Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-20, 20:12   #1
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555

Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!


Już dłużej nie wytrzymam - muszę o tym napisać. Od kilku miesięcy w TVP2 ukazuje się okropny program pt. "Warto rozmawiać". Ten program to moim zdaniem szczyt nieprofesjonalizmu i propagandy. Czy któras z was już to oglądała? Widziałam dwa a może trzy programy: jeden o homoseksualiźmie drugi o antykoncepcji. I myslalam, że mnie cos trafi. Prowadzący-(i juz mi sie ciśnienie podnosi) pan Pospieszalski, który ma wibitnie prawicowe poglądy zaprasza do swojego studia osoby- dla niepoznaki przedstawiciele dwu odmiennych poglądów na dany temat- i prowadzi program tak, że ci, którzy maja poglady zgodne z jego własnymi, sa dopuszczani do glosu cały czas a ci o przeciwnych poglądach nie mogą dokończyć swoich wypowiedzi, a jesli juz skonczą to sa ośmieszani.(Na marginesie dodam, że uważam, że każdy ma prawo do swoich pogladów, tylko, że np. profesjonalny dziennikarz prowadzący dyskusję w studiu powinien byc jednak bezstronny).
Może nie napisałabym o tym, gdyby nie zapowiedź dzisiejszego programu. "Redaktor" (o zgrozo!!!) planuje dziś PSEUDO-dyskusję nawiązującą do wypowiedzi pani Środy (tych, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do wątku Mariqi http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1103556232 ).
Z tego co zobaczyłam w zwiastunie i z tego co wiem o prowadzacym z poprzednich programów, będzie on się starał udowodnic, że nie ma przemocy wobec kobiet w naszym kraju a wypowiedz pani Środy to część "krucjaty przeciwko KRK-owi".
Mam już dość i uważam, że należy jakoś zareagować. Będę dziś oglądac ten program i jesli jeszcze raz mnie to wyprowadzi z równowagi to mam zamiar wysłąć list protestacyjny do TVP.
Czy są jakies dziewczyny na forum, które podobnie jak ja miały to nieszczęście zetknąć się z tym programem i są równie oburzone?
Mam nadzieję, że nie łamię jakichś zasad forum, ale musiałam to z siebie wyrzucić.
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 20:29   #2
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

dokładnie-ja jak widzę Pospieszalskiego to też mi się ciśnienie podnosi-więc aby uniknąć zbędnych nerwów nie oglądam tego oszołoma :/
hmm co do tvp to od dawna juz jest nieobiektywna i skłaniająca się na prawą stronę i ,że tak powiem prokościelna-zadręczają wielu ludzi -innej religii czy ateistów wiecznym purpurowymi programami,i transmisjami z Watykanu-nie mam zamiaru płacć telewizji ,która zmusza mnie do oglądania papy ;/
wiem,że pewnie duża część się oburzy - ale to moje zdanie i będę go bronić
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 20:37   #3
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Hej Roxi!
Powiem Ci, że ja też unikam tego programu jak ognia. Ale dziś sobie tak pomyślałam, że taki program może być bardzo niebezpieczny. Popatrz jaki zasięg ma TVP2 - często to jest jedyny program odbierany w wielu domach. Jeżeli propaguje on szowinistyczne, często bardzo nietolerancyjne poglądy to to może być bardzo niebezpieczne. Dla tego postanowiłam, że coś zrobie np. napisze ten list protestacyjny. Wiem, że może ten jeden mały liścik, to nic, ale jesli znalazłoby się więcej osób to mogłoby być coś.
Pozdrawiam
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 20:42   #4
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Jak widze ten program, to mam ochote cisnąc pilotem w telewizor, odkrywam w sobie dzięki niemu nieprzebrane pokłady agresji. Dla mnie jest to szczyt propagandy kościelnej, nieprofesjonalizmu, momentami nawet chamstwa. Sposób traktowania gości o innych poglądach jest uwłaczający. Gdy przypomnę sobie odcinek o aborcji, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Pan Pospieszalski czuje się w studiu jak w prywatnym folwarku. Powinni zdjąć program z anteny, bo student dziennikarstwa z pierwszego roku zrobiłby go lepiej, niż pan P.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 20:47   #5
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Baubo napisał(a):
Ten program to moim zdaniem szczyt nieprofesjonalizmu i propagandy.(...) Prowadzący-(i juz mi sie ciśnienie podnosi) pan Pospieszalski, który ma wibitnie prawicowe poglądy zaprasza do swojego studia osoby- dla niepoznaki przedstawiciele dwu odmiennych poglądów na dany temat- i prowadzi program tak, że ci, którzy maja poglady zgodne z jego własnymi, sa dopuszczani do glosu cały czas a ci o przeciwnych poglądach nie mogą dokończyć swoich wypowiedzi, a jesli juz skonczą to sa ośmieszani

Calkowicie się z Tobą zgadzam. Widziałam ten program wielokrotnie, i mam to samo wrażenie. Wstyd dla TVP, dziwię sie, że jeszce nikt nic z tym nie zrobił. No ale czy są mocni na TVP??? Gdzie obiektywizm? Zgadzam sie także z tym, że poglądy gloszone w takiej telewizji jak program 2 mogą być niebezpieczne ze wzgledu na swój zasieg. Szkoda słów poprostu....
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 20:56   #6
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Czesc
Też faceta nie trawię.
100 % racji. Sama lepiej bym tego nie ujęła!
Koleś jest beznadziejny uprawia zwykła manipulację widzem i zaproszonymi gośćmi do studia. Zwykła indoktryna...Kazdy rozumny, który ogląda, widzi gołym okiem, ze program, który robi - robi wybitnie według swoich pogladów, przekonań, zapatrywań!
Pierze ludziom mózg...zwłaszcza ludzią prostym, którzy mają słabe rozeznanie w tematach...a tv, kościół traktuja jako okno na świat i jedyną rozrywkę...Powinni usunąć ten program z anteny lub zastapić Faceta kims innym, kto będzie się starał prowadzić obiektywnie i sensownie, bez manipulacji, populizmów i innych bredni!
Mam wrażenie, ze on jest takim mistrzem sam dla siebie.
Zreszta on nie zagrzał miejsca nigdzie, to ima się czego się da.
Czy on ma dzieci, żonę??
Ciekawa jestem, czy ma 10 dzieci w domu, czy 2 ??
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 21:17   #7
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Poglądy tego człowieka znam nie od dziś i z tego powodu nie oglądam jego programu. Gdybym słyszała jego wypowiedzi to pewnie też dostawałabym białej gorączki. Dla TVP przestała być telewizją rzetelną. Szlak mnie trafia jak widzę, że robi się coraz bardziej prokościelna.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-20, 21:21   #8
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Własnie poklucilam sie z przyjaciólką przez gg, twierdzi ze facet po prostu patrzy na różne problemy przez pryzmat wiary i ona nie widzi jego nieprofesjonalizmu. Ręce mi opadają
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 21:23   #9
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Właśnie przed chwilą zapowiadali program w Panoramie, temat: Kościół, lewica, przemoc. Już nie mogę się doczekać Jeszcze 5 minut i przedstawienie się zacznie.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 21:39   #10
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Nic dodac nic ujac. Facet jest totalnie zdewocialy, szkoda, ze nie poprzestal na graniu na basie w Voo Voo, bardzo lubie ten zespol
Pamietam, jak ogladalam przypadkowo jeden program, gdzie prof. Szyszkowska zostala totalnie skrzyczana przez przeciwniczki aborcji (notabene jedna z nich miala chyba 10-tke dzieci i nie wygladala jakby bylo ja na to stac). Wiem, ze pani profesor ma czasem kontrowersyjne poglady ale zal mi jej sie zrobilo okrutnie i podziwialam jej stoicki spokoj. Jako jedyna pokazala klase. Nie dano jej praktycznie dojsc do slowa, a podsumowanie programu wyglosil naturalnie przeciwnik aborcji, coby widzowie NA PEWNO wiedzieli jaka opinia jest be, a jaka cacy.

W wolnym kraju media nie powinny byc stronnicze. Ale sa i to w wiekszosci krajow demokratycznych. I robia ludziom wode z mozgu regularnie. Smutne.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 21:50   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

cóz tvp jest telewizja bardzo stronnicza od zawsze ,wystarczy spojrzec na wiadomosci ,program pospieszalskiego -nawróconego na wiarę jest żenujący ,szkoda tlyko ,że wszyscy mało lotni popierają go i wierzą we wszytsko co mówią i pokazują .

jak widze ten program to krew sie we mnie gotuje a jednoczesnie wiem ,ż etaki zuczek nie ma szans aby coś zmienić w tym chorym mysleniu innych -większosci niestety.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-20, 22:21   #12
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Oglądam i nie mogę, nie mogę To biedne dziewczę z widowni, które odwraca kota ogonem i mówi, że chyba większym poblemem jest narastająca przemoc kobiet wobec mężczyzn, albo skarży się na feminizm, że ona musi przez to pracować, a nie może siedzieć w domu. Ludzie, litości
I ten smutny filozof...
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 22:37   #13
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Mnie przeraziła ta pani, która mówiła, że jedynym obiektywnym wskaźnikiem przemocy w rodzinie jest liczba zabójstw dokonanych na kobietach.
A ta dziewczyna z widowni...no nic tylko siedziec i płakać.
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 00:55   #14
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Ja juz dawno wyzbyłam sie telewizora, coby sie nie "natykać" przypadkiem na tego typu programy. Ale jednak sie natknęłam, jakis czas temu, bedac w odwiedzinach u mamy. Dziewczyny, macie racje, porażka totalna. Krew sie we mnie zagotowala. Od razu zadzwoniłam do kilku osób, oburzona, zeby sie wygadac. Tak jak mówicie- manipulacja, stronniczosc, zero profesjonalizmu. Program ktory widzialam byl o lekcjach "wychowania rodzinnego" w szkole. Zapewne wyobrażacie sobie, co sie działo.
Brrr!

Mimo że telewizji nie ogladam, (a jesli już mam okazje to tylko reklamy bardzo chetnie podpisze sie pod jakims postualtem sugerującym zakaz tego typu "propagandy".
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 07:57   #15
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

O tak, pani od morderstw na kobietach tez była dobra: " W Polsce sytuacja jeśli chodzi o przemoc na kobietach nie jest zła, u nas zabijane przez partnerów są 3 kobiety na 2 lata, w feministycznym raju- Szwecji- 9 kobiet na 2 lata, a w laickiej Francji- 6 kobiet co 3 miesiące. Ludzie! Czy facet musi mnie zabić, żeby nazwać to przemocą w rodzinie?! Bo jak stwierdziła ta pani: "Skargi kobiet są często nieobiektywne". WRR...
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 08:13   #16
Qava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 95
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

geez.. widzialm tego pana raz myslalam ze sie z... naprawde zawsze mnie uczyli w szkole ze nawet popierajac swoje wlasne poglady nalezy zauwazyc pozytywy myslenia przeciwnika.. widac ten tpan P. zostal na etapie telewizji Polus czy Puls cos tam tkaiego, i nie ma zamiaru chocby w najmniejszym stopniu nawet zlibveralizowac swojego extremizmu. chyba ten program ma na celu proopagande prokoscielna bo coraz mniej osob slucha ksiedza np. takie okropne kobitki coz sypiaja ze swoimi chlopakami przed slubem - a fuj przeciez to totalny grzech.. jak wszystkie zdechna zameczone przez panow wielkich mezow to chyba ten pan o tym nie pomyslal ale nie bedzie kogo do rodzenia dzieci i cala jego filozofia wezmie w leb... dlatego nie ogladam tego programu bo to mie jest moj poziom....
Qava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 11:53   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Tyyyle myśli kotłuje mi się po głowie.. Ale nie chcę przeżywać tego raz jeszcze.. Obejrzałam program.. i chyba nieprędko obejrzę następny.. Tragedia.. Panienka z publiczności dolała ostatnich kropli do czary mej goryczy..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 12:50   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Pal sześć tego idiotę P.
Jest o wiele więcej takich niekompetentnych partaczy na nieodpowiednim /czyt. odpowiedzialnym/ miejscu...
Mnie zaniepokoiła taka konkluzja, która pojawila się w mojej feministyczno-macierzyńsko-żońskiej ) glowie.
Ludzie z doktoratami, profesurą i dużym dorobkiem naukowym szczególnie w dziedzinie socjologii dają asumpt do usprawiedliwiania szowinistycznej postawy mężczyzn...
Przecież jeśli taki facet o mentalności pierwotniaka usłyszy tezy w postaci:
-wszyscy obroncy kobiet to prowincjonały !!! To co mówi Środa to już było, takie powtarzanie mantry feministek
- Polacy za mało bijecie żony, w morderstwach na kobietach przegrywacie, cieniasy, z Francuzikami i Szwedami!
-religia to kultura i kultura to religia...
- kultura to religia a religia to kościól a więc kultura to kościól
-a zatem jeśli kościól patronuje np domom samotnej matki / tu z autpsji i obserwacji wnikliwej wiem, ze to b z d u r a ! obok mojego bloku stoi willa wlaściciela- Roma takiego domu / to znaczy że religia wspiera kobiety a więc kultura wspomaga matki...
- feminizm to choroba socjologiczna, którą trzeba wytrawić jak komunizm i nazizm...Feminizm to idea antyreligijna a więc antykościelna a więc feminizm niszczy kulturę...

A więc jesli taki facet o mentalności pierwotniaka usłyszy takie tezy z telewizora / dla większości media a szczególnie telewizja publiczna to wyrocznia/ to chwyci nachaj i złoi pierwszą napotkaną kobietę w imię spuścizny Cesarstwa Zachodniorzymskiego! W imię Boże!
Mi nie przeszkadza buntować się przeciwko tym tezom ani rola żony ani matki- wręcz przeciwnie- ja jestem dumna, ze wlaśnie walczę ze stereotypowym obrazem polskiej kobiety...
Komentarze innych odnośnie mojej postawy nie pojmuję jako krytyki tylko zwykłej wrednej zazdrości.
pozdrawiam wszystkie siostry
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 12:55   #19
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Zgadzam się z waszymi opiniami. Ja też faceta nie trawię i uważam to wszystko za propagandową szopkę. Program o homoseksualistach tak mnie zbulwersował, że nie mogłam zasnać....Skandal, jak można tak manipulować ludźmi...Wiecie może zróbmy coś z tym! tzn napiszmy do nich maile, co o tym sądzimy. Jest nas trochę, więc im więcej takich listów tym lepiej. Może coś zdziałamy?! tu jest adres: widzowie@tvp.pl Niech się prowadzący dowie, że nie tak łatwo zrobić społeczeństwu (a przynajmniej wizażankom ) wodę z mózgu!
__________________
Jestem adopcyjną mamą 9-letniej Elizabeth z Zambii,
Ty też możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Misja w Zambii
Floe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-20, 14:05   #20
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Dziewczyny odświeżam wątek, bo właśnie przeczytałam o "Liście otwartym do TVP w sprawie programu "Warto rozmawiać".
Zdaje się,że jest dużo wiecej osób, podobnie jak Wy myślących Dobrze,że coś zostało w tym kierunku zrobione...

zacytuję fragment:

"List w sprawie "Warto rozmawiać" został podpisany przez ponad 100 osób; krytykował sposób prowadzenia programu przez Pospieszalskiego, zwłaszcza tendencyjność i niedopuszczanie do głosu oraz ośmieszanie osób z innymi poglądami niż prowadzący audycję. Zespół programu uznał list "za kolejną akcję polityków lewicy, którzy inicjują wrogie działania wobec publicznych mediów i wolnej w nich debaty". "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2503521.html

i

" Według sygnatariuszy listu, Pospieszalski "w sposób tendencyjny prowadzi do obrony przyjętych z góry tez, manipuluje wypowiedziami swoich gości, niektórych zaś nie dopuszcza w ogóle do głosu" oraz "występuje po stronie wyraźnie zarysowanej opcji politycznej". Ich zdaniem, zaproszeni przez Pospieszalskiego goście, którzy nie podzielają jego poglądów, "są ośmieszani, a niekiedy traktowani w sposób wręcz obraźliwy". "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2502107.html
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 15:13   #21
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Dziewczynki zgadzam się z wami w 100%, moze ten list otwarty coś pomoże, bo szczerze mówiąc maile czy listy od widzów się w TVP zlewa.
Z tego co wiem, to wzięcie Pospieszalskiego do Dwójki było polityczną zagrywką Niny Terentiew, która jak zwykle ustawia sie odpowiednio z wiatrem i za wszelką cenę chce się utrzymać na stanowisku dyrektora pr.II.
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 17:21   #22
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Witam!
Troszkę mi wstyd, bo zaczęłam wątek i jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłam. Właśnie przeczytałam art. o którym pisze Xanka. I myślę, że właśnie teraz będzie warto napisać do TVP (co postaram się zrobić jeszcze dziś), żeby nie było, że to tylko " kolejna akcja polityków lewicy, którzy inicjują wrogie działania wobec publicznych mediów i wolnej w nich debaty", ale zwykli obywatele też są zniesmaczeni
PS: Niestety też spojrzalam na komentarze pod artykułem
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 21:53   #23
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Oglądałam odcinek o homoseksualizmie, akurat byłam chora, leżąca z gorączką w łóżku i tak się oburzyłam, że specjalnie zawołałam Mamę z drugiego pokoju żeby "na Nią nakrzyczeć" tzn. wyrazić głośno i dobitnie swoje zdanie

Ja też zauważyłam stronniczośc prowadzącego... mam wrażenie że program jest prawicowy, goście o odmiennych poglądach od prowadzącego są pomijani w dyskusji, rzadko udziela im się głosu. Gdy chcą coś wtrącić, prowadzący udziala reprymendy, prosi o nieprzerywanie, natomiast w drugą stronę jak najbardziej można przerywać i przekrzykiwać... takie odniosłam wrażenie.

Chętnie obejżę program, by sprawdzić, czy będę miała podobne odczucia. Baubo, o której to jest godzinie?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 21:55   #24
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

sarenka napisał(a):
> Tyyyle myśli kotłuje mi się po głowie.. Ale nie chcę przeżywać tego raz jeszcze.. Obejrzałam program.. i chyba nieprędko obejrzę następny.. Tragedia.. Panienka z publiczności dolała ostatnich kropli do czary mej goryczy..

a co powiedziała? i w którym odcinku?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 22:18   #25
JuLiTa1
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

O, widze ze rowniez ktos inny to zauwazyl... Mam podobne zdanie jak ty Baubo! Uwazam ze trzeba cos z tym zrobic. Z jednej strony niby chca prowadzic program propagujacy tolerancje dla innych i wyjasnienia niektorych istotnych spraw, z drugiej jednak strony, sami decyduja o tym, co jest tak naprawde "dobre" i w co TRZEBA wierzyc. Jesli juz chca prowadzic program zmierzajacy do tego, aby z nalezytym szacunkiem traktowac osoby o rozniacych sie od naszych pogladach na rozne aspekty zycia, to powinni sami tego przestrzegac! Mam nadzieje ze to sie zmieni...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 23:01   #26
kiah
Raczkowanie
 
Avatar kiah
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Re: Uwaga!!!! Do wszystkich kobiet, które maja alergię na szowinizm!!!

Ja również mam uczulenie niepospolite na pana Pospieszalskiego, i to już od czasu jego poczynań w telewizji Puls (scenografia, idea i prowadzący niestety te same). Ale ciekawi mnie czy zauważyłyście, że zawsze (chyba, że mam taki niefart w trafianiu na nieodpowiednie odcinki) głos z publiczności obowiązkowo należy do przedstawiciela/ przedstawicielki Młodzieży Wszechpolskiej lub innego równie radosnego stowarzyszenia? Ze źródeł bardzo wiarygodnych wiem, iż (przynajmniej w Pulsie tak było) dostawało się kasę za zabranie głosu (co oczywiście było wcześniej ukartowane). Chętnie podpiszę się pod petycją krytykującą dotychczasowe poczyniania p. Pospieszalskiego
kiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.