cera bez wspomagaczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 21:19   #1
cute-poison
Raczkowanie
 
Avatar cute-poison
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 28

cera bez wspomagaczy


Zauważyłam, że większość moich znajomych, które nie robią zupełnie nic z twarzą (żadnych kosmetyków, jedynie podkład i pierwszy lepszy tonik czy mleczko by to zmyć, nawet chyba wodą twarzy nie przemywa, a jeśli już to brudną, bo w domu za czystej nie ma) mają piękną cerę. Jedynie od czasu do czasu coś wyskoczy. Poza tym pory pozamykane, żadnych zaskórników, nie przetłuszcza sie, nie przesusza...

Ja używałam różnych kremów, toników, maseczek. Cera wciąż się przetłuszczała, wciąż zaskórniki, które wciąż wyciskałam, w związku z czym cały czas chodziłam w czerwonych plamach i strupach. Obserwując niektóre dziewczyny postanowiłam zminimalizować moją twarzową dietę.
Używam od czasu do czasu pilingu nivea, baaaardzo rzadko maseczki z białka czy owsianej, no i kiedy czuję, że naprawdę potrzebuję to przemywam twarz tonikiem (np. kiedy muszę zmyć tormentiol czy maść cynkową).
Łykam od ok. 2 tyg. tabletki Belissa SUN. Niby mają trochę skrzypu polnego, ale wątpię żeby miał jakieś wielkie znaczenie.
W każdym razie moja cera uległa polepszeniu. Zdaję sobie sprawę, że miały na to wpływ te wszystkie czynniki (tabletki, peeling, punktowo maść cynkowa).
Ale chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.

Nie macie czasami wrażenia, że im więcej specyfików stosujecie tym jest gorzej, lub jedno się poprawia ale za to drugie pogarsza?
Dawniej nikt nie stosował kremów, maseczek a mimo to ludzie nie mieli takich problemów z cerą jakie mają dzisiaj.
Sama nie wiem. Wiem tylko tyle, że odkąd zminimalizowałam ilość specyfików cera mi się polepszyła. Co myślicie?
__________________
- - - APARATKA - - -
13 maja 2008 (góra)
25 czerwca 2008 (dół)
cute-poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:28   #2
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: cera bez wspomagaczy

W tym tez tkwi coś.Bo jak sie stosuje dużo zeli i toników , maseczke które najczesciej wysuszają, produkcja sebum jest wzmagana.

Co do dawnych czasów.Kiedyś jednak i zywnosc była mniej naszpikowana chemią, i mniej bylo zanieczyszczeń w powietrzu, spalin.

Choć dziś mnei coś takiego zainteresowala.Moja mama mi powiedziala, ze jak była w moim wieku, to jak wyskoczył jej pryszcz to stosowała na niego spirytus, nic więcej i szybko znikał.Wiecie niby te zanieczyszczenia itd. itp...ale jak już się to miało, i zwykly spirytus wystarczał to może coś jest w tym ?
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:33   #3
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: cera bez wspomagaczy

Mam na odwrót - im bardziej dbam o skórę tym lepiej ona wygląda. W okresach kiedy mam lenia i używam jedynie żelu do mycia twarzy i kremu po najdalej kilku dniach zaczynają się problemy - suche skórki, przebarwienia, wypryski.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:43   #4
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: cera bez wspomagaczy

niestety jest po prostu tak, że niektórzy w genach dostają piękną gładką cerę, bez żadnych skłonności itd, a inni - tłustą, z rozszerzonymi porami ...
Nie sądzę, by to była sprawa, że niektórzy źle się sobą zajmują i mają tego efekt (choć pewnie i tak się zdarza) - wg mnie to kwestia predyspozycji.

Owszem, co za dużo to niezdrowo - mi też nie sprzyja zbyt duża ilość kosmetyków. Ale jeśli używam ich z głową (np wiem, że potrzeban mi maseczka/peeling/tonik), to wcale nie jest gorzej... wręcz przeciwnie
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:57   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cera bez wspomagaczy

farciarze z dobrymi genami.
ale to się może jeszcze zmienić- ładna niekłopotliwa cera nie jest dana raz na zawsze.


co do nadmiaru kosmetyków- wiele kosmetyków, które dzięki marketingowi firm kosmetycznych uchodzą za niezbędne, wcale nie są aż tak potrzebne.

ogolnie- obstawiam umiar w kosmetykach i obserwowanie swojej cery.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 22:07   #6
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: cera bez wspomagaczy

No cos w tym jest... Kiedys uzywalam mnostwo kosmetykow przeciwtradzikowych, co chwile mylam twarz, rozne kremy matujace, pelno rodzajow maseczek... i wcale sie nie polepszalo Teraz raz dziennie myje twarz pianka do twarzy, tonik i krem albo Bambino albo inny rowniez dla dzieci. Jak cos wyskoczy to Tormentiol lub Tribiotic i juz. Jest lepiej

Ale to prawda... i tak wiekszosc mamy zapisane w genach...
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 22:10   #7
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 594
Dot.: cera bez wspomagaczy

hmm a ja wam powiem tak. bylam na wakacjach. wzielam ze soba tylko zel do mycia twarzy perfekta rozowy i tonik z nivea visage young. rzadko dotykalam twarzy, nie wyciskalam zaskornikow/pryszczy wogole i po szybkim czasie buzke mialam gladziutką!!) Ponad tydzien gladkiej cery. Wróciłam jednak do domku, do mojego lustra, od razu zaczelam pozbywac sie mankamentow i teraz mam twarz jaka mialam przed wyjazdem: zaczerwienienia, pryszcze... ;/ I co tu zrobić?;P
__________________
Bo marzenia się nie spełniają, sny zawsze kończą,
wspomnienia wracają, kawa uzależnia,
papierosy zabijają, czekolada tuczy,
a naiwność bierze górę nad podświadomością.
oluskaaa922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 22:58   #8
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: cera bez wspomagaczy

też tak mam że jak jadę na przykład na wakacje i nie chce brać tony kosmetyków nie wyciskam nie używam pudru itp to cera mam bardzo dobrą.
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:28   #9
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: cera bez wspomagaczy

hmm
trądzik jest już uznawany za współczesną chorobę cywilizacyjną czyli uwarunkowania z zewnętrz mialy na to bardzo duży wpływ + geny. Myślę, że każda w ciągu tych lat doświadczeń poznała samą siebie na tyle , ze jest w stanie realnie ocenic co jej cerze akurat służy a co nie. A nazwet jesli taka ktosia stosuje coś dla siebie nowego to szybko jest w stanie ocenic jak to na nią wpływa. W moim przypadku akurat taki minimalizm nie wchodzi w grę...też tradzik męczył mnie ok. 8-9lat także znam każdą łezkę z tego powodu;-) teraz jedyne czego nie mogę się pozbyc to trochę rozszerzone pory po nim. a cera ma już swój mieszany charakter, tego już nie zmienie. Ale nic tak dobrze nie wpływa jak zdrowszy tryb życia + dużo wody + ruch;D niby podstawa wszystkiego;D co do kosmetyków niby przeciwtrądzikowych- wogóle ich nie uznaję, gdyż w większości tylko przesuszają i ostatecznie wymęczają buzinkę. Trzeba rozpoznac która z partii na naszej twarzy jest tłusta, która ma skłonności do wysuszania i traktowac je indywidualnie. A jedyny mocniejszy środek to może antybiotyk na noc- ale przepisany przez profesjonalistę ale się rozpisałam!!!!!!!!

PS> jeden plus- cera wyszkoliła nas za młodu- wcześnie zaczęłyśmy o nią dbac- będą większe efekty na starośc;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:33   #10
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: cera bez wspomagaczy

Do koleżanki z wątkiem - poprawa cery na wczasach
Też tak miałam. dużo zależy od tego gdzie mieszkasz i w jakim klimacie ja jestem z południa Polski- czytaj: góry, gdzie powietrze jest bardzo suche. Gdy pojechałam na śmieszny tydzień do Kołobrzegu nagle cera mi się poprawiła o 100%. Wniosek? Klimat tam jest bardzo wilgotny, skóra dużo wody czerpie z zewnątrz nie tylko z pożywienia;P do tego kąpiele solne, i życ nie umierac;D dlatego tak tęsknię za wczasmi... Skoro zauważyłaś też u siebie ten efekt to sygnał że trzeba pic więcej WODY- dostarczac ją organizmowi od środka u mnie podziałało
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:09   #11
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: cera bez wspomagaczy

Ja mieszkam w okropnym syfie, w Krakowie, jak jade na dzialke gdzie jest malutko zanieczyszczeń, zieleń las, to cere mam super.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 11:16   #12
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: cera bez wspomagaczy

ja z BB jestem także często wpadam do Krakowa i uwielbiam to miasto, ale pewnie zupełnie inaczej się w nim żyje na codzień u siebie mam raczej sielskie warunki heheh
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:25   #13
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: cera bez wspomagaczy

A ja miałam podobnie z paznokciami. Normalnie to mam skórki, zadarcia, mimo kremów i mycia ciągle są te skórki suche (a dłonie normalnie nawilżone). Jak pojechałam do lasu na wycieczkę rowerową z klasą, to przez tydzień po powrocie miałam super pazurki
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:32   #14
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: cera bez wspomagaczy

BB
a ja do mycia twarzy używam wody z kranu i to wszystko czego używam do twarzy...
czasami jak mi się przypomni to jakiś krem nawilżający no i korektor a pudru czy fluidu sobie nie wyobrażam strasznie mnie to na twarzy denerwuje :/
a no i mleczko do zmycia tuszu z rzęs :d
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:33   #15
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: cera bez wspomagaczy

Hehe to prawda.. bo im wiecej takich specyfikow uzywasz i czesto to twoja cera sie do nich przyzwyczaja. Ja rowniez to zauwazylam dlatego od jakiegos czasu uzywam jedynie zelu do mycia buzi z Loreala i jest dobrze czasem wyskoczy mi jakas niespodzianka
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:57   #16
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: cera bez wspomagaczy

To miasto jest fajne...ale nie na co dzień.Nie narzekam, ale na cerę wpływa okropnie...
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 15:16   #17
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: cera bez wspomagaczy

ja zauwazylam, ze najwazniejsze dla wygladu mojej skory jest wieczorne zmycie makijazu... juz nie pamietam kiedy poszlam spac w makijazu, nawet po poznym powrocie do domu, moge zebow nie umyc a make up musi zniknac

codzienne uzycie zelu, toniku czy wody termalnej i kremu to norma. na wypryski stosuje takie domowej roboty mazidlo z glinki zielonej, zoltej, nalweki szalwiowej, alkoholu kamforowego i czegos jeszcze, i super zasusza. nie ukrywam, ze przydalby mi sie antybiotyk, ale musze jeszcze poczekac az bede w domku
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 18:08   #18
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: cera bez wspomagaczy

a ja zauważyłam,że cera bardzo mi sie poprawiła od kiedy przeszłam na dietę...nie ot tak sobie dla własnego widzimisię...tylko musiałam z powaznych względów zdrowotnych..odkąd tj. od trzech miesięcy nie jem tłustych, smazonych potraw a duzo warzyw i owoców, jogurtów i chudego sera białego, białego mięsa...to mam o 100 procent lepszą cerę...nie mam juz zadnych niespodzianek w postaci wysypu krostek itp....tak, że polecam
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 12:43   #19
wobysk
Przyczajenie
 
Avatar wobysk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: cera bez wspomagaczy

Kiedyś pani Beata Tyszkiewicz powiedziała, że gdyby ludzie zajmowali się swoją twarzą tyle ile pupą, to nie mieliby tyle problemów
Faktycznie coś w tym jest. Minimalizm jest w tym przypadku uzasadniony.
__________________
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza"
wobysk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 12:56   #20
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: cera bez wspomagaczy

Owszem, co za dużo to niezdrowo w pielęgnacji, ale środowisko, dieta i geny tez mają olbryzmie znaczenie - ja od dziecka mam twarz stosunkowo gładka i ładna, podczas gdy moja siostra (młodsza 2 lata), na tej samej diecie, podobnej pielęgnacji całe lata walczyła z okropnym trądzikiem, podczas gdy ja sporadycznie miałam jednego czy dwa pryszczyki od tak przy okresie....
Długo siostra walczyła, ale wygrała, obecnie buzię ma gładką, tak jak ja i tylko sporadycznie z jakimiś wypryskami walczy
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 23:20   #21
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: cera bez wspomagaczy

Zgadzam sie, to geny odgrywaja najwieksza role jesli chodzi o cere, oczywiscie rowniez miejsce/srodowisko w jakim zyjemy, pozniej dieta, i na koncu pielegnacja. Moim zdaniem nalezy odnalezc zloty srodek, sadze ze minimalizm jesli chodzi o pielegnacje nie jest do konca wskazany, tak jak nadmierne uzywanie kosmetykow pielegnacyjnych, poniewaz wtedy skora moze sie "zapchac".
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 08:54   #22
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: cera bez wspomagaczy

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
Zgadzam sie, to geny odgrywaja najwieksza role jesli chodzi o cere, oczywiscie rowniez miejsce/srodowisko w jakim zyjemy, pozniej dieta, i na koncu pielegnacja. Moim zdaniem nalezy odnalezc zloty srodek, sadze ze minimalizm jesli chodzi o pielegnacje nie jest do konca wskazany, tak jak nadmierne uzywanie kosmetykow pielegnacyjnych, poniewaz wtedy skora moze sie "zapchac".
Ja uważam, że kosmetyki należy ograniczyć do niezbędnego minimum i tak naprawdę używam około 7kosmetyków pielęgnacyjnych, włączając w to demakijaż
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 09:34   #23
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: cera bez wspomagaczy

również miałam taki problem... im więcej używam make upa i kosmetyków pielęgnacyjnych to tym jest gorzej.
Myłam twarz conajmniej 3 razy dziennie (powodowało to niezłe przesuszenie)
Ale niedawno stosowałam szalenie mocny kwas i tak mi cerę przetrzepało że musiałam wszystko odstawić - nie pomagały nawet najbardziej łagodne apteczne kremy, toniki. Żywy ogień...
narazie mimo tłustej skóry używam Avene hydrance optime rich i psikam w ciągu dnia wodą termalną avene - i o dziwo pomogło Wstaje rano i pytam się gdzie ta szara cera?!
Najlepiej jest ograniczyć kosmetyki i należy pamiętać, że tłustą skóre też należy nawilżać (zbytnie przesuszenie powoduje zapychanie)
Nie jesć ostrych, tłustych potraw oraz czekolady i pić dużo wody NIEGAZOWANEJ!
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:28   #24
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: cera bez wspomagaczy

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja uważam, że kosmetyki należy ograniczyć do niezbędnego minimum i tak naprawdę używam około 7kosmetyków pielęgnacyjnych, włączając w to demakijaż
7 do samej twarzy czy do calego ciala? bo jak do calego ciala to ja bym sie nie zmiescila za chiny ludowe z tymi mazidlami swoimi...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:38   #25
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: cera bez wspomagaczy

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
7 do samej twarzy czy do calego ciala? bo jak do calego ciala to ja bym sie nie zmiescila za chiny ludowe z tymi mazidlami swoimi...
Do twarzy! Nie licząc kolorówki oczywiście, którą nakładam

do ciała samych smarowideł mam więcej
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:40   #26
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: cera bez wspomagaczy

no juz mi ulzylo
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:09   #27
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: cera bez wspomagaczy

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji;P Ja mam teraz 20 lat, od 4 klasy szk podstawowej miałam problemy ztrądzikiem. Początkowo moja mama myślała żeszybko przejdzie, żeot,takie młodzieńcze wypryski,jednak z czasem było gorzej i gorzej Strasznie wystydziłam się swojej cery,a że bardzo młoda byłam, to jak wstydziłam się tejcery to równiez i całej siebie...
Byłam u naprawde wielu dermatologów, wyprobowałam wiele kremów,maseczek, tabletek, antybiotykow, jakis ziolowychmieszanekitp. W koncu gdzdzieś w polowie liceum przestaam wierzyć wj akąkolwiek moc tych specyfikow. Raz z moją cerą było lepiej a raz gorzej, i niewiele miały z tym wspolnego maści i inne. No i tak juz od przeszło 3lat nieuzywam prawie niczego- żel do mycia, jakistonik i krem rano. No i puder. I tyle.Nie jest idealnie, ale na pewno leoiejniz było wczesniej.
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 15:49   #28
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: cera bez wspomagaczy

W przypadku tradziku pomoc dermatologa jest niezbedna i to on powinnien ocenic czy i jakie kosmtyki stosowac, ale osobiscie nie odwazylabym sie nie stosowac ZADNEGO majac tradzik...
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:00   #29
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: cera bez wspomagaczy

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja uważam, że kosmetyki należy ograniczyć do niezbędnego minimum i tak naprawdę używam około 7kosmetyków pielęgnacyjnych, włączając w to demakijaż
ja też 7 . + maseczka aspirynowa od czasu do czasu

sama nie wiem co o tym myśleć, czasami mam ochotę rzucić wszystie kosmetyki w kąt i używać tylko żelu i ew jakiegoś zwykłego kremu. Wystarczyło, że wyjechałam na tydzień nad morze, nie używałam praktycznie nic (do tego grzechy typu nie zmywanie makijażu ) , spałam po 3 godziny dziennie, a moja twarz wyglądała świetnie. Wróciłam do Warszawy i znowu zaczełam się świecić .

Moim zdaniem warto jedak używać kosmetyków, ale minimalne ilości i odpowiednich, a nie codziennie maseczki, peelingi to raczej bardziej zaszkodzi niż pomoże
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.