Pielęgnacja twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 12:12   #1
adiiusk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1

Pielęgnacja twarzy


Witam,
z góry przepraszam, jeśli gdzieś na wizaz był podobny wątek i poruszam go jeszcze raz.
Ostatnio bardzo pogorszył się stan mojej cery- zaczęła się łuszczyć, wychodzą czerwone syfy i do tego pojawiły się widoczne pory. Jak na razie nie chcę iść do kosmetyczki, bo mam nadzieje, że to okres zimowy, albo po prostu efekt przed kobiecymi dniami . Więc tak sobie pomyślałam, żeby zrobić sobie wieczór "dla mojej twarzy", peeling, maseczka itp. Najpierw peeling, później maseczka, ale chciałabym zrobić dwie. Nawilżającą- na to łuszczenie, i mocno liftingującą- na poszerzone pory. I teraz pytanie, która maseczka najpierw? Liftingująca, a następnie nawilżająca, czy odwrotnie? Może to nie ma znaczenia jaka kolejność? Nie chciałabym zmywając maseczkę liftingującą zobaczyć jeszcze bardziej suchej buźki. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
adiiusk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 14:15   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pielęgnacja twarzy

A nie lepiej kupić w rossmanie maseczkę z serii multimask?
Tam masz instrukcję krok po kroku co najpierw. No i nie jest to drogie rozwiązanie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 14:19   #3
fenra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 69
Dot.: Pielęgnacja twarzy

Cytat:
Napisane przez adiiusk Pokaż wiadomość
Witam,
z góry przepraszam, jeśli gdzieś na wizaz był podobny wątek i poruszam go jeszcze raz.
Ostatnio bardzo pogorszył się stan mojej cery- zaczęła się łuszczyć, wychodzą czerwone syfy i do tego pojawiły się widoczne pory. Jak na razie nie chcę iść do kosmetyczki, bo mam nadzieje, że to okres zimowy, albo po prostu efekt przed kobiecymi dniami . Więc tak sobie pomyślałam, żeby zrobić sobie wieczór "dla mojej twarzy", peeling, maseczka itp. Najpierw peeling, później maseczka, ale chciałabym zrobić dwie. Nawilżającą- na to łuszczenie, i mocno liftingującą- na poszerzone pory. I teraz pytanie, która maseczka najpierw? Liftingująca, a następnie nawilżająca, czy odwrotnie? Może to nie ma znaczenia jaka kolejność? Nie chciałabym zmywając maseczkę liftingującą zobaczyć jeszcze bardziej suchej buźki. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
Jeden wieczór nic nie zdziała. Powinnaś regularnie robić peelingi.Enzymatyczne 2 razy w tygodniu. No i zrezygnuj z kosmetyków z zapychaczami. Zapychają najbardziej:
parafiny
oleje mineralne
wazeliny
mnie rownież zapychały silikony
fenra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 15:53   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Pielęgnacja twarzy

A po co zmywać maseczkę? Pozostałość najlepiej wmasować w twarz. Chyba że to taka do zmywania, to wtedy niezmywalną nakładasz jako drugą.
Ale nie nakładałabym dwóch maseczek, jedna po drugiej. Za dużo na raz, jak dla mnie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:47   #5
justii92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pielęgnacja twarzy

Zrób peeling, i póżniej nawilżającą liftingująca nie ściągnie Ci porów, do tego powinnaś mieć maskę np z glinki
justii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 13:29   #6
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Pielęgnacja twarzy

Co za dużo to niezdrowo...
Skóra cierpliwa jest, ale wszystkiego nie zniesie Nadgorliwością w pielęgnacji możesz sobie zrobić, więcej krzywdy niż pożytku, wiem co mówię, bo sama borykam się z cerą problematyczną i nieraz sobie zaszkodziłam. Teraz wyznaję minimalizm kosmetyczny i żeby bardziej panować nad własną pielęgnacją i się "szkolić" zaczęłam pisać bloga na którym możesz przeczytać o pielęgnacji, potrzebach skóry i o kosmetykach. Zapraszam może Tobie pomoże
xxx
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-03 o 20:40 Powód: Reklama.
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 14:29:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.