Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-10, 09:07   #841
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Do dziewczyn szukających pracy: jesteście zarejestrowane w UP? Ja chyba zrezygnuje z rejestracji. Nie jestem jeszcze zameldowana w nowym miejscu zamieszkania, chce to zrobić dopiero po ślubie przy zmianie dokumentów. W związku z tym musiałabym znowu jeździć do UP w mieście rodzinnym, ponad 150 km. Naprawdę już mi się nie chce, bo to kompletna strata czasu. Jednak martwię się o brak ubezpieczenia zdrowotnego. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że w miarę szybko znajdę nową pracę. Mam nadzieję, że nic złego pod względem zdrowotnym mi się nie przytrafi i nie będę potrzebowała korzystać z pomocy lekarza, ani szpitala.
Ja też jestem zarejestrowana, co prawda mieszkam w mieście zameldowania, więc nie miałam aż takiego zgryzu, ale zanim to zrobiłam to się mocno zastanawiałam nad tym, bo nawet mi się zasiłek nie należy, jednak zbyt mnie stresowało, że nie mam NFZu.
Zawsze możesz sama płacić składki, to jakieś 400 złotych miesięcznie i potem można część odliczyć od podatku, ale nie wiem ile dokładnie.

Edit:
Jutro mam jeszcze jedną rozmowę, może grudzień zakończy się pozytywnie
BTW rozmowa jutrzejsza i pojutrzejsza są z tych ofert, pod które przystosowałam swoje CV, może to jednak działa
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-10 o 13:41
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 14:00   #842
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tak więc. Dostałam e-mail z banku z podziękowaniem za rekrutację..........
No coż
Dzisiaj byłam w UP . Pierwsza wizyta po rejestracji,
Mam nadzieje , że do następnej znajde pracę.
Mam co prawda zasiłek , ale jego wysokość woła o
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 14:09   #843
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Do dziewczyn szukających pracy: jesteście zarejestrowane w UP? Ja chyba zrezygnuje z rejestracji. Nie jestem jeszcze zameldowana w nowym miejscu zamieszkania, chce to zrobić dopiero po ślubie przy zmianie dokumentów. W związku z tym musiałabym znowu jeździć do UP w mieście rodzinnym, ponad 150 km. Naprawdę już mi się nie chce, bo to kompletna strata czasu. Jednak martwię się o brak ubezpieczenia zdrowotnego. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że w miarę szybko znajdę nową pracę. Mam nadzieję, że nic złego pod względem zdrowotnym mi się nie przytrafi i nie będę potrzebowała korzystać z pomocy lekarza, ani szpitala.
Co prawda ja miałam pracę w momencie zmiany miejsca zamieszkania, ale zameldowanie mam stare.
Do rzeczy, aby iść do nowej przychodni wystarczyło zgłosić zmianę u pracodawcy, on naniósł zmianę do zusu, tak trafiło do NFZ. Wtedy poszłam do NFZ papier podpisać a oni zaktualizowali system. I tyle, można wybrać sobie przychodnię.

Może przedzwoń do twojego nowego NFZ jak przeprowadzić taką sprawę w trybie bezrobocia. Na pewno mają takie przypadki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 14:18   #844
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Tak więc. Dostałam e-mail z banku z podziękowaniem za rekrutację..........
No coż
Dzisiaj byłam w UP . Pierwsza wizyta po rejestracji,
Mam nadzieje , że do następnej znajde pracę.
Mam co prawda zasiłek , ale jego wysokość woła o
W jakiej to jest wysokości ? Długo trzeba czekać na pierwszą wypłatę zasiłku ?

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Zdarza się. Z tym, że rola takiej asystentki to nie tylko podawanie kawy prezesowi. W mojej firmie asystentka zarządu miała pod sobą cały sekretariat i sprawy organizacyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jakim mieście mowa?

Widzę ile asystentka ma obowiązków, a średnia zarobków na pracuj.pl nie przekraczała 4 tys netto. Jak dla mnie 3 -3,5 tys netto za tyle obowiązków i np. Warszawie to trochę mało.

Szparka sekretarka i kochanka może tylko kawę nosić Reszta ma masę innych obowiązków
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 16:08   #845
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Będziemy trzymać będzie fajnie, zobaczysz
Napisz jak wrócisz

Pierwszy dzień za mną, co prawda nawet nie dotarłam na stanowisko pracy, bo cały dzień trwały szkolenia. Póki co mam pozytywne wrażenie jutro idę już normalnie do mojego działu no i zobaczymy. Oby było fajnie i dobrze
Dziękuję Kafkazmlekiem za kciuki jutro też bardzo proszę trzymać
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jutro mam jeszcze jedną rozmowę, może grudzień zakończy się pozytywnie
BTW rozmowa jutrzejsza i pojutrzejsza są z tych ofert, pod które przystosowałam swoje CV, może to jednak działa
Trzymam kciuki, żeby coś wyniknęło pozytywnego z tych spotkań daję wirtualnego kopniaczka na szczęście


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 17:25   #846
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
O jakim mieście mowa?

Widzę ile asystentka ma obowiązków, a średnia zarobków na pracuj.pl nie przekraczała 4 tys netto. Jak dla mnie 3 -3,5 tys netto za tyle obowiązków i np. Warszawie to trochę mało.

Szparka sekretarka i kochanka może tylko kawę nosić Reszta ma masę innych obowiązków
To był przykład firmy z okolic Warszawy. Tamta asystentka zarządu spokojnie zarabiała grubo ponad 4k na rękę :P ale ile dokładnie to nie wiem.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 17:31   #847
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość

Pierwszy dzień za mną, co prawda nawet nie dotarłam na stanowisko pracy, bo cały dzień trwały szkolenia. Póki co mam pozytywne wrażenie jutro idę już normalnie do mojego działu no i zobaczymy. Oby było fajnie i dobrze
Dziękuję Kafkazmlekiem za kciuki jutro też bardzo proszę trzymać

Trzymam kciuki, żeby coś wyniknęło pozytywnego z tych spotkań daję wirtualnego kopniaczka na szczęście
Na pewno będzie fajnie, to też napisz jakich tam masz ludzi w dziale

A ja chodzę po domu i sobie obmyślam odpowiedzi na najczęstsze pytania rekruterów (mam ich chyba ze 100!) pod kątem jutrzejszej rozmowy.. czuję się jak przed egzaminem na studiach

BTW, ciekawe jak tam Maggie Q
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-10, 17:49   #848
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wracam z relacją z dnia dzisiejszego.
Jechałam z nastawieniem tak pesymistycznym, że dalej była już tylko ściana. Siedząc i czekając na swoją kolej pomyślałam sobie, że jest mi już praktycznie wszystko jedno, więc postaram się tylko dobrze wykonać poważone mi zadanie, a potem niech się dzieje wola nieba.
Rozmawiałam bezpośrednio z dziewczyną, która będzie decydować o tym, kogo wybrać. Wypytała mnie o doświadczenia z mediami społecznościowymi, moje ulubione medium (wymieniłam Pinteresta), media w których czuję się najlepiej (wymieniłam Instagrama i FB, jak również wymieniłam, które do czego najlepiej się, moim zdaniem, nadają) doświadczenia z portalem informacyjnym (powiedziałam szczerze, że był to epizod, ale umieściłam go w Cv, bo dzięki niemu rozwinęłam swoje umiejętności redagowania tekstów.
Spytała mnie też, jakbym zareagowała na bardzo negatywny komentarz pod jakimś postem (stwierdziłam, że przede wszystkim w sposób wyważony i kulturalny), co sądzę o motywacji (odpowiedziałam, że czytuję takie treści, natomiast uważam, że należy do nich podchodzić z głową, tj. przefiltrować przez swoją głowę, nie krytykować z miejsca, ale i nie podchodzić hurra-entuzjastycznie), czy interesuję się psychologią (powiedziałam, że wybranymi zagadnieniami i że moje opublikowane felietony zahaczały o psychologię). Następnie przeszłyśmy do sali w której miałam wykonać zadania testowe: po 3 posty do wybranych profili na FB, dwa posty (jeden o sukcesie, drugi o radzeniu sobie z problemami), i jeden dłuższy artykuł (wybrałam temat "Jak motywować pracowników").
Całość zajęła mi nieco dłużej niż miałam wyznaczone (było to spowodowane tym, że musiałam zapoznać się bliżej z tematyków owych profili na FB - a są to dla mnie zupełnie nowe zagadnienia).
Po wszystkim przeszłyśmu do pokoju prezesa, który zrobił na mnie dosć pozytywne wrażenie, i jak się potem okazało - vice versa. Dziewczyna stwierdziła, że brak mi jeszcze umiejętności oddziaływania na emocje odbiorców w postach na FB, ale że jest to kwestia doświadczenia. Podobało jej się, że na rozmowie byłam konkretna, rzeczowa, nie starałam się lukrować rzeczywistości i przypodobać na siłę. Prezes dopytał mnie o oczekiwania finansowe (odpowiedziałam, że spodziewam się takiej stawki, jaka jest oferowana w tym regionie - otrzymałam odpowiedź, że jest stawka podstawowa i dodatkowe premie o ilości kliknięć i poziomu zainteresowania postami) i o to, czym się zajmuję (dowiedziałam się, że mają projekty międzynarodowe i umiejętności tłumaczeniowe będą tu bardzo przydatne). Ogólnie zostałam oceniona pozytywnie i dowiedziałam się, że prawdopodobnie umówią się ze mną na następne spotkanie. Będą dzwonić w ten piątek.
I tyle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 17:50   #849
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Odrzucili mi dwa CV w tym jedno na które w 100 % spełniałam wymagania i obowiązki w 80 % podobne do moich obecnych
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 18:15   #850
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maggie, to brzmi wszystko bardzo dobrze Trzymam kciuki
Czyli, poza tym, firma trochę zatarła to negatywne wrażenie, które miałaś wczoraj?


Rytm12 nie martw się, w końcu coś się ruszy, ja też nie mogę do tej pory uwierzyć, że nie zadzwonili do mnie z kilku miejsc, gdzie spełniałam oczekiwania w 100% i moje CV nawet miało status rozpatrywanego
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 18:19   #851
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Maggie, to brzmi wszystko bardzo dobrze Trzymam kciuki
Czyli, poza tym, firma trochę zatarła to negatywne wrażenie, które miałaś wczoraj?
Daleko mi do entuzjazmu, ale tak. Okazało się, że strona jest w przebudowie, dlatego trudno było znaleźć konkretne informacje.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-10, 18:37   #852
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Maggie, to brzmi wszystko bardzo dobrze Trzymam kciuki
Czyli, poza tym, firma trochę zatarła to negatywne wrażenie, które miałaś wczoraj?


Rytm12 nie martw się, w końcu coś się ruszy, ja też nie mogę do tej pory uwierzyć, że nie zadzwonili do mnie z kilku miejsc, gdzie spełniałam oczekiwania w 100% i moje CV nawet miało status rozpatrywanego
Aż tak się nie martwię, bo chcę zmienić pracę. Bardziej się irytuję i wkurzam w obecnej pracy.
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 22:54   #853
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy o pracy w wydawnictwach kilka stron temu w tym wątku. Wydawnictwa nie szukają redaktorów i korektorów, to redaktorzy i korektorzy szukają wydawnictw.

Tak swoją drogą to trochę mi się śmiać zachciało z Twojego wyboru. Ja uwielbiam redaktorów i korektorów, sama jakieś redakcje robiłam, ale to chyba jedna z najgorzej płacących branż w tym kraju (jeśli porównać nakład pracy potrzebny do zdobycia stosownej wiedzy) i do tego jedna z tych, w których naprawdę trzeba się nakombinować, żeby znaleźć pracę. A Ty, o ile pamiętam, masz problem z bardzo marnymi zarobkami jako lektorka. No więc redaktorzy i korektorzy zarabiają mniej niż lektorzy. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Masz taką misję, żeby marnie zarabiać, znalazłaś bogatego męża czy po prostu nie ogarniasz rynku?
Jeszcze tylko męża mi brakuje do składziku moich życiowych niepowodzeń

Z mojego konta skorzystała koleżanka, która nie może się odnaleźć na rynku pracy. Ma bdb wykształcenie, ale zero doświadczenia, więc jest jej trudno.

Co do mojego lektorstwa: Miałam rozmowy kwalifikacyjne, ale ostatecznie proponowano mi takie pieniądze za pełen etat, że już wolę pracować jako lektorka Przez pewien czas krążyłam koło mediacji (bo ukończyłam to durne prawo - 5 zmarnowanych lat), ale okazałoby się to wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Nie pisz takich złośliwości. Ja naprawdę wiem, że moja sytuacja nie jest fajna i nie chcę jeszcze zbierać cięgów za to na Wizażu. Wystarczy, że rano się budzę i mam ochotę walić głową w ścianę.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 00:21   #854
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko męża mi brakuje do składziku moich życiowych niepowodzeń

Z mojego konta skorzystała koleżanka, która nie może się odnaleźć na rynku pracy. Ma bdb wykształcenie, ale zero doświadczenia, więc jest jej trudno.

Co do mojego lektorstwa: Miałam rozmowy kwalifikacyjne, ale ostatecznie proponowano mi takie pieniądze za pełen etat, że już wolę pracować jako lektorka Przez pewien czas krążyłam koło mediacji (bo ukończyłam to durne prawo - 5 zmarnowanych lat), ale okazałoby się to wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Nie pisz takich złośliwości. Ja naprawdę wiem, że moja sytuacja nie jest fajna i nie chcę jeszcze zbierać cięgów za to na Wizażu. Wystarczy, że rano się budzę i mam ochotę walić głową w ścianę.
Było od razu napisać, że to Twoja koleżanka. Skąd mam niby wiedzieć, że nie Ty, a w Twojej sytuacji raczej nie byłyby to dobrze wydane pieniądze. Ty akurat wcale na tym forum nie jesteś w takiej złej sytuacji. Masz pracę i to umysłową, tyle tylko że chcesz więcej zarabiać, co jest akurat całkiem normalnym odruchem.

A koleżanka... no cóż... dużo w internecie takich wykształconych, ale nieogarniętych życiowo. Jak się chce wejść do branży, w której jest przeludnienie, to trzeba umieć trochę kombinować.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 00:42   #855
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Było od razu napisać, że to Twoja koleżanka. Skąd mam niby wiedzieć, że nie Ty, a w Twojej sytuacji raczej nie byłyby to dobrze wydane pieniądze. Ty akurat wcale na tym forum nie jesteś w takiej złej sytuacji. Masz pracę i to umysłową, tyle tylko że chcesz więcej zarabiać, co jest akurat całkiem normalnym odruchem.

A koleżanka... no cóż... dużo w internecie takich wykształconych, ale nieogarniętych życiowo. Jak się chce wejść do branży, w której jest przeludnienie, to trzeba umieć trochę kombinować.
Rzeczywiście, powinnam napisać, że wypowiada się pod moim nickiem inna osoba, bo wprowadziłam w błąd.

PS.Widzę, że nie tylko ja nie mogę zasnąć Spokojnej nocy i do jutra!
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 07:21   #856
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Przez pewien czas krążyłam koło mediacji (bo ukończyłam to durne prawo - 5 zmarnowanych lat), ale okazałoby się to wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Ale jak to...? Przecież prawnicy są pożądani w każdej firmie. Począwszy od kwestii prawnych, po weryfikację dokumentów, ich pisanie, reprezentowanie firm w urzędach, na zagadnieniach compliance skończywszy. I pewnie jest jeszcze trochę innych obszarów, gdzie konieczny jest prawnik. Nie myślałaś, żeby iść w tym kierunku?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 07:35   #857
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie za mnie proszę jutro kciuki To mój pierwszy dzień, chociaż ponoć czekają mnie jedynie same szkolenia, ale mimo wszystko, wsparcie duchowe i telepatyczne na pewno bardzo się przyda
Maggie Q powodzenia jutro na rozmowie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że będę trzymać
Ja, niestety, nie mam dobrych wieści- moja nerwica wraca, dziś już wzięłam Xanax
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 08:28   #858
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Oczywiście, że będę trzymać
Ja, niestety, nie mam dobrych wieści- moja nerwica wraca, dziś już wzięłam Xanax
Golgie, ale czemu, jak to? Przez pracę?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 09:07   #859
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Golgie, ale czemu, jak to? Przez pracę?
Myślę, że przyczyniła się do wyzwolenia tego zaburzenia. Ech, a już myślałam, że mam to za sobąNo nic, jakoś sobie z tym muszę poradzić i jakoś to uspokoić, bo inaczej sobie nie wyobrażam
Szlag by to jasny
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-11, 09:11   #860
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ale jak to...? Przecież prawnicy są pożądani w każdej firmie. Począwszy od kwestii prawnych, po weryfikację dokumentów, ich pisanie, reprezentowanie firm w urzędach, na zagadnieniach compliance skończywszy. I pewnie jest jeszcze trochę innych obszarów, gdzie konieczny jest prawnik. Nie myślałaś, żeby iść w tym kierunku?
Nie mam aplikacji. Gdy wysyłam CV to najczęściej mi po prostu dziękują, bo nie mam tu imponującego doświadczenia. Zresztą w starciu z aplikantem zawsze jestem na straconej pozycji. W stolycy jest ich zatrzęsienie, więc mam przygniatającą konkurencję.
Widzę w ogłoszeniach, że prawnicy są rozchwytywani, ale gdy przeczytam wymagania, to potem nie dziwię się, że piszą po 6 mies. na pra***.pl.

Ale nie smutam się Idą Święta, zero śniegu, ale i tak myślę, że Mikołaj do mnie trafi saniami, bo grzeczna byłam w tym roku.

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2018-12-11 o 09:22
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 09:55   #861
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A ja jak uwielbiałam grudzień, tak teraz w ogóle nie cieszę się świąteczną atmosferą. Mam wrażenie, że wyniki wszelkich rekrutacji przeciągają na styczeń, bo teraz nie chcą nikogo zatrudniać, a ja dalej bez pracy w miesiącu, w którym jest najwięcej wydatków. I mimo, że nie pracuję dopiero 7 dni to już mi to wchodzi na psychikę i wiarę w siebie

Po tym, jak nie została mi przedłużona umowa w budżetówce, to już nie jestem chyba w stanie zaufać pracującym tam ludziom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"

Edytowane przez Pinakoladka2008
Czas edycji: 2018-12-11 o 09:56
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 10:36   #862
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

ParasolkaMaryPoppins fakt, przy aplikantach, których można zatrudnić za 1500 zł, rzeczywiście można się nie przebić. Ale z Twoim połączeniem kierunków (anglistyka+prawo), to ja Cię wyraźnie widzę w dwóch miejscach: w dziale prawnym jakiegoś korpo (tam często nie wymagają aplikacji) albo jako tłumacza przysięgłego. Pomyśl o ile jesteś do przodu na przykład przede mną, bo Ty już rozumiesz język prawniczy, nie musisz się tego uczyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 13:43   #863
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wróciłam z rozmowy. Wczoraj jeszcze czytałam opinie o dzisiejszej firmie i są bardzo negatywne, więc jechałam bez przekonania.
Na miejscu oczywiście zabłądziłam

Ale jak rozmowa ruszyła to było bardzo w porządku, myślę, że poszło dobrze, ale nie było jakichś fajerwerków między nami, było dość profesjonalnie więc ciężko powiedzieć, ale raczej odczucia mam pozytywne.

To była rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. marketingu, pytali mnie co wiem o firmie, jak sobie wyobrażam pracę na tym stanowisku (to im powiedziałam jak widzę ich rozwój w tym obszarze ), opowiadałam o swoim doświadczeniu w ogóle i pod kątem marketingu, po angielsku o podróży.

Niestety dopiero rozpoczęli proces, więc nie wiedzą, kiedy go zakończą i czy nie będzie drugiego etapu, ale na pewno będą się kontaktować, no ciekawe
Z tego co mówili, to praca brzmi bardzo ciekawie, benefity bardzo atrakcyjne, fajnie by było to dostać

A potem ruszyłam w prawie godzinną podróż do magicznego Urzędu Pracy, żeby się odhaczyć, pan się dziwnie spojrzał na mnie, kiedy na jego "widzimy się w lutym" odpowiedziałam "mam nadzieję, że nie"

A w drodze do urzędu odbyłam rozmowę rekrutacyjną z kolejną firmą zmarzłam jak pies i odpowiadałam chyba niezbyt interesująco, bo było mi zimno, padał deszcz i ledwo się sama słyszałam. Ale i tak mnie zaprosili na czwartek

Stanowisko niestety juniorskie więc płaca niższa niż bym chciała, ale bardzo ciekawe, więc mimo wszystko poważnie rozważam... myślicie, że to dobry pomysł zejść ze specjalisty na juniora? Potem w dalszej współpracy możliwe awanse. Branża inna niż ta, w której mam doświadczenie i zakres obowiązków też inny.. ale oferta mega ciekawa i bardzo dużo można się nauczyć..

A jutro druga rozmowa, na której bardzo mi zależy

Oby z tego grudnia co dobrego było
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-11 o 13:46
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 13:44   #864
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
ParasolkaMaryPoppins fakt, przy aplikantach, których można zatrudnić za 1500 zł, rzeczywiście można się nie przebić. Ale z Twoim połączeniem kierunków (anglistyka+prawo), to ja Cię wyraźnie widzę w dwóch miejscach: w dziale prawnym jakiegoś korpo (tam często nie wymagają aplikacji) albo jako tłumacza przysięgłego. Pomyśl o ile jesteś do przodu na przykład przede mną, bo Ty już rozumiesz język prawniczy, nie musisz się tego uczyć.
za porady - dzisiaj sobie wszystko rozpiszę, co dalej począć właśnie z nastawieniem na te dwa kierunki rozwoju.

kafkazmlekiem trzymam kciuki!

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2018-12-11 o 13:45
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 13:48   #865
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Wróciłam z rozmowy. Wczoraj jeszcze czytałam opinie o dzisiejszej firmie i są bardzo negatywne, więc jechałam bez przekonania.
Na miejscu oczywiście zabłądziłam

Ale jak rozmowa ruszyła to było bardzo w porządku, myślę, że poszło dobrze, ale nie było jakichś fajerwerków między nami, było dość profesjonalnie więc ciężko powiedzieć, ale raczej odczucia mam pozytywne.

To była rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. marketingu, pytali mnie co wiem o firmie, jak sobie wyobrażam pracę na tym stanowisku (to im powiedziałam jak widzę ich rozwój w tym obszarze ), opowiadałam o swoim doświadczeniu w ogóle i pod kątem marketingu, po angielsku o podróży.

Niestety dopiero rozpoczęli proces, więc nie wiedzą, kiedy go zakończą i czy nie będzie drugiego etapu, ale na pewno będą się kontaktować, no ciekawe
Z tego co mówili, to praca brzmi bardzo ciekawie, benefity bardzo atrakcyjne, fajnie by było to dostać

A potem ruszyłam w prawie godzinną podróż do magicznego Urzędu Pracy, żeby się odhaczyć, pan się dziwnie spojrzał na mnie, kiedy na jego "widzimy się w lutym" odpowiedziałam "mam nadzieję, że nie"

A w drodze do urzędu odbyłam rozmowę rekrutacyjną z kolejną firmą zmarzłam jak pies i odpowiadałam chyba niezbyt interesująco, bo było mi zimno, padał deszcz i ledwo się sama słyszałam. Ale i tak mnie zaprosili na czwartek

Stanowisko niestety juniorskie więc płaca niższa niż bym chciała, ale bardzo ciekawe, więc mimo wszystko poważnie rozważam... myślicie, że to dobry pomysł zejść ze specjalisty na juniora? Branża inna niż ta, w której mam doświadczenie i zakres obowiązków też inny.. ale oferta mega ciekawa i bardzo dużo można się nauczyć..

A jutro druga rozmowa, na której bardzo mi zależy

Oby z tego grudnia co dobrego było
Do tego "rozpoczęcia procesu" to bym trzymała dystans. Bo też mi niejedna firma tak mówiła i zero odezwu później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 15:36   #866
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Wróciłam z rozmowy. Wczoraj jeszcze czytałam opinie o dzisiejszej firmie i są bardzo negatywne, więc jechałam bez przekonania.
Na miejscu oczywiście zabłądziłam

Ale jak rozmowa ruszyła to było bardzo w porządku, myślę, że poszło dobrze, ale nie było jakichś fajerwerków między nami, było dość profesjonalnie więc ciężko powiedzieć, ale raczej odczucia mam pozytywne.

To była rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. marketingu, pytali mnie co wiem o firmie, jak sobie wyobrażam pracę na tym stanowisku (to im powiedziałam jak widzę ich rozwój w tym obszarze ), opowiadałam o swoim doświadczeniu w ogóle i pod kątem marketingu, po angielsku o podróży.

Niestety dopiero rozpoczęli proces, więc nie wiedzą, kiedy go zakończą i czy nie będzie drugiego etapu, ale na pewno będą się kontaktować, no ciekawe
Z tego co mówili, to praca brzmi bardzo ciekawie, benefity bardzo atrakcyjne, fajnie by było to dostać

A potem ruszyłam w prawie godzinną podróż do magicznego Urzędu Pracy, żeby się odhaczyć, pan się dziwnie spojrzał na mnie, kiedy na jego "widzimy się w lutym" odpowiedziałam "mam nadzieję, że nie"

A w drodze do urzędu odbyłam rozmowę rekrutacyjną z kolejną firmą zmarzłam jak pies i odpowiadałam chyba niezbyt interesująco, bo było mi zimno, padał deszcz i ledwo się sama słyszałam. Ale i tak mnie zaprosili na czwartek

Stanowisko niestety juniorskie więc płaca niższa niż bym chciała, ale bardzo ciekawe, więc mimo wszystko poważnie rozważam... myślicie, że to dobry pomysł zejść ze specjalisty na juniora? Potem w dalszej współpracy możliwe awanse. Branża inna niż ta, w której mam doświadczenie i zakres obowiązków też inny.. ale oferta mega ciekawa i bardzo dużo można się nauczyć..

A jutro druga rozmowa, na której bardzo mi zależy

Oby z tego grudnia co dobrego było
A dlaczego oferują Ci tylko stanowisko juniorskie, skoro masz doświadczene? Moim zdaniem w CV wygląda to słabo - jakbyś nie nabyła takiego doświadczenia jako senior, o jakim mówiła nazwa stanowiska i można było tylko wziąć Cię na juniora. Chyba że kompletnie zmieniasz branżę - wtedy OK.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 16:17   #867
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A dlaczego oferują Ci tylko stanowisko juniorskie, skoro masz doświadczene? Moim zdaniem w CV wygląda to słabo - jakbyś nie nabyła takiego doświadczenia jako senior, o jakim mówiła nazwa stanowiska i można było tylko wziąć Cię na juniora. Chyba że kompletnie zmieniasz branżę - wtedy OK.
No właśnie to jest stanowisko pomyślane dla osób raczej z niewielkim doświadczeniem, a ja już mam kilkuletnie. Mimo to zadzwonili, bo wcześniej do nich aplikowałam na inne stanowisko.
No i je rozważam, bo chciałabym się dostać do tej firmy, a branża jest zupełnie inna, niż ta w której mam doświadczenie. Zadania są poniekąd zbliżone, ale nie jest to coś, co robiłam wcześniej.
Można się sporo nauczyć, ale nie dość, ze stanowisko juniorskie to kasa też mniejsza.

No i tak się zastanawiać co z nimi zrobić, na rozmowę już się umówiłam, to chyba pojadę, raczej mnie nie zmuszą do podpisania umowy tego samego dnia

W sumie nie wiem czym się kierowali, że do mnie jednak zadzwonili, czy ilością moich wysłanych CV do nich czy brakuje im chętnych.. nawet przez telefon babka powiedziała, że sama nie wie, czy byłabym zainteresowana tym stanowiskiem, bo płaca niższa niż moja oczekiwana.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-11 o 16:21
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 17:07   #868
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Sorry za off top, ale mam pytanie. Czy w waszych branżach nazwa stanowiska, w sensie junior albo senior, przekłada się rzeczywiście na lata doświadczenia, zarobki i zakres obowiązków. Bo w tych, w których ja pracowałam, to nazewnictwo było trochę w cały świat i często nie odzwierciedlało, co dana osoba robi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 17:11   #869
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Sorry za off top, ale mam pytanie. Czy w waszych branżach nazwa stanowiska, w sensie junior albo senior, przekłada się rzeczywiście na lata doświadczenia, zarobki i zakres obowiązków. Bo w tych, w których ja pracowałam, to nazewnictwo było trochę w cały świat i często nie odzwierciedlało, co dana osoba robi.
U mnie to by było junior, bo na samym stanowisku doświadczenia nie miałam, choć przygotowywałam się do niego przez kilka lat.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 17:19   #870
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Sorry za off top, ale mam pytanie. Czy w waszych branżach nazwa stanowiska, w sensie junior albo senior, przekłada się rzeczywiście na lata doświadczenia, zarobki i zakres obowiązków. Bo w tych, w których ja pracowałam, to nazewnictwo było trochę w cały świat i często nie odzwierciedlało, co dana osoba robi.
W mojej poprzedniej firmie przełożonym nie przeszkadzało to, kto ma jakie stanowisko, junior czy ekspert, samodzielny czy "zwykły", wrzucało im się robotę i już
Jak się sam pracownik nie upomniał, że już mu nie wypada być juniorem, to wtedy ewentualnie zmieniali.

Ale teoretycznie juniorem był ten, który dopiero zaczynał swoją przygodę z daną dziedziną/stanowiskiem - i "świeżaki" zawsze dostawały takie stanowiska.
Zarobki też to odzwierciedlały ale nie tak bardzo, był bałagan w tej kwestii i raczej kto jak sobie wyszarpał tak miał.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-11 o 17:22
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.