Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 10:11   #61
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez booM Pokaż wiadomość
no i chyba dlatego w czasie ciąży czy karmienia należy stosować jak najwięcej preparatów zawierających wapń i inne cenne minerały - no chyba że się mylę
Dokładnie dlatego Chyba, że ktoś nie toleruje takich preparatów
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:16   #62
santajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

To nie zabobony tylko święta prawda w ciąży zęby mi osłabły ,miałam cały czas problemy z dziąsłami ,teraz odkąd mały zaczoł ssać to tak mnie bolą poleciały wszystkie ,i wierzcie mi że niestety nie zawsze pomaga bogata dieta czy tabletki z wspomagaczami .
Moje ciążowe zachcianki to był jeden wielki nabiał i owoce w ilościach karygodnych a niestety nic to nie dało.
Ide dziś do dentysty bo rano myslałam ze mi rozerwie głowe z bólu ,zobazymy co powie i jakie będą dalsze działania.
santajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:17   #63
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Dokładnie dlatego Chyba, że ktoś nie toleruje takich preparatów

no ale jeśli trzeba to nie ma innego wyjścia

tak żeby niebyło niejasności ... nie mam doświadczenia w takiej diecie ... jestem facetem hehe
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:24   #64
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez booM Pokaż wiadomość
no ale jeśli trzeba to nie ma innego wyjścia
hheheh Zauważyłam, że facetem Czasem po prostu się nie da, mi np. te preparaty wzmagały wymioty i zamiast pomagać, szkodziły.

santajko dobrze, że idziesz do dentysty, z zębami nie ma żartów. Ja po sesji tez się w końcu muszę wybrać.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:33   #65
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

ojej ,nie chcę mieszać ,ale często zauważam jak kobiety zwalają swoje zaniedbanie na ciąże
znam takie dziewczyny,tylko dziwnym trafem,widzialam u nich problemy z zębami dużo wcześniej a potem głosiły takie rewelacje w koło
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:40   #66
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
ojej ,nie chcę mieszać ,ale często zauważam jak kobiety zwalają swoje zaniedbanie na ciąże
znam takie dziewczyny,tylko dziwnym trafem,widzialam u nich problemy z zębami dużo wcześniej a potem głosiły takie rewelacje w koło
No cóż- ja skończyłam leczyć zęby dokładnie 2 miesiące przed zajściem w ciążę. na kontroli było wszystko super, chodziłam tylko na wybielanie. Po ciąży nie powiem, że moje zęby są w jakimś tragicznym stanie, bo wizualnie jest ok, ale boli mnie 6 zębów, łącznie z górnymi jedynkami, więc nie jest to wina mojego zaniedbania na pewno, bo o co, jak o co, ale o zęby dbam bardzo.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:45   #67
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

impersono-ale często bywa tak,ze boli jeden ząb a wydaje się nam,ze boli pół szczęki i nawet nie jesteśmy w stanie dokładnie zlokalizować bólu,po drugie ktoś może mieć większą skłonność do próchnicy/i ciąża nie ma nic do tego!!/ jeden musi myć włosy codziennie a drugi raz na tydzień
wszystko jest osobniczo zmienne
a po trzecie ,Ty akurat piszesz ,ze masz zęby wybielane/czyli w jakimś stopniu starte szkliwo/ a w tym przypadku zęby mają dużą większą wrażliwość na czynniki zewnętrzne i tu też może być problem
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 10:57   #68
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

A możliwe, ze to przez to wybielanie, bo właśnie mnie najbardziej te jedynki dziwią, że bolą. Zwłaszcza jak zjem coś zimnego, to normalnie czuje taki elektryzujący ból. Ale szóstki też mnie bolą i to wszystkie, bo nie lobą wszytskie na raz, tylko raz jedna, raz druga i tak w kółko
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 11:04   #69
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

zęby wybielane mogą być nadwrażliwe w trakcie tego procesu i niedługo po ale nie cały czas
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 11:24   #70
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

A ja mam taki sam problem jak dziewczyna, która zakładała wątek. Po kanałowym (minęły już 2m-ce) a ząb dalej boli, ale tylko no ciepłe, np. jak piję herbatę. Nie wiem czy coś się da z tym zrobić, ponieważ też nie chcę się tego zęba pozbywać. A i małe pytanie ile wydałyście dziewczyny na tego entodontę?
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 12:05   #71
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A możliwe, ze to przez to wybielanie, bo właśnie mnie najbardziej te jedynki dziwią, że bolą. Zwłaszcza jak zjem coś zimnego, to normalnie czuje taki elektryzujący ból. Ale szóstki też mnie bolą i to wszystkie, bo nie lobą wszytskie na raz, tylko raz jedna, raz druga i tak w kółko

bodajże na tą dolegliwość można sobie zakupić pastę Sensodynę a że bolą to niekoniecznie musi się coś z nimi złego dziać - po prostu są nadwrażliwe na zimne ciepłe
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 12:44   #72
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez deska123 Pokaż wiadomość
A ja mam taki sam problem jak dziewczyna, która zakładała wątek. Po kanałowym (minęły już 2m-ce) a ząb dalej boli, ale tylko no ciepłe, np. jak piję herbatę. Nie wiem czy coś się da z tym zrobić, ponieważ też nie chcę się tego zęba pozbywać. A i małe pytanie ile wydałyście dziewczyny na tego entodontę?
ja zakladalam watek .. zab kanalowy przez jakis czas jeszcze moze bolec na zimne i cieple.ale tak miesiac po plombie gora.Jak boli dalej idzie sie na rtg(jak ja) i reendo czyli ponowne leczenie kanalowe..inna trutka w srodku itp,.. mi pomoglo w koncu.. ale jaki koszt
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 13:43   #73
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

co to jest to leczenie kanałowe ? bo do końca nie rozumiem.

Byłam ostatnio u dentystki, bo zrobiła mi się dziurka w szóstce u góry, ale powiedziała, że nie może mi na razie tego zaplombować i musi mi dać lekarstwo, po czym mam się zgłosić za 2 tygodnie. Nie kumam, na co to lekarstwo i czy następnym razem już mi zaplombuje tego zeba czy o co chodzi ? proszę wytłumaczcie mi.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 20:49   #74
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
ja zakladalam watek .. zab kanalowy przez jakis czas jeszcze moze bolec na zimne i cieple.ale tak miesiac po plombie gora.Jak boli dalej idzie sie na rtg(jak ja) i reendo czyli ponowne leczenie kanalowe..inna trutka w srodku itp,.. mi pomoglo w koncu.. ale jaki koszt
a wg mnie zab wyleczony kanalowo nie ma prawa bolec.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 19:21   #75
santajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

Smerfeta kanałowe leczenie to otworzenie zęba usunięcie z niego mazgi ,oczyszczenie kanałów w zębie których może być kilka ,odkażenie ich żeby zabić wszystkie bakterie potem wypełnia sie je i plombuje zęba.
leczy sie tak zęby które są mocno zepsute i trzeba je dobrze oczyścić i zabezpieczyć zeby nie były do wyrwania.
Zazwyczaj jak ząb mocno boli to jest on na 100 % do leczenia kanałowego.I zęby leczone kanałowo są martwe.
A to lekarstwo które ci założono to pewnie też żeby zabić bakterie żeby ząb nie psuł sie dalej i dopiero później plomba
santajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 10:46   #76
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: Boje sie pomozcie:( Prosze o jakas rade w sprawie zeba.

cześć
ja jakieś 3 lata temu miałam leczenia kanałowe zęba,miałam na nim zgorzel.Ale dało się go uratować,po około 3 latach ząb zaczął się kruszyć i latała mi w nim cała plomba.Leczyłam zęba prywatnie.Poszłam pózniej z nim do dentysty na NFZ,który go naruszył i wypadło z niego takie coś długiego cała plomba.Lekarz był przerażony i aż mi to pokazał ze zdziwieniem,wypełnił mi go jakoś,krew się lała z niego :// i teraz się zastanawiam czy wszystko ok.?? czy lekarz mi go spartaczył??mówił,że nie daje mi gwarancji,że plomba się nie ułamie za jakiś czas .... dodam,że ostatnio mnie ten ząb zabolał mocno,ale przez chwile tylko.Jestem za granicą,nie stać mnie tutaj na leczenie a w Polsce będę dopiero na wakacje,co powinnam z nim zrobić????
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.