sucha łuszcząca ale z wypryskami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-15, 09:00   #1
ojzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2

sucha łuszcząca ale z wypryskami


Witam, mam ogromna prośbę od jakiegoś roku nie mogę sobie poradzić ze swoja cerą.Zawsze była ona mieszana -ale obecnie to juz nie wiem jaka jest gdyż w okolicy czoła i nos jest strasznie łuszczący -w zasadzie nie mogę nałożyc żadnego podkladu do makijażu bo skóra od razu "staje dęba" i podkład wygląda jak nieroztarty. Co mam robić? Gdy zastosuje kremy i maseczki czy to nawilżające czy to nawet natłuszczające(tego tez juz próbowałam) to na drugi dzień mam od razu ropne ,czerwone wypryski. I co ja mam z tym zrobic ?dziękuje
ojzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 09:00   #2
ojzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
sucha łuszcząca ale z wypryskami

Witam, mam ogromna prośbę od jakiegoś roku nie mogę sobie poradzić ze swoja cerą.Zawsze była ona mieszana -ale obecnie to juz nie wiem jaka jest gdyż w okolicy czoła i nos jest strasznie łuszczący -w zasadzie nie mogę nałożyc żadnego podkladu do makijażu bo skóra od razu "staje dęba" i podkład wygląda jak nieroztarty. Co mam robić? Gdy zastosuje kremy i maseczki czy to nawilżające czy to nawet natłuszczające(tego tez juz próbowałam) to na drugi dzień mam od razu ropne ,czerwone wypryski. I co ja mam z tym zrobic ?dziękuje
ojzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 19:35   #3
Danuta_Sztencel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 72
Re: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Tradzik jest choroba przewlekla i wymaga konsultacji z lekarzem. Prosze wybrac sie ze swoim problemem do dermatologa, ktory na pewno poradzi Pani jak pielegnowac tego typu skore. Bez bezposredniego badania nie jestem w stanie udzielic Pani rady.
Danuta_Sztencel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 19:35   #4
Danuta_Sztencel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 72
Re: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Tradzik jest choroba przewlekla i wymaga konsultacji z lekarzem. Prosze wybrac sie ze swoim problemem do dermatologa, ktory na pewno poradzi Pani jak pielegnowac tego typu skore. Bez bezposredniego badania nie jestem w stanie udzielic Pani rady.
Danuta_Sztencel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 21:19   #5
animowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Ratunku, mam ten sam problem, mam trądzik a do tego piekielnie suchą i łuszczącą się skórą, i jestem w szoku jak te dwie rzeczy mogą iść w parze. Jestem załamana. Nie mogę zastosować żadnego podkładu ponieważ zaraz po tym wyglądam tragicznie, co z tego że krostki lekko przykryję, kiedy wszystko zaczyna się potwornie łuszczyć.

Używałam juz wszystkiego, wszelkiego rodzaju maseczek nawilżających , no przeróżnych, nawilżam fluidem Garnier z pestek winogron, ale to nic nie daje, mija minuta i wszystko zaczyna pękać na skórze, nie mogę się nawet uśmiechnąć czy zjesc kanapki w szkole bo wszystko koło ust zaczyna się luszczyc i wygladam jak postrach. Pomórzcie. Nie mogę za bardzo używać kremów natłuszczających, ponieważ od razy dostaję wysypu krost, dodam że walcze z trądzikiem tak krostkowo-grudkowym jak i cystowo-torbielowym, kiedyś mialam buzię tak tlusta jak smalec mozna bylo ze mnie zgarniac lój, ale od jakiegos roku to sie zmieniło i jest coraz gorzej. Mam w planach kurację ROACCUTANEM ale mam potwornego cykora. Lek ten zatrzymuje wydzielanie się loju, jest bardzo sliny i skoro u ludzi ktorzy maja bardzo tłuste twarze powoduje wysuszanie sie skóry to co będzie u mnie??????? AZ strach pomyslec. Jestem na skraju wytrzymania nerwowoego,
animowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 08:59   #6
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Skora tradzikowa i przesuszona jednoczesnie zdarzaja sie wbrew pozorom bardzo czesto. To skutek stosowania preparatow na tradzik i jednoczesnego niewystarczajacego nawilzania. Mnie dermatolog na tego typu przesuszenie skory kazal stosowac Bepanthen krem (delikatny, nietlusty). Jesli to nie pomoze to moze jakis krem regenerujacy skore np Dermalibour (obydwa kremy w aptekach). Jesli krem nie ma wlasciwisci komedogennych to nie doprowadzi to do zwiekszenia ilosci wypryskow.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:10   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: sucha łuszcząca ale z wypryskami

wypróbuj krem Eris z Octopiroxem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 09:22   #8
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Ja bardzo dlugo zmagalam sie z taka cera 2-3 lata.Z paczatku uzywalam kremow z kwasami,nawet pomoglo troche,ale nie do konca,poniewaz bez przerwy ja meczylam.Tera wiem,ze to byla wina wyciskania.3 miesiac prawie nic z nia nie robie,na noc kwas,na dzien nawilzacz i juz zapomniallam co to jest luszczenie.Odpukac.Wiem,z e to bardzo meczace.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:19   #9
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: sucha łuszcząca ale z wypryskami

Tez mam ten problem, z tym, ze oprocz skory suchej i tradzikowej mam jeszcze skore wrazliwa. U mnie dziala rano woda termalna lub tonik Ziaja nagietkowy, Zineryt na tradzik, potem warstwa kremu badz masci (Cutibaza, Elobaza, Lipobase). Wieczorem zamiast toniku lub wody zel Toleriane z LRP. Tradzik sie zalecza, a skora jest odpowiednio natluszczona. Piszesz, ze po tlustych kremach masz od razu wysyp, szczerze mowiac nie zdarzylo mi sie, zeby krem nawilzajacy doprowadzil moja skore do normalnego stanu, zawsze na wysokosci zadania stawaly kremy poltluste lub tluste, ale Twoja cera jest inna, wiec moze sie uda.
Sio do dermatologa!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.