Po jakim czasie znów ciąża???????????????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 08:27   #1
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787

Po jakim czasie znów ciąża????????????????


wiecie co od niedawna strasznie nurtuje mnie pewne pytanie po jakim czasie od czasu porodu mozna zajsc w ciąże ,moja kolezanka stwierdzila ze mozna nawet tydzien po ale przeciez to chyba nie mozliwe przeciez dajmy na to ze kobieta urodzilaby 2 stycznia a 20 juz zaszla w ciąże to jej drugie dziecko urodzilo by sie ok 25 pazdziernika a ja nie slyszalam o przypadku zeby bylo dwoje rodzenstwa z tego samego roku ale jeden ze stycznia a drugi z pazdziernika wiec jak to jest bo ja juz sama niewiem
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 08:36   #2
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Ma-li-na twoje pytanie to tak czysto z ciekawości czy może planujesz już drugiego bobaska ?

Dwójka dzieci z jednego roku moze się zdarzyć, jedno z początku a drugie z końca, ale w takiej różnicy miesięcy jak piszesz to nie wiem, pewno jest to możliwe, może taka możliwość jest znikoma ale jednak istnieje i chyba zalezne jest to od każdej kobiety indywidualnie, tzn. od jej organizmu.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 08:38   #3
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Cytat:
Napisane przez Alien
Ma-li-na twoje pytanie to tak czysto z ciekawości czy może planujesz już drugiego bobaska ?

Dwójka dzieci z jednego roku moze się zdarzyć, jedno z początku a drugie z końca, ale w takiej różnicy miesięcy jak piszesz to nie wiem, pewno jest to możliwe, może taka możliwość jest znikoma ale jednak istnieje i chyba zalezne jest to od każdej kobiety indywidualnie, tzn. od jej organizmu.
hehe jestem niecale 4 tyg po porodzie i jak narazie szybko niechce trafic tam spowrotem pytam z ciekawosci
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 09:15   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

oczywiscie, ze mozna. wiem jedno - karmienie piersia to zadna antykoncepcja, nie nalezy tym sie sugerowac. jak dostaniesz okres po porodzie to juz zaczynaja sie cykle, a wiec trzeba uwazac na pieszczoty ze swoim tz .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 10:04   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

teoretycznie można zajść w ciąże już 6 tygodni po porodzie
i wcale nie trzeba mieć miesiączki, przecież cykl zaczyna się od jajeczkowania (choć niekoniecznie występuje ono zawsze) a dopiero potem jest miesiączka albo i jej nie ma a potem młoda mamusia stwierdza ze zdumieniem, że jest w 3 lub czwartym miesiącu ciąży a nic nie podejrzewałą, bo przecież okresu nie miała a zmęczenie przy dziecku tu rzecz normalna
więc radzę na 6 tygodniowej kontroli porozmawiac z lekarzem na temat antykoncepcji
PS Ja miałam w klasie rodzeństwo 29 stycznia i 21 grudnia
Pozdrawiam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 10:06   #6
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

A ja znam dwóch braci z tego samego roku, jeden styczniowy drugi listopadowy, wygladają jak bliźniacy
Aby jajniki rozpoczęły swą pracę kobieta nie musi mieć miesiączki pierwszej po porodzie, bo chyba właśnie jest tak, że najpierw własnie produkowane są jajeczka.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 10:16   #7
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

no dobrze wiec mozna zajsc w ciąze po 6tyg ale nie w czasie połogu bo przeciez czas połogu trwa własnie miesiac jak kobieta która jest 2 lub 3 tyg po porodzie moze na Boga zajsc w ciąze skoro jak tu ktos pisał cykl powraca spowrotem po 6tyg ehh no juz mniesza z tym chcialam wiedziec czy to mozliwe i widze ze tak dzieki za odpowiedzi
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 13:52   #8
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Ma-li-na, ja w klasie w podstawówce miałam dwóch braci, jeden ze stycznia, a drugi z grudnia tego samego roku, wiec jest to możliwe
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 15:31   #9
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

W czasie połogu tez może byc jajeczkowanie. Żadkość ale się zdarza. Krwawisz ale juz jajniki pracuja.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:16   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Po pierwsze nei wyobrazam sobie współżyc bez wygojenia a to trwa znacznie dłużej niz 2-3 tygodnie.
zajsc mozna 2-3 tygodnie po ,owulacja moze przeciez roznie wystepowac.

znam parke z tego samego roku ,dziewczynka z stycznia chlopiec listopad.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:54   #11
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Niestety ,wiele kobiet sugerując się tym,że są dopiero po porodzie i na dodatek karmią piersią,nie zabezpiecza się.I to jest błąd.Bo w tym czasie też można zajść w ciążę.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 19:19   #12
asiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 173
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Ja sie nie znam, ale ze mna jeszcze w gimnazjum chodzily do klasy dwie siostry, jedna koniec stycznia, druga jakos poczatek grudnia. Wyzej Mariqa powiedziala, ze bracia z jednego roku sa jak blizniacy, w tym przypadku jest calkiem innaczej: ta starsza ze stycznia jest niska i troszQ pulchniutka a mlodsza wysoka i szczupla; jak modelka. Raczej niepodobne .
asiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 19:30   #13
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Może te informacje okażą się pomocne:
Powrót płodności po porodzie

Powrót płodności po porodzie hamowany jest przez wysoki poziom prolaktyny (PRL) - hormonu wydzielanego przez przedni płat przysadki mózgowej w efekcie stymulacji - ssania brodawki sutkowej przez dziecko. Prolaktyna odgrywa ważną rolę w zahamowaniu powrotu płodności w okresie poporodowym, blokując dojrzewanie komórek jajowych. Prolaktyna stymuluje wytwarzanie mleka w gruczołach sutkowych. Jednocześnie hamuje wydzielanie FSH i LH przez przysadkę, wskutek czego nie występuje owulacja.

W pierwszym tygodniu po porodzie stężenie prolaktyny jest bardzo wysokie i utrzymuje się na stałym poziomie. Od drugiego tygodnia do końca trzeciego miesiąca laktacji podstawowy poziom prolaktyny jest nieznacznie podwyższony (2-3 krotnie) i bardzo gwałtownie wzrasta pod wpływem ssania (10-20 krotnie). Utrzymanie laktacji zależy od częstotliwości i siły ssania przez dziecko oraz od sprawności funkcjonowania odruchów nerwowo-hormonalnych matki.

Jeżeli kobieta nie karmi piersią lub karmi w sposób mieszany (pierś -+- mieszanka), poziom prolaktyny gwałtownie spada i płodność może wrócić już w 4 tygodniu po porodzie. Przy karmieniu naturalnym, ekologicznym, tzn. na żądanie dziecka — bez przerwy nocnej, gdy najdłuższe przerwy (dzienne i nocne) między karmieniami nie przekraczają 6 godzin, a dobowa liczba pełnych karmień nie jest mniejsza niż 6-8, przy niepodawaniu jakichkolwiek płynów i innego pożywienia - płodność powraca zazwyczaj po rozpoczęciu dokarmiania dziecka tzn. około 6-7 miesiąca po porodzie.
Ze względu jednak na zindywidualizowany proces wytwarzania prolaktyny, u pewnego odsetka kobiet karmiących ekologicznie, płodność może powrócić później (np. dziecko ma około roku życia, a jest karmione tylko raz lub dwa razy dziennie) lub wcześniej (najwcześniejszy przypadek powrotu płodności u ekologicznej karmicielki opisano w 6 tygodniu po porodzie). Na długość niepłodności poporodowej mają również wpływ stresy przeżywane przez matkę, jej sposób odżywiania, niektóre środki farmakologiczne.


Ważne, aby pamiętać, ze zazwyczaj przed miesiączka ma miejsce owulacja (czyli jest możliwosć zajscia w ciążę).

Co do rodzeństwa z tego samego roku- znam dwa takie przypadki
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:23   #14
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Primavera bardzo fachowy opis i wszytko się zgadza.
Chcę jednak potwierdzić Twoją wiedzę i dodam ze jestem przykładem, iż karmienie ekologiczne wcale nie zmniejsza możliwośc zajścia w ciąże, tzn. drugi raz zaszłam w ciąże w piatym miesiącu po porodzie (dodam że to planowana ciąża ), miesiączka praktycznie nie wystapiła, bylo to jednoniowe plamienie. Przestałm karmić ok trzy tygodnie wczesniej, moj synek juz w 100 % był na sztucznym pokarmie, ale ja nadal miałam mnóstwo pokarmu, nawet zarzywałm lekarstwa na wstrzymanie laktacji. Za nim jednak zupełnie pokarm zniknął mineły dobre dwa miesiące, a i tak zdarza się ze z jednej piersi mleczko dalej sie wylewa.
Jak widac teoria to jedno, praktyka drugie .
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:56   #15
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Cytat:
Napisane przez hoany1
jestem przykładem, iż karmienie ekologiczne wcale nie zmniejsza możliwośc zajścia w ciąże......Przestałm karmić ok trzy tygodnie wczesniej, moj synek juz w 100 % był na sztucznym pokarmie, ale ja nadal miałam mnóstwo pokarmu, nawet zarzywałm lekarstwa na wstrzymanie laktacji.
hoany1- czyli to już nie było karmienie ekologiczne (jego "warunki" były podane powyżej, a raczej potwierdzenie tego, co tam zostało napisane- przestałaś karmić ekologicznie i wróciła płodność. Z tego tekstu wynik, iż nie chodzi o fakt posiadania jeszcze pokarmu, ale o te określone zasady: karmienie
1)bez przerwy nocnej,
2)gdy najdłuższe przerwy (dzienne i nocne) między karmieniami nie przekraczają 6 godzin,
3) dobowa liczba pełnych karmień nie jest mniejsza niż 6-8,
4)niepodawaniu jakichkolwiek płynów i innego pożywienia
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:21   #16
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

Chyba powinnam bardzie rozinąc swój przykład.
Przestałam karmić z dnia na dzień poniewaz okazało się ze mały ma alergie na laktoze. Należe do tych mama którymi mleko, gdyby mogło, wylewałoby się uszami. Synek był karmiony sztucznie, a ja przez pierwszy miesiąc systematycznie co 4 godziny sciągałam pokarm, w nocy niestety też. oczywiście w ciągu tego miesiąca długość między jednym a następnym odciaganiem wydłuzała się. W efekcie w drugim miesiącu mogłam odciagać pokarm rano i wieczorem. Dodam że wtedy juz byłam w pełni szczęscia, którego dopełnienie nastapiło pod koniec drugiego miesiąca, kiedy moj towarzysz "laktator" znalazł sie w pudełku.
W skrócie powiem, że z pierwszych dwóch miesięcy macierzyństwa przede wszytskim pamiętam ciagłe karmienie i odciaganie. Najdłuższa przerwa między odciaganiem a karmieniem trwała aż trzy godziny. Zazwyczaj mogłam miec spokojna głowe na jakieś dwie godziny.
No cóż Primavera, może nie jestem doskonały przykładem, ale większość "warunków" chyba spełniłam.
Słyszałam kiedys, że to czy pokarm jest i w jakiej ilości i jak długo w dużej mierze zalezy pod naszej głowy, tzn wszytko rozgrywa się w mózgu. Niechce jednak roziwjać tego ponieważ nie znam dokładnie tej teorii i wolałabym nie wprowadzac kogoś w błąd.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:39   #17
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...

Edytowane przez ~~~JOLA~~~
Czas edycji: 2007-03-25 o 18:37
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:15   #18
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

hoany1- też tak mogło być; moja wiedza jak na razie jest czysto teoretyczna (niestety), a poza tym to (jak wiadomo) od kazdej reguły występują wyjątki

Pozdrowienia i całuski dla twoich Szkrabów
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 17:55   #19
B_A_S_I_A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kjk
Wiadomości: 31
GG do B_A_S_I_A
Dot.: Po jakim czasie znów ciąża????????????????

A ja mam siostre z 8 lutego a sama jestem z 17 grudnia tego samego roku
__________________
Basia mama Karolinki ur 7 maja 2004r
B_A_S_I_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.