Studia ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 21:02   #1
aneta1412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1

Studia !


Mam wielką prośbę. Jestem w pierwszej klasie LO na profilu mat-geo-ang (kontynuuje również język francuski). Z matematyki jestem kiepska, ale daje sobie rade. Mieszkam 30 minut drogi do Rzeszowa.
Możecie podsunąć mi jakieś ciekawe propozycje studiów, na które mogłabym pójść ? Idąc do LO myślałam nad anglistyką, ale sądze, że pomyślało tak 20% uczniów... nawet nie wiem gdzie jest odpowiednia uczelnia z anglistyką...

Jestem przerażona tym, że każdy z mojego otoczenia już wie na jakie studia idzie, a ja po prostu nagła pustka w głowie. Pomóżcie
aneta1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:32   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia !

Cytat:
Napisane przez aneta1412 Pokaż wiadomość
Mam wielką prośbę. Jestem w pierwszej klasie LO na profilu mat-geo-ang (kontynuuje również język francuski). Z matematyki jestem kiepska, ale daje sobie rade. Mieszkam 30 minut drogi do Rzeszowa.
Możecie podsunąć mi jakieś ciekawe propozycje studiów, na które mogłabym pójść ? Idąc do LO myślałam nad anglistyką, ale sądze, że pomyślało tak 20% uczniów... nawet nie wiem gdzie jest odpowiednia uczelnia z anglistyką...

Jestem przerażona tym, że każdy z mojego otoczenia już wie na jakie studia idzie, a ja po prostu nagła pustka w głowie. Pomóżcie
nikt za Ciebie nie wybierze. To Ty musisz wiedzieć czego chcesz. Znaleźć uczelnię to nie problem, wejdź chociażby na stronę perspektyw i tam przejrzyj gdzie jest anglistyka i jak jest uczelnia oceniana.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 13:08   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia !

Cytat:
Napisane przez aneta1412 Pokaż wiadomość
Mam wielką prośbę. Jestem w pierwszej klasie LO na profilu mat-geo-ang (kontynuuje również język francuski). Z matematyki jestem kiepska, ale daje sobie rade. Mieszkam 30 minut drogi do Rzeszowa.
Możecie podsunąć mi jakieś ciekawe propozycje studiów, na które mogłabym pójść ? Idąc do LO myślałam nad anglistyką, ale sądze, że pomyślało tak 20% uczniów... nawet nie wiem gdzie jest odpowiednia uczelnia z anglistyką...

Jestem przerażona tym, że każdy z mojego otoczenia już wie na jakie studia idzie, a ja po prostu nagła pustka w głowie. Pomóżcie
Mam prośbę. Mam 160 cm wzrostu. Lubię gotować, choć nie zawsze mi wychodzi. Mieszkam godzinę drogi od Wrocławia.

Możesz mi podsunąć jakieś ciekawe kolory bluzek, które mogłabym ubrać?

_________________________ _________________________ __

Rozumiesz co mam na myśli? Studia to nie bluzka, nie możesz ich wybierać w ten sam sposób co ciuchy. Ba, Ty nawet chcesz, aby ktoś inny za Ciebie je wybrał... Ale jak, jak nic o Tobie nie wiemy i to w zasadzie Twoja broszka?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:03   #4
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Studia !

Spokojnie, jesteś dopiero w pierwszej klasie LO. Ja nawet w trzeciej nie wiedziałam, co chcę studiować, ani jakie uczelnie brać pod uwagę. Masz jeszcze mnóstwo czasu, by dowiedzieć się, w czym jesteś dobra i co Cię interesuje - no właśnie, w ogóle nam o tym nic nie napisałaś, więc skąd mamy wiedzieć, co Ci polecić?
Cytat:
Napisane przez aneta1412 Pokaż wiadomość
Jestem przerażona tym, że każdy z mojego otoczenia już wie na jakie studia idzie
Taa, jasne. Zmienią zdanie jeszcze sto razy, uwierz.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:51   #5
Amargura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 66
Dot.: Studia !

Dobrze Tobie tutaj dziewczyny piszą, że nikt nie może wybrać za Ciebie studiów. Pomyśl o tym, co lubisz, w czym jesteś dobra, czym się interesujesz, itp. Nie kieruj się modą (chyba nie chcesz studiować po to, by zarabiać tyle samo, co osoba bez żadnego wykształcenia?) lub znajomymi - po co iść na kierunek, którego nie ukończysz z dobrym wynikiem, bo coś do Ciebie kompletnie nie przemawia... Studia to ważna decyzja w życiu, dlatego powinnaś nad nią rozsądnie pomyśleć. Według mnie, mówienie, że studia mają być przyjemnością jest też poniekąd błędem, więc nie sugeruj się tym - pracujesz ciężko, ucząc się, by mieć kiedyś lepszy byt. Z mojej strony mogę polecić jedną z wielu stron internetowych o różnych uczelniach, zawodach, itp., aczkolwiek nie wszystko jest tutaj wymienione:

http://www.opinieouczelniach.pl/kierunki-studiow/

Dostałam ostatnio informację, że przyszłościowa jest lingwistyka, bo jest nowym kierunkiem, więc łatwo się dostać, jest mało chętnych, a jest duży popyt na tłumaczy - jeśli jesteś tym zainteresowana, to na tej stronie, którą podałam, jest coś o niej wspomniane.

A tym, że już wszyscy znajomi wiedzą, co chcą robić nie przejmuj się, uwierz mi, że zmienią to, jak ktoś wyżej napisał, jeszcze ze 100 razy, jak nie więcej.

Jeszcze dygresja z mojej strony - bardzo dobrze, że uczysz się poza angielskim jeszcze innego języka obcego, rynek pracy jest coraz bardziej wymagający pod tym względem, coraz bardziej ceni się ludzi posługujących się wieloma językami, także zachęcam do kontynuacji nauki.
Amargura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 17:58   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia !

Skoro masz blisko do Rzeszowa to wejdź sobie na Uniwerek Rzeszowski, WSiZ, Polibudę czy też rozglądnij się za iastami w pobliżu Rze np. Lublin - UMCS, KUL, Kraków - UJ, UEK, PK przeglądnij jaką mają ofertę i się na spokojnie zastanów masz jeszcze czasu.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 18:58:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.