Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-15, 22:12   #2401
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Znalazlam takie forum gdzie ludzie tez maja "nasz" problem:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,30155...SMIERDZI_.html
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 09:23   #2402
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czytam stare forum, skupiam się na postach, w ktorych była mowa o poprawie.
Chwilową poprawę odnotowali ludzie, ktorzy zazyli jakis antybiotyk, np. Xifaxan (mnie nie pomogł, ale wielu -tak, np. Tomowi, Isis, Karze), metronidazolu, a nawet taki chemioterapeutyk popularnie stosowany przy grypiw jelitowej, nie pamiętam nazwy, i inne).
Poprawę na jakis czas odnotowali niektorzy ci, ktorzy się skupili na psychice, relaksavji, odstresowaniu, zmianie nastawienia na pozytywne.
Poprawę odnotowali ci, ktorzy unikali slodyczy, surowych owocow, jedli lekkostrawnie, unikali blonnika
Następnie ci, ktorzy dzialali pod katem nietolerancji - odstawili
Gluten i laktozę
Następnie ci, ktorzy stosowali enzymy trawienne.
Oraz tacy, co brali niektore probiotyki.

Natomiast TRWAŁA poprawę uzyskały dwie osoby, ktore dzialały rownolegle na wszystkie 'elementy'.
Na str.18 starego forum pohawia się Tom. Pomogl mu xifaxan, dieta niskoblonnikowa, bez czekolady, konserwantow, owocow i warzyw. Podkreslał to unikanie blonnika. Do tego probiotyk Sanprobi ibs, ktory ma tylko lactobacillus plantarum. Do tego iberogast (chyba zwalnia perystaltykę?) i enzymy trawienne. Bardzo, bardzo podkreslał rolę relaksu, zmiany nastawienia!
Poszukajcie postow Toma, od strony 18, zamiescił ich kilka.

Drugą osobą byla Isis. Xifaxan jej pomogł, ale odpuscila dietę i problem wrocił.
Potem przeczytala ksiazkę dr Pimentala o SIBO i stosowala się do diety lekkostrawnej i bezcukrowej w opisanej tam diecie i unikała laktozy i glutenu oraz brala enxymy trawienne, a takze probiotyki zlozone z samych lactobacillusow, unikala bifidobakterii i BLONNIKA!
I dbala o relaks, sluchala jakiejs spevjalnej muzyki chyba...
Ona tez odniosla sukces, choc tylko siedmiomiesieczxny, ale potem zastosowala dietę scd (jest ta dieta teraz juz zalecana wlasnie prxy SIBO, juz nie dieta Pimentala, scd uchodzi za skuteczniejszą, w niej lekkostrawnosc jest jeszcze bardziej rygorystyczna, na poczatku je sie rozgotowane papki, a unika się weglowodanow zlozonych, jako wymagajacych dluzszego trawienia), nadal enzymy trawienne, probiotyki i sport, ktoremu prxypisywala ogromną rolę w 'odstresowaniu' jelit, pisala ze wtedy wydziela się serotonina! Czyli znowu do 'kompletu' dochodzi sprawa relaksu...

To chyba wszystko jasne, trzeba dzialac kompleksowo - a ja zawsze skupialam się na jednym elemencie i czekalam na poprawę.
Jak bralam cos na nerwicę, to sie spodziewalam, ze smrod po pewnym czasie zniknie.
Jak bralam enzymy trawienne - oczekiwalam tego samego.
I tak dalej - testowalam rozne cudowne spesyfiki, bo komus tam na jakis czas pomoglo.

Przedwczoraj zaczęlam dietę scd - faza intro - i od raxu poprlnilam kilka bledow.
Ale przede wszystkim stwierdzilam, ze po odstawieniu czegos, cxym do tej pory stale usprawnialam prace zoladka, czyli kwasnej smietany - to teraz zalecany na scd gotowany i zmielony kurczak lezy mi w zoladku przez 8-10 godzin. Mimo wypijania przed jedzeniem octu winnego z wodą

Skoto tak, to intro nie soelni swojej roli, niestrawione czastki bialka przefostana sie do dalszych partii jelit i nskarmia bakterie (w sytuacji kryzysu, gdy nie dostaja weglowodanow, pewnie przestawią się na poxyskiwanie energii z miesa)
Poza tym marchewka, ktora ugotowalam, byla twarda i lykowata i nawet po zalecanych 4 godz.gotowania nie chce się 'rozpadac', co oxnacza, ze bakterie dostaną 'papu'
Muszę więc znowu odstawic tę dietę, kupic cos co pomoze zoladkowi się zakwasic i usprawnic, kupic soczystą marchewkę - i wystartowac od poczatku.

Pewnie popelnię jeszcze niejeden bląd, ale 'przyczepilam' sie do tej diety, bo jest RACJONALNA.
Do tego enzymy, odstresowanie, ruch.
Jak mi nic nie pomoze, to ztobię badanie na TMAu, ale szczetze watpię, zebym to miala.
Moja mama miala niefokwasnosc i ja chyba tez ' jedna z oczywistych przyczyn SIBO.
Mogę jeszcze przy tej diecie wpasc w 'pulapke' uczulenia się na cos, najpewniej na jajka i marchewkę... Trzeba cholernie uwazac...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 12:21   #2403
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Basiu, co slychac u Ciebie?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

https://kobieta.wp.pl/sprawdz-czy-ma...4442987088001a

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-17 o 12:00
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 17:55   #2404
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Druumla, najpierw odpisałam na priv, a dopiero teraz przeczytałam Twój wpis na forum, więc dodam coś od siebie. Spróbuj ryby pieczonej w folii bez oliwy - jest pyszna i bardzo lekkostrawna, nic mi nie zalega w żołądku. Na diecie scd jest dozwolona, a przecież coś trzeba jeść. Kurczak i indyk też niekoniecznie w moim przypadku. Odnośnie medykamentów osób wyleczonych - Iberogast też mi kiedyś bardzo pomógł w chwilach sporego smrodu, zwykłe krople żołądkowe także działały. Coś w tym jest.
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 21:25   #2405
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mp, dzięki za radę z tą rybą. Oprocz tego sprobuję dokwasic zołądek betainą z pepsyną. A nie wiesz, czy rybę mozna z sokiem z cytryny?
Iberogast chyba zwalnia petystaltykę. Z kolei blonnik prxyspiesza. Czyli szybka perystaltyka jest niedobra dla nas. Niestrawione jedzenie jest 'prxepychane' to dalszych częsci jelita, gdzie zajmują się nim bakterie.
Kiedys poddalam się przeswietleniu jelit, wypilasm specjalny kontrast i zrobiono moim bebechom serię zdjęc. Czlowiek, ktory robił to badanie twierdził, ze mam perystaltykę mocno prxyspieszoną. A dosc czesto mam dziwne odczucie takiego sxybkiego 'pulsowania' jelit, niekiedy te 'ruchy' są w stanie mnie obudzic. Pytanie brzmi, co je tak niepokoi, podraznia? Nieodpowiednie jedzenie? Chcą się go szybciej pozbyc?
Czy ktos jeszcze zaobserwował takie 'pulsowanie'?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 22:15   #2406
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:55
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 22:16   #2407
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

druumla, nie zapominajmy o DonKisiocie, który testował różne specyfiki przez cały czas przyjmując duże dawki witaminy b-complex.


Mam taką teorię: dr A. Janus twierdzi, że ok. 80% ludzi ma w jelicie grubym candidę w postaci pożytecznego dla organizmu saprofita.
Co jeśli nasi bliscy nie czują od nas nieprzyjemnego zapachu, gdyż należą do tych 80%, natomiast osoby, które bardzo źle reagują na naszą obecność (kaszel, chrząkanie, pociąganie nosem) należą do pozostałych 20%.
Ma to jakiś sens?
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-19, 09:48   #2408
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Mp, dzięki za radę z tą rybą. Oprocz tego sprobuję dokwasic zołądek betainą z pepsyną. A nie wiesz, czy rybę mozna z sokiem z cytryny?
Iberogast chyba zwalnia petystaltykę. Z kolei blonnik prxyspiesza. Czyli szybka perystaltyka jest niedobra dla nas. Niestrawione jedzenie jest 'prxepychane' to dalszych częsci jelita, gdzie zajmują się nim bakterie.
Kiedys poddalam się przeswietleniu jelit, wypilasm specjalny kontrast i zrobiono moim bebechom serię zdjęc. Czlowiek, ktory robił to badanie twierdził, ze mam perystaltykę mocno prxyspieszoną. A dosc czesto mam dziwne odczucie takiego sxybkiego 'pulsowania' jelit, niekiedy te 'ruchy' są w stanie mnie obudzic. Pytanie brzmi, co je tak niepokoi, podraznia? Nieodpowiednie jedzenie? Chcą się go szybciej pozbyc?
Czy ktos jeszcze zaobserwował takie 'pulsowanie'?
Drumla a myslalas o pasozytach? Sproboj zazyc pyrantelum - teraz jest bez recepty. Ja przed odrobaczaniem tez mialam jakies dziwne biegunki, burczenia itd a po w brzuszku spokoj
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 13:15   #2409
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

pare dni temu pisalam o tym , ze tam na dole jechalo mi starsznie. Wine za to ponosily ogorki kiszone ktore jadlam... mialam po nich biegunke, bolal mnie brzuch i smierdziala mi wydzielina z pochwy ( juz mysalam ze znowu zlapalam infekcje) Od wczoraj jest super , nic mi nie smierdzi. Zaznaczam, ze ogorki robilam sama- tzn na bogato, duzo czosnku, kopru, chrzan, woda sol. Ogorki byly w szklanym wielkim sloju, zadnego plastkiu. Maz tez jadl te ogorki i on czuje sie ok i nic od niego nie smierdzi.
Napiszcie co o tym myslicie ?
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 03:30   #2410
Artus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

No ja myślę że zwyczajnie lubisz gadać o swojej cipi... i opowiadać w kółko innym co u niej słychać Czy ci tam wali jak i kiedy. To kiedy następny odcinek o twojej cipi...?

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

I pierwszy raz słysze żeby ktoś walił po ogórkach kiszonych. I chyba wszyscy musieli by walić i co się pytasz. Samemu też można pomysleć i nie pytac się głupio innych. Spytałaś co sądzęto odpisałem. A jeżeli ci tam wali to się umyj o raz jeden tam częściej i tyle. Moje zdanie.

---------- Dopisano o 02:30 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

A ty jeszcze się tym chwalisz na prawo i lewo
Artus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 09:05   #2411
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

[QUOTE=Artus1;85561806]No ja myślę że zwyczajnie lubisz gadać o swojej cipi... i opowiadać w kółko innym co u niej słychać Czy ci tam wali jak i kiedy. To kiedy następny odcinek o twojej cipi...?

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

I pierwszy raz słysze żeby ktoś walił po ogórkach kiszonych. I chyba wszyscy musieli by walić i co się pytasz. Samemu też można pomysleć i nie pytac się głupio innych. Spytałaś co sądzęto odpisałem. A jeżeli ci tam wali to się umyj o raz jeden tam częściej i tyle. Moje zdanie.[COLOR="Silver"]

To powiedzial co wiedzial
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-21, 10:05   #2412
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:55
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 11:06   #2413
Artus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Bez urazy czytałem. Mam kuzynke z podobnym problemem (chyba) i dlatego w wolej chwili czytam was. I nie mam pojęcia co może wam pomóc. Współzuję bo życie z czymś takim... no nie wyobrażam sobie nawet. Ale laska ciągle ględzi i wszystkim opowiada o swojej cip... i ginekologu co jej tam się dzieje. Jakieś publiczne sprawozdania jakby ją to kręciło. Ciągłe opowiadanie o tym co u niej w majtkach. Dla mnie chore. A homeopatia? Próbowaliście coś z tego? Niby homeopatia to ściema ale jakimś cudem pomaga na wiele chorób. Może warto pomyśleć. Olka, buziol. I nie opowiadaj tak chętnie ciągle wszystkim o swojej ci... bo to cienkie jest.
Artus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 12:55   #2414
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Artus1 Pokaż wiadomość
Bez urazy czytałem. Mam kuzynke z podobnym problemem (chyba) i dlatego w wolej chwili czytam was. I nie mam pojęcia co może wam pomóc. Współzuję bo życie z czymś takim... no nie wyobrażam sobie nawet. Ale laska ciągle ględzi i wszystkim opowiada o swojej cip... i ginekologu co jej tam się dzieje. Jakieś publiczne sprawozdania jakby ją to kręciło. Ciągłe opowiadanie o tym co u niej w majtkach. Dla mnie chore. A homeopatia? Próbowaliście coś z tego? Niby homeopatia to ściema ale jakimś cudem pomaga na wiele chorób. Może warto pomyśleć. Olka, buziol. I nie opowiadaj tak chętnie ciągle wszystkim o swojej ci... bo to cienkie jest.
Cienkie to sa Twoje posty U mnie zapach pochodzi wlasnie z okolic intymnych i z (chyba) tulowia to oczym mam pisac? Mysl troche czlowieku bo bajdurzysz az przykro cie czytac. Pojecia nie masz o naszym problemie to zamilcz.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 13:17   #2415
Artus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czytałem wcześniej twoje wcześniejsze posty. Innych zresztą też I tylko ty ciągle wyjeżdzasz ze swoją cipą czy jak tam u ginekologa było. Nawet o jakichś zabiegach ginekologicznych każdemu tu tłumaczysz. Najwyr ażniej ciągłe nawijanie innym o własnej cipi... cię jara. Gdybyś miała trochę klasy ciągle byś o tym nie nawijała wszyst kim. Po co tu komu te twoje ciągłe sprawozdania z tego, co tam masz wmajtkach? Laska, kultury trochę.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A sraczka po ogórkach? Za dużo zjadłaś. i jeszcze pytać się i nnych o opnię. Żenada.
Artus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 14:01   #2416
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jak Cie to tak zenuje to nie czytaj moich postow
P.S "Jaralby" mnie fakt wyleczenia sie, niestety jak narazie nie da rady. A ty jestes typowym czlowiekim ktory nie rozumie problemu w rzeczywistym swiecie pewnie bys mnie obgadal i wysmial. Taka masz mentalnosc. Nie odpowiadam wiecej na twoje zaczepki.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 14:43   #2417
Artus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Nie nie wyśmiałbym cię, bo moja kuzynka ma podobny problem i widzę przez co przechodzi. Tyle, że ciągłe nawijanie innym o swojej cip... wydzielinie z pochwy, swoich zabiegach ginekologicznych jest... zwyczajnie niesmaczne . Ale rozumiem, że to cię jara. Informowanie wszytstkich na bieżąco co dzieje się w twoich majtkach. To kiedy następne, żenujące sprawozdanie z kondycji twojej cip...?
Artus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 15:26   #2418
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Artus1 Pokaż wiadomość
Nie nie wyśmiałbym cię, bo moja kuzynka ma podobny problem i widzę przez co przechodzi. Tyle, że ciągłe nawijanie innym o swojej cip... wydzielinie z pochwy, swoich zabiegach ginekologicznych jest... zwyczajnie niesmaczne . Ale rozumiem, że to cię jara. Informowanie wszytstkich na bieżąco co dzieje się w twoich majtkach. To kiedy następne, żenujące sprawozdanie z kondycji twojej cip...?
To jak jest niesmaczne ( dla cb) to nie czytaj. Tak, jara mnie rozmowa o moich wydzielinach Moge pisac co chce to publiczne forum.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 16:23   #2419
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Artus, chyba zdajesz sobie sprawę, ze dorzucasz osobie chorej dodatkowe przykrosci...

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Sancho, moze powinno byc wlasnie odwrotnie. Na forum 'grxybiarzy' ludzie dosc czesto skarza się na nadwrazliwosc na zapachy.
Misiek, od razu uczciwie prxyznaję, ze bralam debridat, ktory tez spowalnia perystaltykę - i na zapach to nie wplynęlo.
Ale zawsze testowalam takie rzeczy luzem, tj.nie lączyłam takich srodkow z dietą, dbaniem o psychikę itd. Zaglebiajac się w stare posty widzę, ze trzeba podejsc kompleksowo (była o tym mowa niejeden raz, ale z reguly przechodzilam nad tym do porzadku dziennego, niestety).
Olu, z tymi pasozytami to moze byc sensowna podpowiedz.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-21 o 16:37
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-21, 21:18   #2420
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dla niektórych opowiadanie tutaj o swoich problemach jest formą radzenia sobie z tym syfem. Uwierz mi , że każda osoba będąca tutaj oddała by wszystko co ma by pozbyć się tego gówna raz na zawsze. Jeżeli lekarze mają wyj....., domownicy nie czują nic, bo przyzwyczaili się do tego i w sumie to nie wierzą w to co mówimy, to komu takie osoby mają się wygadać ?

A co u mnie. 20 gr operacja przegrody nosowej, jeden z 2 tropów. Jeżeli się po tym nic nie poprawi, czyli smród nie pochodzi od chorych zatok to nie wiem co zrobie. Do tego czasu od poniedziałku kąpiele w occie jabłkowym i ostra dieta przeciwgrzybiczna.

Edytowane przez xavier
Czas edycji: 2018-08-21 o 21:25
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 21:46   #2421
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Xavier,
Czyli ten drugi trop to grzybica?

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-21 o 21:47
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 22:03   #2422
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja też mam problem z grzybicą. Po zbadaniu wydzieliny z uszu okazało się ,że mam grzybiczo-bakteryjne zakażenie,prawdopodobnie zatoki również są zakażone. Dostałam krople po których zniknął brzydki zapach uszu. Aktualnie czekam na TK przewodów słuchowych. Między czasie dostałam grzybicę pochwy. Masakra.
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 23:28   #2423
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Coraz nas więcej z podejrzeniami grzybka.


druumla, to właśnie czuję od ludzi - zapach ostrego kilkudniowego potu, albo od kilku osób zapach wymiotów.


xavier, dlaczego podejrzewasz zatoki? W dzieciństwie miałem bardzo często zapalenie gardła jak podejrzewam przez zatoki, ale od kilku lat mam z nimi spokój i mam też krzywą przegrodę. Jakiś lekarz wskazał, że to może być przyczyną smrodu? Wtedy jak sądzę smród czuli by również Twoi bliscy.
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 09:06   #2424
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sarunia Ta grzybica pochwy moze byc po przesadzeniu z iloscią owocow (cukier) podczas diety sokowej
Mam podobnie, kiedy przez jakis czas przesadzę ze slodkim, po ograniczeniu slodkosci - samo mija.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 12:04   #2425
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Sarunia Ta grzybica pochwy moze byc po przesadzeniu z iloscią owocow (cukier) podczas diety sokowej
Mam podobnie, kiedy przez jakis czas przesadzę ze slodkim, po ograniczeniu slodkosci - samo mija.
Dzięki Drumla.
Od paru dni wogole nie jem owoców to może jakoś się sytuacja unormuje.
Ale grzybica uszu?! Słyszeliście o czymś takim? Kiedyś jak rozmawiałam z taką fajną panią pulmonolog to Ona mi mówiła,że w związku z moim brzydkim zapachem skóry głowy i włosów, obstawiała by bakteryjno-grzybicze zapalenie zatok . I chyba miała rację z tym ,że u mnie to nie tylko zatoki ale także uszy są zainfekowane a może i nawet jakie oskrzela,cholera wie. Jak tu znaleźć źródło grzybów i bakterii to nie mam pojęcia. Laryngolog wysłała mnie na TK przewodów słuchowych bo myśli,że tam gdzieś głęboko ukryte jest "gniazdo" całego tego syfu.
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 12:50   #2426
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez sarunia 1234 Pokaż wiadomość
Dzięki Drumla.
Od paru dni wogole nie jem owoców to może jakoś się sytuacja unormuje.
Ale grzybica uszu?! Słyszeliście o czymś takim? Kiedyś jak rozmawiałam z taką fajną panią pulmonolog to Ona mi mówiła,że w związku z moim brzydkim zapachem skóry głowy i włosów, obstawiała by bakteryjno-grzybicze zapalenie zatok . I chyba miała rację z tym ,że u mnie to nie tylko zatoki ale także uszy są zainfekowane a może i nawet jakie oskrzela,cholera wie. Jak tu znaleźć źródło grzybów i bakterii to nie mam pojęcia. Laryngolog wysłała mnie na TK przewodów słuchowych bo myśli,że tam gdzieś głęboko ukryte jest "gniazdo" całego tego syfu.
Saruniu , jesli u Cb cos takiego wyszlo to moze warto przejsc na diete p/grzybicza + leki ktore dostaniesz. Ja jak zyje nie slyszalam o grzybicy w uszach
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 13:22   #2427
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
Saruniu , jesli u Cb cos takiego wyszlo to moze warto przejsc na diete p/grzybicza + leki ktore dostaniesz. Ja jak zyje nie slyszalam o grzybicy w uszach
Olu,dostałam tylko antybiotyk na bakterie,którego nie zażywam ponieważ antybiotyki zażywałam już kilka razy na gronkowca w nosie i nigdy go nie wyleczyłam. Miejscowo do uszu dostałam krople z antybiotykiem i drugie krople przeciwgrzybicze i tyle. Na koniec laryngolog powiedziała mi,że i tak się tego nie wyleczy tylko zaleczy. A 5 -cio minutowa wizyta u Niej to koszt 150 zeta. Także rewelacja 😑. Kupiłam w sklepie zielarskim jakaś mieszankę na odrobaczenie,po odrobaczeniu mam jeść kapsułki przeciw bakteriom i taki płyn antygrzybiczy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeśli chodzi o dietę to strasznie ciężko mi coś racjonalnego wykombinować bo jeżeli jem zdrowe rzeczy typu chleb pełnoziarnisty,warzywa,ow oce to mam straszne biegunki ze względu na stany zapalne jelit tylko lekkie jedzenie typu biały chleb ,ryż biały pozwalają mi normalnie funkcjonować. Więc nie wiem jak to ogarnę. Ale na chłopski rozum najpierw trzeba wyleczyć jelita a potem brać się za resztę więc na razie dieta przeciwgrzybicza odpada. Chociaż powiem szczerze,że odkąd zakrapiam uszy tymi kroplami i pije te ziołowe herbatki to nie czuje przykrego zapachu ciała. Zobaczymy co będzie dalej,na razie priorytet to Tk uszu. Pozdrawiam
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 20:55   #2428
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sarunia,
A co Cię sklonilo do zainteresowania się uszami? Bolało? Nie slyszałas?

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-22 o 20:56
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 22:02   #2429
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Sarunia,
A co Cię sklonilo do zainteresowania się uszami? Bolało? Nie slyszałas?
Momentami robiło mi się mokro w uszach i bardzo swędziały wtedy też wydzielał się paskudny zapach z uszu więc zrobiłam wymaz i wyszedł gronkowiec,jeszcze jedna jakaś inna bakteria i grzyby . Ponadto czasem mnie strzyka tak jakby głęboko w uszach i boli mnie tył głowy.
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 13:04   #2430
Artus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

O ile dobrze wiem to grzybice rozwijają się kiedy jest zaburzone ph ciała. Jest ono zakwaszone. To są własnie super warunki dla złych grzybów. I co z tego że wytepicie grzyby jakims antybiotykiem, skoro ciało nadal zakwaszone i znów sa dobre warunki dla grzyba? Masa tego wszędzie i znów złapiecie. Tylko dlaczego jedni łapia ciągle jakieś grzybice a inni nie ? Zastanowiliście się nad tym? Co może być przyczyną? Bo moze lepiej znaleźć przyczyne i tu szukac rozwiązania problemu a nie zaczynać od dup... strony, czyli chwilowego pozbywania się objawów. Nie lepiej zastanowić się chwilę dlaczego łapiecie grzybice i tu od podstaw rozwiązać problem.?Skusi się ktoś na rzeczową dyskusję, czy dalsza część wzdychania w kółku wzajemnej adoracji?

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Zakwaszony organizm - mniejsza odporność organizmu
- większa podatność na choroby
- nawracające grzybice
- zmęczenie, senność drażliwość
- zły stan włosów, skóry i paznokci
- nowotwory...



Co do tych nowotworów to rozwijają się właśnie w silnie zakwaszonych organizmach. Zakwaszenie prowadzi do zapaleń, zapalenie do nowotworu. I dlatego chorzy na raka jak zaczynaja pić codziennie litrami soki (które silnie odkwaszają) zdrowieją. A potem piszą o tym książki O czym żaden lekarz wam nie powie, bo przez lata studiów mają chyba tylko 16 g o wpływie jedzenia na zdrowie. Ale ci bardziej kumaci powiedzą wam to prywatnie. Jak to, że kiedy dzieciak albo wy macie jakies gluty śluzy, żebyście odstwili mleko, sery, jogurty, ogłonie nabiał. I gluty przechodzą. Tak zdrowe jest pełne obcego białka zwierzęcego, hormonów, antybiotyków, ropy i całego tego dodanego syfu mleko i te jogurciki...


Dobra, to co najbardziej zakwasza nasze organizmy? - mięso, ryby
- nabiał - mleko, sery,jogurty
- chleb, ciasta, ciastka...


Żeby to jeść i mieć prawidłowe ph ciała trzeba by było jeść przy tym odkwaszające owoce i warzywa w ilościach 3-4 razy większych, niż mięso, nabiał, chleb. No raczej się nie da.



Z tego jak byk wynika że prawidłowe ph organizmu to odpornośc, homeostaza i podstawa zdrowia. Kiedy organizm ma prawidłowe ph złe grzyby, grzybice nie mają szans się rozwinąć, bo własnie prawidłowe ph je zabija. Mogą rozwijac się tylko w złym, kwaśnym. To tak w wielkim skrócie. Na czym kończę bo w robocie jestem. Ale kto jest inteligentny wyciągnie z tego jakieś wnioski...

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Aha jak jest prawidłowe ph organizmu to mikrloflora w jelitach też się reguluje i utrzymuje. Jest taka, jaka powinna być.
Artus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 21:34:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.