Mamy sierpniowe 2018 cz.1 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-30, 06:46   #31
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Myślę że jak skończy się to marudzenie popołudniowe i z jelitkami się poprawi to z Pola będzie super. Ona śpi w nocy ale zasypia koło 18/19 jak ja wozimy autem i od 4/5 coraz ciężej ja uspic do tego dochodzą płacze przez kupę albo wkładanie rurki które ją wybudza no i oczywiście czkawka i mamy udany poranek gotowy lubi sobie też pokrzyczeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:04   #32
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Józek dziś rano zrobił awanturę, nie chciał jeść z piersi, taki był krzyk jakbym conajmniej chciała go otruć. Już od bardzo dawna, jak wstanie koło 6-7 biore go do sypialni bo męża juz nie ma i karmimy się piersia, z reguły bardzo ładnie jadł, a dzis takie cos....... Myslalam ze go brzuch boli, ale szybko sie zorientowałam, że nie. Zrobiłam mu butle i od razu wciagnal 120ml .......ech

No i wczoraj zmieniłam mleko na Bebiko Comfort, dostał już je wczoraj raz, no i dziś rano...
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca

Edytowane przez Moniano22
Czas edycji: 2018-10-30 o 07:41
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:52   #33
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Józek dziś rano zrobił awanturę, nie chciał jeść z piersi, taki był krzyk jakbym conajmniej chciała go otruć. Już od bardzo dawna, jak wstanie koło 6-7 biore go do sypialni bo męża juz nie ma i karmimy się piersia, z reguły bardzo ładnie jadł, a dzis takie cos....... Myslalam ze go brzuch boli, ale szybko sie zorientowałam, że nie. Zrobiłam mu butle i od razu wciagnal 120ml .......ech
Monia moja córka też jadła z butli a przy piersi się irytowała choć według mnie z perspektywy czasu wcale taka głodna nie była dziecko potrafi zjeść trzykrotność zalecanej porcji a z butli? Czemu nie, skoro samo leci do gardła zresztą Pola regularnie krzyczy na cycka mimo że jak go ścisne to pryska jej aż na czoło (a przypominam że sama dokarmiałam miesiąc temu przez 5 dni). Zauważyłam że główne powody irytacji to brzuszek i zmęczenie. Jakiś czas temu jak tak ryczała to mąż mnie przycisnął żeby podać mm, ja ją karmiłam i płakałam bo piła. Ale jak wypiła to zaczęła płakać jakby umierała z bolu. Drugiej porcji się nie chwyciła. Prawdopodobnie ssala bo chciała smoczek a jak leciało to polykala (a polykala strasznie głośno).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

I jeszcze jedno.. dni kiedy dokarmiałam Polę były najcięższe w moim zyciu nie chodzi już nawet o to że ciężko psychicznie znosilam fakt że nie mam wystarczająco mleka bo przeszła skok i piersi nie nadążają z produkcją, chodziło o to że całe dnie stękała i płakała bo tak bolał ja brzuch. Butli się chwyciła za każdym razem. Mąż mi mówi- widzisz po butelce śpi a po twojej piersi nie bo pewnie nie dojada. Ano dziecko śpi po mm bo jest ciezkostrawne i cała energia idzie w układ pokarmowy.
To co pisze po prostu dowodzi temu jak łatwo się pomylić. Ja przez 2 dni piłam prolaktan który bardzo napędził podaż mleka, do tego kawa inka i piwo bez alko. I powiedzialam, że pier... to dokarmianie bo dziecko i tak jak płakało tak płacze. A może i gorzej. I co... Pola przez 4 tygodnie przytyła 1300g, faktycznie głodujące dziecko..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:55   #34
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Ale on był głodny raczej bo ostatnie karmienie miał przed 4, a była już prawie 7. No i zmęczenie po nocy? Wiem, że często póznym popołudniem nie chce jesc piersi ze zmeczenia ale rano to wygladalo z reguly spokojnie. On ogolnie nerwus i te nasze karmienia z piersi to czesto istny dramat, dlatego jak tylko mam chwile to odciagam laktatorem i wole mu podac z butelki, zeby nie denerwowac i siebie i jego, bo mnie to zaraz irytacja ogarnia :/
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:30   #35
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Ale on był głodny raczej bo ostatnie karmienie miał przed 4, a była już prawie 7. No i zmęczenie po nocy? Wiem, że często póznym popołudniem nie chce jesc piersi ze zmeczenia ale rano to wygladalo z reguly spokojnie. On ogolnie nerwus i te nasze karmienia z piersi to czesto istny dramat, dlatego jak tylko mam chwile to odciagam laktatorem i wole mu podac z butelki, zeby nie denerwowac i siebie i jego, bo mnie to zaraz irytacja ogarnia :/
No rozumiem cie bo we mnie też się gotuje. Te nasze dzieci to chyba dzialaja w spisku bo Pola też dziś płakała ostro kilka razy i nie wiadomo o co chodzi. Mnie bierze zalamka z tym brzuchem bo np. Teraz 2h nie spała choć chciała i zaczęła już płakać więc wyjątkowo ja nosilam (zwykle jej niewygodnie i nie chce tak u mnie spać) i po 15 minutach jak już miałam rękę do amputacji to odlozylam ja k spała, minęło pół godziny teraz od 10 minut ciągle na zmianę budzi się i robi bordowa i próbuje zasnąć i tak ciągle co przyśnie to się budzi. Nie dość że mi jej szkoda to jeszcze max drzemki to u nas pół godziny :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
No rozumiem cie bo we mnie też się gotuje. Te nasze dzieci to chyba dzialaja w spisku bo Pola też dziś płakała ostro kilka razy i nie wiadomo o co chodzi. Mnie bierze zalamka z tym brzuchem bo np. Teraz 2h nie spała choć chciała i zaczęła już płakać więc wyjątkowo ja nosilam (zwykle jej niewygodnie i nie chce tak u mnie spać) i po 15 minutach jak już miałam rękę do amputacji to odlozylam ja k spała, minęło pół godziny teraz od 10 minut ciągle na zmianę budzi się i robi bordowa i próbuje zasnąć i tak ciągle co przyśnie to się budzi. Nie dość że mi jej szkoda to jeszcze max drzemki to u nas pół godziny :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co najlepsze efekty dało odstawienie alergenów a od dziś mam zamiar brac probiotyk żeby uszczelnić (moje) jelita i alergeny nie przedostawaly się tak łatwo do krwi a co za tym idzie- do pokarmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:53   #36
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Ile butelek wam idzie na dobe i robicie według tabeli czy mniej/ więcej?
Dziewczyny z czołówki... Kto ma już magiczny 3 miesiac i czy rzeczywiście jest magiczny pod względem zwrotów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:54   #37
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Talking Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez doris_ka Pokaż wiadomość
AnnaEm 1000 moja córeczka też Marcelinka ;-)

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

AnnaEm 1000 moja córeczka też Marcelinka

o proszę my wybraliśmy to imię ze względu na to że jest rzadko spotykane i z nikim nam się nie kojarzy oczywiście naszym zdaniem też jest ładne
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-30, 08:58   #38
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Ile butelek wam idzie na dobe i robicie według tabeli czy mniej/ więcej?
Dziewczyny z czołówki... Kto ma już magiczny 3 miesiac i czy rzeczywiście jest magiczny pod względem zwrotów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podłączam się do pytania o magie 3 miesiaca
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:59   #39
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Ale on był głodny raczej bo ostatnie karmienie miał przed 4, a była już prawie 7. No i zmęczenie po nocy? Wiem, że często póznym popołudniem nie chce jesc piersi ze zmeczenia ale rano to wygladalo z reguly spokojnie. On ogolnie nerwus i te nasze karmienia z piersi to czesto istny dramat, dlatego jak tylko mam chwile to odciagam laktatorem i wole mu podac z butelki, zeby nie denerwowac i siebie i jego, bo mnie to zaraz irytacja ogarnia :/
może dlatego tak jest że po prostu z butelki nie musi się tak namęczyć jak przy piersi i dlatego tak protestuje.
Ja na samym początku po porodzie też odciagalam laktatorem (co 2h - istny dramat) i z butelki jadła ładnie, ale z czasem jak juz nabrała sił i wróciła do masy urodzrniowej to starałam się jak najczęściej do piersi przystawiac, a butelkę dawać jak najmniej i odpukać udało się zostać na samej piersi
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:49   #40
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Mój mąż to odlicza do 3. Miesiąca dni a ja mu tłumacze że organizm nie działa jak w zegarku jeśli mogę się wypowiedzieć to pierwsza córka siostry była bardzo trudna, urodziła się 19 września miała kolki cała dobę, była alergikiem itd i w święta nagle zapadła w domu cisza aż sami byli w szoku. Owa siostra była też bardzo trudnym kolkującym dzieckiem i mama stwierdziła że po 3 msc było dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 11:38   #41
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

I ja zacznę odliczać nawet kalendarz narysuje jak dziecko i będę skreślać pozycję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-30, 12:46   #42
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Obyśmy sie tylko srogo nie rozczarowały po ukończeniu tych 3 miesięcy
Mam wrażenie, że wtedy zaczne odliczać do ukończenia 6 miesięcy :P
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 13:16   #43
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Jak moja jeszcze trochę pomarudzi dzisiaj to ja zacznę odliczać do 18tki kiedy ją wyrąbię z domu zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, po każdym karmieniu wrzask taki jakby ją ze skóry obdzierali, aż traci oddech i jest bordowa. Uwierzyłabym że to kolka ale jak bardzo się postaram to da się ją uspokoić. Co z tego jak po chwili od tego ryku dostaje czkawki leży i głośno jęczy bo się wkurza że czka. Potem płacze bo jest wytrącona z równowagi i nie umie zasnąć. Usypiam ją pół godziny, pół godziny śpi i historia na nowo. Coś jej chyba nie podeszło z mojej diety. Już tyle rzeczy z niej wykreśliłam że nie wiem co A najgorsze jest to że nie da się jej uspokoić bo w takich momentach wszystko jest na "nie"
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 16:02   #44
Marioosanegra
Raczkowanie
 
Avatar Marioosanegra
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 122
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Witam się również i ja
Dziewczyny karmiące mieszanie albo samym mm, HELP !
Jakie mleko polecacie przy problemach z kupkami, które sa co 5-6dni???
Wczoraj znowu musiał iść w ruch czopek glicerynowy bo to był 5 dzień bez kupy i Józek już bardzo się meczył, cały wczoraj dzien to totalny sajgon znowu mialam załamke i przepłakalam cały wieczor.
Teraz podaje mu mm hipp combiotik, mam tez nutramigen, ale samego nie chce pic (ochydny jest juz sam jego zapach), dlatego mieszalam je troche hipp i nutramigen, ale roznicy zadnej szczerze mowiac nie zauwazylam, ani w jego bączkach ani tym bardziej kupie.
Witajcie, ja jestem z wrześniowek, ale moja córeczka urodziła się 28.08, więc i tu się wstrzelę ja podaje mm od 3 tygodnia życia, bo dopiero po tych 3 tygodniach osiągnęła masę urodzeniowa strasznie płakała. Podaje mleko Aptamil 1, wcześniej Aptamil Pre, piersią też karmie.
Jeśli chodzi o kupki, może moja rada będzie głupia, a może to w ogóle żadna rada tylko przypadek, ale moja ZAWSZE robi kupę w jednej pozycji - kiedy po jedzeniu zadowoloną sadzam ja sobie na nogi. Znaczy: ja siedzę na łóżku, oparta, z ugiętymi klanami, a ona naprzeciwko, z głowa na kolanach, nóżkami na moich piersiach, a pupka na wysokości rozporka sadzam ją tak żeby „pogadać” i po jakimś czasie, wbija wzrok w dał, robi skoncentrowana minę i ciśnie jak stara po chwili zarówno nos, jak i słuch mówią ze czas na zmianę pieluchy.
Marioosanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 16:47   #45
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Ile butelek wam idzie na dobe i robicie według tabeli czy mniej/ więcej?
Dziewczyny z czołówki... Kto ma już magiczny 3 miesiac i czy rzeczywiście jest magiczny pod względem zwrotów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas 5-6 butelek po 150 ml, młody w piątek kończy 3 miesiące. I zawsze robię według tabeli, po to one są żeby dzieciak na porcję dostał tyle składników ile potrzebuje.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 18:44   #46
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Marioosanegra Pokaż wiadomość
ZAWSZE robi kupę w jednej pozycji - kiedy po jedzeniu zadowoloną sadzam ja sobie na nogi. Znaczy: ja siedzę na łóżku, oparta, z ugiętymi klanami, a ona naprzeciwko, z głowa na kolanach, nóżkami na moich piersiach, a pupka na wysokości rozporka sadzam ją tak żeby „pogadać” i po jakimś czasie, wbija wzrok w dał, robi skoncentrowana minę i ciśnie jak stara po chwili zarówno nos, jak i słuch mówią ze czas na zmianę pieluchy.
hej!
moja córka też zawsze się w tej pozycji załatwia. jak płacze jedząc to przerywam karmienie, sadzam ją tak, robi kupe i mogę karmić dalej, zwykle już na spokojnie.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 18:55   #47
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

STELLA masz spore ulewanie? U nas jutro policzę ile idzie przy tym refluksie i zjadaniu nie do końca każdej.

Kupa u nas idzie w bujance albo jak akurat ja odbijam czy podniosę w jakimś celu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 21:20   #48
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
STELLA masz spore ulewanie? U nas jutro policzę ile idzie przy tym refluksie i zjadaniu nie do końca każdej.

Kupa u nas idzie w bujance albo jak akurat ja odbijam czy podniosę w jakimś celu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Prawie wcale nie ulewa
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 22:21   #49
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Znalazłam Was
U nas szaleństwo z nocnym spaniem trwa, myślałam, że zmiana czasu coś pomoże, ale ostatnie dni mała chodziła spać o północy, o 1:15 (!) i dziś przed chwilą ją odłożyłam. Starsza zasypia o 21 a ten gnom potrafi tyle nerwów napsuć wieczorem...

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Ile butelek wam idzie na dobe i robicie według tabeli czy mniej/ więcej?
Dziewczyny z czołówki... Kto ma już magiczny 3 miesiac i czy rzeczywiście jest magiczny pod względem zwrotów?
Ja z malutką nie mam problemów, ale u starszej, która była na prawdę trudnym płaczącym, mało śpiącym niemowlakiem duża poprawa była po 2,5 miesiąca a od 4 już w ogóle było dużo lepiej. Nie pamiętam na czym dokładnie to polegało, ale pewnie właśnie na mniejszej ilości płaczu a większej snu - tak to sobie przynajmniej pamiętam

Cytat:
Napisane przez AnnaEm1000 Pokaż wiadomość
o proszę my wybraliśmy to imię ze względu na to że jest rzadko spotykane i z nikim nam się nie kojarzy oczywiście naszym zdaniem też jest ładne
Bardzo ładne, ja nawet rozważałam kiedyś wstępnie, ale mąż był na nie. A tak poza tym, miło Cię poznać
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-31, 07:57   #50
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Mały skończył już 3 miesiące, ale dużo nie pomogę bo na szczęście ominęły nas problemy brzuszkowe czy ulewanie, więc duży przełom to nie był. Wiecie, tu chodzi o dojrzałość układu pokarmowego, trawiennego, liczę, że po 3 miesiącu faktycznie wszystkim problemy zaczną znikać prędzej czy później - po prostu prawdopodobieństwo poprawy jest dużo wyższe niż do 3 miesiąca


U nas dziś piękna pogoda się zapowiada, W już tak tęsknił za długimi spacerami... W domu drzemki ciężej przeciągnąć, szybciej się budzi jak leży w łóżeczku a nie jedzie w wózku
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 07:57   #51
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość

Bardzo ładne, ja nawet rozważałam kiedyś wstępnie, ale mąż był na nie. A tak poza tym, miło Cię poznać
Witam

Ja już po Lidlowym szaleństwie ale odbyło się bez przepychanek wszystko ładnie, kulturalnie kupiłam małej bluzę i spodnie dresowe oraz sukieneczkę
zapowiada się piękna pogoda także na pewno w okolicach południa ruszymy na spacer
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 08:18   #52
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Jak moja jeszcze trochę pomarudzi dzisiaj to ja zacznę odliczać do 18tki kiedy ją wyrąbię z domu zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, po każdym karmieniu wrzask taki jakby ją ze skóry obdzierali, aż traci oddech i jest bordowa. Uwierzyłabym że to kolka ale jak bardzo się postaram to da się ją uspokoić. Co z tego jak po chwili od tego ryku dostaje czkawki leży i głośno jęczy bo się wkurza że czka. Potem płacze bo jest wytrącona z równowagi i nie umie zasnąć. Usypiam ją pół godziny, pół godziny śpi i historia na nowo. Coś jej chyba nie podeszło z mojej diety. Już tyle rzeczy z niej wykreśliłam że nie wiem co A najgorsze jest to że nie da się jej uspokoić bo w takich momentach wszystko jest na "nie"
U nas tak objawiał się refluks, jakbym czytała o Marysi.

Panterka u nas 7x120ml, czasem nie zje wszystkiego. Ulewa ale nie zawsze, czasami wiecej czasami mniej. No ale caly czas zageszczam i bierze debridat i gastrotuss baby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 08:24   #53
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1



U nas też piękna pogoda się zapowiada. Pomyślałam, że jeśli w weekend by się utrzymała to pojedziemy na działkę, niech małe nałapią jeszcze słońca i świeżego powietrza
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 09:25   #54
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

ANDZIA dzięki bo u nas też refluks, zagęszczacz, biogaia, kolzym. A jak z kupami i jakie masz mleko i co ile chce butelkę, dajesz wodę/koper jak często i jakie odstępy? Mnie dziś tak ulala że wszystkie moje poduszki właśnie się piorą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Ooo właśnie i jest fajna apka "baby tracker" można zaznaczyć butelkę, pokarm stały, siku, kupę, spanie. Sama robi stastyki i liczy czas wystarczy tylko na ikonkę konkretną nacisnąć i przy butelce napisać ilość zjedzona. Można też dodać listę leków z dawkami, nowe produkty jakie jadą, przy butelce notatkę dodac i można też robić edycję a dodatkowo pokazuje wiek dziecka u nas dziś 2miesiace 10dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08

Edytowane przez Panterka1313
Czas edycji: 2018-10-31 o 09:29
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 09:34   #55
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
ANDZIA dzięki bo u nas też refluks, zagęszczacz, biogaia, kolzym. A jak z kupami i jakie masz mleko i co ile chce butelkę, dajesz wodę/koper jak często i jakie odstępy? Mnie dziś tak ulala że wszystkie moje poduszki właśnie się piorą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Ooo właśnie i jest fajna apka "baby tracker" można zaznaczyć butelkę, pokarm stały, siku, kupę, spanie. Sama robi stastyki i liczy czas wystarczy tylko na ikonkę konkretną nacisnąć i przy butelce napisać ilość zjedzona. Można też dodać listę leków z dawkami, nowe produkty jakie jadą, przy butelce notatkę dodac i można też robić edycję a dodatkowo pokazuje wiek dziecka u nas dziś 2miesiace 10dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daj hipp combiotic. Kupy codzinnie, max co 2 dni. Jak codziennie to raczej rzadkie, jak co 2 dni to już taki zatwardzenie, zbita bardziej śmierdząca kupa, że się męczy przy robieniu. Wodę próbowałam, no ale nie chce więc w sumie nie dopajam. W dzień co 3-4h, ostatnio więcej śpi i czasami jej daje na śpiocha bo wtedy mi je spokojniej a nie dzikuje przy butelce. Idzie spac ok 20tej, budzi się ok 1:00 i ok. 4:00. Dziś mi też tak ulała nad ranem, poszlo nosem i wylecialo wszystko. Ale od czasu jak podaje te leki jest innym dzieckiem, tylko by spala i jadla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 10:03   #56
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez AnnaEm1000 Pokaż wiadomość
Witam

Ja już po Lidlowym szaleństwie ale odbyło się bez przepychanek wszystko ładnie, kulturalnie kupiłam małej bluzę i spodnie dresowe oraz sukieneczkę
zapowiada się piękna pogoda także na pewno w okolicach południa ruszymy na spacer
Też byłam! Kupiłam parę body 62/68 i one są jeszcze za duże i tak, ale nie zginą, za miesiąc - półtora podrośnie


Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość


U nas też piękna pogoda się zapowiada. Pomyślałam, że jeśli w weekend by się utrzymała to pojedziemy na działkę, niech małe nałapią jeszcze słońca i świeżego powietrza
Słyszałam, że do końca tygodnia ma być ładnie korzystajcie!
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 11:18   #57
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Czesc!!! Witam sie na nowym watku!!
Ja juz doszlam do takiego wniosku, ze jak u was super pogoda to u nas jest kiepsko. Od poniedzialku caly czas leje i jest zimno.. jestem uziemiona, a w dodatku mnie choroba bierze.
Bylam dzis w urzedzie zeby aplikowac o dowod osobisty dla mijej malej i tylko sie zdenerwowalam. Gdy maz rejestrowal corke nadal imiona Anna Sole , z tym, ze pomiedzy Anna i Sole dal przecinek. Ten przecinek ma ogromne znaczenie. Praktycznie imie Sole nie widnieje w zadnym dokumencie.. tak jakby go nie bylo. Dyskutowalam dzisiaj z baba przez 20 minut, bo ja chcialam zeby figurowalo. W domu juz tylko sie pobeczalam z bezradnosci. Ja sama nazywam sie Agata i mam na drugie Ewa. I tak wszyscy naywaja mnie pierwszym imieniem, ale w dokumentah mam TZ pisane Ewa. A tutaj jakies chore te przepisy.
W dodatku nie wiem czy dostane na czas ten dowod dla Anusi, dlatego nasz wyjazd do Polski w sobote 10go listopada stoi pod znakiem zapytania.
Widze, ze zaatakowalyscie LIDLA ja kupuje ciagle z second handu - wybieram lepsze gatunkowo i sa wiele lepsze niz nowe z tanszego sklepu.
O wlasnie! powiedzcie mi czy Waaszym maluszkom ubieracie kurteczki/plaszczyki jako wierzchnie do wozka ? I czy w wersji zimowej te kurteczki? Jesli uda mi sie wybrac do Polski to nie wiem jak corcie ubrac

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2018-10-31 o 11:35
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 12:04   #58
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

BAMBI ubieram jeden albo drugi a pod spód długie body i spodnieIMG_20181031_130352.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 12:08   #59
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

ANDZIA u nas kup jest kilka na dobę ale pediatra mówiła że póki nie ma śluzu, krwi, dziwnego koloru to tak może być przy zmianie mleka. Poczekam do wizyty szczepiennej i zobaczymy co powie chyba że do tej pory zużyje co mam i spróbuję kolejne mleko. Jak tak dalej pójdzie skończą mi się firmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 12:16   #60
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
ANDZIA u nas kup jest kilka na dobę ale pediatra mówiła że póki nie ma śluzu, krwi, dziwnego koloru to tak może być przy zmianie mleka. Poczekam do wizyty szczepiennej i zobaczymy co powie chyba że do tej pory zużyje co mam i spróbuję kolejne mleko. Jak tak dalej pójdzie skończą mi się firmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja podaje mleko Humana 1 i jest nawet spoko
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.