Spóżniający się okres - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 17:44   #31
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez amarreto Pokaż wiadomość
Ja dziś byłam zapisać się do dentysty an NFZ..iii wizyta na 4 kwietnia
To i tak szybko, u nas do dentysty 1,5 mies sie czeka na NFZ. Udalo mi sie dostac dzis do gina, poprosilam o przyspieszenie wizty bo nie moge dluzej czekac i zgodzili sie, lekarz po obejrzemiu wynikow TSH stwierdzil ze powinnam isc najpierw do endokrynologa bo przyczna moze byc tarczyca, ale 73 dni od ostatniego okresu to nie jest normalne takze najpierw mam szukac przyczyny u endokrynologa. A jesli okaze sie ze to nie tarczyca to terapia tabletkami anty na regulacje, Zobaczyl tez malego torbiela na jajniku ale powiedzial zebym sie tym nie przejmowala bo jak sie ureguluje to moze sie nawet wchłonąć. U nas kolejki do endo trwaja min 3 miesiace :/ na moja prosbe gin dal mi tabsy anty bo nie wyobrazam sobie zeby mnie ciagle cos bolalo zanim dostane sie do endo.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:23   #32
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez hoonda Pokaż wiadomość
To i tak szybko, u nas do dentysty 1,5 mies sie czeka na NFZ. Udalo mi sie dostac dzis do gina, poprosilam o przyspieszenie wizty bo nie moge dluzej czekac i zgodzili sie, lekarz po obejrzemiu wynikow TSH stwierdzil ze powinnam isc najpierw do endokrynologa bo przyczna moze byc tarczyca, ale 73 dni od ostatniego okresu to nie jest normalne takze najpierw mam szukac przyczyny u endokrynologa. A jesli okaze sie ze to nie tarczyca to terapia tabletkami anty na regulacje, Zobaczyl tez malego torbiela na jajniku ale powiedzial zebym sie tym nie przejmowala bo jak sie ureguluje to moze sie nawet wchłonąć. U nas kolejki do endo trwaja min 3 miesiace :/ na moja prosbe gin dal mi tabsy anty bo nie wyobrazam sobie zeby mnie ciagle cos bolalo zanim dostane sie do endo.
Paranoja z tymi kolejkami..więc to pewnie przez hormony!! a co mają tabsy anty do bólu? działają lagodniej? bol jest mniejszy?

Edytowane przez amarreto
Czas edycji: 2014-03-10 o 19:57
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 19:45   #33
Zuzia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Spóżniający się okres

Tabletki anty zazwyczaj zmniejszają bóle menstruacyjne, pomagają w przypadku zbyt obfitych miesiączek, zmniejszają dolegliwości przed miesiączką czyli ZNP itp
Ja też kiedyś myślałam o przejściu na tabsy, choć nie mam problemu z regularnością, jednak w sytuacjach stresowych troszkę mi się opóźnia, ja obawiam się reakcji organizmu na odstawione tabletki- wypadanie włosów a i tak zawsze mam z nimi jakiś problem... chyba że brałabym je dożywotnio...
Zuzia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 19:57   #34
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Spóżniający się okres

jestem tydzień przed okresem
mój śluz jest białawy o konsystencji mleczka
co to oznacza?
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 19:59   #35
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez Zuzia009 Pokaż wiadomość
Tabletki anty zazwyczaj zmniejszają bóle menstruacyjne, pomagają w przypadku zbyt obfitych miesiączek, zmniejszają dolegliwości przed miesiączką czyli ZNP itp
Ja też kiedyś myślałam o przejściu na tabsy, choć nie mam problemu z regularnością, jednak w sytuacjach stresowych troszkę mi się opóźnia, ja obawiam się reakcji organizmu na odstawione tabletki- wypadanie włosów a i tak zawsze mam z nimi jakiś problem... chyba że brałabym je dożywotnio...
Ja kiedyś zastanawiałam się nad tym środkiem antykoncepcji..ale odstraszyło mnie to że mogłabym przytyć np i to wypadanie włosów...już teraz mam z tym problemy..
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:11   #36
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez amarreto Pokaż wiadomość
Paranoja z tymi kolejkami..więc to pewnie przez hormony!! a co mają tabsy anty do bólu? działają lagodniej? bol jest mniejszy?
Jezeli mam zaburzony cykl to czesto mam rozne dolegliwosci typu bolace piersi, problemy ze skora, bolace jajniki, bole i zawroty glowy, i to nie tylko przed samym okresem takze tabletki wyeliminuja te dolegliwosci i bede sie czula lepiej, no i fakt samo miesiaczkowanie przechodzi lagodniej, mniej bolesnie a czasem nawet i bezbolesnie.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez amarreto Pokaż wiadomość
Ja kiedyś zastanawiałam się nad tym środkiem antykoncepcji..ale odstraszyło mnie to że mogłabym przytyć np i to wypadanie włosów...już teraz mam z tym problemy..
Ja kiedys bralam tabsy przez rok i nie przytylam ani kg, choc bym nawet chciala ale nic. A na wlosy to chyba nie ma wplywu, bynamniej nie slyszalam.Skutki uboczne typu przyrost masy ciala nie tycza sie wszystkich rodzajow tabletek, wystarczy dobrze je dobrac.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:26   #37
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Spóżniający się okres

jestem tydzień przed okresem
mój śluz jest białawy o konsystencji mleczka
co to oznacza?
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 22:39   #38
Zuzia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Spóżniający się okres

A czy wcześniej nie zauważałaś u siebie takiego koloru i konsystencji śluzu? może jest to wydzielina typowa u Ciebie w tej części cyklu?
Może to infekcja? Natomiast jeśli nie ma ona postaci "serka", nie pachnie brzydko ani nie ma innych nietypowych cech to być może nie ma się czym przejmować. Jeśli masz jakieś wątpliwości to najlepiej wybierz się na wizytę do gina.
Zuzia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:40   #39
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Spóżniający się okres

nic podejrzanego nie zauwazylam
czy to objaw zblizajacej sie @??
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:49   #40
Zuzia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Spóżniający się okres

Jak już napisałaś @ powinien pojawić się za tydzień, więc obserwuj śluz, nie wpadaj w panikę bo nic się nie dzieje niepotrzebnie się tylko zestresujesz.
Zuzia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 06:22   #41
kessolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 13
Question Dot.: Spóżniający się okres

dalej nie mam, znów jestem chora, brzuch boli a okres gdzie?
chyba właśnie pójdę do gina podobno daje tabletkę na przyśpieszenie
słyszałyście coś o tym?

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

i wgl na jakiej podstawie gin wypisuje recepte? jakie robi badania? też chcę zacząć brać tabletki, w końcu nadeszła ta chwila kiedy mam dosyć czekania na okres
kessolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 06:24   #42
manoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Spóżniający się okres

dziewczyny potrzebuje rady, strasznie boje się iść po test ale nie mam żadnych objawów. Ostatnią miesiączkę miałam 8 lutego 27 współżyłam z chłopakiem ( z moich obliczeń wychodzi że były dni nie płodne, oczywiście z prezerwatywą..) no i powinnam 8-9 dostać okres ale nie ma i zaczynam mieć paranoje..
manoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:09   #43
Zuzia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez manoska Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuje rady, strasznie boje się iść po test ale nie mam żadnych objawów. Ostatnią miesiączkę miałam 8 lutego 27 współżyłam z chłopakiem ( z moich obliczeń wychodzi że były dni nie płodne, oczywiście z prezerwatywą..) no i powinnam 8-9 dostać okres ale nie ma i zaczynam mieć paranoje..
Być może stres opóźnia @, czytasz zapewne różne fora na ten temat i zaczynasz się dodatkowo nakręcać. Kup test, zrób go i będziesz miała pewność jaka jest sytuacja (chociaż nie wiem czy troszkę nie za wcześnie na robienie testu... lepiej poczekaj przynajmniej parę dni)
Zuzia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:54   #44
manoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Spóżniający się okres

zrobiłam test negatywny, za wcześnie mineło już 12 dni więc wydaje mi się ze dobry termin.. czekam na okres jak się nie pojawi to powtórzę test ale wydaje mi się, że nie możliwe, żeby wyszedł pozytywny..
manoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:52   #45
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez manoska Pokaż wiadomość
zrobiłam test negatywny, za wcześnie mineło już 12 dni więc wydaje mi się ze dobry termin.. czekam na okres jak się nie pojawi to powtórzę test ale wydaje mi się, że nie możliwe, żeby wyszedł pozytywny..
Gdy współżyjesz zawsze jest taka możliwość..ja jestem trochę przezorna co do zabezpieczeń..ale jeśli prezerwatywa została 'nienaruszona' to pewnie przez stres..
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 05:55   #46
kessolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 13
Wink Dot.: Spóżniający się okres

dostałam wczoraj jak się skończy idę po cudowna receptę
skoro ma pomóc to się pomęczę
a i nie każde tabletki od razu mają jakieś skutki uboczne typu wypadanie włosów
skoro macie takie objawy, lub zatrzymywanie wody w organiźmie itp to po prostu zmieniacie je
nie wiem na jakiej w Polsce podstawie wydaje się receptę, mam nadzieje że nie na oczy i nie za twarz ale ciut się boję że mi moje też gówno dadzą
kessolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:16   #47
manoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Spóżniający się okres

też dostałam okres. nie wiem czemu akurat teraz miałam takie schizy, że mogłam wpaść. jakoś 3 lata nie miałam takich obaw, ale chyba muszę pomyśleć o tabletkach, bo mieszkając razem chyba to będzie lepsze rozwiązanie.
manoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 14:21   #48
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez manoska Pokaż wiadomość
też dostałam okres. nie wiem czemu akurat teraz miałam takie schizy, że mogłam wpaść. jakoś 3 lata nie miałam takich obaw, ale chyba muszę pomyśleć o tabletkach, bo mieszkając razem chyba to będzie lepsze rozwiązanie.
Nom..ja nie tak czesto widuje sie ze swoim chlopakiem) dlatego nie zdecydowalam sie na tabletki..a jesli juz cos jest na rzeczy to pozostaje prezerwatywa..;p
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:50   #49
angelika315
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Spóżniający się okres

hej dziewczyny proszę pomóżcie bo już odchodzę od zmysłów już 4 dzień spóźnia mi się okres ostatnie 2 tygodnie miałam bardzo stresujące a ostatnią miesiączkę w lutym miałam od 4 do 8 w ostatni dzień kochałam się z chłopakiem ale on wcześniej szczytował ale nie był wewnątrz mnie i od razu go wytarł dokładnie i ręce też a ja poszłam umyć ręce i potem założył prezerwatywę i poruszył się we mnie tylko kilka razy bo powiedziałam że na razie jeszcze nie chcę zaczynać takie współżycia czy mogę być w ciąży i dodam że nie mam regularnych cykli miesiączkowych a tamten raz był takim naszym pierwszym i od razy po nim zaczęłam się stresować że coś może być .pomóżcie proszę
angelika315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 06:28   #50
kessolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 13
Wink Dot.: Spóżniający się okres

nic nie powinno się stać.....
tak naprawdę ciężko czasem jest zajść w ciąże, okres na bank spóźnia Ci się przez stres, tak samo jak u mnie
poczekaj, jak za miesiąc nie dostaniesz, wtedy panikuj
kessolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 14:47   #51
angelika315
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Spóżniający się okres

dzięki wielkie , na prawdę mi to pomogło





---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

a czy po przerwaniu błony dziewiczej może się spóźnić okres albo może przesunąć się na następny miesiąc ? której z was dziewczyny się spóźnił albo przesunął po pierwszym współżyciu ?

Edytowane przez angelika315
Czas edycji: 2014-03-13 o 14:49
angelika315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 06:16   #52
kessolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 13
Dot.: Spóżniający się okres

mi się spóźniał i też panikowałam ale na darmo
kessolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:04   #53
angelika315
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Spóżniający się okres

oki a o ile dni bo ja nadal go nie mam ;(
angelika315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:13   #54
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez angelika315 Pokaż wiadomość
oki a o ile dni bo ja nadal go nie mam ;(
Ja kiedyś najdłuższe przesunięcie miałam o 23 dni..masakra...;d
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:17   #55
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez amarreto Pokaż wiadomość
Ja kiedyś najdłuższe przesunięcie miałam o 23 dni..masakra...;d
Ja jakies 2 lata temu mialam przesuniecie o prawie miesiac, uroilam sobie ciaze i stres opoznial wszystko. A Najdluzsze przesuniecie 74 dni.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 20:18   #56
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez hoonda Pokaż wiadomość
Ja jakies 2 lata temu mialam przesuniecie o prawie miesiac, uroilam sobie ciaze i stres opoznial wszystko. A Najdluzsze przesuniecie 74 dni.
a jak Ty się czujesz? lepiej? byłaś u jakiegoś lekarza??
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:17   #57
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Spóżniający się okres

Cytat:
Napisane przez amarreto Pokaż wiadomość
a jak Ty się czujesz? lepiej? byłaś u jakiegoś lekarza??
Tak, lepiej, okres dostalam tego samego dnia co wizyta, traz biore tabsy anty Teenia zeby dolegliwosci minely i cykl sie unormowal. Choc jak gin mowil abym najpierw udala sie do endo bo przyczyna moga byc problemy z tarczyca, ale kolejki sa masakrycznie dlugie.. a prywatnie nie skonczy sie na jednej wizycie, bo zleci inne badania rowniez platne i koncowa wizyta z wynikami do oceny tez platna, takze to nie takie proste jak sie nie ma grubego portfela.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:36   #58
Zuzia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Spóżniający się okres

To chyba jedynie ja jeszcze czekam na @, spóźnia mi się 12 dni (ciąża niemożliwa) pewnie wszystkiemu jak zwykle winny jest stres, w czwartek byłam u lekarza, dostałam Luteinę 50 (mam brać przez 7 dni), ale dawka to 1 tab pod język na dobę, a na opakowaniu pisze że dawkowanie normalne to do 3 x dziennie, mam nadzieję że taka mała dawka będzie skuteczna...
Czy któraś z Was brała kiedyś Luteinę? jeśli tak, to w jakiej dawce?
Zuzia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:35   #59
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Spóżniający się okres

Prosze o pomoc,

Nie uprawiałam seksu,ale miałam bardzo bliski kontakt z chlopakiem. Dotykał mnie tam itp. Wdl moich obliczen miałam wtedy dni niepłodne,ale nie biore tabletek i okres mam co 24-26 dni. Dzis jest 26 i nic.
Stresow nie mialam no moze troche...,nie podrozowalam, 0 infekcji.

Ile wam sie max spoźnial okres? Niektore z was tu pisza ze nawet z tydzien?To mozliwe? od kąd pamietam mam nieregularnie,ale nigdy nie mialam dłuzej niz co 29 dni...
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 22:35:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.