręce i kasę powinna jej oddać nawet jakby sobie pilnie chciała kupić 20 paczek gum do żucia czy torebkę bo akurat jej się spodobała.
Od chwili końca terminu mogło być multum sytuacji ważniejszych lub mniej ważnych, w których akurat te 30zł by się jej przydały. Nie ma znaczenia. Kasę się oddaje i autorka ma prawo się tego zwrotu domagać.
Potem właśnie takie osoby są "bezkarne" bo popożyczają po 20-30 zł od różnych, ta im odpuści, ta im odpuści, to następna może też im odpuści. I są kilka stówek do przodu. Czyste złodziejstwo.
__________________
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 15:01   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy coś powiedzieć?

Cytat:
Napisane przez ythas Pokaż wiadomość
Ale kto mówi, że od tych 30zł musi życie zależeć, żeby miała prawo je odzyskać?
Termin zwrotu minął już dawno, powinna je już mieć na ręce i kasę powinna jej oddać nawet jakby sobie pilnie chciała kupić 20 paczek gum do żucia czy torebkę bo akurat jej się spodobała.
Od chwili końca terminu mogło być multum sytuacji ważniejszych lub mniej ważnych, w których akurat te 30zł by się jej przydały. Nie ma znaczenia. Kasę się oddaje i autorka ma prawo się tego zwrotu domagać.
Potem właśnie takie osoby są "bezkarne" bo popożyczają po 20-30 zł od różnych, ta im odpuści, ta im odpuści, to następna może też im odpuści. I są kilka stówek do przodu. Czyste złodziejstwo.
I ta "koleżanka" Autorki ma pewnie tak po ludziach popożyczane, skoro już jest znana z tego, że "niechętnie oddaje".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 15:17   #13
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czy coś powiedzieć?

oj nieładnie ze strony znajomej. Nieważne jaką kwotę, ale pieniądze się oddaje. Ja pewnie upomniałabym się raz, potem machnęła ręką, ale przy następnym spotkaniu powiedziałabym, że tak się nie robi. Jak nie ma z czego oddać niech powie, albo faktycznie sprzeda jakieś rzeczy w tej cenie. Umowa to umowa. Ewentualnie napisz jej sms, że liczysz już odsetki, albo sprzedasz jej dług firmie windykacyjnej może zrozumie złośliwy żart.
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-16 16:17:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.