Izotek i diane 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 12:51   #1
natasssha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2

Izotek i diane 35


chce zaczac kuracje izotekiem.przydala by sie przy tym jakas antykoncepcja.poszlam do ginekologa i dostalam diane 35.
mozna stosowac diane35 razem z izotekiem????????? czytalam w interniecie rozne opinie na temat diany...o tych ubocznych skutkach. slyszalam tez ze po zakonczeniu kuracj diana tradzik wraca ze zwdwojana sila. a gdybym brala ten izotek i diane razem?
prosze o pomoc.
narazie planuje brac tylko diane, po miesiacu brania diany planuje brac izotek
natasssha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 18:53   #2
natasssha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek i diane 35

czy nikt nie jest w stanie mi pomuc?
cza sie chyba bedzie wybrac do dermatologa z tym pytaniem
natasssha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:16   #3
sol3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: ze swojego domu;)
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek i diane 35

Cytat:
Napisane przez natasssha Pokaż wiadomość
czy nikt nie jest w stanie mi pomuc?
cza sie chyba bedzie wybrac do dermatologa z tym pytaniem

wiesz co ja biorę izotek i diane równocześnie od jakiegos miesiąca, mam wysuszoną skórę wstydzę się wyjsć na ulicę a najgorsze jest to ze własnie poszlam do nowej szkoły ogólnie właśnie zaczełam od tygodnia brać 3 listek diany no i zauważyłam ze strasznie w tym tygodniu mi sie nowych wywliło
no ale moze tak musi być, moze musze przecierpiec zeby w koncu bylo dobze
a i ja biorę diane tylko ze względu na tradzik;
ja się niedługo skontaktuje z ginekologiem bo sama nie jestem pewna i Tobie tez to radzę
powodzenia pozdrawiam
sol3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:59   #4
Pseudonim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek i diane 35

Jak najbardziej

Diana jest starym lekiem , który jednak daje sobie znać wątrobie...
Zawiera Octan Cyproteronu który dodatkowo blokuje testosteron ( jego przyłanczanie się do receptorów androgenowych ) i DHT ( jego gorszą formę , wyczynia w organizmie wiele szkód )

Więc łojotok powinien zniknąc + włosy powinny być ładniejsze

W dodatku pomaga (leczy ) trądzik , ale wiadomo leczy go dpoóki ich nie odstawisz , wtedy testosteron wraca do normy prolaktyna szaleje i tak w kółko


Izotek zniszczy sebocyty ( odpowiedzialen za łojotok) więc nie powinnaś mieć już z nim (trądzikiem , łojotokiem) żadnych problemów

Można wźiąć także Cyprest (tańszy generyk Diany 35 , podobno lepszy jakościowo , jesli chodzi o wątrobę )

Oczywiście rzadko kiedy kończy się na jednej kuracji Izotekiem , przeważnie trza przejśc dwie aby skończyć z trądzikiem

Możesz przy tym mieć b. suchą skórę , więc warto zaopatrzyć sie w jakiś humektant

Jeśli masz pytania - pisz
Pseudonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 10:17   #5
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Izotek i diane 35

Mnie dermatolog, podobno najlepszy w miescie, zapisal diane na antykoncepcje, przy uzywaniu izoteku, na ktory sie nie zdecydowalam, bo nie mam tradziku, tylko kilka grudek na policzkach !

Moja ginekolog stwierdzila, ze gosc zwariowal, bo wypisal mi recepte ot tak,bez jakichkolwiek badan, a wiadome, ze diana sieje spustoszenie w organizmie. Diane bralam troche, ale fatalnie sie czulam, nie bylam w stanie sie tak meczyc, wiec zmienilam i teraz ani nie mam problemow z cera (wiekszych), ani nic mi nie jest poza tym.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 12:32   #6
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Izotek i diane 35

Witajcie.. widze że wątek ucichł, ale mam nadzieje, że ktos tu jeszcze zaglądnie..
Od 5 dni biore izotek 20mg/60 kg. dziennie. do tego przepisane mam tabletki anty OC - 35. Jest to lepszy odpowiedni diane 35.
stosował ktoś takie połączenie? na anty czekam do okresu i mój TZ nie chce zebym je brala.. a ja sama nie wiem, chce miec ładna cere
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 13:35   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek i diane 35

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Witajcie.. widze że wątek ucichł, ale mam nadzieje, że ktos tu jeszcze zaglądnie..
Od 5 dni biore izotek 20mg/60 kg. dziennie. do tego przepisane mam tabletki anty OC - 35. Jest to lepszy odpowiedni diane 35.
stosował ktoś takie połączenie? na anty czekam do okresu i mój TZ nie chce zebym je brala.. a ja sama nie wiem, chce miec ładna cere
a co na to Twój lekarz?
jeśłi chodzi o problemy z cerą to Izotek powinien pomóc. Skoro chcesz brać Dianę także na cerę to czy to nie za dużo na raz?
Dlaczego chłopak nie chce żebyś brała tab.anty?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 14:07   #8
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Izotek i diane 35

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
a co na to Twój lekarz?
jeśłi chodzi o problemy z cerą to Izotek powinien pomóc. Skoro chcesz brać Dianę także na cerę to czy to nie za dużo na raz?
Dlaczego chłopak nie chce żebyś brała tab.anty?
no właśnie mój lekarz dermatolog przepisał mi to naraz. diane miała być jako antykoncepcja ale również z działaniem na cere. Może dlatego, że mam w sumie niska dawke izoteku bo 20 mg/ 60 kg to nie jest tak dużo.. sama nie wiem..
A chłopak nie chce żebym brała ta. anty bo on twierdzi, że później będe miała problemy z zajściem w ciąże albo coś tam..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:41   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek i diane 35

więc skoro lekarz zalecił to ok - najwidoczniej tak ma być, on lepiej wie
Jednak dziwne, że akurat Diane35 skoro są jej nowsze odpowiedniki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:52   #10
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Izotek i diane 35

no ja mam wlansie lepszy odpowiednik OC-35
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 20:17   #11
partout
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek i diane 35

przy Izoteku trzeba regularnie robić próby wątrobowe - Izotek miewa poważne skutki uboczne właśnie na tym polu, dlatego dermatolodzy nie zapisują go jako pierwszego leku, tylko jako ostatni, jak nic innego nie pomoże. za to faktycznie jest niezwykle skuteczny.
Diane 35 obciąża wątrobe, stary lek, końska dawka hormonów. Osobiście się koszmarnie po niej czułam, ale twarz faktycznie znacznie lepiej wyglądała - jednak efekt zupełnie nietrwały po odstawieniu.
konkluzja - czy bezpiecznie jest przyjmować jedno z drugim?
a właściwie w jakim celu? skoro już się przyjmuje izotek, który całkowicie usunie problem i to na znacznie dłuższy czas niż diane? po co? nie lepiej jak już stosować antykoncepcję nowszej generacji?
Myślcie też o zdrowiu.. Dermatolog, który od tak przepisuje diane z izotekiem jest dla mnie wątpliwym specjalistą.
partout jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 10:32   #12
marbre
Raczkowanie
 
Avatar marbre
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 68
GG do marbre
Dot.: Izotek i diane 35

jak myślicie, czy mogłabym sama poprosić dermatologa o przepisanie mi tabletek anty, niekoniecznie Diany? maści i tabletek próbowałam dziesiątki, hormonalnego leczenia jeszcze nie, a kilka koleżanek które równocześnie ze mną zaczęło walkę z trądzikiem i sięgnęło po hormony ma już problem z głowy... ponadto pigułki są mi też potrzebne jako metoda antykoncepcji. Miałam już jakiś czas temu robione te badania na poziom hormonów, wszystko było w normie. bardzo by mi zależało, żeby te tabletki nie obciążały za bardzo organizmu, nie powodowały kosmicznego tycia no i nie zasypały mnie pryszczami po ewentualnym odstawieniu.
marbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:13   #13
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Izotek i diane 35

Ja sie w końcu nie zdecydowałam na tabletki anty.
Biore izotek a jako antykoncepcje używam durexy + globulki patentex i ewentualnie dni nieplodne ;p i zyje
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.