henna na rzęsy w domowym zaciszu ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 22:20   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Talking

henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)


Bardzo proszę o opinię Wizażanek, które robiły hennę na rzęsy same w domu. Mogłybyście dokładnie opisać co i jak? Ja póki co wymyśliłam coś takiego, bazując głownie na wspomnieniach sprzed 2-3 lat po wizycie u kosmetyczki :
pod dolne rzęsy podłożę zwilżoną połówkę płatka kosmetycznego, który pod spodem będzie posmarowany tłustym kremem. Nastepnie rozrobiony krem nałożę na dolne rzęsy bagietka kosmetyczną, po czym zamknę powiekę i nałożę od góry krem na górne rzęsy. Czy na górną powiekę też położyć połówki płatków?
Wymyśliłam, że najpierw zrobię jedno oko, dopiero potem drugie, żeby uniknąć kłopotów ze zmywaniem. No i właśnie - jak to zmyć, żeby nie podrażniło spojówek?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 00:03   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

samej niestety jest cieżko dobrze pokryć rzęsy górnej powieki, ja najpierw farbuję rzesy jednego oka, a potem drugiego.

zamiast kremu- najzwyklejsza wazelina bedzie o niebo lepsza. wytnij z wacikow połksieżyce, zwilz je ostroznie wodą, ale musza byc cale zmoczone, w razie czego lekko odcisnij. posmaruj dolna powieke wazelina uwazajac na rzesy. gorna delikatnie tez. wilgotny podklad z wacika posmaruj rowniez wazelina. zanim przykleisz, przygotuj sobie henne. po polaczeniu z woda utleniona musisz nakladac szybciutko na rzesy, kazda minuta ma znaczenie, efekt moze byc slabszy jezeli bedziesz wzlekac.

ja polecam metalowe bagietki specjalnie do nakladania henny, do kupienia w sklepach dla kosmetyczek, bardzo wygodnie sie nimi naklada hennę.

jezeli nie opanowalas metody patrzenia jednym okiem to popros o pomoc kolezanke, bo jezeli bedziesz za bardzo mrugac, to henna dostanie sie do oka i bedzie pieklo.

przyklejasz podklad, zamykasz oko, dosuwasz podklad, aby lezal dobrze, musisz go docisnąc, wyciagasz rzesy z dolej powieki, ktore sie schowaly, smarujesz calosc mieszanką. konsystencja musi przypominac gesta smietane, nie moze byc za rzadka, bo bedzie splywala do oka.

wycierasz patyczkiem kosmetycznym skore jezeli wyjechalas poza rzesy, odczekujesz ok 15 minut.

wczesniej nalewasz do miseczki cieplej wody. zanurzasz caly wacik w wodzie, ma byc mokry, a miseczke podsuwasz do policzka. zmywasz henne, najpierw zbierasz jej nadmiar przykladajac na pare sekund wacik a potem zzsuwajac go w dol, nastepnie od wewnetrznego kącika do zew.

wacik wrzucasz do miseczki i nie wyciskajac go pluczesz powieki zanurzajac do chwile w wodzie, az poczujesz, ze henna zostala zmyta, potem mozesz przylozyc chusteczke higieniczna, zeby osuszyc i zebrac ew resztki farby.

otwierasz ostroznie oko i spogladasz w gore, patyczkiem wycierasz dolna powieke od kącika zew do wew az bedzie czysta.

myjesz woda bez mydla, dopiero na samym koncu, gdy na skorze zostaly jakies drobinki henny mozesz uzyc wilgotnego wacika z mleczkiem kosmetycznym.

jezeli masz jeszcze pytania, chetnie odpowiem
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 13:22   #3
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Maja znajoma nakłada hennę na górne rzęsy za pomocą szczoteczki od starej maskary. Testowałam kiedyś ten sposób i moim zdaniem jest o niebo lepszy niż nakładanie za pomocą szpatułek i temu podobnych czarów..
No i plus dodatkowy, można nanosić równocześnie na jedno jak i drugie oko.
Z tym, że dolne rzęsy wolę farbować osobno.
Pozdrawiam
Ruda
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 13:49   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Maja znajoma nakłada hennę na górne rzęsy za pomocą szczoteczki od starej maskary. Testowałam kiedyś ten sposób i moim zdaniem jest o niebo lepszy niż nakładanie za pomocą szpatułek i temu podobnych czarów..
No i plus dodatkowy, można nanosić równocześnie na jedno jak i drugie oko.
Z tym, że dolne rzęsy wolę farbować osobno.
Pozdrawiam
Ruda
a uzywałas kiedys profesjonalnej bagietki ze stali nierdzewnej skoro krytykujesz?

kosztuje kilkanascie zlotych, a jest niesamowicie przydatna i łatwa do wyczyszczenia.

nią jesteś w stanie dokładnie pokryć gorne rzesy, stara szczoteczką po prostu fizycznie nie jestes w stanie tego zrobic. henne naklada sie jak farbe, rzesy musza byc przyklejone do podkladu, a nie jak pomalowane tuszem. inaczej zostaja jasne "odrosty".

btw taka stara szczoteczka to siedlisko drobnoustrojow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 16:46   #5
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Dzięki wielkie Dziewczyny
Truskawkowa - czyli rozumiem, że nie "malujesz" osobno dolnych rzęs tylko one pokrywają się przy okazji malowania górnych?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 16:57   #6
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Dziewczyny
Truskawkowa - czyli rozumiem, że nie "malujesz" osobno dolnych rzęs tylko one pokrywają się przy okazji malowania górnych?
tak mnie uczono i ta metoda sprawdza sie doskonale

te dolne sa wtedy idealnie pokryte, bo nakladasz tyle farby, ze calosc przykleja sie do podkladu, dociskasz bagietka i wygladzasz. one nie moga byc jak pomalowane tuszem, aby bylo dobrze.

mysle, ze gdybys zobaczyla jak robi to kosmetyczka to bys wiedziala dokladnie co i jak

tak jest szybko i dokladnie.

i jeszcze jedna kwestia: henna. do rzes najlepiej taka w proszku, zelowa jest dobra do brwi, ale oczy moze podrazniac.

niestety te w proszku dostepne w drogeriach sa kiepskiej jakosci, kolor wychodzi slaby i trzyma max 2 tygodnie.

henna do profesjonalnego uzytku jest o niebo lepsza, kolor jest smoliscie czarny i trzyma sie nawet 6 tygodni.

ale w malych ilosciach raczej Ci nikt nie sprzeda

edit: http://www.allegro.pl/item410476840_...play_hit_.html
takim czyms najlepiej nakladac henne
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 18:24   #7
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Dzięki. Hennę miałam robioną u kosmetyczki już kilka razy, ale ostatnio z jakieś 2 lata temu, więc wlaśnie nie pamiętałam czy nakładała mi bagietką krem najpierw na dolne, potem na przymknięte górne, czy od razu tylko na górne :P
Kupiłam Delie w kremie. 2 tygodnie mi spokojnie wystarczą, bo potrzebuje przyciemnić rzęsy tylko na wyjazd nad morze
W sumie bezpieczniej byłoby iść do kosmetyczki, ale wszystkie, u których byłam mimo moich próśb trzymają mi hennę krótko, a ja bym chciała w niej posiedzieć minimum 15 minut.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 15:30   #8
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a uzywałas kiedys profesjonalnej bagietki ze stali nierdzewnej skoro krytykujesz?

kosztuje kilkanascie zlotych, a jest niesamowicie przydatna i łatwa do wyczyszczenia.

nią jesteś w stanie dokładnie pokryć gorne rzesy, stara szczoteczką po prostu fizycznie nie jestes w stanie tego zrobic. henne naklada sie jak farbe, rzesy musza byc przyklejone do podkladu, a nie jak pomalowane tuszem. inaczej zostaja jasne "odrosty".

btw taka stara szczoteczka to siedlisko drobnoustrojow
używałam, nie wyszło mi to najlepiej niestety

Nie krytykuję. Podałam tylko inny, nieprofesjonalny aczkolwiek sprawdzony sposób i oceniłam, że wg mnie jest on dość skuteczny. Uważam, że miałam do tego prawo.

Nie zauważyłam "odrostów". Zwrócę uwagę na to przy następnych walkach z henną.

Pozdrawiam
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 19:07   #9
olka@@@
Raczkowanie
 
Avatar olka@@@
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 87
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

Ja robię rzęsy henną za pomocą pędzelką do malowania którego uprzednio trochę skróciłam i zwężyłam . Rozrabiam hennę a później na otwartych oczak nakładam tak jakbym rzęsy malowała. Zawsze jestem zadowolona Na samym początku parę razy henna weszła mi do oka ale teraz jest ok. Pozdrawiam
olka@@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:25   #10
golden_alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy henna szkodzi rzęsom?
__________________
golden_alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:33   #11
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

rzęsom na pewno nie, raczej je odżywia (może oczom, bo nie ma "w przyrodzie" czarnej henny, musi być chemicznie dobarwiana, więc może podrażniać spojówki)
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 21:46   #12
golden_alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: henna na rzęsy w domowym zaciszu ;)

więc moze te chemiczne barwniki jednak szkodzą...
__________________
golden_alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.