Koty część XIII - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 23:08   #2671
agafisia
Zakorzenienie

Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
No jak się na barf da przestawić to super. Ale jak kot ma jakieś problemy z żołądkiem to niestety nie zawsze można od razu, czasem trzeba jak u Psotki stany zapalne, jakieś krwawienia żołądka podleczyć. To częste po schroniskach. Ja wiem, że raczej będę znajdy brać bo mi tak zwyczajnie żal zwierząt w tych "przytuliskach". To jak domy dziecka dla zwierząt, to nie są warunki do życia takie stłoczenie w jednym miejscu istot z różnymi problemami bez możliwości potraktowania indywidualnie każdej z nich z osobna. U Psotki już wszystko z brzuszkiem ok. 3 normalne kupki zrobiła, nastrój jej wrócił, także to chyba koniec naszych przygód z matą fitness. Próbowaliśmy dziś wyczesać Zuzię, ale nie bardzo chciała współpracować. Także jutro czeka nas powtórka z rozrywki i czesanie Psotki.
Robiłyście kiedyś dla kota jakąś galaretkę mięsną? Pytam b Psotka ostatnio pokochała mokre karmy z galaretką, a nie chciałabym, żeby non stop takie gotowe jadła bo wiadomo konserwanty itp. i myślałam, żeby jej jakieś domowe zrobić skoro tak lubi. Robiłyście może coś takiego kiedyś a la zimne nóżki,ale dla kota? Znacie jakieś przepisy?
Wydaje mi się że te puszkowe mają odpowiednie ilości witamin i składników odpowiednich dla kota...takie domowe zdrowsze na pewno ale bez witamin które potrzebują. ..i nie w takiej ilości jak potrzebują...

A właśnie po tych dreamis moje miały srawke. ..czytałam ze to paskudne uzalezniacze nic poza tym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

68 -> 66,2-66->65,5--> 64 --------->62

agafisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:34   #2672
Onnaa88
Panienka z okienka

Tak sobie pomyślałam,że skoro mój kot czasami lubi uciekać z domu czy jak bym mu założyła chip to by w razie zagubienia jakoś go znalazła?
Bardzo mnie to denerwuje,czy któraś z was była u weterynarza i jaki to koszt?
Onnaa88 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:38   #2673
agafisia
Zakorzenienie

Chip powinien mieć wszczepiony jak jest że schroniska sprawdź w książeczce- taki długi numer na początku przy danych. Chip działa że jak on się zgubi i ktoś go znajdzie i odda do weta albo schroniska to wtedy sprawdza czy ma i do kogo należy...to nie GPS niestety...
Pomysl że kotek wychodzący to kleszcze pchły obgryzione uszy w bojkach zzerane myszy i ptaki psy samochody bezduszne dzieciaki...
Chociaż ja jakbym mieszkała na wiosce albo obrzeżach miasta pewnie bym wypuszczala kotka... I miała całe stado😁

68 -> 66,2-66->65,5--> 64 --------->62

agafisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:43   #2674
Onnaa88
Panienka z okienka

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Chip powinien mieć wszczepiony jak jest że schroniska sprawdź w książeczce- taki długi numer na początku przy danych. Chip działa że jak on się zgubi i ktoś go znajdzie i odda do weta albo schroniska to wtedy sprawdza czy ma i do kogo należy...to nie GPS niestety...
Pomysl że kotek wychodzący to kleszcze pchły obgryzione uszy w bojkach zzerane myszy i ptaki psy samochody bezduszne dzieciaki...
Chociaż ja jakbym mieszkała na wiosce albo obrzeżach miasta pewnie bym wypuszczala kotka... I miała całe stado😁

Ona ma na uchu tatuaż z numerem w książeczce jakiś numer widnieje rzeczywiście ogólnie go nie wypuszczam ale czasami udaje mu się uciec bo bardzo go ciągnie na dwór,mieszkam w okolicach samych domków jednorodzinnych,ulica jest jakiś kilometr dalej
Stary Wczoraj, 23:55   #2675
Zimowa Zawierucha
Rozeznanie

Pochodzę z małej wsi, za dużo się w dzieciństwie napatrzyłam na rozjechane koty, by kiedykolwiek wypuścić moją kicię za próg mieszkania.

Stary Wczoraj, 23:55   #2676
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyślałam,że skoro mój kot czasami lubi uciekać z domu czy jak bym mu założyła chip to by w razie zagubienia jakoś go znalazła?
Bardzo mnie to denerwuje,czy któraś z was była u weterynarza i jaki to koszt?
Chip fajna sprawa, ale jak do nas się przybłąkał kot to pomogła obroża z adresem i nr telefonu pod spodem. Łatwiej chyba znalazcy z tego korzystać o ile da się kota przyuczyć do noszenia obróżki. O chipie sami myślimy, ale różnie z tym bywa. Nie ma jednej wspólnej bazy, nie każdy wet z niej korzysta, nie każdy znalazca o niej wie itd.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: Wczoraj o 23:57
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 00:15   #2677
Zimowa Zawierucha
Rozeznanie

To prawda, że baz chipów jest mnóstwo. Ale w takich najbardziej popularnych można sprawdzić, czy zwierzę figuruje wpisane przez lekarza weterynarii, a jeśli nie, to samodzielnie je wpisać - zwiększa się prawdopodobieństwo, że potencjalny znalazca do niej zajrzy. No i chip to trwałe i indywidualne oznaczenie, nie można go zdjąć jak np. obroży i jeśli powstałby spór, czyj to kot, to osoba z książeczką z wklejonym numerem chipu ma dowód np. jeśli ktoś znajdzie kota, kot ma chip niewpisany w bazie, a na ogłoszenie odpowiada kilka osób. Na pierwszy rzut oka obroża z adresówką sprawdza się lepiej, nie trzeba iść do weta/ schroniska, żeby sprawdzić, czy kot ma chip. Ale jeśli tę obrożę zgubi (a kocie obroże często są łatwo zrywalne, żeby kot się nie udusił w przypadku zaczepienia o gałąź np.), to nie pozostaje już żadna wskazówka, gdzie szukać właściciela.

Stary Dzisiaj, 00:21   #2678
MissChievousTess
Zakorzenienie

No i kwestia tego czy dany kot obrożę toleruje. My nasze próbujemy przyuczyć, ale zawsze chcą ją zdjąć. Nie każdy kot obrożę akceptuje, więc czasem zostaje tylko chip, choć najlepsze obie te opcje na raz.
Stary Dzisiaj, 00:51   #2679
Onnaa88
Panienka z okienka

Cytat:
Chip fajna sprawa, ale jak do nas się przybłąkał kot to pomogła obroża z adresem i nr telefonu pod spodem. Łatwiej chyba znalazcy z tego korzystać o ile da się kota przyuczyć do noszenia obróżki. O chipie sami myślimy, ale różnie z tym bywa. Nie ma jednej wspólnej bazy, nie każdy wet z niej korzysta, nie każdy znalazca o niej wie itd.
Też mi się ten pomysł spodobał,bo jak raz mi uciekł na podwórko u nie było go z dobrą godzinę to ja nie mogłam sobie znaleźć miejsca,chodziłam po osiedlu i go wołałam tak bardzo się bałam,że się zgubi.Najelpiej to bym chciał żeby w razie zagubienia wiedzieć gdzie on jest ale chyba takie coś nie istnieje żeby sprawdzić jego trasę a nie szukać na oślep.
Stary Dzisiaj, 01:41   #2680
bramborky
Zadomowienie

Ja mam zawal jak mi kot na klatke schodowa zwiewa i chyba bym umarla ze strachu na mysl, ze moj kot jest gdzies samopas na podwórku. I niewazne, ze nie mieszkam przy ruchliwej drodze, ale ludziom tez, niestety nie ufam. Nigdy bym sobie nie wybaczyla jakby mi jakis kretyn skrzywdzil kota, bo go wypuscilam na zewnatrz bez kontroli.

Wysłano z ☎
bramborky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 02:37   #2681
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość

Też mi się ten pomysł spodobał,bo jak raz mi uciekł na podwórko u nie było go z dobrą godzinę to ja nie mogłam sobie znaleźć miejsca,chodziłam po osiedlu i go wołałam tak bardzo się bałam,że się zgubi.Najelpiej to bym chciał żeby w razie zagubienia wiedzieć gdzie on jest ale chyba takie coś nie istnieje żeby sprawdzić jego trasę a nie szukać na oślep.
Jak to nie istnieje? Są nadajniki GPS. Może można tak chip namierzyć? Na pewno migracje ptaków i wędrówki niedźwiedzi śledzi się w rezerwatach przyrody właśnie z użyciem GPS.
Stary Dzisiaj, 08:32   #2682
Zimowa Zawierucha
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Ja mam zawal jak mi kot na klatke schodowa zwiewa i chyba bym umarla ze strachu na mysl, ze moj kot jest gdzies samopas na podwórku. I niewazne, ze nie mieszkam przy ruchliwej drodze, ale ludziom tez, niestety nie ufam. Nigdy bym sobie nie wybaczyla jakby mi jakis kretyn skrzywdzil kota, bo go wypuscilam na zewnatrz bez kontroli.

Wysłano z ☎
Mi raz zwiała przez balkon (zawsze pilnowałam, by na niego nie wychodziła, ale byli goście, było gorąco, jakoś się przemknęła). Od razu urządziłam akcję ratunkową. Nie oddaliła się od bloku, ale nie chciała sama przyjść, chyba bała się ludzi chodzących w pobliżu. Jak już w końcu ją złapałam, to zaczęłam ryczeć jak wariatka. Wykończyłabym się nerwowo, gdyby była kotem wychodzącym.

Stary Dzisiaj, 08:35   #2683
Onnaa88
Panienka z okienka

Cytat:
Jak to nie istnieje? Są nadajniki GPS. Może można tak chip namierzyć? Na pewno migracje ptaków i wędrówki niedźwiedzi śledzi się w rezerwatach przyrody właśnie z użyciem GPS.
Musiałbym poczytać więcej na ten temat
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
Onnaa88
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości