Można poprosić nauczyciela o zaliczenie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 17:33   #1
malgorzata093
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Question

Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??


Jestem na studiach zaocznych.Zaczelam nauke od marca wiec dopisali mnie do grupy. Niestety grupa miala angielski od pazdziernika a ja od marca.Na koniec roku pisalam egzamin od początku roku. Niestety nie mialam wszystkich materiałow.Bede miec jeszcze ustny egzamin ale mysle ze go zdam.Pani jest super bezproblemowa.W razie jak pisemny nie zalicze to w wrzesniu musze poprawiac. Mam pytanie do Was czy moge jakos przekonac poprosic pania zeby jednak zaliczyla mi ten egzamin?Argument taki ze doszlam w polowie trudno bylo nadrobic zaleglosci a w dodatku poziom jest troche wysoki dla mnie.I niewiem co zrobic jak nie zalicze pisemnego.Poprosic, porozmawiac czy to tak glupio??Sama juz niewiem
malgorzata093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:59   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??

Cytat:
Napisane przez malgorzata093 Pokaż wiadomość
Jestem na studiach zaocznych.Zaczelam nauke od marca wiec dopisali mnie do grupy. Niestety grupa miala angielski od pazdziernika a ja od marca.Na koniec roku pisalam egzamin od początku roku. Niestety nie mialam wszystkich materiałow.Bede miec jeszcze ustny egzamin ale mysle ze go zdam.Pani jest super bezproblemowa.W razie jak pisemny nie zalicze to w wrzesniu musze poprawiac. Mam pytanie do Was czy moge jakos przekonac poprosic pania zeby jednak zaliczyla mi ten egzamin?Argument taki ze doszlam w polowie trudno bylo nadrobic zaleglosci a w dodatku poziom jest troche wysoki dla mnie.I niewiem co zrobic jak nie zalicze pisemnego.Poprosic, porozmawiac czy to tak glupio??Sama juz niewiem
Błagam o przecinki.


To Twój interes, żeby nadgonić, zdobyć potrzebne materiały i nauczyć się na egzamin, nie ma w tym żadnej winy wykładowcy, nie ma też powodu, żeby Ci dawać fory, czy... zaliczenie na ładne oczy?
Nie przygotowałaś się teraz to przygotujesz się za rok.

Mogłam na pierwszym roku sobie iść poprosić o zaliczenie matmy, bo... poziom jest dla mnie za wysoki. Co to za argument w ogóle?

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-07-17 o 18:11
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 19:05   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??

Cytat:
Napisane przez malgorzata093 Pokaż wiadomość
Jestem na studiach zaocznych.Zaczelam nauke od marca wiec dopisali mnie do grupy. Niestety grupa miala angielski od pazdziernika a ja od marca.Na koniec roku pisalam egzamin od początku roku. Niestety nie mialam wszystkich materiałow.Bede miec jeszcze ustny egzamin ale mysle ze go zdam.Pani jest super bezproblemowa.W razie jak pisemny nie zalicze to w wrzesniu musze poprawiac. Mam pytanie do Was czy moge jakos przekonac poprosic pania zeby jednak zaliczyla mi ten egzamin?Argument taki ze doszlam w polowie trudno bylo nadrobic zaleglosci a w dodatku poziom jest troche wysoki dla mnie.I niewiem co zrobic jak nie zalicze pisemnego.Poprosic, porozmawiac czy to tak glupio??Sama juz niewiem
Za piękne oczy ma Ci zaliczyć?

Moim zdaniem, taką prośbą do prowadzącej się skompromitujesz. Na jej miejscu bym Ci nie dość, że nie zaliczyła, to jeszcze zdrowo ochrzaniła. To jest Twój problem, że doszłaś później, nie prowadzącej. To, że jest super bezproblemowa, nie znaczy, że da się jej wejść na głowę. Jak nie zaliczysz pisemnego, to masz poprawkę, jak nie zdasz, to warunek, jak nie ma warunków -> powtórka roku. Jak na każdych normalnych studiach.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 19:15   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??

wtf? w przedszkolu jesteśmy, czy jak?
Od marca do czerwca są trzy miesiące, argument "ale mnie nie było" może przejdzie w podstawówce, potem może na pierwszych zajęciach po długiej chorobie, ale pomysł, żeby na tej podstawie zaliczyć oblany egzamin jest tak idiotyczny, że aż śmieszny. Jak poziom jest za wysoki, to nie trzeba było startować w połowie roku, zwłaszcza, że studia to nie podstawówka, nie każdy musi skończyć.
ps. uczelnia i tak na dziwne rzeczy pozwala, dobrze, że pod koniec maja nie dopisuje, albo najlepiej od razu na ostatni rok.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2014-07-17 o 19:19
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 22:29   #5
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??

Cytat:
Napisane przez malgorzata093 Pokaż wiadomość
Jestem na studiach zaocznych.Zaczelam nauke od marca wiec dopisali mnie do grupy. Niestety grupa miala angielski od pazdziernika a ja od marca.Na koniec roku pisalam egzamin od początku roku. Niestety nie mialam wszystkich materiałow.Bede miec jeszcze ustny egzamin ale mysle ze go zdam.Pani jest super bezproblemowa.W razie jak pisemny nie zalicze to w wrzesniu musze poprawiac. Mam pytanie do Was czy moge jakos przekonac poprosic pania zeby jednak zaliczyla mi ten egzamin?Argument taki ze doszlam w polowie trudno bylo nadrobic zaleglosci a w dodatku poziom jest troche wysoki dla mnie.I niewiem co zrobic jak nie zalicze pisemnego.Poprosic, porozmawiac czy to tak glupio??Sama juz niewiem
Ogólnie chodzić i prosić - warto, ale nie o coś takiego... O materiały możesz poprosić wykładowcę i nawet powinnaś to zrobić już dawno temu. Możesz też poprosić o pomoc w nadrobieniu zaległości i przygotowaniu się do egzaminu, czyli np. jakieś dodatkowe konsultacje lub materiały. Musisz się wykazać inicjatywą, a nie chęcią pójścia na łatwiznę. Pokaż psorce, że próbujesz, a nie, że leserujesz i szukasz tylko usprawiedliwienia dla Twojego olewactwa, a ona to zrozumie i doceni.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:46   #6
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Można poprosić nauczyciela o zaliczenie??

przecież tylko się ośmieszysz, jak tak zrobisz. to studia, a nie nauczanie początkowe.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-18 11:46:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.