Pielęgnacja twarzy - ocena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-30, 19:53   #1
Dolly1125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 8

Pielęgnacja twarzy - ocena


Hejka kochane, tak się zastanawiam czy aby mój 'system pielęgnacyjny' nie jest zbyt ubogi oczko.gif .
Oto moja filozofia:
RANO:
- żel micelarny ogórek mięta - ziaja
- tonik oliwkowy z wit. c - ziaja
- kremik alantan dermoline fioletowy, ochronny
POPOŁUDNIE:
- płyn micelarny - owies
- znów ten sam tonik ziajowy
WIECZÓR:
- przemycie twarzy kranówą
- tonik płatki róży - ziaja
- kremik, ten co rano
Do tego raz na tydzień robię sobie peeling cukrowy, raz w miesiącu przemywam twarz mieszanką cytryna i miód.
Czy tak jest dobrze? Jakieś rady? Dodam, że mam cerę z dużą ilością pieprzyków
Dolly1125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 20:35   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

trudno ocenić bo brak podstawowej informacji- jaki masz typ cery: wrażliwa, sucha, normalna, mieszana? Jeśli nie wiesz to poszłabym do jakiejś drogerii na spotkanie z konsultantką, która to ustali. Chyba w drogeriach Natura są takie usługi.
Jedno wiem na pewno- Ziaja mnie składami nie powala, toniki mają alkohol więc mogą wielu cerom szkodzić (suchej, przesuszonej, mieszanej), tak samo z peelingami mechanicznymi. Dużo lepsze są enzymatyczne. Na cały dzień krem, który stosujesz może być za ciężki. A witamina C może podrażniać. I powoduje złuszczanie, więc przy witaminie C nie zaleca się jednocześnie peelingu mechanicznego, a na dzień musi być krem z wysokim filtrem UV bo inaczej można się nabawić przebarwień i zmian pigmentacyjnych skóry.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 20:51   #3
Dolly1125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Mam cerę normalną. Jedynym jej minusem są tak naprawdę pieprzyki
Dolly1125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 21:22   #4
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Malujesz się ? W jakim stanie masz cerę, masz jakiś problem ? Moim zdaniem powinnaś dołożyć krem z filtrem, tym bardziej jeśli masz pieprzyki.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 22:55   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez Dolly1125 Pokaż wiadomość
Mam cerę normalną. Jedynym jej minusem są tak naprawdę pieprzyki
Pieprzyki to ślady po początkach zmian, które mogą być nowotworowe. Serio. Nie straszę. To ślady po wygranej walce skóry z początkami takich mutacji komórek. To oznacza, że podstawa to dla Ciebie ochrona przed promieniowaniem UV. Szła bym w krem na dzień spf 30 i wyżej w miesiącach letnich. Poza tym wystarczy Ci pielęgnacja nastawiona na nawilżenie -kremy, mgiełki, serum, szczególnie latem i zimą na noc (sezon grzewczy) i przeciwzmarszczkowo kremy z witaminą E, jakieś serum z witaminą C (ale zaczynaj stopniowo, od niższych stężeń, docelowo pewnie nawet 15% Ci nie zaszkodzi) no i raczej nie musisz bać się kosmetyków z retinolem. Peeling zmieniłabym jednak na enzymatyczny z uwagi na pieprzyki. To obszary wrażliwe, peeling mechaniczny może uruchomić stan zapalny w takiej zmianie i sprawić, że jednak będzie ona dalej mutować w kierunku komórek jakiegoś nowotworu skóry. Na pociesznie- ponieważ masz organizm przyzwyczajony do walk skóry z mutacjami będziesz pewnie żyć nieco dłużej niż Twoi rówieśnicy. Osoby z pieprzykami już tak mają. Mają specyficzne DNA.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

A i nie potrzebujesz ciężkich, bardzo tłustych kremów. Jedynie podczas ostrej zimy możesz używać czegoś cięższego i lepiej na olejkach niż na parafinie. Parafiny powinnaś unikać bo Cię zapcha. Będziesz mieć zaskórniki, powiększone pory skóry albo zmiany zapalne. Twoja skóra wytwarza w sam raz tłuszczu i sebum. Nie potrzeba jej więcej. I na pewno nie potrzebuje kremu na noc. Już prędzej lekkiego serum z witaminą C. Sama mam teraz krem w sam raz dla Ciebie- Mixa Hyalurogel. Poczytaj sobie jego skład albo zobacz w drogerii konsystencję. Takie kremy będą Ci służyć. Podobny jest bodajże Dermedic Hydrain2. To kremy w formie lekkiego żelu. Podobna jest chyba Vichy Idealia. I tu ważna uwaga- kremy ziaja mają za ciężką bazę kremową dla Twojego typu skóry, mogą zapychać Ci pory, skutkiem może być większa ilość pieprzyków tworzących się z zaskórników. Jeśli Twoja cera będzie się za mocno przetłuszczać spokojnie możesz robić maseczki na bazie glinek, w sumie wszystkich- wystarczy zmieszać glinkę z hydrolatem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 10:55   #6
im_catharsis
Raczkowanie
 
Avatar im_catharsis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 325
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Dlaczego akurat produkty w większości marki ziaja?? Fakt, sama jestem fanką glinek tej marki, ale nie ograniczam się jedynie do niej. Stosuje różne produkty i regularnie zmieniam marki, szukając lepszych, bardziej odpowiednich. Eksperymentuje, nie używam płynów micelarnych (nadmiernie wysuszają moja skórę) dbam o nawilżenie, odżywienie nie tylko od zewnątrz, ale również wewnątrz. Staram się nie zaniedbywać tego i możliwie regularnie stosować peeling enzymatyczny. Może tez poeksperymentuj ??
im_catharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 07:20   #7
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Nie masz tak, że jak polubisz jakąś markę to kupujesz jej różne kosmetyki? W mojej łazience jest mnóstwo kosmetyków Ziai, są te gorsze i lepsze, bo po prostu wiem, że cokolwiek bym od nich nie kupiła to może mi nie pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 14:19   #8
im_catharsis
Raczkowanie
 
Avatar im_catharsis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 325
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Nie masz tak, że jak polubisz jakąś markę to kupujesz jej różne kosmetyki? W mojej łazience jest mnóstwo kosmetyków Ziai, są te gorsze i lepsze, bo po prostu wiem, że cokolwiek bym od nich nie kupiła to może mi nie pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi
Nie, nie mam tak. Patrzę nie tyle na markę, co na skład. Staram się kupować z głową, a nie pod presją reklamy A ona wypada wyjątkowo kiepsko, wystarczy spojrzeć co ma dla nas w zanadrzu w składzie.
im_catharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 14:41   #9
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Dla mnie kosmetyki Ziaji to najgorszy badziew na świecie. Może nie przetestowałam wszystkiego ale miałam naprawdę sporo kosmetyków i to mi wystarczy. Uczulają, alkohol bardzo wysoko w składzie, mydła pod prysznic wysuszają, płyny do higieny intymnej uczulają... Pomimo, że to tanie kosmetyki to moim zdaniem ich kupno to marnotrastwo pieniędzy, dziwie się, że jest tyle zwolenniczek... chyba ceny bo na pewno nie jakości.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 20:04   #10
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Dla mnie kosmetyki Ziaji to najgorszy badziew na świecie. Może nie przetestowałam wszystkiego ale miałam naprawdę sporo kosmetyków i to mi wystarczy. Uczulają, alkohol bardzo wysoko w składzie, mydła pod prysznic wysuszają, płyny do higieny intymnej uczulają... Pomimo, że to tanie kosmetyki to moim zdaniem ich kupno to marnotrastwo pieniędzy, dziwie się, że jest tyle zwolenniczek... chyba ceny bo na pewno nie jakości.
Dla mnie większość to też szajs i strata pieniędzy, ale seria z mocznikiem - balsam i kremy do rąk i stóp są super. Nie szukam innych.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 14:25   #11
im_catharsis
Raczkowanie
 
Avatar im_catharsis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 325
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Dla mnie większość to też szajs i strata pieniędzy, ale seria z mocznikiem - balsam i kremy do rąk i stóp są super. Nie szukam innych.
Zgadzam się. Ja z ziaii tylko jedną maskę toleruję, tą z glinka brązową o ile pamięć mnie nie myli, reszta to strata pieniędzy.
im_catharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 12:08   #12
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Dla mnie ziaja tez do bani mialam zel pod prysznic to mi skore wysuszyl :/ do twarzy to nawet nie proboje ziaji bo az strach. Generalnie ich kosmetyki maja nieciekawe sklady, czesto podrazniajace i uczulajace, z polskich marek zdecydowanie wole bielende fajne sklady kosmetykow, fajne ceny.. Teraz kupilam rozany olejek do mycia twarzy, rose care i nic a nic nie podraznia, a super odswieza cere i pielegnuje.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 12:37   #13
im_catharsis
Raczkowanie
 
Avatar im_catharsis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 325
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez jbak Pokaż wiadomość
Dla mnie ziaja tez do bani mialam zel pod prysznic to mi skore wysuszyl :/ do twarzy to nawet nie proboje ziaji bo az strach. Generalnie ich kosmetyki maja nieciekawe sklady, czesto podrazniajace i uczulajace, z polskich marek zdecydowanie wole bielende fajne sklady kosmetykow, fajne ceny.. Teraz kupilam rozany olejek do mycia twarzy, rose care i nic a nic nie podraznia, a super odswieza cere i pielegnuje.
Również kiedyś coś miałam z bielendy, nie wspominam jej najgorzej, jednak i tak stronię od tego rodzaju kosmetyków. Nie wiem czemu, ale zawsze się dopatrzę w składzie czegoś, co niekorzystnie wpływa na naszą cerę, a nieraz nawet na zdrowie.
__________________
"Nienawiść jest zemstą tchórzy na ludziach, wokół których czują się mali"
im_catharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:08   #14
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Dziewczyny, hej zeszłyśmy z tematu!

Ale odnosząc się do tego, co piszecie - moim zdaniem nie chodzi o presję reklamy czy cenę kosmetyków Ziaja, po prostu dla niektórych kobiet to naprawdę dobre kosmetyki Mnie nigdy nic z Ziai nie wysuszyło ani nie uczuliło, jasne, że są produkty, które działają lepiej lub gorzej, ale w moim przypadku, jedyne, co może mi się "stać" po zastosowaniu jakiegoś nowego kosmetyku tej firmy to tylko i wyłącznie może nie zadziałać Jasne, że rozumiem, że uważacie te produkty za złe skoro skład Wam nie odpowiada czy jakiś kosmetyk Was uczulił, bo mnie się też to wielokrotnie zdarzyło w przypadku innych firm i wiem, że nigdy do nich nie wrócę Jednak są też zwolenniczki alkoholu w kosmetykach (wiem, wiem, teraz mnie zlinczujecie Chodzi o to, że odpowiednio dawkowane kosmetyki z alkoholem nie zaszkodzą, nawet dermatolog przepisywał mi toniki na bazie alkoholu, dzięki czemu udało mi się pokonać trądzik, jednak wiem, że dla wielu kobiet jest to składnik, który absolutnie nie może się znaleźć w kosmetykach i naprawdę to rozumiem, dowodzi to tylko tego, że nie możemy kategoryzować Dlatego uważam, że spór czy kosmetyki Ziai są dobre czy złe jest nieco bez sensu, ponieważ zawsze znajdzie się co najmniej tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek Może skupmy się zatem na pomocy autorce?
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 13:35   #15
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Pielęgnacja twarzy - ocena

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Dla mnie kosmetyki Ziaji to najgorszy badziew na świecie. Może nie przetestowałam wszystkiego ale miałam naprawdę sporo kosmetyków i to mi wystarczy. Uczulają, alkohol bardzo wysoko w składzie, mydła pod prysznic wysuszają, płyny do higieny intymnej uczulają... Pomimo, że to tanie kosmetyki to moim zdaniem ich kupno to marnotrastwo pieniędzy, dziwie się, że jest tyle zwolenniczek... chyba ceny bo na pewno nie jakości.
u mnie także nie zbyt dobrze się sprawdziły a kilka ich kosmetyków miałam, z ziaji jedynie pasuje mi zel do mycia twarzy z peelingiem. Do twarzy lubie jeszcze cała serie z neuro hialuron ale to juz marka bielendowska
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-27 14:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.