Szkoła po gimnazjum. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 16:25   #1
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101

Szkoła po gimnazjum.


hej mam duży problem, w tym roku kończę gimnazjum i nie wiem totalnie gdzie iść do szkoły. Prawda jest taka,że nigdy się dobrze nie uczyłam, już w podstawówce ledwo zdawałam tak samo teraz w gimnazjum. Na początku myślałam o zawodówce profil fryzjer, ale sama nie wiem ogólnie to jest taki problem ,że jestem osobą chorowitą nie mam zdrowia, mam mało siły i szybko się męcze i rodzice mówią ,że powinnam mieć taką pracę np: przy biurku czy coś gdzie nie trzeba się fizycznie męczyć, ja w sumie tak samo uważam. W sumie to fryzjerstwo tak sobie mnie interesuje;/. Tak naprawde to nie mam żadnych zainteresowań ani nic. Jest też takie dosyć przeciętne liceum ,ale nie wiem czy do niego iść. Nie wiem co począć.

PS: aha i to jest prawda, że nie mam zdrowia itp. więc chyba odpowiednei prace dla mnie to jakaś sekretarka przy biurku chyba ;/.
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 16:53   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Sekretarka po zawodowce trudno Ci bedzie zostac. Conajmniej licencjat
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:01   #3
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Wiem ale ja nie wiem co mam robic;/ rodzice mówią ,żebym sobie wybiła fryzjerkę z głowy bo to się trzeba nastać a ja siły nie mam ;/.
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:03   #4
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Skoro nie chcesz iść później na studia to nie widzę sensu żebyś szła do liceum, lepiej zastanów się nad jakimś technikum- przynajmniej będziesz miała jakiś zawód. Moim zdaniem zawodówka odpada, po niej strasznie ciężko będzie znaleźć Ci pracę.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:15   #5
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

U mnie jest technikum budowlane, samochodowe i elektryczne niby tylko ;/
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:53   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zawodówka odpada, po niej strasznie ciężko będzie znaleźć Ci pracę.
?

Wcale nie, ale to dotyczy zawodów które autorce raczej nie odpowiadają.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:53   #7
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

większosc zawodów biurowych wymaga wykształcenia wyższego- no chyba, że pracuje się już od lat to moooże i matura wystarczy..aczkolwiek stwierdzasz, ze u ciebie ze szkołą śrenio- sekretarka etc odpada..trzeb aznać jezyki- minimum bardzo dobrze język angielski, no hcyba ze specyfikacj afirmy jest inna, wtedy npo. kład anacisk na niemiecki bądź rosyjski (czy francuski). W zależności co to za firma. Po drugie dobra znajomosć przepisów, miła aparycja, pisanie "urzędowym"-formalnym językiem, zdolności oratorskie, . Po drugie jeśli jesteś chorowita..zależy co rozumiesz pod tym pojęciem- bo z tego co piszesz to należysz do osób, na które jak się kichnie to chorują.. ze względu na słabe oceny chyba cięzko będzie ci zostać księgową, sekretarką, bibliotekarką, archiwistką....
Gdybyś lubiła, chciała i umiała to byś mogła zając się informatyka, kosmetologia/ wizażem (paznokcie, makijaże..).
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 18:08   #8
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Na początku zorientuj się, jakie rodzaje szkół i profile klas możesz wziąć pod uwagę. Jakie szkoły są najbliżej Twojego domu, czy bierzesz pod uwagę dalekie dojazdy itd.

Chyba nie chcesz zakończyć edukacji na gimnazjum, więc coś będziesz musiała wybrać. Zorientuj się w ofercie, czytaj o wybranych zawodach, co można potem robić, jak wygląda praca w zawodzie.

Np. jeśli chodzi o fryzjerkę, to wiadomo - stoisz po 8-12 godzin, ogólnie ciężko. Ale już sprzedawca (ten kierunek jest w wielu szkołach zawodowych) - zależy gdzie trafisz. No bo np. taki sprzedawca w małym sklepiku (sklepik szkolny, pasmanteria) za dużo się nie napracuje, ale w sklepach z ubraniami, gdzie jest duży ruch albo supermarketach (Real, Tesco) - wszyscy wiedzą, jakie są opinie...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:09   #9
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
?

Wcale nie, ale to dotyczy zawodów które autorce raczej nie odpowiadają.
z tego co wywnioskowalam to autorka nie wie co jej odpowiada i kieruje sie zdaniem rodzicow
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:17   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
z tego co wywnioskowalam to autorka nie wie co jej odpowiada i kieruje sie zdaniem rodzicow
owszem i dlatego podejrzewam że zawody, po których jest praca zaraz po wyjściu z zawodówki tym bardziej by jej nie pasowały.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:19   #11
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
owszem i dlatego podejrzewam że zawody, po których jest praca zaraz po wyjściu z zawodówki tym bardziej by jej nie pasowały.
ale studia też odpadają, więc właściwie nie ma tu chyba idealnego rozwiązania, bo zawsze znajdzie się jakieś "ale"
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 18:25   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

sytuacja autorki wątku jest trudna, ale nie o tym mówię.
zdziwiło mnie to, iż napisałaś że po zawodówce bardzo ciężko znaleźć pracę.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:28   #13
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
sytuacja autorki wątku jest trudna, ale nie o tym mówię.
zdziwiło mnie to, iż napisałaś że po zawodówce bardzo ciężko znaleźć pracę.
skoro często po studiach jest ciężko, to po zawodówce Twoim zdaniem będzie łatwiej?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:31   #14
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Moim zdaniem lepiej iść do zawodówki/technikum, żeby mieć jakiś zawód i móc pracować. Idąc do liceum trzeba liczyć się z tym, ze trzeba potem iść na studia, bo po skonczeniu jesteś "goły i wesoły", bez zawodu.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:57   #15
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Hmm jestem chuda ,drobna ,często mdleje no i szybko się męcze choćby po schodach wchodzenie ;/ niestety to od serce chybaa pozatym mam jeszcze krzywy bolący kręgosłup no i nerwice;/. Ja właśnie to bym chciała od razu mieć szybko zawód . Ale u mnie w zawodówkach dla dziewczyn to wybór taki " cukiernik ,kucharz, fryzjer, krawiec, fotograf " są też dla chłopaków typu mechanik ,no ale mnie takie rzeczy totalnie nie interesują. Kiedyś sobie żartowałam ,że pójdę na lakiernika hehe ,no ale to bez sensu raczej.

Edytowane przez Angelika234
Czas edycji: 2011-08-25 o 19:18
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:25   #16
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Mozesz sprobowac z fotografia albo cukiernikiem. Zawsze potem mozesz otworzyc jakis swoj biznes, raczej sie tym nie zmeczysz.
Jak mdlejesz i Ci slabo to moze masz jakas anemie?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 20:48   #17
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Może ktoś jeszcze doradzi?
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 23:54   #18
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

bierz fotografa!
w Twojej sytuacji to chyba najlepsze rozwiazanie w sumie zalezy co Cie kreci. Taki technik fotograf to nie tylko cykanie zdjec do dowodu, trzeba sie znac na sprzecie. Mnie fotografia kręci to moze dlatego... no ale jakbys sie wziela za to powaznie to pozniej moze byc przed Toba swietlana przyszlosc w tym zawodze
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 23:57   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
skoro często po studiach jest ciężko, to po zawodówce Twoim zdaniem będzie łatwiej?
tak. bo nie potrzebujemy już kolejnego wysypu politologów, socjologów i dyplomatów, tylko murarzy, cukierników i mechaników.

to nie działa w ten sposób że im wyższe wykształcenie tym większe szanse na pracę. od kilku lat trąbią że mamy nadwyżkę osób po studiach dla których brakuje pracy, a tynkować nie ma komu bo mało kto idzie do szkoły zawodowej.

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
Ale u mnie w zawodówkach dla dziewczyn to wybór taki " cukiernik ,kucharz, fryzjer, krawiec, fotograf " są też dla chłopaków typu mechanik ,no ale mnie takie rzeczy totalnie nie interesują.
no właśnie, o tym mówiłam - są w zawodówkach specjalności, po których można znaleźć pracę, ale one nie przypadną Ci do gustu...
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-08-26 o 00:12
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 00:07   #20
violonczelistka
Rozeznanie
 
Avatar violonczelistka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska (nareszcie :D)
Wiadomości: 508
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Idź do technikum lub liceum profilowanego. Prawda jest taka , ze jak będziesz się uczyć to wszędzie dasz radę. Ja np. w LO miałam ogromny problem z matmą, byłam na skraju wyczerpania i załamania, bo umysł typowo polonistyczny , więc z matmy bat za batem. To samo z chemią. Jednak były też dni, w których od książek nie odchodziłam, rozwiązywałam zadania, uczyłam sie pamięciowo jakie działania po kolei robić, brałam korki i wybrnęłam. Do tego maturka z matmy na ponad połowę. Można ? Można ! A teraz za cały ten trud i wysiłek mam taka nagrodę, ze nie musze się wstydzić swoich wyników z matury i w dodatku jestem na interesujących studiach.
Zawsze lepiej mierzyć troche wyżej. Powodzenia
__________________
,,Zawsze robi mi się smutno, gdy coś miłego się kończy. Co prawda zawsze można mieć nadzieję na coś jeszcze milszego, ale co do tego nigdy nie ma pewności. "

Edytowane przez violonczelistka
Czas edycji: 2011-08-26 o 00:11
violonczelistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 00:14   #21
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Technikum owszem, ale liceum profilowanego nie polecam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 03:03   #22
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Ojj fotografii to ja zawsze nie cierpiałam. Coraz bardziej chyba jednak biore tego fryzjera pod uwagę.

Edytowane przez Angelika234
Czas edycji: 2011-08-26 o 03:49
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:36   #23
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Skoro masz problemy z kręgosłupem czemu uparłaś się przy tym fryzjerstwie? Ja bym stawiała na cukiernika
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:46   #24
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
Ojj fotografii to ja zawsze nie cierpiałam. Coraz bardziej chyba jednak biore tego fryzjera pod uwagę.
Coraz bardziej mam wrażenie, że choćby nie wiem jak dobrze ktoś Ci radził, Ty i tak znajdziesz swoje "ale, nie, bo..."
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 11:17   #25
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Uparłam się bo jednak trochę mnie włosy interesują, a fotografowac nie lubię to mam iść na siłę i robić coś czego nie cierpie?, słodyczy nie lubię i kompletnie nie umiem nic piec i nawet nie chce tego robić.
Myślałam jeszcze o profilu kelner, co sądzicie?.
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 11:28   #26
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
Uparłam się bo jednak trochę mnie włosy interesują, a fotografowac nie lubię to mam iść na siłę i robić coś czego nie cierpie?, słodyczy nie lubię i kompletnie nie umiem nic piec i nawet nie chce tego robić.
Myślałam jeszcze o profilu kelner, co sądzicie?.
Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
hej mam duży problem, w tym roku kończę gimnazjum i nie wiem totalnie gdzie iść do szkoły. Prawda jest taka,że nigdy się dobrze nie uczyłam, już w podstawówce ledwo zdawałam tak samo teraz w gimnazjum. Na początku myślałam o zawodówce profil fryzjer, ale sama nie wiem ogólnie to jest taki problem ,że jestem osobą chorowitą nie mam zdrowia, mam mało siły i szybko się męcze i rodzice mówią ,że powinnam mieć taką pracę np: przy biurku czy coś gdzie nie trzeba się fizycznie męczyć, ja w sumie tak samo uważam. W sumie to fryzjerstwo tak sobie mnie interesuje;/. Tak naprawde to nie mam żadnych zainteresowań ani nic. Jest też takie dosyć przeciętne liceum ,ale nie wiem czy do niego iść. Nie wiem co począć.

PS: aha i to jest prawda, że nie mam zdrowia itp. więc chyba odpowiednei prace dla mnie to jakaś sekretarka przy biurku chyba ;/.
Aha....
A co do tego, że nie umiesz czegoś robić to chyba właśnie szkoła jest po to, żeby tego nauczyć? Nie jest tak?
Kelner chyba też jest pracownikiem raczej fizycznym niż umysłowym.
Ale skoro już się zdecydowałaś właśnie na zawodówkę, to już pół swojego dylematu masz z głowy.
Ja mimo wszystko wybrałabym technikum, po nim przynajmniej będziesz miała maturę, a i może Ci się jeszcze odmieni jesli chodzi np o studia, po zawodówce musiałabyś dodatkowo robić szkołę.
Nie mieliście w szkole czegoś w stylu doradztwa zawodowego? (nie jestem pewna czy w gimnazjum jest, czy dopiero w szkole średniej)
Jeśli nie to może wybierz się do starostwa powiatowego- tam na pewno są ludzie zajmujący się takimi rzeczami i ktoś Ci doradzi.
__________________





Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2011-08-26 o 11:31
kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 11:45   #27
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Ja bym chciała od razu po szkole pracy szukać dlatego wybralabym zawodówkę. Muszę jeszcze się zastanowić dobrze nad tym profilem.;/
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:54   #28
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Cytat:
Napisane przez Angelika234 Pokaż wiadomość
Uparłam się bo jednak trochę mnie włosy interesują, a fotografowac nie lubię to mam iść na siłę i robić coś czego nie cierpie?, słodyczy nie lubię i kompletnie nie umiem nic piec i nawet nie chce tego robić.
Myślałam jeszcze o profilu kelner, co sądzicie?.
Jeśli się szybko męczysz to kelner "odpada" jeszcze bardziej niż fryzjer, wbrew pozorom to potrafi być naprawdę ciężka praca.

Swoją drogą to straszne nie mieć zainteresowań, naprawdę będzie ci ciężko znaleźć w życiu coś dla siebie.

Może jeśli nie fryzjer, to kosmetyczka, nie wiem;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 14:33   #29
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

Kelnerka to mozna zostac bez zadnej szkoly... A cukiernik nie tylko piecze ale moze tez ozdabiac ciasta,torty.

W pierwszym poscie napisalas ze fryzjerstwo Cie nie interesuje, teraz piszesz ze interesujesz sie wlosami. Zdecyduj sie ...
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:09   #30
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Szkoła po gimnazjum.

tak to straszne nie miec zainteresowań... Pisałas ze nie mozesz pracowac fizycznie. Wiesz co... moze idz do tej zowodowki, pozniej siadziesz w domu i jakies zasiłki dla bezrobotnych moze dostaniesz. Tynkarzem/murarzem/mechanikiem nie zostaniesz bo to typowo meskie zawody.
swoja droga tez odnosze wrazenie ze autorce watku co by nie doradzic to znajdzie jakies ale
nie wiem ale majac do wyboru: cukiernika, fotografia, kelnera, fryzjerke... wybrałabym tego fotografa.
pisalas ze nie mozesz dlugo stac przemeczać sie itd... w kazdym zawodzie trzeba sie liczyc z tym ze nie bedzie sie tylko plaszczyc tylka. Nawet młoda, swiezo upieczona sekretarka musi miec na uwadze że na poczatku ona bedzie od biegania i zalatwiania roznych spraw bo starsza doswiadczona kolezanka bedzie jej rozkazywac. No ale z drugiej strony, kto sie zdecyduje w dzisiejszych czasach na sekretarke bez studiów, dosyc chorowitą ktora duzo czasu moze spedzac na zwolnieniu z powodu swoich dolegliwosci. Zastanow sie tak naprawde czy chcesz pracowac... wypisz sobie na kartce wszelkie za i przeciw danych profili. I rob co uwazasz, ja swojej rady udzieliłam. Nie przypadła do gustu podobnie jak propozycje innych dziewczyn
pozdrawiam i zycze udanego wyboru
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.