FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-29, 08:54   #31
lolix
Przyczajenie
 
Avatar lolix
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Niedawno rozpoczelam kuracje skinorenem rosacea i chcialabym podzielic sie swoimi obserwacjami. Generalnie jako osoba o jasnej karnacji od zawsze w sumie mialam problem z rumieniem za to raczej nie z tradzikiem poza malymi epizodami przy czym mam cere mieszana, ale raczej sucha i hiperwrazliwa tak, ze 95% wszystkiego, czym mozna posmarowac twarz owocuje jakas reakcja skory w postaci zaczerwienien lub malych czerwonych pryszczy. Za to w ostatnim czasie nagle na policzkach zaczal sie pojawiac tradzik rozowaty mimo prob zapobieżenia + taka jakby kaszka na brodzie i dookola (efekt jak przypuszczam idiotycznego pomyslu leczenia suchosci skory mascia protopic...) no i znalazlam to forum odczuwam juz roznice choc uzywam skinorenu na razie niecaly tydzien na noc laczac z mascia solcoseryl (polecam sprawdzic, jest to srodek stosowany w przypadku uszkodzen skory, a nawet po jej przeszczepie. Brzmi hardkorowo, ale za taka cene warto sprobowac). Pierwszego zetkniecia wole sobie nie przypominac ze względu na piekielne wręcz pieczenie skory, ogromne czerwone placki itd (byc moze ze wzgledu na zrobiony dzien wcześniej solidny peeling) w każdym razie rano prawie padlam widzac co sie stalo na mojej twarzy. Czerwone placki i chyba wszystkie pryszcze swiata na wierzchu, a do tego takie miejscowe owrzodzenia (?). Na szczęście moglam siedziec w domu. Po dwoch dniach bylo juz lepiej tak, ze teraz patrzac pod swiatlo nie ma na mojej skorze ZADNYCH podskornych grudek i tylko jakis pojedynczy pryszcz. Plamka na policzku ktora pojawila sie po uzyciu skinorenu powoli blednie tak, ze calosc zaczyna wygladac niezle. Po 3-4 dniach musiałam zrobic peeling bo skora bardzo sie luszczyla, ale to, co zastalam pod spodem rokuje bardzo dobrze na przyszlosc, mimo takiej ostrej reakcji na poczatku. Szczypanie po nalozeniu zminimalizowalo sie tak, ze jest znosnie. Jedynym problemem jaki mi sprawia skinoren w tej chwili jest to, ze miejsca zmienione, czyli czolo i policzki sa troszke szorstkie miejscowo. Mysle ze warto przecierpiec ten burzliwy poczatek.
lolix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:53   #32
Semina2
Przyczajenie
 
Avatar Semina2
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Wczoraj wieczorem pierwszy raz posmarowałam tważ żelem Skinoren Rosacea, jest to polska nazwa dla Finacea (tak pisze na końcu ulotki). W przeciwieństaie do innych osób które opisywały swoje początki z tą maścią, mogę napisać że było całkiem dobrze, czułam tylko lekkie pieczenie w jednym punkcie przy skrzydełku nosa. Po wchłonięciu maści posmarowałam tważ balsamem Cetaphil. Mój rumień w ostatnim czasie wyjaśniał, ponieważ od kilku miesięcy nie myję tważy wodą tylko żelem miceralnym, używałam krem Emolium i zaczęłam łykać cynk.
Semina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 12:07   #33
Semina2
Przyczajenie
 
Avatar Semina2
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

To znowu ja, widzę że temat jest w zawieszeniu, ale napisze moje spostrzeżenia po 7 tygodniach używania Skinorenu, może kiedyś ktoś jeszcze tu zajrzy. A więc, rumień znacznie wyjaśniał i się zmiejszył, czerwone kropki jakie mi pozostały po zeszłorocznym wysypie bolących krostek na lewym policzku, powoli jaśnieją. Jest widoczna poprawa, szczególnie rano tważ dobrze wygląda, po południu, gdy nie mam makijażu robi sie bardziej czerwona. Do całkowitej poprawy jeszcze daleka droga, trzeba duuużo cierpliwości.
Semina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 08:01   #34
marta7571
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Tabletki na trądzik - https://zinamax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez marta7571
Czas edycji: 2024-04-16 o 14:32
marta7571 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 17:47   #35
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez marta7571 Pokaż wiadomość
Ja zaczynam swoją walkę, miałam jakiś czas spokój po doustnej kuracji retinoidamin ale cholerstwo wróciło
Odzywałaś się na izotekowym, prawda? Aż tak źle jest?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 15:21   #36
Martyna65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 9
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Hej, a ja słyszałam, że na trądzik różowaty najlepszy jest Bisabolol. Tylko nie mogę znaleźć produktu z tym składnikiem. Może pomożecie? Mam początkowe stadium tej choroby. Nie chcę, żeby się pogorszyło.
Martyna65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 11:13   #37
Martyna7474
Przyczajenie
 
Avatar Martyna7474
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Może xxx? : ) Sama kupiłam sobie cały zestaw i nie żałuję. Wcześniej korzystałam z kremu Alcina, zrezygnowałam z niego, bo był za mało wydajny jak na swoją cenę.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-29 o 00:19
Martyna7474 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 13:07   #38
miki_1994
Przyczajenie
 
Avatar miki_1994
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

A jak z wydajnością u xxx? Słyszałam też że jest naturalny i podobno nie podrażnia?

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-29 o 00:19
miki_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-02, 06:29   #39
chomiczka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez miki_1994 Pokaż wiadomość
A jak z wydajnością u xxx? Słyszałam też że jest naturalny i podobno nie podrażnia?
Ja zamówiłam cały zestaw i starczył mi na bardzo długo, spokojnie się wyleczyłam i jeszcze zostało do stosowania profilaktycznego. Co do naturalności, tak masz racje nie doszukałam się jakiejś chemii w nim, skóry też mi nie podrażnić, choć ja jestem raczej tolerancyjna na różne kosmetyki, ale słyszałam że do wrażliwej skóry jest jak najbardziej spoko.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-09-29 o 00:20
chomiczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 15:17   #40
Ariana38
Przyczajenie
 
Avatar Ariana38
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 7
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Moja mama ma trądzik różowaty. Dermatolog chciał od razu przepisać sterydy ale mama zdecydowanie odmówiła (nie chcecie wiedzieć jakie są powikłania stosowania sterydów)


Z tego co pamiętam to używała emulsji cetaphil ale ostatnio wspominała o tym aknerose, że dobry. Ogólnie to moja mama bardzo zmieniła sposób odżywiania, zrezygnowała z większości mięsa, nabiału... nie pije też już alkoholu i kawy.
__________________
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.
Ariana38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-21 16:17:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.