Kiedyś mi się tu podobało - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-05, 15:45   #1
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224

Kiedyś mi się tu podobało


Witam. Postanowiłam napisać te parę słów, pomimo tego, że mogę narazić się na bana. Tylko że jestem juz na tym etapie, że mi nie zależy. Od jakiegoś czasu zaglądałam tu sporadycznie, ale dziś jest ten raz, kiedy przelała się czara goryczy.
Kiedyś mi się tu podobało, cieszyłam się jak dziecko, gdy was znalazłam, w końcu nie byłam dziwolągiem, a może dalej byłam, tylko że nie ja jedyna na świecie. Mogłam popodglądać, coś komuś poradzić, pochwalić się własnymi tworami i podziwiać innych.
Od pewnego czasu jednak forum nastawiło się na działalność komercyjną a raczej bardzo komercyjną. Zanim mi się pokażę to, co chcę oglądać, jestem zmuszona walczyć z trzema reklamami, które nawet nie mają TEGO krzyżyka, a jeżeli już z nimi wygram, to każda strona, na którą wchodzę, odpala się tak ociężale, że nerwów mi nie starcza (a jestem raczej cierpliwa); buddyjski lama wyszedłby z siebie.
To był zarzut główny, ale skoro już zaczęłam, to wyleję, co mi leży na wątrobie.
Zapisywałam się tu jakieś półtora roku temu i było fajnie. Można było się czegoś nauczyć od bardziej doświadczonych koleżanek. Tymczasem teraz, juz nie pamiętam w którym wątku, gdy ktoś odniósł się krytycznie do twórczości autorki, zaraz posypały się odpowiedzi (nie od autorki!) w stylu: jak się nie podoba, to nie oglądaj..., pokaż swoje, a potem krytykuj... . CZY TO MA BYć KRążEK WZAJEMNEJ ADORACJI?! Zdaje się, że drogie wizażanki zapomniały a tym, że uzasadniona krytyka często działa równie mobilizująco jak pochwały, a dodatkowo sprzyja postępom. Pochwały za wszelką cenę są po prostu głupie, a tak się tu zdarza dość często, zbyt często.
Jeszcze tylko jedna sprawa, pomysł do rozpatrzenia dla moderatorów. Proponuję stworzyć kolejne podforum dotyczące karteczek wszelkiej maści, na takiej samej zasadzie jak biżuteria, czy decupage. Wtedy osoby produkujące kartki, będą miały łatwy dostęp do inspiracji, a ci, których to nie interesuje, popatrzą na coś innego.
Na tym skończę mój elaborat z nadzieją, że z moich uwag ktoś wyciągnie wnioski. Nie bardzo mnie obchodzi, co moderatorzy zrobią z tym wątkiem, mam w sumie nadzieję że nic. Może są na forum osoby równie zdegustowane jak ja i będą mogły się pod spodem wyżalić i pokrytykować w imię zasady, że wszyscy podlegamy krytyce i każdemu WOLNO KRYTYKOWAć.
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników. Ania1809
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 16:54   #2
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Cytat:
Napisane przez ania1809 Pokaż wiadomość

Jeszcze tylko jedna sprawa, pomysł do rozpatrzenia dla moderatorów. Proponuję stworzyć kolejne podforum dotyczące karteczek wszelkiej maści, na takiej samej zasadzie jak biżuteria, czy decupage. Wtedy osoby produkujące kartki, będą miały łatwy dostęp do inspiracji, a ci, których to nie interesuje, popatrzą na coś innego.
Na tym skończę mój elaborat z nadzieją, że z moich uwag ktoś wyciągnie wnioski. Nie bardzo mnie obchodzi, co moderatorzy zrobią z tym wątkiem, mam w sumie nadzieję że nic. Może są na forum osoby równie zdegustowane jak ja i będą mogły się pod spodem wyżalić i pokrytykować w imię zasady, że wszyscy podlegamy krytyce i każdemu WOLNO KRYTYKOWAć.
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników. Ania1809


mi się żalić nie chce w zasadzie to mógłby mi ktoś prace pokrytykowac, żebym mogła się porozwijać troche bardziej w tym co robię ale cóz jak nie ma krytyki to nie pochwały też mogą być ^^

Za to popieram pomysł z tym osobnym podforum kartkowym. Widziałam, że wiele osób właśnie tym się zajmuje, jest cała masa wątków z pomysłami i też mam wrażenie, że fajnie by było jakby szefostwo to wyodrębniło z ogółu
Ale jeśli nawet nikt nie rozpatrzy mojej propozycji to i tak was będe tu nawiedzać sasasasa nie mogłabym zrezygnować z takiej skarbnicy świetnych pomysłów

pozdrawiam was i do dzieła
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 17:12   #3
neissi
Raczkowanie
 
Avatar neissi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 423
GG do neissi Send a message via Skype™ to neissi
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Ja też narzekam na te piekielne reklamy. Jakbym spotkała tego, co wymyślił ten skrypt, to bym go na zupę przerobiła A jak mi jeszcze dadzą krzyżyk, który przede mną ucieka to normalnie furii dostaję

A jeśli chodzi o krytykę to powiem Ci, że różnie to bywa. Już kilka razy spotkałam się ze straszną krytyką bardzo ładnych prac. Dziewczyna wystawiła swoje kolczyki i wszystkie ją zjechały z góry na dół, bo styl im się nie podoba, bo gdzieś tam drucik odstaje... A inna wystawi paskudztwo do potęgi n i wszystkie pieją z zachwytu

W takiej sytuacji człowiek dwa razy się zastanawia zanim coś wystawi

P.S. Też jestem za wydzieleniem kartek, bo mnie one nie interesują i tracę cierpliwość jak kolejny wątek, do którego zaglądam jest o kartkach. W ten sposób inni na tym tracą, bo rzucam to i nie docieram do ich galerii.
__________________
.:moje cudaki:.

Edytowane przez neissi
Czas edycji: 2007-10-05 o 17:16 Powód: mały dopisek
neissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 17:20   #4
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Cytat:
Napisane przez neissi Pokaż wiadomość
Ja też narzekam na te piekielne reklamy. Jakbym spotkała tego, co wymyślił ten skrypt, to bym go na zupę przerobiła A jak mi jeszcze dadzą krzyżyk, który przede mną ucieka to normalnie furii dostaję
o te zajączki to też mnie czasem dobijają ćwiczę na nich spokój i cierpliwość ^^ ponoć przydają się w innych pracach rękodzielniczych

Cytat:
Napisane przez neissi Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji człowiek dwa razy się zastanawia zanim coś wystawi
no w sumie tak ... tylko, że zawsze jest tak: wszystkim się nie dogodzi więc warto wystawiać bo a nóż widelec znajdzie się konstruktywna krytyka lub pochwała, a jak nie to trudno i jedziemy dalej Ja już przestałam to brać aż tak do siebie (znaczy podchodzić do tego w sposób skrajnie emocjonalny ).
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 19:30   #5
Blue_Lady
Zadomowienie
 
Avatar Blue_Lady
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 1 221
Smile Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

A ja od dłuższego czasu zastanawiam się czemu jeszcze nie pojawiło się pod forum Scrapbooking w sumie mogło by się go połączyć z Kartkami
__________________

Licencjat obroniony czas na relaks
Powrót na forum
Blue_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 19:39   #6
solagne
Zakorzenienie
 
Avatar solagne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 3 173
GG do solagne
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

też jestem za scrapbook'ingowym podforum
__________________
mój wędraś jest u.....

1.sol

2.katasiaczek
3. beaux
4.eli
6. damurek
7.nirsh
8.hejasz

9.kamilcia
10.malgwa
11.mamuta
12.bydgoszczanka
13.pupil
14.castilia
15. Jambolaja
16. Noalia


solagne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 21:03   #7
sylwiap77
Raczkowanie
 
Avatar sylwiap77
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała (prawie)
Wiadomości: 141
GG do sylwiap77
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Jestem ZA nowym tematem: kartki/scrapy!!!!!!!!!

A co do pochwał... czasami ich jest tak dużo, że aż robią się "mdłe".

Do Ania1809:
Fajnie, że poruszyłaś te sprawy. Może coś się zmieni.
sylwiap77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-05, 21:48   #8
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

No to dodam coś od siebie.
Ja przeciwnie do Ani, ostatnio jesten baardzo zadowolona z serwisu, dużo spędzam czasu przede wszystkicm na ZTS, czasami gdzieś indziej też mnie poniesie, ale przyznam szczerze, że wyskakujących reklam dawno już tu nie widziałam. Sporo czasu temu pojawiały mi się denerwujące reklamidła, co albo zamknąć nie można, albo są natrętne. Są za to banery, które zazwyczaj omijam wzrokiem. Całkiem nawet podoba mi sie tu, jak zajrzę na interię czy onet to zaraz mam reklamy , a tu przynajmniej mam spokój.
Co do szybkości ładowania to poza wyjaśnionymi przez Złosia przerwami nie mam powodu do narzekań, jak wolno sie ładuje, to i tak zawsze idzie na komp

Co do nowego działu to pomysł jest interesujący. Nie każdego muszą interesować kartki, osoby tworzące mogłyby łatwiej znaleźć inspiracje, można by pod ten dział podciągnąć ksiażki z życzeniami i scrapy i tak po cichu proponuję nazwę "Papieroplastyka" .
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:11   #9
gps06
Raczkowanie
 
Avatar gps06
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 410
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Obiema łapkami podpisuję się pod tym co napisała nirshya.dwbh, a co do krytyki to proponuję Tobie aniu1809 i innym dziewczynom,jeśli się coś nie podoba krytykować nasze dzieła, a nie narzekać na jej brak. Co do reakcji na krytykę nie możesz mieć pretensji, jest to zależne od danej wizażanki, ja jestem otwarta na takie uwagi... Zapraszam na mój wątek i czekam na opinię.
__________________
Moje kartki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185040

Moja blogowa galeria: www.galeria-gps06.blogspot.com ZAPRASZAM !!!
gps06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:52   #10
tereska
Rozeznanie
 
Avatar tereska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 744
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Dla mnie to też najlepsze forum na jakie trafiłam. Wszyscy są i jest super. Czasem trafia się jakaś krytyka, tyle że jeśli jest konstruktywna i ppodana z kulturą to po prostu o niej zapominamy. I dobrze, ze tak jest. Przeciesz nie przychodzimy tu żeby się kłócić. Dziewczyny często radzą i podsuwają pomysły..... Czuję się tu świetnie.
Też bym chciała podforum o srapbookingu i kartkach mimo, że sama ich nie robię.
Pozdrowienia dla wszystkich............... ..i Dziewczyny, nie dajmy się zwariować
tereska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 14:00   #11
Couver de Neige
Zadomowienie
 
Avatar Couver de Neige
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olszówka
Wiadomości: 1 959
GG do Couver de Neige
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Jestem baardzo ZA nowym działem..
Co do reklam-Nie przeszkadzają mi bo mam blokade okienek pop-up więc nic mi nie wyskakuje. Jak narazie moj zachwyt i przywiązanie do forum nie wygasa.
Cieszę sie ze poprostu napisałaś co ci leży na wątrobie. Napewno będziemy wracac do tego wątku jak bedziemy miec jakies "ale" bo zapoczątkowałaś coś takiego Pozdrawiam
Couver de Neige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 14:56   #12
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Dziewczyny dawno mnie na Wizażu nie było i trochę mnie zaskoczyło, że przeniesiono nasze podforum "Dom i ogród" (btw nazwa tego podforum była moim pomysłem...). Czy gdzieś wytłumaczono dlaczego?
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 15:40   #13
nymphadora_tonks
Przyczajenie
 
Avatar nymphadora_tonks
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
GG do nymphadora_tonks
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

No właśnie.. ja też cierpliwie czekałam na dział Scrapbooking albo Kartki ale nie wpadło mi do głowy żeby się odezwać i wam to zaproponować

Narazie nie widzę w tym wątku odpowiedzi jakiegoś moderatora. Poczekamy, zobaczymy czy spodoba się to dyrekcji. Pzdr
__________________

nymphadora_tonks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 17:25   #14
dioda87
Zadomowienie
 
Avatar dioda87
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań / Skwierzyna
Wiadomości: 1 273
GG do dioda87
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Również popieram pomysł z podforum dla maniaczek kartek sama nia jestem i dzięki temu nasze forum byłoby bardziej uporządkowane! A na te reklamy chyba juz nic nie poradzimy....
__________________
Nie chcę się skarżyć na swój los,
Nie proszę więcej niż dać możesz
I ciągle mam nadzieję, że,
Że chyba wiesz co robisz Boże?




Moje butelki i inne pierdołki
Moje karteczki
dioda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 17:25   #15
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Cytat:
Napisane przez Beaux Pokaż wiadomość
Dziewczyny dawno mnie na Wizażu nie było i trochę mnie zaskoczyło, że przeniesiono nasze podforum "Dom i ogród" (btw nazwa tego podforum była moim pomysłem...). Czy gdzieś wytłumaczono dlaczego?
Pozwolę sobie, jako moderatorka ww forum odpowiedzieć Otóż wyodrębniono forum "Dom, nieruchomośći" a w nim podforum "Ogórd" ze względu na porządek. Tematyka forum, jak i plany jego rozwoju (moje i tysia_15, która jest moją drugą połówką) sprawiłyby, że cały wątek ZTS stałby się nieczytelny.

Serdecznie zapraszam, jeśli masz oczywiście ochotę
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 18:32   #16
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

hm, szugar, ty tu sobie nie pozwalaj, ja tam wolę koreańskich chłopców ^^

(mały OT XD)

a ja równierz jestem za. będzie przejrzyściej, tylko że, to znów praca dla góry, i nie wiem czy im (po ostatniej reorganizacji forum) będzie się chciało
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:06   #17
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

a co do reklam- serwis wizaż jest ogroomny i bez relkam musiałby być niestety płatny. Ja już wole reklamy. A co do forum karteczki- dam znac na BO zobaczymy co góra na to powie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 20:13   #18
marta87tychy
Raczkowanie
 
Avatar marta87tychy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tychy
Wiadomości: 93
GG do marta87tychy
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

zgadzam sie z Tobą w 100 % dlatego też jesli widzę że coś jest poprostu przesadzone np. jakaś bizuteria to wolę nie komentowac bo i tak zostanę skrytykowana
__________________
marta87tychy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 07:54   #19
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie, jako moderatorka ww forum odpowiedzieć Otóż wyodrębniono forum "Dom, nieruchomośći" a w nim podforum "Ogórd" ze względu na porządek. Tematyka forum, jak i plany jego rozwoju (moje i tysia_15, która jest moją drugą połówką) sprawiłyby, że cały wątek ZTS stałby się nieczytelny.

Serdecznie zapraszam, jeśli masz oczywiście ochotę
Dzięki za wyjaśnienie
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 10:38   #20
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: Kiedyś mi się tu podobało

Mnie tez interesuje oddzielne forum dla tworzących kartki-scrapbookingowe. Często szukam inspiracji i muszę sie przedzierac przez gąszcz wątków które mnie (na razie) nie interesują, bo skupiam się na skrapkach
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.