Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-24, 22:07   #2491
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olu, jestem na niej dopiero szosty dzień. Od wpadki z tą substancją ( przez ktorą przerwalam dietę po siedmiu czy dziesieciu dniach, nie pamiętam dokladnie) az do zeszłego wtorku zarłam wszystko, co zabronione.
Nie, zapach się nie zmniejsxył, wrecz przeciwnie. Po pierwsze, rzadziej korzystam z ubikacji (co drugi dzien, podczas gdy wczesniej udawalam się tam czasami i dwa razy dziennie), wiec jest rzeczą oczywistą, ze to zanikowi zapachu nie sprzyja. Po drugie, jem częsciej rzeczy same w sobie brxydko pachnące, bo skoro nie mozna wcale skrobi, a wsrod rzeczy dozwolonych są ryby i jaja, to wiadomo, ze pojawia się one na stole czesciej, niz to bywało dawniej.
Wczoraj na prxyklad zjadłam dwa jajka, banana, porcję ryby, pół filizanki musu jsblkowo-marchewkowego z cynamonem i kolejną porcję ryby.
Smierdziałam przez cały dzien na zmianę jajem na twardo i rybą.
Ale ja takich efektow na tym etapie jak najbardziej się spodziewam...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 23:47   #2492
serdeczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 15
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Nie było mnie tu z parę miesięcy i niestety nie mogę powiedzieć żeby było lepiej. Ba, chyba nawet jest gorzej...


Cały ten koszmar zaczął się gdzieś w listopadzie, grudniu 2016 roku. Wtedy o dziwo nie było tak źle. Ot, ktoś raz na jakiś czas po tym jak strasznie długo siedziałem w dość mocno nagrzanym pomieszczeniu (w końcu była zima) zakręcił nosem, bo coś tam poczuł. Wtedy też (listopad) miałem pierwszy atak kolki (trzy razy lądowałem na sor, pomocy świątecznej). Czasami towarzyszyła temu biegunka, lub wzdęcie. Nikt wtedy nie wiedział co było przyczyną.


Później było już tylko gorzej. Smród się nasilał, kolki zaczęły się częściej pojawiać. Warto wspomnieć też, że byłem wtedy spasiony jak świnia (przy wzroście około 185 cm ważyłem prawie 130 kg).


Zaczęło się ganianie po lekarzach (oczywiście prywatnie, bo NFZ kazał mi na większość badań czekać po pół roku). USG wykazało wtedy, że co jakiś okres śledziona powiększała swój rozmiar ponad normę (tu podejrzewano nawet chorobę nowotworową), nerki były zawalone piaskiem. Po jakimś czasie pojawił się problem z wyprzeniem odbytu i sporadycznym pojawianiem się pojedynczych hemoroidów. Reszta badań wypadała dobrze, lub nawet bardzo dobrze co przy tamtej wadze wywoływała podziw u lekarzy.


No i w pewnym momencie zacząłem szukać pomocy u innych źródeł. Tak tu trafiłem. I pierwszy raz usłyszałem m.in. o diecie scd. Z góry mówię, że ta dieta nie rozwiązała problemu ze smrodem, ale pozwoliła ogarnąć parę spraw.
Po rozpoczęciu diety zacząłem tracić na wadze, a śledziona wróciła do właściwych rozmiarów. Zacząłem również oczyszczać nerki lekami i fitolizyną. I tu okazało się, że z nerki która na USG była wręcz czysta schodził kamień po wydaleniu którego kolki całkowicie ustały. Wyczytałem, że kolce nerkowej może towarzyszyć wzdęcie i/lub skurcze jelit.



W międzyczasie robiłem różne badania.
- krew/surowica - hematologia, hemogram, chemia kliniczna (w sumie te badania jak i moczu miałem wykonywane kilka razy) - tu wykryto, że mam za wysoki kwas moczowy i bilirubinę bezpośrednią;
- mocz - analityka ogólna - wszystko w normie;
- krew/surowica - enzymy trzustki - wszystko w normie;
- kał - pasożyty, pierwotniaki, lamblie - brak;
- kał - badanie ogólne i ocena resztek pokarmowych - wszystko w normie;
- kolonoskopia - wszystko wręcz idealnie (doprawdy warto było wydać 350 zł za wsadzenie rurki w d.... :/ );
- krew/surowica - hormony tarczycy, przysadki - TSH, FT 3, FT 4 - wszystko w normie;
- krew/surowica - wapń całkowity - w normie;
- badanie krwi na celiakię (po miesiącu diety bogatej w gluten):
a) IgA EmA - wynik ujemny
b) tk.IgA - wynik ujemny
c) IgA - w normie
- glukoza i cholesterol od samego początku w normie (w trakcie diety glukoza była czasami w dolnych granicach)


Obecnie muszę brać Milurit na zmniejszenie produkcji kwasu moczowego (od 4 miesięcy jest w normie). Wyższy poziom bilirubiny może być spowodowany np. zespołem Giberta, ale badania nie miałem robionego. Nie przesadzam z alkoholem, prócz Miluritu nie biorę innych lekarstw także nawet jeśli to mam to nie powinno mi nic grozić z tego tytułu. Obie nerki zdążyłem już oczyścić. Obecnie ważę jakieś 89 kg także brakuje mi gdzieś 2 kg do uzyskania właściwego BMI. Od jakichś trzech miesięcy nie miałem nawrotów hemoroidów i pozbyłem się również nadciśnienia.


I mimo tego, że udało mi się tyle osiągnąć to smród powracał bardzo często a ostatnio nawet się nasilił. Ostatnio też pojawiło się u mnie powikłanie po usunięciu torbieli włosowej (w części krzyżowej). Po prawie 10 latach otworzyła się ranka, która czasami się sączy. I nasiliło się wyprzenie odbytu. Oczywiście byłem u lekarza i dostałem skierowanie do poradni chirurgicznej. Wyczytałem, że do powikłań po tym zabiegu należy również nie trzymanie gazów itp.


Szczerze mam już dość tego wszystkiego. Ostatnio mam natrętne myśli samobójcze, ale jednocześnie staram się robić coś wyłącznie dla siebie. Poszedłem na prawo jazdy. Zajęcia teoretyczne to był dla mnie koszmar. Przez jeden tydzień w ogóle nie pojawiałem się na zajęciach ze względu na smród. A jak pojawiłem się w ostatnim tygodniu zajęć to słyszałem komentarze typu "że w ogóle się pojawia". Ale wolę się przemęczyć i zdać, bo korzystanie z komunikacji miejskiej też już jest wielki problem. W robocie też gdyby nie klimatyzacja to chyba by mnie wyje#$%^ stamtąd. Przy okazji staram się o przeniesienie do innego wydziału, gdzie mógłbym rozwinąć skrzydła i więcej zarabiać. Mimo, że jestem chodzącym smrodem to jednak jakieś ambicje mam. Wiem jednak, że to będzie wiązać się z wyjazdami na kilkudniowe szkolenia. I to mnie nieco przeraża.


Mam nadzieję, że teraz wpadną na to co jest u mnie przyczyną smrodu, bo serio chyba skończę ze sobą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby samobójstwo przez hipoksję. Najspokojniejsza śmierć bez oszpecania się. Taki np. tlenek węgla da się w miarę łatwo wyprodukować. Inna opcja to przedawkowanie potasu. Wiem nawet już jaki suplement kupić.


Ogółem część z was podziwiam za wytrwałość. Sam parę razy dałem się wkręcić w jakieś inne diety, branie suplementów za kilkadziesiąt, kilkaset złotych i nic. Taka np. dieta i suple na candidę w ogóle mi nie pomogła. W ogóle mam wrażenie, że część "gości" w tym temacie to tylko obwoźni sprzedawcy marzeń...


Trochę to wszystko napisałem bez ładu, ale jakoś długo się zbierałem żeby coś napisać a chciałem to ująć w jednym poście.
serdeczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 00:19   #2493
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Stary życie jest najważniejsze.Nie można przez zapach zabijać się.Sam także nie korzystam z komunikacji miejskiej albo jezdzę na samym początku przy kierowcy lub na końcu lub gdy te miejsca są zajęte to stoję przy samych drzwiach.

Tylko że ja poza zapachem mam niesamowite gazy-każdego dnia setki bąków szczególnie nasilają się wieczorową porą,do tego mało twarde stolce(biegunkę miewam raz na miesiąc albo rzadziej)do tego plecy pokryte krostami nie ropnymi,które od roku mi się w ogóle nie goją-do tego mam problemy ze snem zasypiam koło godziny trzeciej i czwartej wstaję koło 9-10 zmęczony,bardzo pogorszyła mi się pamięć.Nie wiedzieć czemu zrobiłem sobie pod koniec sierpnia badanie na obecność witaminy b 12 i wyszedł mi wynik 200 (norma 193-990)i dostaję zastrzyki w tyłek dwa razy dziennie.

Myslę nad stosowaniem mętnego octu jabłkowego przed posiłkami ale trochę się boję.Język mam biały -internistka mi mówi ze za mało wody piję.Jednak te krosty na plecach nie gojące się miesiącami to samo po zadrapaniach na rękach każą przypuszczać ze coś jest nie hallo z układem pokarmowym a szczególnie z trawieniem>Mało kwasu w żoładku i gnicie jedzenia?Nie ukrywam jem sporo mięsa i niestety jak prawie każdy facet lubię sobie wypić ze 2-3 piwka.Pozdrawiam wszystkich śmierdziuszków.

Misiek masz wiadomość na pw.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 15:57   #2494
celler9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez serdeczny Pokaż wiadomość
Poszedłem na prawo jazdy. Zajęcia teoretyczne to był dla mnie koszmar. Przez jeden tydzień w ogóle nie pojawiałem się na zajęciach ze względu na smród. A jak pojawiłem się w ostatnim tygodniu zajęć to słyszałem komentarze typu "że w ogóle się pojawia". Ale wolę się przemęczyć i zdać, bo korzystanie z komunikacji miejskiej też już jest wielki problem.
Niepotrzebnie się męczyłeś na tych wykładach, powinieneś zrobić tak jak ja. Ja zdałem egzamin teoretyczny po samodzielnej nauce i dopiero potem poszedłem do OSK zapisać się na jazdy. Zaoszczędziłem sobie w ten sposób sporo czasu, a przede wszystkim nerwów. Obowiązkowe są tylko 4 godziny wykładów z pierwszej pomocy, na które nie poszedłem, ale nie miałem z tego powodu żadnych problemów. Zrobienie prawa jazdy to chyba najlepsza decyzja jaką podjąłem, od kiedy śmierdzę.
celler9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 00:34   #2495
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Serdeczny, daj spokój z takim gadaniem
Jest nas tu tak wielu, nie jestes ze swoim problemem sam!

Czy poza wirtualnym swiatem rozmawiales z kims o tym problemie? Ja mogę przetrwac dzieki wsparciu najblizszej rodziny, ale nie tylko - mam kilka zaprzyjaznionych osob, ktore wiedzą ode mnie o moim problemie i przy nich mogę byc sobą. Potrafię przy nich na glos się zastanawiac, czy np.dajacy się zauwazyc jakis zapach to jest ode mnie, czy nie - i prowadzic na ten temat zupelnie normalną rozmowę.
Kiedy jeszcze pracowałam, dosc szybko powiedzialam o moim problemie tez kilku osobom z pracy ( nie wszystkim, ale takim blizszym).
To bardzo pomaga, kiedy masz choc kilka osob, przy ktorych jestes zupelnie zrelaksowany.

Masz dobrze opanowany jezyk angielski? Jest taka strona http://www.meboblog.com/
Tam jest mnostwo ludzi z tym problemem i w dodatku robią wspolnie rozne rzeczy, uswiadamiają spoleczenstwo, organizują sobie spotkania itp. Publikuja tez rozne ciekawe materiały.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-09-26 o 00:42
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 05:31   #2496
caffelatte1974
caffelatte1974
 
Avatar caffelatte1974
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 63
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Serdeczny na wieczne gazy pomogło mi wzięcie 2 opakowań Antykontaminu forte, wg wskazań na opakowaniu. Poczytaj skład , mocne zioła . Naprawdę skuteczne.
Poza tym ostatnio stwierdziłam , że jak pilnuję się żeby każdy kęs jedzenia przeżuwać bardzo dokładnie mieszać z dużą ilością śliny , efekt idealnego stolca jest po 3 dniach już . Ślina powoduje że trawimy pokarm i leczy nieszczelne jelito . Działa jak L-glutamina, tylko za darmo . To kluczowe.
Przypominam że ja się wyleczyłam.
caffelatte1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 10:09   #2497
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cafelatte
Swięta racja z tym przeżuwaniem

Serdeczny
Czy dietę scd wdrozyłes od razu w wersji pelnej, czy tez przechodziłes te wszystkie kolejne etapy, z intro, rozgotowywaniem wszystkiego itp. ?

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Jesli przyczyną jest SIBO polaczone ze stanami zapalnymi (jawne lub ukryte alergie), to oprocz diety scd jest jeszcze do zastosowania w domu dieta elementarna. Polega na spozywaniu wylacznie 'rozbitych' cząstek bialek, wegloweodanow oraz takich tluszczow, ktore są przyswajane bez koniecznosci ich roxkladu przez kwasy zolciowe. W Polsce trudno jest skompletowac samemu skladniki, ale są gotowe kompletne mieszanki aminokwasow itp.za granicą. Oprocz tego w aptece są nutridrinki, to jest dieta specjalnego przeznaczenia medycznego. Najlepiej byloby miec znajomego lekarza, ktory chociaz te nutridrinki przepisalby na receptę, bo jest upiornie drogo.

To jest dieta najbardziej radykalna.

Krokiem bardziej radykalnym jest juz tylko zywienie pozajelitowe. Nie wiem, kim by trzeba bylo byc i jakie miec znajomosci, zeby się na nią zalapac.

Diety elementarnej nie stosuje się miesiacami, tylko ok.2, moze 3 tygodni (ale raczej 2).

Problemem jesli chodzxi o diety jest to, ze nie moze ona nas wyniszczac, bo jeszcze bardziej zrujnuje jelita. W zalozeniu taka ma byc scd, ale trudno jest pogodzic jedno z drugim.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 09:11   #2498
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wtajcie,
ostatnie 3 tyg bylam na poscie dr. Ewy Dabrowskiej ( sorry , Drumla ale to na czym Ty bylas to nie byl post Dabrowskiej) Zrobilam go bo zrobil mi sie w macicy polip, no i wiadomo... zeby pozbyc sie smrodu. Do wczoraj myslalam, ze wszytsko jest ok, nie smierdze bo nie widzialam zadnych reakcji ludzi a jestem przed @ wiec wiadomo, ze wtedy smrodzi sie najbardziej. A wiec wczoraj bylam w kosciele, sidziala przede mna jakas dziewczyna ktora przyszla dosc wczesnie, pod koniec mszy ( jakies 10min do konca) ona wstaje i wychodzi. Za mna siedziala jakas matka z malymi dziecmi. Teraz nie wiem czy ta dziewczyna wyszla bo smierdzialam, czy z innego powodu. Na dodatek stojac z tylu szla do komunii, wracajac kobieta obok ktorej wczesniej siedziala wolala ja "glowa" i robila jej miejsce, ale ona przeszla obojetnie i poszla pod chor...
Sorry, ze was zameczam taka historia ale juz tak dlugo cierpie na ta smrodliwosc , ze mam zryty beret pod tym wzgledem.

Co u was , cos cisza tutaj starszna nastala. Drumla , jak tam dieta u ciebie?

P.S oczywiscie, nie rzucam sie na jedzenie. Odstawiam gluten , llaktoze i cukier. No i teraz wychodze z tego postu , nastepne 3 tyg. W sumie fajna sprawa ale dla ludzi o mocnej psychice i charakterze bo dieta jest bardzo radykalna.

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2018-10-02 o 09:14
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 09:25   #2499
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola, brawo za wytrzymałość
Wiesz, ja myslę, ze w TYM przypadku w Kosciele było z Tobą w porządku, bo inne osoby nie tylko nie reagowaly, ale nawet jedna z nich zachecała tę dziewczynę, zeby się dosiadła.
Moze się oczywiscie okazac, ze nadal smierdzisz (to tak w ramach podtrxymywania na duchu ), ale chyba nie tym razem
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 14:52   #2500
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

ola_30, po jakim czasie postu zobaczyłaś pierwsze efekty?

Kalafiora oraz brokuły też jadłaś?
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 20:08   #2501
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez SanchoPansaa Pokaż wiadomość
ola_30, po jakim czasie postu zobaczyłaś pierwsze efekty?

Kalafiora oraz brokuły też jadłaś?
Jadlam wszytskie dozwolone warzywa i owoce , czyli niewiele tego bylo. Zauwazylam, ze mocz mi smierdzial tylko po czosnku i cebuli czyli tak jak kazdemu czlwoiekowi. Niestety , zauwazylam ze troche bardzije smrodliwie sie poce, uzywam 2x/tydz blokera potu a w dziennormalny antyperspirant. Dove daje rade ale po calym dniu bieganiny pachy jednak troche capia. Podejrzewam, ze to toksyny ktore dalej sie wydostaja ( jestem teraz na wychodzeniu) Wydaje mi sie , ze mialam w trakcie postu okropny oddech ( nie wolno wtedy zuc gumy) teraz jesty troche lepiej.

Sanczo Pansaa nie wiem po jakim czasie po prostu pewnego dnia zauwazylam, ze ludzie przestali na mnie reagowac i to wszedzie - w sklepach, w szkole synow, w kosciele...
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-04, 22:20   #2502
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

No to dieta wg Dąbrowskiej będzie kolejną, ktorą wyprobuję po scd, jesli scd nie przyniesie rezultatow
Zaczynam właczac owoce i warzywa z etapu 2. Smrod nadal jest.
W dodatku jestem na silnym antybiotyku ze wzgledu na dosc grożną infekcję intymną. Na szczescie lekarz na moją prosbe przepisal mi oslonowo nystatynę przeciwko drozdzakom, zaopatrzylam sie tez w probiotyki, ale wezmę je dopiero po zakonczeniu antybiotykoterapii.
Bardzo się boję, ze antybiotyk mimo tej asekuracji pogorszy moj zapach
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 02:58   #2503
pawello666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

czesc wam. zagladam tu czasami i tez sie borykam z tym problemem.
mam dwa pytania, prawdopodobnie juz tu padaly i odpowiedzi rowniez ale nie moglem odnalesc...:
1.czy jak zjecie kurczaka to pachniecie kurczakiem, a po sosie pomidorowym pachniecie pomidorowym sosem? ostatnio nawet fciagnalem fety...poszedlem do kolezanki a ona mi mowi ze moj pot pachnie feta...dziwne...tez tak macie? wiecie co to moze byc?
pytanie nr 2: wiem ze kilka osob sobie poradzilo. czy moglby mi ktos pszeslac (najlepiej)posty tamtych uzytkownikow? albo chociaz ich nicki zebym mogl znalesc posty. z gory dzieki
pawello666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 06:29   #2504
serdeczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 15
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Serdeczny
Czy dietę scd wdrozyłes od razu w wersji pelnej, czy tez przechodziłes te wszystkie kolejne etapy, z intro, rozgotowywaniem wszystkiego itp. ?

Ja przechodziłem wszystkie etapy diety scd, ale po 4 miesiącach przerwałem ją na około 4 tygodnie, bo chciałem zrobić badania na celiakię. Później do niej wróciłem, ale od razu do "pełnej" wersji. Później przesiadłem się na dietę fodmap (nie ma dużej różnicy). Obecnie tylko pilnuję kalorii i staram się omijać co gorsze produkty (polecam apkę na androida "zdrowe zakupy"). Bo prócz "oczyszczenia" organizmu i spadku wagi nie zauważyłem zbyt dużej różnicy (w przypadku zapachu w ogóle). A skoro pierze tak samo to po co przepłacać?



Dziś byłem z koleżankami z pracy na wspólnym wypadzie do baru, bo świętowaliśmy mój "awans" i przejście do innego wydziału. Smrodek był, ale lokal był w miarę dobrze wentylowany także tragedii nie było. W "starym" i "nowym" wydziale są osoby które mnie znają parę lat i wiedzą, że od około 1,5 roku coś się u mnie dzieje także są bardzo wyrozumiałe.


Cytat:
Sorry, ze was zameczam taka historia ale juz tak dlugo cierpie na ta smrodliwosc , ze mam zryty beret pod tym wzgledem.

Ja mam dokładnie to samo. Czasami wydaje mi się, że jest lepiej a później w każdym geście, zachowaniu innych doszukuję się reakcji na mój smrodek.
Zwyczajnie dolegliwość ta zbytnio nas upokarza i wpływa ma relacje z otoczeniem a jesteśmy istotami społecznymi. Nawet taki introwertyk jak ja liczy na ogólną akceptację. A, że przypadłość ta ma charakter przewlekły to zaczyna wywoływać u nas przesadne reakcje na cudze zachowanie.


Ja szczerze mam już tego wszystkiego dość. Popieprzonych diet, wciskania mi kolejnych suplementów, ciągłych badań i ganiania za lekarzami. Teraz w poniedziałek idę już tylko do lekarza chirurga. Z tego co się dowiadywałem zna się trochę też na gastrologii to może jeszcze coś wymyśli.


Cały czas zdarza się, że jakaś głupia myśl przeleci mi przez łeb. Najbliższej rodzinie mówiłem o problemie i lekarzom, ale oni twierdzą, że nic nie czują. Tylko, że w domu siedzę w przewiewnych dresach, piżamie, lub nawet tylko w gaciach i koszulce a u lekarzy często jest klima a sam jestem tam na krótko. W robocie wiedzą o problemie, bo go czują, ale z nikim otwarcie o tym nie rozmawiałem i nie mam zamiaru.
serdeczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 22:29   #2505
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Serdeczny,
Wcale nie brzmisz jak introwertyk

Co do ganiania po lekarzach... Była tu dawniej pewna osoba, potem zniknęła, ale udalo mi się ostatnio nawiazac z nia kontakt mailowy... Otoz przechodzila katusze w pracy, w koncu zatrudnila się w rozlewni perfum, liczac na to, ze ich zapach przytlumi jej zapach. Bylo jednak koszmarnie, przestała prawie jesc, zyla na chlebie i wodzie, a jej wspolpracownicy przynosili z tego zakladu na odziezy do domu odory palacego sie plastiku i rozne inne, ktore wydzielała w nieprawdopodobnym stezeniu i ktore potrafily wypelnic całą halę.
Rzucila to zajęcie i znalazła prace ze granicą - opieke nad starszymi ludzmi. Tacy ludzie mają oslabiony wech. Nikt nigdy w tej pracy nie dawal jej do zrozumieniak ze cos jest nie tak, co z kolei bardzo ją odstresowało, wyciszyła sie, wyluzowała i twierdzi, ze zapach jest teraz ledwo wyczuwalny, do tego stopnia, ze bez obaw wsiada bodajze co dwa tygodnie w busa na☠długą☠trasę Polska-Niemcy.
Ta historia potwierdza to, co sami tu nieraz zaobserwowalismy, ze stres odbija się na jelitach.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Widzę, ze zgubiłam wątek
Chodzi o to, ze - paradoksalnie - u niej poprawa nastapila wtedy, kiedy sobie odpusciła myslenie o tym problemie, po prostu skupila się na czyms innym. Wspominala, ze jej pasją jest teraz fotografowanie i w sumie jest zadowolona ze swojego zycia.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 10:27   #2506
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Pavello,
Poradzili sobie Tom, Isis, Kara, Pasia i prawdopodobnie Chmurkaa.

Stary temat:
Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia.
Str. 18 - pojawia się Tom19
Str.19 - doszla Isis
Przesledz kolejne posty Isis, jest ich b.duzo, ona po wyleczeniu zaliczyla jeszcze nawrot i ostatecznie 'wyszla' z tego'na diecie scd, brała tez rozne suplementy, dbala o psychikę
Na str. 19 wejdz na profil Isis, bedziesz mial dostep do jej wszystkivh postow, zaczynajac od ostatniego. Isis była kopalnią wiedzy o problemie.

Jesli chodzi o emitowanie zapachu jedzenia, to ja tez tak mam. Jak zjem kurczaka, to smierdzę kurczakiem...

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-10-07 o 19:44
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 13:26   #2507
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla, jestes pewna , ze Isis stosowala ta diete SCD? Bo mnie sie wydaje, ze on stosowala to co Pasi czyli bez glutenu, laktozy i cukru... Ale moge sie mylic bo czytalam te posty juz bardzo dawno temu.
Co do tego postu na ktorym bylam Drumla nie mozesz go stosowac zaraz po tej Twojej diecie, musisz dac swojemu organizmowi mozliwosc regeneracji 1tydz diety - 1 miesiac wychodzenia z niej bo mozesz sie nabawic naprawde powaznych problemow z m.in sercem, beda Ci wypadac wlosy i zeby. Nie zartuje! To powazna sprawa.
U mnie bez zmian, chociaz dalej szukam wsrod ludzi onak tego, ze smierdze Zryta psyche daje o sb znac, niestety.
Pozdrawiam Was cieplutko.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 23:18   #2508
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola, jestem pewna. Isis najpierw byla na takiej specjalnej diecie stosowanej przy przeroscie bakterii, a dodatkowo nie jadła tez glutenu ( bo miała nietolerancję) i na tej diecie (plus suplementy i probiotyki) wyszła z choroby na dlugo, bo az na siedem miesięcy. Potem nastąpil nawrot i wtedy przeszla na dietę scd. Dopiero po dlugim czasie, zdaje się po póltora roku na tej diecie scd poinformowala nas, ze od jakichs trzech miesięcy nie czuje od siebie zadnych brzydkich zapachow, i wkrotce potem pozegnała to forum.

Na razie ciagnę tę dietę scd, teraz jest latwiej, bo mozna wlaczyc wiecej produktow. Wlasnie skonczylam brac b.silny antybiotyk na infekcję intymną i zaczęłam uzupelniac florę bakteryjną. Strasznie się boję, ze antybiotyk zrobił tym moim bebechom krxywdę i będę smierdziec jeszcze bardziej

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Olu, masz się tu meldowac co kilka dni i zdawac sprawę
No i musisz się podzielic szczegolami co do Twojej diety.
Mam nadzieję, ze trafiłas z nią w dziesiątkę
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:00   #2509
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie ponownie, u mnie znowu mało ciekawie od jakiegoś czasu, ale trzeba się trzymać i żyć dalej. Dietę scd pożegnałam, ale pozostałam przy kilku wyuczonych już przyzwyczajeniach: żadnego mleka, niewiele tłuszczu, nie słodzę, nie jem chleba, poza niewielkimi ilościami upieczonego własnoręcznie z mąki orkiszowej ze sklepu św. Hildegardy ( było już o tym na forum). Krótko mówiąc - antybiotyki niwelują u mnie zapach, ale potem wraca ze zdwojoną siłą, a przecież nie mogę ich brać w nieskończoność. Jutro odbieram przesyłką l- glutaminę, bo dawno nie brałam. Codziennie piję chlorofil, jest olejek z oregano, B12, pau ' d 'arco, kupiłam jakieś tabletki konferencyjne na zapach z żołądka - w sumie najbardziej pomaga mi chyba węgiel aktywny - na parę godzin, ale zapach jest mniejszy. Tak jak w opisie TMAU w Wikipedii... Na koniec października enterogastrolog prywatnie, będę cisnąć i drążyć, nie dam się spławić. Obserwacje wskazują jednoznacznie na układ trawienny - podczas brania antybiotyków płaski brzuch, brak biegunek i dyskomfortu oraz smrodu. Parę dni po zakończeniu leczenia - wzdęcia, częsty kibelek, zapach. No i nieodłączne pieczenie, zaczerwienienie twarzy po południu ( nigdy dopołudnia), jeśli nie ma zapachu, zaczerwienienia też nie. Sprawa jakby typowo alergiczna, łącznie z objawami, ale z żadnym pokarmem nie umiem tego powiązać, niestety. Informuję na bieżąco alergolog ( odczulam się od 2 lat na bylicę), więc jestem u niej raz na miesiąc, ale robi wielkie oczy i zmienia tylko kolejne antyhistaminowe.
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 22:03   #2510
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:57
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 15:01   #2511
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mp43 A więc cała ta męka z dieta scd na nic ? A ja tak bardzo na nią liczyłam . No coz, sprobuję ją pociagnąc z poł roku, moze u mnie 'zaskoczy'.

Jeden taki chlopak, ktory tu czasem bywał a teraz udziela się na takim temacie jak nasz (ale na forum nowotworowym) zrobil sobie genetyczne badania na TMAU i okazalo się, ze ma wlasnie uszkodzony jeden z genow odpowiedzialnych za metabolizm trimethyloaminy.
Pewnie niejedna osoba tutaj bedzie miała takie podloze problemu.

Misiek, u mnie wynik gastroskopii byl w normie, ale cos mi sie tam nie domykało w tym zoładku, jakis wpust czy cóś...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 18:08   #2512
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:57
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 21:07   #2513
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Misiek, u mnie było helico i zapalenie żołądka, wykryte kilka lat wstecz. Przeszłam leczenie kilkukrotnie, badania niby już w normie, a zapach jest, z ust również. Mój mąż też ma helico i pachnie. Bardziej skłaniałabym się do teorii Druumli o niedomykającym się wpuście do żołądka.

Druumla, czytałam posty naszego kolegi z forum na tym innym forum, bo też tam zaglądam. Myślę o zrobieniu badania na Tmau, drogie, ale tyle tysięcy wydałam już na suple, że przy pozytywnym wyniku, nie byłoby już sensu wydawać na dalsze.

Tylko nadziei najbardziej żal...
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 21:42   #2514
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:57
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 22:13   #2515
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Misiek, chodzi o to forum
http://forum.nowotworowe.pl/t1159.htm

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Mp43
Małgosia, ktora byla z nami tutaj przez dobrych kilka lat (jakis czas temu zlikwidowala konto, ale mam z nią kontakt) kilka razy probowała zebrac grupkę osob na wyslanie moczu do badan na TMAU, do Wielkiej Brytanii chyba, bo taka zbiorowa wysylka bylaby tansza. Ale jakos nikt nigdy się nie dołączył.

Moze w koncu znalezliby się chętni? Gdyby koszt nie byl bardzo wysoki, to moze i ja bym się zdecydowała. Dla mnie potwierdzenie TMAU nie jest najgorszą opcją, prxynajmniej wszystko jest juz jasne i mozna wtedy zawalczyc o swoje prawa, bo TMAU to oficjalnie uznana choroba.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 13:08   #2516
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy ktoś z forumowiczów też czuje uporczywe swędzenie pleców, rąk i brzucha po dniu pracy?
Zdaję sobie sprawę, że organizm traktuje to jako formę relaksu po pracy, ale drapanie przez kogoś sprawia taką przyjemność, że to aż podejrzane.

Może w moim przypadku do zapachu dorzuca też coś od siebie nużeniec. Choróbsko zaczęło się kiedy organizm był niewątpliwie przeciążony/osłabiony treningami.
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 21:49   #2517
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sancho - bardzo często odczuwam swędzenie twarzy, pleców i szyi. Temat nużeńca mam przerobiony, stosuję żel do mycia i tonik, nie widzę poprawy.
Misiek, typowy zestaw - duomox, metronidazol, controloc. Działa, ale na krótką metę. Po kilku dniach od zakończenia kuracji - smród.
Druumla - jak najbardziej jestem za wspólną wysyłką moczu do UK. Na pewno będzie taniej! Co na to inni? Myślę, że naprawdę warto. Piszcie, kto dołączy do nas, Przynajmniej będziemy wiedzieli, na czym stoimy i jakiś kierunek działań da się określić. Do boju!
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 08:36   #2518
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja sie dolacze. aLE SLYSZALAM, ZE W kRAKOWIE ROBIA JAKIES BADANIA W KIERUNKU tmau. Ktos z naszych je robil ale przed badaniem zjadl jajka i podobno wynik byl niemiarodajny... niestety e potem ten chlopak juz sie nie odezwal.

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2018-10-12 o 08:38
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 13:36   #2519
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

No dobrze, to bylybysmy my trzy, zapytam Malgosi, jak ta sprawa wygląda cenowo przy czterech (razem z nia osobach). Od tego będzie zalezał moj udział, bo z pieniedzmi u mnie krucho a mam naprawdę duzy wydatek stomatologiczny po nowym roku.
Oczywiscie jesli w Polsce badają mocz na TMAU, to nie ma co się wygłupiac z Wielką Brytanią.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Jesli chodzi o badania genetyczne, to w Polsce są, ale za TMAU jest odpowiedzialny nie jeden jedyny gen, tylko mogą byc uszkodzone rozne geny, niektore zakeznosci dopiero się rozpoznaje i tą drogą niekoniecznie da sie u konkretnej osoby potwierdzic TMAU.
Badanie moczu natomiast wykrywa zarowno TMAU 1 jak i 2.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 18:30   #2520
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:57
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 21:34:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.