BARDZO bezpieczne opalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-02, 16:58   #1
goosiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4

BARDZO bezpieczne opalanie


Witam.
Mam 17 lat i niedawno przechodziłam ospę. Teraz zostały mi już tylko ślady po strupkach które odpadły i z tym się wiąże mój problem..
Za 2 tyg jadę do Grecji i muszę kupić jakiś skuteczny balsam do opalania który zabezpieczy przed powstaniem przebarwień w miejscach tych śladów.. Wiem że o typowym wylegiwaniu się na plaży nie ma mowy, boję się jednak ze nie dam rady się całkowicie ochronić przed przebarwieniami bo mam ciemną karnację, zawsze bardzo łatwo się opalałam ..
Czy ktoś może mi polecić jakieś skuteczne kremy któe dobrze blokują promienie słoneczne (raczej 'nie-apteczne')? Czy kremy z faktorem 50+ dają 100% ochrony?
goosiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 12:24   #2
agatkaLodz
Raczkowanie
 
Avatar agatkaLodz
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: BARDZO bezpieczne opalanie

pamietam jak sama przechodzilam ospę. na szczęscie było to zimą. moja koleżnaka natomast miala ja w okresie letnim (na pocztaku czerwca, w lipcu mila zaplanowany wyjazd nad morze) ... jednak sama zrezygnowała z wyjazdu, poniwaz ma bardzo jasna karnacje, opala sie na czerwono i nie chciala ryzykowac jeszcze bardziej.
no ale cóz , wiadomo, Grecja, to Grecja, nikt nie zrezygnuje z takiego wyjazdu.
musisz zaopatrzyc sie w jakis naparwde dobry krem ochronny
i miłego wypoczynku
agatkaLodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 13:07   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: BARDZO bezpieczne opalanie

krem z filtrem 50+ daje ochronę w granicach 90-97 %, natomiast to, czy ktoś posmarowany odpowiednia dawką opali się czy nie, zależy od jego fototypu, czyli ilości melaniny (barwnika) zawartej w skórze. osoby o ciemnej karnacji mogą więc trochę opalić się nawet posmarowane 50tką. jeżeli więc chcesz zwiększyć swoje szanse na to, żeby wrócić nieopaloną i bez przebarwień, noś przewiewne ubrania z długimi nogawkami i rękawami, kapelusz z dużym rondem i duże okulary z filtrem. no i oczywiście regularnie aplikuj krem z fotostabilnym filtrem 50+, np Soraya SPF60(to to samo co 50+), Nivea spf 50+ życzę udanych wakacji
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 21:24   #4
goosiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: BARDZO bezpieczne opalanie

dzięki za rady, okulary i kapelusz już nabyłam )
teraz tylko musze wybrać jakiś skuteczny krem, myślę o mleczku ochronnym Nivea Baby z faktorem 50+ albo balsamie do opalania Dax Cosmetics z faktorem 60 - dużo się o nich dobrego naczytałam ;p
goosiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 22:07   #5
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: BARDZO bezpieczne opalanie

Lepiej iść do dermatologa albo kosmetyczki z tym bo to nie przelewki, on na pewno doradzi tobie najlepszy
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.