Nasilenie trądziku przed miesiączką - da się zapobiec? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 16:44   #1
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76

Nasilenie trądziku przed miesiączką - da się zapobiec?


Mam 17 lat i od ponad czterech lat trądzik. Nie jest poważny, jednak mam na twarzy taką 'drogę z pryszczy ' tzn. całe czoło, pomiędzy brwiami i to przechodzi po obu stronach przy nosie aż do brody. Czasami krosty pojawiają się też na policzkach. I mam to tylko w czasie miesiączki i na kilka dni przed. Na co dzień używam zestawu trzech kroków Clinique do skóry mieszanej w kierunku tłustej oraz łykam tabletki Visaxinum. I owszem, pomaga mi to, mam gładką skórę i tylko kilka krostek które da zakryć się korektorem. Niestety właśnie kilka dni przed okresem na twarzy mam taki wysyp, który nie chce schować się pod żadnym podkładem, pudrem ani korektorem. Potem zaczynam wszystko do nowa, z wypryskami walczę tydzień-dwa, następnie przez kilkanaście dni cieszę się gładką skórą, i potem znowu nadchodzi miesiączka i wszystko od początku :c Byłam z tym u dermatologa, przepisał mi antybiotyki, po których miałam prawie cały pierwszy miesiąc wakacji zmarnowany, ponieważ nie mogłam wychodzić na słońce i pomogły, niestety na miesiąc. Wcześniej byłam też u endokrynologa, stwierdził że mam trochę podniesiony poziom testosteronu, i również przepisał mi tabletki, które brałam przez trzy miesiące, i trochę mi skórę wyleczyły, jednak byłam po nich ciągle zmęczona i odstawiłam, natomiast do lekarza nie wróciłam ponieważ był po prostu za drogi. :P Czy da się coś zrobić?
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:15   #2
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Nasilenie trądziku przed miesiączką - da się zapobiec?

Chyba raczej nie da, w każdym razie o tym nie słyszałam. Wielu kobietom przed okresem wyskakują niedoskonałości bądź pogarsza się trądzik jeśli go maja.

Edytowane przez szatynka_#
Czas edycji: 2012-09-11 o 19:17
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 08:07   #3
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Nasilenie trądziku przed miesiączką - da się zapobiec?

a ile brałaś ten antybiotyk? i jaki to był?
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:13   #4
ketiw
Przyczajenie
 
Avatar ketiw
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 5
GG do ketiw
Dot.: Nasilenie trądziku przed miesiączką - da się zapobiec?

Ja również biegałam po dermatologach, dokładnie - 3 róznych, żaden mi nie pomógł. Również dostawałam antybiotyk, ale nie pamiętam jak sie nazywa po3 miesiącach mi nie pomógł. W końcu pojechałam na studia i bylo mi wstyd chodzić z taką skórą..;/ Miałam podobnie przed okresem się wszytko nasilało. Przemogłam się i wybralam się do endokrynologa, który przeprowadził bardzo dokładny wywiad oraz zalecił mi badanie różnych hormonów w poszczególne fazy cyklu miesiączkowego, następnie wysłał do szpitala na serię testów hamowania poszczególnych hormonów, wchłaniania glukozy itp. Jakiś dużych odchyleń od normy nie mam, ale zalecono mi tabletki antykoncepcyjne skojarzeniu ze spironolem i tak już mam 4 miesiąc stosowania i powoli widzę rezultaty, ale tak naprawdę usłyszałam od Pani doktor w szpitalu, że po prostu mam taki organizm i jak chce mieć czysta buzie to muszę brać piguły cały czas jedynie jak będę chciała zajść w ciążę to mam przestać brać tabletki. W tym momencie jestem pod stałą opieką ginekologa i za 2 miesiące mam badania kontrolne. Taki jest mój przypadek...
ketiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.