Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-29, 09:10   #1
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Exclamation

Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem


Doradzcie prosze, z ktorego jestescie najbardziej zadowolone?
Który waszym zdaniem jest najefektywniejszy?
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:41   #2
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Z retinolem to chyba nie znajdziesz, za to z retinaldehydem masz do wyboru:
- Diroseal Avene, kosztuje około 50pln, specjalnie na naczynka, ma zielone zabarwienie, które w założeniu ma mieć funkcję maskującą, ale to fikcja; tłustawy, ale to chyba ten retinal sprawia, że na dłuższą metę wysusza.
-Ystheal też Avene, w wersji kremu dla skór suchych i emulsji dla mieszanych, jest też wersja pod oczy. Nie używałam, ale wiem, że steżenie ma takie jak Diroseal. Kosztuje ok. 80pln chyba.
- Diacneal Avene, który oprócz tego, że ma największe stężenie retinalu, ma też 6% kwasu glikolowego. Przeznaczony do skór tłustych z przebarwieniami. Może podrażniać skórę suchą. Ja ostatnio płaciłam za niego 45pln.

Ja używam na stałe Dirosealu na suche partie i na naczynka, a Diacnealu na strefę T. Czasem używam też Diacnealu na policzki, ale wtedy muszę się mocno nawilżyć, bo inaczej efekt buraka i przesuszenia murowany.
O efektach retinalu raczej trudno mi mówić, bo zmarszczek raczej jeszcze nie mam...

Aha, recenzje w/w kremów znajdziesz na KWC
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:00   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

dokładnie- z retinolem nie ma porządnych kremów, chyba, że gdzieś jeszcze trafisz na RetiC Vichy. lepiej zainteresowac się więc retinaldehydem
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 10:34   #4
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Dziewczyny, ja się właśnie łamię między Diacnealem i Dirosealem. Dla kogoś kto pierwszy raz będzie stosował retinaldehyd, który będzie lepszy? Do tej pory stosowałam kwasy (AcneDerm i Lysanel Active - bez podrażnień). Aha - i czy równolegle z retinaldehydem mogę stosować serum z wit.C? Gdzieś czytała, że nie powinno się łączyć tych dwóch składników (wątek na biochemii). Dzis planuję zakupy i sama nie wiem na co się zdecydować. Aha - mam cerę mieszaną ze skłonnością do zaskórników.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 10:53   #5
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez kamaO
Dziewczyny, ja się właśnie łamię między Diacnealem i Dirosealem. Dla kogoś kto pierwszy raz będzie stosował retinaldehyd, który będzie lepszy? Do tej pory stosowałam kwasy (AcneDerm i Lysanel Active - bez podrażnień).
Diroseal ma dość ciężkie podłoże, które nie każdy toleruje bez wypryszczania (ale to rzecz całkowicie indywidualna). Dawka retinaldehydu w Diacnealu nadaje się na "pierwszy raz", tylko najlepiej wprowadzać ją stopniowo, np. w pierwszym tygodniu co 3 dzień, w drugim co 2, a potem ewentualnie codziennie, jeśli nie pędzie podrażnień.
Z tego co widzę w KWC Lysanel Active ma 12% kwasu glikolowego, więc jeśli to wytrzymałaś bez podrażnień, to...Diacneal ma go 6%
Reasumując - warto spróbować Diacneal, ale trzeba pamietać, że to kosmetyk nie dla wszystkich.

Cytat:
Napisane przez kamaO
Aha - i czy równolegle z retinaldehydem mogę stosować serum z wit.C? Gdzieś czytała, że nie powinno się łączyć tych dwóch składników (wątek na biochemii).
Możesz, byle nie jednocześnie (jedno na drugie), czyli - rano witamina C, wieczorem retinal.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 11:12   #6
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Dzięki Noor A jak jest z jednoczesnym stosowaniem kwasów i serum z wit.C? W artykule Basi - o kwasach - jest gdzieś przeciwskazanie do takiego łączenia praparatów. Z kolei na biochemii któraś z dziewczyn pisała, że mozna (tak jak w przypadku opisanym przez Noor) stosować kwas na noc, a serum na dzień - byle nie na raz.
Pytam z czystej ciekawości
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 11:26   #7
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez kamaO
Dzięki Noor A jak jest z jednoczesnym stosowaniem kwasów i serum z wit.C? W artykule Basi - o kwasach - jest gdzieś przeciwskazanie do takiego łączenia praparatów. Z kolei na biochemii któraś z dziewczyn pisała, że mozna (tak jak w przypadku opisanym przez Noor) stosować kwas na noc, a serum na dzień - byle nie na raz.
Pytam z czystej ciekawości
O kwasach BHA nic nie znalazłam (ale też i nie szukałam, bo mam alergię na salicylany, więc trzeba raczej napisać - nic mi nie wpadło w oczy), natomiast nie powinno się łączyć witaminy C i kwasów AHA w wysokim stężeniu, ze względu na możliwość podrażnień. Co dokładnie oznacza "wysokie stężenie" - zabij, ale nie wiem, bo mnie podrażnia już 6 % kwasu glikolowego i AHA unikam, jak ognia.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 12:29   #8
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez Justy
dokładnie- z retinolem nie ma porządnych kremów, chyba, że gdzieś jeszcze trafisz na RetiC Vichy. lepiej zainteresowac się więc retinaldehydem
A seria Hydracidów SVR?
Hydracid Alfa
Hydracid alfa+
Hydracid C

Wszystkie w składzie mają podane 0,3% retinolu?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:03   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez marianna
A seria Hydracidów SVR?
Hydracid Alfa
Hydracid alfa+
Hydracid C
Wszystkie w składzie mają podane 0,3% retinolu?
nie retinolu, tylko pro-retinolu (palmitynian retinylu), który jest słabszy od retinolu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:06   #10
gypsy_woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 164
GG do gypsy_woman
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

A ten krem Lumene? VITAMIN+ RETINOL NIGHT Age-Defying Night Care.
Nie zagłębiałam się w szczgóły, ale w nazwie ma retinol
gypsy_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:11   #11
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez Noor
O kwasach BHA nic nie znalazłam (ale też i nie szukałam, bo mam alergię na salicylany, więc trzeba raczej napisać - nic mi nie wpadło w oczy), natomiast nie powinno się łączyć witaminy C i kwasów AHA w wysokim stężeniu, ze względu na możliwość podrażnień. Co dokładnie oznacza "wysokie stężenie" - zabij, ale nie wiem, bo mnie podrażnia już 6 % kwasu glikolowego i AHA unikam, jak ognia.
O to mi właśnie chodziło. Też się zastanawiam ile wynosi "wysokie" stężenie kwasu w kremie Taki Lysanel ma ponad 10%, ale nie na wszystkich działa. Tak więc to stężenie będzie trudne do określenia ze względu na różne tolerancje skóry u różnych osób. Kosmetyczki stosują kwasy 20% i wyższe. Hmm...

A ja i tak dalej nie wiem co kupię Niech żyje babskie zdecydowanie Waham się między dalszą kuracją kwasem a wprowadzeniem retinalu - w sumie to głównie zależy mi na rozjaśnieniu przebarwień (część zniknęła po 2-miesięcznej kuracji, ale część jeszcze siedzi ). Z drugiej strony Lysanel działa na te wszystkie ogniska zapalne - goją się megaszybko.
Obym poza zakupowymi dylematami w życiu większych problemów nie miała
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 13:23   #12
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez gypsy_woman
A ten krem Lumene? VITAMIN+ RETINOL NIGHT Age-Defying Night Care.
Nie zagłębiałam się w szczgóły, ale w nazwie ma retinol
Głowna wymowa naszych postów, to "nie szukaj kremów z retinolem, tylko z retinalem (retinaldehydem).
Powód:
"Rodzina witaminy A
Witamina A występuje w kosmetykach w różnych formach chemicznych. W zależności od ich rodzaju wykazuje ona odmienną siłę działania i daje nieco inne efekty. W rodzinie witaminy A spotkamy:
- Najsilniejsza forma to kwas retinowy (tretinoina) i jego pochodne, naturalnie wystepujące w naszej skórze. Stosowany jest on wyłącznie w preparatach dermatologicznych, gdyż ma silne działanie i może podrażniać skórę.
- Najbardziej znany to retinol, forma alkoholowa witaminy A (nie ma ona nic wspólnego z podrażniającym alkoholem denaturowanym). W kosmetykach jest to najbardziej aktywna forma tej witaminy, zdarza się, że może ona podrażniać szczególnie delikatną i wrażliwą cerę, dlatego lepiej przetestować krem z retinolem przed zakupem.
- Inną pochodną, również naturalnie występującą w skórze jest retinal (aldehyd)
- Najłagodniejsza , a zarazem najsłabsza forma to palmitynian lub octan retinylu czyli estrowa, trwała pochodna witaminy A. Palmitynian witaminy A to była pierwsza postać tej witaminy, która pojawiła się w składzie kosmetyków. Oczywiście nadal jest stosowana, gdyż nadaje się nawet dla cery wrażliwej, ale nie daje takich efektów jak retinol czy kwas retinowy.

Skutecznosc roznych form witaminy A
Kolejnosc jesli chodzi o dzialanie regeneracyjne, skutecznosc dzialania jest taka:
Palmitynian witaminy A (retinyl palmitate) zwany czesto dla zmylenia "pro-retinolem" (najsłabszy) -> retinol -> Retinaldehyd (retinal) -> tretinoina -> tazarotene (najsilniejszy)."

(Biochemia Urody http://www.phpbbserver.com/biochemiaurody/viewtopic.php?t=412&mforu m=biochemiaurody )
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:27   #13
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez gypsy_woman
A ten krem Lumene? VITAMIN+ RETINOL NIGHT Age-Defying Night Care. Nie zagłębiałam się w szczgóły, ale w nazwie ma retinol
producent pisze na stronie, że zawiera czystą wit. A, czyli retinol, ale nie pisze, w jakim stężeniu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:31   #14
gypsy_woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 164
GG do gypsy_woman
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Cytat:
Napisane przez justa79
producent pisze na stronie, że zawiera czystą wit. A, czyli retinol, ale nie pisze, w jakim stężeniu.

Hmmm..chyba zajdę dziś z ciekawości do drogerii i sprawdzę

Justa, a tak skoro już jesteś przy tablicy...to kiedy się widzimy coooo!?!!?!
gypsy_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:50   #15
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

Bardzo dziękuje za rzeczowe wskazowki.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:12   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pilnie poszukuję dobrego kremu z retinolem

niestety- Lumene wbrew obietnicom nie zawiera retinolu lecz słabszą formę wit.A- retinyl palmitate.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.