mikrodermabrazja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 10:12   #31
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny,


Poprostu mam po zimie szarą cere, co ważniejsze przesuszoną! Zawsze miałam kłopoty z suchymi skórkami, które się nieciekawie prezentowały na twarzy i tak samo podkłady uwydatniały te niedoskonałości. Co gorsza, mam na buzi jakieś takie przebarwienia, nie wiem od czego i co prawda nie jest ich sporo, jednak są. Tak więc główne elementy pozbycie się suchych skórek by cera sprawiała wrażenie gładkiej, efekt świeżego wyglądu by nabrała kolorku w sensie by szarość przeszła w niepamięć, no i oczywiście jednolity kolorek. Tak więc czy myślę o dobrym zabiegu czy jednak coś innego?
Bardzo dobrze wybrałaś. Możesz również zrobić kilka zabiegów eksfoliacji kwasami AHA (ale to ostatni dzwonek, bo w maju już bym nie ryzykowała
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:43   #32
ayeis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Mikrodermabrazja

Witam.
A więc jeśli chodzi o mikrodermabrazję- owszem jest ona dość skuteczna ALE,
nie zaleca się jej stosować zbyć często, oraz w młodym wieku. Głównym atutem mikrodermabrazji jest usuwanie zmarszczek, natomiast odradzam stosowania jej na młodą cerę! Efekt 'jednorazowego' uzycia może być bardzo zadowalający, lecz chwilowo. Więc jeśli nie musisz NIE STOSUJ tego zabiegu.
Widzialam kilka młodych dziewczyn, które się zdecydowały. Skutki uboczne są ogromne (bynajmniej na młodej cerze) cała twarz pokryta jest krostkami i ciężko ją wyleczyć!
~A jeśli chodzi o twój problem z cerą to zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Pomoże ci zabieg na Kwasach. Doskonale nadają się dla młodej cery ) ( jeśli oczywiście są duże problemy z cerą ). Tak więc najlepiej teraz bo 'takie zabiegi nie lubią ciepła' x))

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że już latem cera będzie wyglądac jak nowa ^^
ayeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:54   #33
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez ayeis Pokaż wiadomość

Widzialam kilka młodych dziewczyn, które się zdecydowały. Skutki uboczne są ogromne (bynajmniej na młodej cerze) cała twarz pokryta jest krostkami i ciężko ją wyleczyć!
^^
co prawda nie wiem ile to dla Ciebie "mlode" ale..ja dokladnie na to samo ostatnio zrobilam sobie mikro,nic mi nie wysypalo,skora 3-5 dzien sie luszczyla,ale nie az tak strasznie,teraz wszystko zeszlo i jest delikatniejsza,"odnowiona ",przebarwienia sa ale jakby mniejsze,bede chciala powtorzyc zabieg.Mam 20 lat.

A co do wysypu jako "skutku ubocznego"..heh no troche dziwne podejscie,tak jakbym mowila ze skutkiem ubocznym kwasow jest luszczenie sie nieladnie skory. Mikro ma gleboko zluszczac i przez to oczyszcza sie skora i jesli cos bylo "pod nia" to teraz wylezie..chyba logiczne.

marta ja polecam
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:04   #34
ayeis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Mikrodermabrazja

tak zgadzam się z tobą, ale ja mówię tu o częstym stosowaniu. Nie każda cera może przejśc taki zabieg. Akurat bardzo duzo czytalam na ten temat i znam osoby ktore mialy ten zabieg. Jak najbardziej skóra jest śliczna, natomiast mikrodermabrazja glownie ma likfidowac zmarszczki! Młoda skora nie potrzebuje takiego zabiegu, co nie znaczy, że każdą osobę ma wysypać!!
ayeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:09   #35
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mikrodermabrazja

a skad masz takie info ze glownie ma likwidowac zmarszczki? bo ja slyszalam ze mikro na zmarszczki MOZE pomoc,na te mniejsze i ze jest to tak jakby dodatkowy plus,ale zalozeniem zabiegu jest "odnowienie" skory-co objawi sie w likwidacji przebarwien,nierownosci,n adanie ladnego zdrowego wygladu
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:18   #36
ayeis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Mikrodermabrazja

A taką informację uzyskałam z pewnego podręcznika o kosmetologii ...nie pamiętam jednak jak dokladnie się nazywał. Był tam rozdział o mikrodermabrazji. Sama się zdziwiłam iż jest on głównie na likfidowanie (małych) zmarszczek. Hmmm co osoba to opinia. Ja również słyszalam wieeele opinii na temat tego zabiegu. Zresztą teraz mało jest zabiegów, które nie powodują skutków ubocznych (przy częstym stosowaniu)
ayeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:38   #37
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Ja nigdy tego zabiegu nie miałam, i nawet bym nie chciała robić z tego częstego użytku, jednak chciałam zajść chociaż raz spróbować i zobaczyć, bo mam taką nadzieję że może właśnie ta przesuszona skóra zniknie, gdyż używałam różnych kremów które miały nawilżyć bądź złuszczyć itp skórę ale to mało co dało:/ a takie skórki są niezwykle irytujące bo nawet makijaż nie wygląda tak jakby wygląd przy gładkiej buzi.

gosiak87 a po Twoim zabiegu jak wyglądała buźka? była jakaś czerwona czy się świeciła czy coś podobnego?

Poza tym po takim zabiegu można np zrobić sobie makijaż?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 19:21   #38
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mikrodermabrazja

tego samoego dnia i nastepnego lekko zaczerwieniona,po 3 dniach 2 dni sie luszczyla,jeszcze potem z 1 dzien troszke az wszystko "zeszlo" ladnie i byla gladziutka mieciutka skora ladna
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:43   #39
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Czyli makijaż nie bardzo? skoro się luszczyła?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:55   #40
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Czyli makijaż nie bardzo? skoro się luszczyła?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:58   #41
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mikrodermabrazja

no przez te dni jak sie luszczyla to podklad napewno nie,mozna kremik jakis nawilzajacy i oczka pomalowac ale moze Tobie sie np w ogole nie luszczyc
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 20:44   #42
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie, przekonam się we wtorek;]
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 22:52   #43
sylwia0002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 151
Dot.: Mikrodermabrazja

.

Edytowane przez sylwia0002
Czas edycji: 2010-06-05 o 23:57
sylwia0002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 07:19   #44
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Tylko tak jak sylwia0002 piszesz miałaś blizny potrądzikowe, ja tego nie mam, a bardziej zależy mi jak mówiłam na pozbyciu się suchej warstwy naskórka jak i odświeżeniu kolorku, a to chyba nie będzie tyle zabiegów potrzebnych?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 12:25   #45
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Mikrodermabrazja

zawsze zaleca sie w serii na konkretny problem. u Ciebie - odsiwezenie , zluszczenie martwej warstwy naskorka , rozjasnienie, wygladzenie itp juz bedzie widoczne po 1- 3 zabiegu niezaleznie od problemu z jakim sie przychodzi ( np opsoba z bliznami wygladzenie cery , zauwazy juz po 1 - 3 zabiegach ,ale nie wygladzenie znaczne blizn ) mam nadzieje ze wiesz co mam na mysli. poprzez starcie starej warstwy wygladza sie.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:32   #46
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

No to jeśli blizn nie mam na buzi to już jakiś efekt powinien być po pierwszym razie.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:50   #47
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
No to jeśli blizn nie mam na buzi to już jakiś efekt powinien być po pierwszym razie.
ja tez mam cere ktora sie dosc luszczy zwlaszcza nad nosem na czole i na nosie... kolezanka kosmetyczka jednak stwierdzila ze mikro bedzie dla mnie za mocna, bo mam delikatna, cienka skore zrobila mi kw.migdalowy i efekt byl fajnyale po 1 zabiegu juz po 2 dniach znow bylo luszczenie, do tego potrzeba serii zabiegow, mozna je robic nawet w lecie bo ten kw.nie wchodzi w rekacje ze sloncem.
Kosetyczka pewnie oceni, czy twoja cera nadaja sie do mikro
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:11   #48
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Jednak jeśli mam płacić za zabieg kwasami by mi po 2 dniach znów działo się to samo to jakoś słabo widzę tego sens. Tym bardziej że używałam kremów z kwasami, które miały mnie pozbawić tych skórek i jednak dało to mało zadowalający efekt...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 22:30   #49
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Taka prośba do Dziewczyn które są już po zabiegu mikro, jakiś czas bądź po paru zabiegach, widzicie może jakieś niepokojące zmiany? Bo ostatnio czytałam czyjąś wypowiedź że niby po mikro jest zagrożenie źle narastającego naskórka czy coś w tym rodzaju i że to bardzo niebezpieczny zabieg
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 14:59   #50
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mikrodermabrazja

nie slyszalam nic takiego i nic nie widze u siebie.moze nawet nie wiem pf
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:02   #51
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Jednak jeśli mam płacić za zabieg kwasami by mi po 2 dniach znów działo się to samo to jakoś słabo widzę tego sens. Tym bardziej że używałam kremów z kwasami, które miały mnie pozbawić tych skórek i jednak dało to mało zadowalający efekt...
jakbys wiezela migdala w serii zabiegow to by na pewno pomoglo ja mialam robiony tylko 2 razy, dlatego nie bylo dobrego efektu.
Wole miec robione kwasy, bo mikro naprawde trzeba umiec robic, zeby nie porobic szram na buzi...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:04   #52
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

No to teraz się przestraszyłam. Bo jednak jakiś szram ani nic takiego bym mieć nie chciała, ale seria kwasów to ja miałam w kremach dość mocne kwasy bo już dręczyłam tym każdego dermatologa i nie widze efektu.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 17:38   #53
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
No to teraz się przestraszyłam. Bo jednak jakiś szram ani nic takiego bym mieć nie chciała, ale seria kwasów to ja miałam w kremach dość mocne kwasy bo już dręczyłam tym każdego dermatologa i nie widze efektu.
nie chcialam Cie przestraszyc
jednak wiem jak jest z mikro, szramy moga sie zdarzyc - znikaja po kilku dniach. dlatego trzeba wybrac dobry salon i SPRAWDZONA kosmetyczke i wszystko powinno byc ok
nie moze ci babka zorac twarzy, bo ty chcesz zlikwodowac tylko suche skorki
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:30   #54
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Mikrodermabrazja

Lepiej się dopytam kosmetyczki czy nie poleciłaby mi innego zabiegu.. No chyba że zrobi mi jakąś delikatną formę mikro.. bo chyba są jakieś stopnie natężenia takiego zbiegu?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:59   #55
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Mikrodermabrazja

Witam,byłam dziś na zabiegu mikrodermabrazji.Moim problemem są przebarwienia na policzkach bardzo widoczne.Pani kosmetyczka nałożyła najpierw peeling enzymatyczny później wzięła sie do roboty dosyć mocno jeżdziła tą głowica po policzkach.Efekt: na pewno przebarwienia zbladły cera zrobiala sie jaśniejsza.Po moich doświadczeniach wiem że na moją przypadłość bardziej służą mi kwasy u dermatologa których trzeba robić serie jak i mikro.Ten zabieg polecam osobą które nie maja większych problemów z cera.
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:21   #56
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mikrodermabrazja

Hej, ja jestem po trzech zabiegach mikrodermabrazi, nie miałam problemów po tych zabiegach, jedynie pierwszego dnia jest skóra delikatnie zaczerwieniona na drugi dzien wszystko jest ok, ja osobiscie jestem zadowolona z rezultatu, z tym że ja dodatkowo robiłam laser na twarz aby usunąc blizny potrądzikowe i przebarwienia, teraz jestem przed kolejnymi zabiegami ale to dopiero za trzy tygodnie, bo przerwe trzeba robić
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:39   #57
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez ayeis Pokaż wiadomość
Witam.
Głównym atutem mikrodermabrazji jest usuwanie zmarszczek [...]Widzialam kilka młodych dziewczyn, które się zdecydowały. Skutki uboczne są ogromne (bynajmniej na młodej cerze) cała twarz pokryta jest krostkami i ciężko ją wyleczyć!
Rzadko na szczeście można wyczytać takie bzdury
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:47   #58
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Mikrodermabrazja

Najlepiej wybrać gabinet, kóry pracuje na mikrodermabrazji lekarskiej - wyższość tego sprzetu nad kosmetycznym jest bezsprzeczna, w rekach doświadczonej kosmetyczki, zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale niezwykle skuteczny i bardzo dobrze tolerowany przez skórę (oprócz skóry płytkounaczynionej). Ogromną zaletą tej metody złuszczania jest możliwość kontrolowania głębokości ścierania naskórka.
Ja polecam osobiście mikro diamentową. Oczywiście w przypadku bardzo delikatnej, odwodnionej skóry istnieje ryzyko "zorania buzi" - ja jestem takim przypadkiem, muszę mieć mikro robioną niezwykle delikatnie, najmniejszą głowicą i na minimalnej wręcz sile ssania, bo inaczej mam sznity na buzi, które schodzą po kilku dniach. Jednak doświadczona kosmetyczka diagnozując buzię, dobierze parametry zabiegu napewno odpowiednio do typu i stanu skóry.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 22:03   #59
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Lepiej się dopytam kosmetyczki czy nie poleciłaby mi innego zabiegu.. No chyba że zrobi mi jakąś delikatną formę mikro.. bo chyba są jakieś stopnie natężenia takiego zbiegu?
tak, mozna porstu "ssanie" bedzie mniejsze podczas scierania naskorka. Nie boj sie ja cie poprostu ostrzeglam w razie czego, nie jest to regula (te szramy)

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:09   #60
betkad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Mikrodermabrazja

Witam
Byłam już na jednym zabiegu za bardzo nie zauważyłam efektów. Moim problemem są rozszerzone pory,poza tym większych problemów z cerą nie mam, mam w związku z tym pytanie czy mikrodermabrazja jest dla mnie odpowiednia czy może jest jakiś inny bardziej skuteczny zabieg. Chciałabym też dowiedzieć się czym różni się mikrodermabrazja diamentowa od koroidalnej (mam nadzieję że dobrze napisałam)wiem że jedna jest delikatniejsza ale jakie są różnice jeśli chodzi o efekty?Pozdrawiam
betkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 11:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.