Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnością do wyprysków) ale również odmładzające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 18:46   #1
Jila
Raczkowanie
 
Avatar Jila
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 75

Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnością do wyprysków) ale również odmładzające


Witam

Zawsze mam problem z doporem kosmetyków.
Mam cerę tłustą, ze skłonnością do wyprysków, poszerzone pory i wszystkie kremy odmładzające po 30+ działają na mnie tak , że za dwa -trzy dni mam buzię pełną wyprysków. Teraz używam kremu tylko nawilżającego, wszytskie odmładzające odstawiłam.

Znalazłam też maseczkę Bieledy algową aloesową, czy ona będzie dobra dla mojejj cery, a jak nie to która byłaby najlepsza?
Słyszałam o tych maskach dobre opinie i postanowiłam sobie sprawić choć jedną.

Jaki krem na noc, na dzień?


Proszę o pomoc

Z góry dziękuje
__________________
było 64 kg - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 -57 -56,5-56- 55,4-55-54-53-52 Musi się udać!
Jila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:12   #2
milllllla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnościa do wyprysku) ale również odmładz

Podzielę się z Tobą moimi sprawdzonymi na sobie sposobami.

Jeszcze 3 tygodnie temu używałam wszystkiego co było free oil, bo inaczej moja buzia nabawiała się mnóstwa krostek i pryszczy (mam 24 lata). Myślałam, że nigdy nie będę mogła używać normalnego kremu nawilżającego i przeciwzmarszczkowego, aż będąc u znajomej w innym mieście, zostałam na weekend, spontanicznie, bez żadnych kosmetyków itp. Ona ma skórę suchą i tylko takie kosmetyki stały na jej półce. Po kąpieli, bez swoich kosmetyków, toniku i kremu, miałam strasznie ściągniętą skórę, że postanowiłam zaryzykować i sięgnąć po Nivea Soft. O dziwo, rano nic się nie stało. Następnego wieczora również. Od tamtej pory, nie używam już swoich wysuszających kremów, a jedynie ten. Wiadomo, nie jest przeciwzmarszczkowy, ale zmarszczki się tworzą głównie w okolicy oczu, więc dokupiłam sobie krem pod oczy i mam prawdziwe nawilżenie, profilaktykę anty-starzeniową i już nic mi nie wyskakuje! Jestem zszokowana. Faktycznie jest tak, jak piszą wszyscy, skórę tłustą również trzeba nawilżać (ale nie takimi free oil czy z jakimiś składnikami antybakteryjnymi), żeby nie produkowała tyle sebum. Jak mi się skończy Nivea Soft, kupię sobie inny kremik 20+ żeby zobaczyć czy skóra już się przyzwyczaiła do tłuściejszych kremów. Ale obstawiam, że tak. Spróbuj zrobić coś podobnego, albo mieszać krem który używasz do tej pory z tym, którym chcesz i stopniowo zwiększać proporcje, ale nie dzień po dniu.

Aha, dużą wagę przykładam też do tego, żeby ręce podczas aplikacji czegokolwiek na twarzy były sterylne!!! Czyli nie dotykamy niczego, kurek zakręcamy inną ręką, nie wycieramy ręcznikiem, nie używamy pędzli do pudru. Czekamy aż wyschną i wtedy krem, podkład, róż w musie (kosmetyki tez odkręcamy inną ręką niż tą którą się malujemy - dotknęłaś palcami, którymi aplikujesz krem/podkład czegokolwiek - umyj ręce jeszcze raz), a puder nakładamy wacikiem.Taka sterylność sprawia, że nic mi nie wyskakuje, a gdy tego zaniedbam choć raz z lenistwa, krosta murowana. No i idealne oczyszczanie, idealny demakijaż kilkoma wacikami, najlepiej płynem micelarnym, ale nie 1 czy dwoma wacikami, jak to robi moja inna koleżanka. Ja zużywam ok 8-10 wacików (2 na jeden policzek, 2 na drugi, 2 na czoło, itp). Twarz wodą myję wtedy, kiedy myję włosy. Mało która wie, że przy lini włosów osadzają się resztki bakterii z umycia twarzy żelem czy mydłem, które są potem na nią ponownie przenoszone. Płyn micelarny rozwiązuje ten problem, bo nie zostawia resztek żelu przy lini włosów.

Pokombinuj tak jak ja, a nóż coś Ci pomoże, bo teoretycznie nie ma takich kremów przeciwstarzeniowych, które nie są tłuste/półtłuste i nie powodują wysypu, bo w tym wieku nie powinno się już mieć teoretycznie z tym problemu.
__________________
http://milla88.pinger.pl/
milllllla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:01   #3
molasses disaster
Raczkowanie
 
Avatar molasses disaster
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnościa do wyprysku) ale również odmładz

Mam ostatnio taki sam problem. Unormowałam sobie buźkę żelami nawilżającymi Floss Lek (mam nagietek i żywokost, z pewnością wypróbuję też aloes), z tym, że muszę się naprawdę pilnować, bo z czasem cera się przyzwyczaja i nie nawilżają dobrze, więc nakładam więcej i więcej, co owocuje zapchaniem porów. Ostatnio przeczytałam na KWC recenzję nawilżającego kremu Ziaja Witaminowa

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wilzajacy.html

i skuszona zainwestowałam w niego. Faktycznie nie jest zły, ale że wchłania się do matu (przynajmniej u mnie) to można łatwo przesadzić z ilością. Cera zaczęła wykazywać pierwsze oznaki zapchania po 3 nocy z rzędu (używam go wyłącznie na noc), teraz stosuję co 2-3 dni, wolę nie kusić losu .

Kremy o bogatszym składzie, które nie nadają się do twarzy walę pod oczy i na szyję, inaczej zostałabym z masą pootwieranych kremów. Wierzę, że skoro cera jest tłustawa, to i starzeć się będzie wolniej , oczy i szyja to chyba co innego.

Osobiście odradzam Nivea Soft - nic tak koncertowo (i głęboko!) nie zapchało mi brody po jednej nocy .
molasses disaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:31   #4
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnościa do wyprysku) ale również odmładz

Znalazłam ten wpis kiedys na tym forum i skopiowałam go dla siebie.
Autorka postu jest ekspertka z tego forummi dużo rozjaśniła też jestem posiadaczką cery tłustej mimo 30-kilu juz lat.

Oto wypowiedź Pani ekspertki:

Ja wspólpracuje z Wizaz.pl od ponad trzech lat,jestem opiekunka tego forum,moje artykuly znajdziesz w tym portalu - i chyba niepotrzebnie to pisze bo na pewno to wiesz.Nie wiem jednak czy wiesz ,ze Wizaz.pl to moje hobby nie stala praca i chleba z tego nie mam. Pracy mam tak duzo ,ze na hobby zostaje mi tylko troszke czasu (a od kilku miesiecy nawet ta odrobinka sie zmniejsza).Kolejnosc niestety jest taka :najpierw praca , potem inne obowiazki ,a pózniej Wizaz.pl.Dlatego prosze o cierpliwosc w oczekiwaniu na odpowiedzi , tym bardziej ,ze Twoje pytanie nie pozostalo bez odpowiedzi - Nutka sie wypowiedziala i Becia (dziekuje dziewczyny za pomoc!).Uwagi Beci sa bardzo trafne - skóra tlusta mimo zapewnien producentów kosmetyków nie lubi kremów matujacych(odradzam)
Na Wizaz.pl jest mnóstwo informacji dot. pielegnacji kazdego typu cery - czy czytalas to co juz bylo napisane? O pielegnacji cery tlustej jest mój artykul , o dobieraniu kosmetyków do odpowiedniego rodzaju cery czesto wypowiadala sie Basia Kwiatkowska.
Do tego co juz bylo napisane dodam jeszcze ,ze tlusta cere -dojrzala pielegnuje sie podobnie jak cere mloda -tlusta , ale trzeba zwracac szczególna uwage na okolice oczu,szyje i podbródek - to sa miejsca na których uplyw czasu bedzie widac szybciej. Tlusta cera sama zwykle dobrze zabezpiecza sie przed ucieczka naturalnej wilgoci.Zmarszczki u osób z tlusta cera sa przewaznie mniej widoczne. Bardzo czesto spotykam sie z opinia moich klientek (majacych cere tlusta),ze nie czuja potrzeby stosowania kremów regenerujacych (te przewaznie maja bardziej ciezka konsystencje i tak jak zauwazylas zawieraja skladniki ,które moga (ale nie u kazdego musza) zatykac pory skóry). Najlepsza ochrona przed przedwczesnym pojawianiem sie zmarszczek jest ochrona przeciwsloneczna,unikanie zadymionych przez palaczy pomieszczen (zakladam ,ze osoba dbajaca o siebie nie pali),dobre odzywianie, stosowanie kremów regenerujacych przede wszystkim na miejsca ,które tego potrzebuja(niekoniecznie na cala twarz). Na poprawe odzywienia skóry , jej ujedrnianie bardzo dobrze wplywa regularny masaz (tylko dla tlustej cery kosmetyczka musi dobrac odpowiedni preparat),polecam tez peeling kawitacyjny , który bardzo ladnie oczyszcza skóre,odswieza ja i sprawia ,ze jest gladsza, ma ladniejszy koloryt.
Rozumiem,ze osoby z cera tlusta -dojrzala czuja sie pokrzywdzone przez producentów kosmetyków -bardzo trudno jest znalezc kosmetyki ,na których zaznaczone jest ,ze sa to preparaty dla cery tlustej i dojrzalej.
Ja po dokladnej analizie stanu cery mojej klientki umiem dobrac takie kosmetyki ,które beda dobrze sluzyly jej cerze(chociaz tez nie w kazdym przypadku moge przewidziec reakcje skóry).Przede wszystkim kosmetyki sluzace do oczyszczania skóry musza byc z serii dla cery tlustej - i nie ma znaczenia wiek - (jesli nie ma problemów z wypryskami to nie moze byc to seria antytradzikowa), na pewno w zestawie kosmetyków powinien byc peeling (szczególnie polecam polaczenie peelingu enzymatycznego i mechanicznego ,albo jeszcze lepszy gommage+kwasy AHA+ drobinki scierne, bardzo dobrze tlustej cerze sluzy glinka :zólta,czerwona (zielona tylko jesli jest sklonnosc do wyprysków),taka cera lubi maseczki typu peel-off,lubi maski algowe, z blota Morza Martwego ,z Ziemi Wulkanicznej.Cera tlusta zwykle dobrze reaguje na kwasy AHA, BHA - w malych stezeniach dzialaja nawilzajaco na skóre ,w wiekszych zluszczaja naskórek -a tym samym przyczyniaja sie do szybszej odnowy naskórka. Nie podaje nazw konkretnych kosmetyków - nie mam mozliwosci przetestowania wszystkiego co jest na rynku, moge polecac tylko takie kosmetyki ,które sama sprawdzilam : z drozszych marka :Bio Line, Isabelle Lancray, dr.Belter,Anesi, z tanszych Norel,Femi.Z profesjonalnych kosmetyków sprawdzilam jeszcze kilka innych firm ,ale te wymienione podobaly mi sie najbardziej. Uwazam ,ze szczególowa porada przez internet ,bez mozliwosci obejrzenia cery,zrobienia dokladnego wywiadu nie jest mozliwa.Mozna doradzac tylko ogólnie.Moze powinnas wybrac sie do dobrego gabinetu kosmetycznego na konsultacje,szczególowa ocene cery i dobór kosmetyków - trzeba tylko liczyc sie z tym ,ze kosmetyczka bedzie doradzala takie kosmetyki ,które dobrze zna,na których wykonuje zabiegi i sa to kosmetyki dostepne tylko w gabinetach kosmetycznych.Konsultacje powinny byc bezplatne - nie ryzykujesz niczym -jesli porada Ci sie nie spodoba - nie musisz skorzystac.W moich salonach kosmetycznych porady sa zawsze bezplatne.Dajemy tez próbki kosmetyków po to aby klientka mogla sprawdzic czy kosmetyki beda jej sluzyly.
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 12:21   #5
Maja121212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnościa do wyprysku) ale również odmładz

Cześć dziewczyny! Jestem nową osobą na forum, więc podepnę się do istniejącego tematu Kiedyś miałam bardzo tłustą cerę. Stosowane przeze mnie kosmetyki trochę ją wysuszyły. Niestety nie pozbyłam się jeszcze nawracających wyprysków na twarzy, dekolcie, plecach. Jaki krem byście mi poleciły? Potrzebuję czegoś o naturalnym składzie. Z góry dziękuję.
Maja121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 12:07   #6
marlapp
Przyczajenie
 
Avatar marlapp
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnościa do wyprysku) ale również odmładz

Kurcze zacznę od tego że znam wasz ból ...
ale dopeiro niedawno (po 20) zaczelam miec problemy z cerą.. wczensniej nic anic sie niedzialo. Mialam ladna twraz zero przebarwien a pryszcz jak sie poajwil to jeden np. przed okresem... ale od jakiegos czasu tez mam tłusta cere i pryszcze na czole.. wyrzucilam kremy zapychajace ale nadal jest zle bo sa dni kiedy sie swiece jak dyskoteka..
olejowanie mnie zapycha ebz wzgledu jaki olej bym kupila. Musze miec tez lekki kremik ale te z drogerii zamiast mnie nawilzac to mnie podrazniaja.. wiem ze teraz jest duzo kosmetykow z fajnym skladem i one sa drogie ale maja jakies naprawde dobre skaldniki.
Slyszalam ze nanozloto jest podobno fajne no i ekstrakty kwiatowe np. z lawendy.. i ze lepsze są ekstrakty z pąków niż z liści np. Co myslicie?
__________________
Tyle mamy w sobie zła
ile widzą inni..
marlapp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:43   #7
antfito
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 108
Dot.: Jakie kosmetyki do cery tłustej(ze skłonnością do wyprysków) ale również odmład

U mnie stan cery poprawił sie od kiedy przestałam używać mocnych żeli do mycia twarzy z drogerii a przerzuciłam sie na olejki, ktore maja naturalny sklad i nie wysuszaja. Dzieki temu skora nie reaguje na nie alergicznie oraz nie wytwarza dodatkowego sebum.

Przetestowalam ich wiele, najlepszy skład na dzień dzisiejszy ma moim zdaniem olejek od Olivia plum. Poniżej daję zdjęcie składu.

No i na wieczor jakiś delikatny krem zel (aktualnie zamawiam sobie pólprodukty z ecospa i sama robię)>
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8438.jpg (66,7 KB, 16 załadowań)
antfito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-03 08:43:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.