Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 20:35   #31
Autentyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Pytanie o Tradzik

Witam,

Moim problemem sa zaskorniki zamkniete i otwarte..

jest tak od Marca drecza mnie tylko one a juz nie Ropne wypryski a Teraz sie opalam i dalej mam te Zaskorniki wiec myslicie ze wyleczylem sie z tych ropnych i nie bedzie nawrotu na jesien ?

Skoro nie mam ich juz od marca a wtedy nie bylo slonca wiec ono na pewno nie pomoglo na to xD

Stosuje diete od tamtego czasu rowniez.. Ale np jesli Wypije alkoholu , zjem czekolade i Jakies tosty z serem to na nastepny dzien mozna zaobserwowac jakies 2 czerwone gulki :P


Prosze o opinie osob doswiadczonych
Autentyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 21:47   #32
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Pytanie o Tradzik

Nie słońce musiało być przyczyną ich wycofania się, ale słońce pośrednio może się przyczynić do ich nawrotu, konkretniej późniejsze jego nieuniknione ograniczenie, więc raczej uważaj z przyzwyczajaniem skóry do niego póki nie przekonasz się, że na dobre pozbyłeś się tendencji.

Jeśli bezbłędnie reagujesz na jedzenie pojawieniem się nowych zmian, u Ciebie trądzik może mieć podłoże ściśle żywieniowe, i zachowując dietę możesz istotnie być w stanie trzymać cerę w ryzach, ale to rzadki przypadek i byłabym ostrożna.

Trądzik to złożona i bardzo indywidualna kwestia, przede wszystkim jest to raczej zespół objawowy, niż chorobowy z jednorodną, jednoznaczną przyczyną i regularnym przebiegiem. Niestety, metoda prób i błędów połączona z daleko posuniętą ostrożnością to jedyne, co pozostaje.

W każdym razie wytrwałości i powodzenia życzę
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 21:43   #33
e16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Czy to prawda, że jedzenie słonecznika sprzyja poprawieniu cery? mam na myśli, czy on rzeczywiście pomaga usunąć trądzik- jeśli tak to po jakim czasie i w jakich ilościach należy jesć by zauważyć efekty
e16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:12   #34
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Znacie jakieś dobre toniki lub żele do mycia twarzy do cery z tądzikiem? mam na myśli tak do 20-25 zł.
A używa ktoś roll-on garniera? Słyszałam, że dobry zastanawiam się nad kupnem
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:03   #35
BlackCatnowyprofil
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 40
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

sub!
BlackCatnowyprofil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 22:02   #36
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Zależy jaki to trądzik... ostatnio zauważyłam, że moja cera lepiej reaguje na łagodne preparaty do oczyszania cery. Jestem zadowolona z żelu Pure Camille z Yves Rocher, ślicznie pachnie, dobrze oczyszcza, jest wydajny i kosztuje 19zł Toników osobiście nie używam, nie widzę ŻADNEJ różnicy czy je stosuję, czy nie. Chociaż podobno mleko ma fajne właściwości, odsyłam do linka wątku przy pierwszym poście tego tematu
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:47   #37
paula419
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: piszę z Polski
Wiadomości: 5
Exclamation Problemy z trądzikiem

Teraz jest lato i większość ludzi się nie maluje. Ja również bym tak chciała, ale nie mogę, gdyż mam okropną cerę, znajdują się na niej same czerwone plamy, co mogę zrobić, żeby przykryć te ślady bez podkładu i korektora albo jak mogę uniknąć problemów z trądzikiem...? Czy wy też macie takie problemy?? Proszę o szczere odpowiedzi
paula419 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-11, 20:48   #38
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Problemy z trądzikiem

Oooo dokładnie tak! Chciałabym się nie malować, bo w upał mam wrażenie że twarz się gotuje... Ale niestety, mam zaskórniki i dużo przebarwień więc jest to niemożliwe. Postanowiłam rozprawić się z tymi śladami i stosuję serię Garnier Czysta Skóra Active, ale wiadomo że efekty zachodzą powoli. Robiłam tak że nakładałam odrobinkę podkładu na fragmenty z dużymi śladami i trochę korektora i pudru na to. Tak delikatnie żeby efekt był naturalny. Teraz używam kremu Nivea Visage Young 2w1 z lekkim podkładem i troszkę korektora. Jest lepiej bo nie czuję takiego "zapychania" porów.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 21:40   #39
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Problemy z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Oooo dokładnie tak! Chciałabym się nie malować, bo w upał mam wrażenie że twarz się gotuje... Ale niestety, mam zaskórniki i dużo przebarwień więc jest to niemożliwe. Postanowiłam rozprawić się z tymi śladami i stosuję serię Garnier Czysta Skóra Active, ale wiadomo że efekty zachodzą powoli. Robiłam tak że nakładałam odrobinkę podkładu na fragmenty z dużymi śladami i trochę korektora i pudru na to. Tak delikatnie żeby efekt był naturalny. Teraz używam kremu Nivea Visage Young 2w1 z lekkim podkładem i troszkę korektora. Jest lepiej bo nie czuję takiego "zapychania" porów.
to nic Ci nie da. Ja też mam straszne przebarwienia, a te drogeryjne kremy/żele pogarszały sprawę. Dopiero gdy dermatolog przypisała mi Skinoren na te ohydne plamy, stan mojej skóry się poprawił. A na pryszcze stosuję Fucidin. Radzę żebys też wybrała się do lekarza.
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 15:38   #40
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy z trądzikiem

Ja też polecam iść do dermatologa! Dobierze odpowiednie maści do Twojej cery. Mi kiedyś lekarz przepisał maść, która nazywała się "Acnemycin". Z tego co pamiętam była dość droga, ale bardzo skuteczna. Nie wiem ile teraz może kosztować bo było to kilka lat temu.
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 20:10   #41
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problemy z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Oooo dokładnie tak! Chciałabym się nie malować, bo w upał mam wrażenie że twarz się gotuje... Ale niestety, mam zaskórniki i dużo przebarwień więc jest to niemożliwe. Postanowiłam rozprawić się z tymi śladami i stosuję serię Garnier Czysta Skóra Active, ale wiadomo że efekty zachodzą powoli. Robiłam tak że nakładałam odrobinkę podkładu na fragmenty z dużymi śladami i trochę korektora i pudru na to. Tak delikatnie żeby efekt był naturalny. Teraz używam kremu Nivea Visage Young 2w1 z lekkim podkładem i troszkę korektora. Jest lepiej bo nie czuję takiego "zapychania" porów.
droga kolezanko, czas sie wybrac do dermatologa, odstaw wszyskie te szity garniera itp drogeryjne... masz problem z cera, wylecz ja a nie pogarszaj... garnier to jeden z najwiekszych wysuszaczy...

a na lato jest fajny krem z filtrem barwiacy spf 50 z la roche posay ale cena dosc wysoka, ok 50zl, fluid wtapia sie w cere i nie widac, ze sie czyms wymalowalas i ma ochrone przed uva i uvb
na przebarwienia ja olecam "acne-derm" za ok 20zl w patece bez recepty, sa tez rozne zele do mycia twarzy np wybielajacy z firmy "Clarena" na allegro widzialam za ok40zl, to ujednolici Ci cere a takze chroni przed fotostarzeniem sie skory...

co polecam, to tylko z wlasnego doswiadczenia, nalezy wziasc pod uwage, ze kazda/dy z nas inaczej reaguje na dane kosmetyki, wiec nalezy sie wybrac do specjalisty w takich przypadkach... bo my mozemy pogorszyc sytuacje , kazdy lekarz dobiera indywidualnie do potrzeb czlowieka kosmetyki...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-07-12 o 20:12
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 00:08   #42
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Problemy z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez paula419 Pokaż wiadomość
Teraz jest lato i większość ludzi się nie maluje. Ja również bym tak chciała, ale nie mogę, gdyż mam okropną cerę, znajdują się na niej same czerwone plamy, co mogę zrobić, żeby przykryć te ślady bez podkładu i korektora albo jak mogę uniknąć problemów z trądzikiem...? Czy wy też macie takie problemy?? Proszę o szczere odpowiedzi
Identyczny problem mam pełno przebarwień...
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 17:40   #43
edytka166
Raczkowanie
 
Avatar edytka166
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 382
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

hej dziewczyny,
Mam problem z zaskórnikami.Gdy byłam u dermatologa to na ostatniej wizycie(już po wyleczeniu cery z trądziku)powiedział mi żebym usuwała sama te zaskórniki(pokazał żeby usuwać je za pomocą igły)ale ja wogóle nie mam pojęcia dalej jak je usuwać,boje sie żebym nie narobiła sobie jeszcze gorzej;/Powiedział,że mogę udac sie z tym do kosmetyczki ale pod warunkiem,że "nie będe musiała wychodzić od niej zabandażowana i rozpłakana..."-
Tak więc zastanawiam sie nad pójściem do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy
Proszę, doradżcie mi czy to dobry wybór.
Z góry dzięki
__________________
http://www.poomoc.pl/
edytka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 16:45   #44
olenka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cześć dziewczyny.
Mam problem (zresztą jak wy wszystkie). mam 9 dni żeby zrobić coś ze swoją twarzą bo ide na wesele.
Mam dużo czerwonych pryszczy na czole, policzkach i brodzie i strasznie czerwony nos. Chciałabym je jakoś usunąć albo chociaż zamaskować. Miałam iść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy ale niestety wszystkie terminy zajęte. Stosuje kremy matujące na dzień i na noc i żel myjący do twarzy oraz maść cynkową i piję od niedawna bratek niestety niewiele to pomaga. Proszę o pomoc.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki
olenka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:04   #45
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Zamiast stosować na noc krem matujący stosuj nawilżający. Po co Ci na noc matowa cera? Polecam krem Oceanic AA Help - są trzy do wyboru: tłusty, półtłusty i nawilżający. Radzą sobie z zaczerwieniami i koją skórę trądzikową. Wg mnie najlepszy z nich to półtłusty (stosowałam wszystkie 3 i ten lubię najbardziej).

Póki co możesz mieć wysyp spowodowany piciem bratka.

Jakiego żelu myjącego używasz?
Byłaś z tym problemem u dermatologa? Dużo masz pryszczy?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:18   #46
olenka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

żel myjący z avonu z wyciągiem z ogórka i zielonej herbaty. u dermatologa byłam z tym że pani dermatolog nie była zbyt pomocna dostałam 2 maści które mi nic nie pomogly i stosowałam mikrodermabrazję któa też nic nie zdziałała. pryszczy mam dosyć dużo i są one bardzo czerwone. zdołam coś zrobić z tym w 9 dni??
olenka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:55   #47
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Nic Ci w tak krótkim czasie nie zejdzie całkowicie, możesz jedynie zregenerować twarz i doprowadzić ją do względnego porządku, a na wesele po prostu zainwestuj w dobry podkład skoro nie chcesz aby to było bardzo widoczne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 22:37   #48
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez olenka1234567 Pokaż wiadomość
żel myjący z avonu z wyciągiem z ogórka i zielonej herbaty. u dermatologa byłam z tym że pani dermatolog nie była zbyt pomocna dostałam 2 maści które mi nic nie pomogly i stosowałam mikrodermabrazję któa też nic nie zdziałała. pryszczy mam dosyć dużo i są one bardzo czerwone. zdołam coś zrobić z tym w 9 dni??
Nie zmieniaj drastycznie sposobu pielęgnacji cery, gdyż nie wiadomo jak Twoja cera na niego zareaguje. Żel zmień na lepszy, antybakteryjny, głęboko oczyszczający ale bez drobinek i dużej zawartości SLS w składzie. Może być zwykły drogeryjny, choć polecałabym apteczne. Kren stosuj nawilżający o lekkiej konsystencji, ale bez takich składników w składzie jak "parrafinum liquidum", "petrolatum" i o jak najmniejszej ilości parabenów. Znajdziesz taki napewno w drogerii, chociaż polecałabym kosmetyk apteczny (mniejsze ryzyko, że Cię uczuli). A co do istniejących wyprysków złagodzisz je znacznie olejkiem z drzewa herbacianego (do kupienia np w The Body Shop, ale niektóre apteki też go trzymają). Nakładaj go punktowo na wypryski na zmianę z maścią, albo pastą cynkową. Stan cery powinien się znacznie poprawić. I odradzałabym ciężki, kryjący podkład na weselu. Lepiej zastosuj dobry korektor (da lepsze krycie wyprysków czy śladów po nich, bez obciążania cery i ryzyka, że podczas np tańca spłynie z twarzy). Pozdrawiam!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 09:33   #49
olenka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Dzieki bardzo za pomoc . Juz dzisiaj ide to apteki kupić to co mi poleciłas i zobaczymy jaki bedzie efekt.
olenka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 14:40   #50
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Mam nadzieję, że zadowalający Możesz jeszcze kupić glinkę zieloną i robić z niej maseczki, ślicznie wysusza istniejące syfki.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 17:44   #51
candyfloss20
Przyczajenie
 
Avatar candyfloss20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam wszystkie Wizażanki i mam oto dylemat

bardzo przetluszcza mi sie cera w strefie T.
Kremy matujace srednio sobie z nią radza,czesto musze poprawiac makijaz i uzywac bibułek.
Ostatnio zauwazałam ze pomagaja maseczki glinkowe.
Czy moge je uzywac codziennie na partie T przed makijazem??
Czy to zdrowe no i efektywne??

bardzo prosze o rady

Edytowane przez candyfloss20
Czas edycji: 2010-07-24 o 17:45
candyfloss20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:36   #52
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Możesz używać glinki zielonej codziennie, ale najlepiej jakbyś taką czystą glinkę kupiła w aptece i robiła sobie maseczki mieszając ja z wodą mineralną.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:18   #53
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Dziewczyny u mnie jeden lek na leczenie trądziku ( a mam już 28 lat i od 13 lat krosty) to ciąża - z córką byłam jak sitko a z synem buzia gładziutka. Tylko boję się co będzie po porodzie ) Ale teraz wierzę tym którzy twierdzą że lepsze to niż zmarszczki
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:00   #54
Flicckka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt - Lublin
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Ja miałam bardzo duze problemy z trądzikiem, dopóki zaczęłam używać kosmetyków firmy Murad.
Ja je kupiłam na stronie internetowej strawberrynet; pakiet ktory ma 4 produkty.
On jest troche drogi ale naprawde on jest fantastyczny.
Flicckka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 02:55   #55
Mappeet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Ja ostatnio zaopatrzylam sie w zestaw kosmetykow "acnefree". Amerykanki bardzo sobie chwala ta firme, podobno jest naprawde bardzo skuteczna Dopiero jestem po pierwszym zastosowaniu wiec jeszcze jest za wczesnie, aby mowic o jakis efektach. Niestety te kosmetyki dostepne sa tylko w Stanach ... mysle, ze warto sprawdzic takze na ebay
Mappeet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 23:32   #56
Kakcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam!
Podpinam się pod ten wątek, ponieważ nie znalazłam na forum "czegoś podobnego"
Otóż mam problem z cerą, nie potrafię dobrać odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji. Zacznę od tego, że mam 22 lata i moja cera jest wrażliwa. Bardzo łatwo o przesuszenie, łuszczenie i liszaje z boku dolnej wargi. Mankamentem jest to, że cera jest mieszana - mam problem z utrzymaniem oczyszczonej cery na czole, nosie i w dołku pod ustami (koło brody). Mam zaskórniki, które są suche i głęboko schowane więc i czasami klasyczna "parówka" (to siedzenie z ręcznikiem nad naparem ziolowym w celu otwarcia porów a potem ich oczyszczenia) nie działa na moje zaskórniki. Gdy potraktuje twarz kremem nawilżającym, nawet tak lekkim jak Nivea Soft nasilają mi się zaskórniki, gdy zaś potraktuję jakimś żelem z kwasem salicylowym np. Pure Zone lub Garnier, skóra od razu się przesusza, piecze i łuszczy się. Obecnie używam żelu do mycia twarzy z serii AA matujący - jest dość delikatny a zarazem dobrze oczyszcza bez efektu rpzesuszenia, pieczenia itp. Jednak co z nawilżeniem? NIe umiem dobrać odpowiedniego kremu do twarzy. Stosowałam niedawno Nivea Visage do cery mieszanej i tłustej jednak po pewnym czasie przestał on odpowiadać mojej skórze, nie mogę mieć kremów w których są kwasy owocowe np. cytryna ponieważ mam na to uczulenie (wychodzą mi szczypiące plamki pod ustami). Zastanawiam się nad kremami La Roche-Posay Effalar K bądź Iwostin jednak ceny są niezachęcające jak na kieszeń studencką....
Kakcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 18:36   #57
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

ja myśle że koleżanka z góry powinna zaopoatrzyć sie w kosmetyki iwostinu. miałam prawie takie same problemy tylko że zamiast liszai wyskakiwało mi więcej krostek. tez nie moge stosować kremów z kwasami itpitd bo wszystko mnie podrażnia nie umialam trafić na żel do mycia twarzy odpowiedni ani krem toniki też wszystkie do bani. kremy albo zapychały za mocno albo w ogóle nie nawilżały. Aż mi siostra nakazała spróbować umyć twarz żelem iwostin puritin.wydawało mi sie że to kolejny żel do cery trądzikowej który zrobi mi z twarzy makabre ale już nie miałam czym umyć sie więc spróbowałam. i okazał sie strzałem w dziesiątke. wagry tracą sie z mycia na mycie do tego codziennie smaruje miejsca z krostkami i zaskórnikami metronidazolem rano i wieczorem i jest od tego czasu okey! nawet nie musze używać podkładu. a ceny.. mam 16 lat więc jest u mnie z funduszami podejrzewam że jeszcze gorzej niż u ciebie.. żel można kupić w popularnych aptekach pod lwem za 29 zł 400 ml... wystarcza na naprawde długo bo monco sie pieni i wystarczy kropelka.. a sucha skóra.. mam strasznie suchą.. ale ten żel aż tak nie wysusza. raz na tydzien albo troszke częściej ( kiedy czuje potrzebe) smaruje policzki physiogelem albo sudokremem... i jest ok. bardzo poleciłabym ci to wszystko ceny faktycznie wszystkiego nie za tanie ale naprawde bardzo wydajne więc wychodzi nawet na oszczędzanie
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 20:56   #58
Sunshhinee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Proszę Was abyście mi doradziły, powiedziały co robię nie tak i co mam dalej robić.

Trądzik to mój problem mniej więcej od kilku miesięcy. Teraz we wrześniu skończę 13 lat. Pierwszy kosmetyk, który kupiła mi mama to był : " PIELĘGNACJA SPECJALISTYCNA LINODERM ACNE KREM PUNKTOWY DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ I ŁOJOTOKOWEJ" Stosowałam go przez pewien czas, ale odstawiłam, bo nie zauważyłam poprawy. Potem był żel do mycia Acne Line. Później jakiś tonik. Dalej nic. Mama kupiła mi Benzacne. Byłam bardzo z niego zadowolona, ale do czasu. Na początku było super. Pryszcze "wysychały" i po jakimś czasie znikały. Ale po jakimś czasie ten kosmetyk strasznie wysuszył moją cerę. W niektórych miejscach skóra zaczęła schodzić. Gdy wieczorem myłam włosy, zakładałam ręcznik na głowę, po czym smarowałam twarz Benzacne po jakimś czasie mama zauważylą że ta maść odbarwia ręczniki. To jeszcze nie koniec. Mam ciemne blond włosy. Gdy smaruję się tą maścią zawsze mam grzywkę spiętą, żeby mi nie przeszkadzała, ale po jakimś czasie gdy Benzacne wyschnie odpinam grzywkę. I właśnie od tego grzywka mi się „spaliła” i zrobiła się ruda. Wszyscy mi teraz mówią ze farbowałam grzywkę na rudo. Okropnie to wygląda, masakra L. Odstawiłam i benzacne. Następnie kupiłam żel punktowy SYNERGEN ANTI-PICKEL-GEL z Rosmanna. Skończył mi się niedawno, ale również nie zauważyłam znacznej poprawy. Moja mama już miała dosyć. Poszła do apteki i kupiłą ponoć jakąś jedną z droższych maść ACNE-DERM. Smaruje się nią dosyć długo,a nadal mam pryszcze. Ta maść też wypala, więc nie jestem jej zwolenniczką. 3 dni temu moja mama poszła do hurtowni i kupiła mi całą serię kosmetyków Nuno z ziaji. Tonik, żel i krem. Stosuje od 3 dni rano i wieczorem po dokładnym oczyszczeniu twarzy, owszem może i pomaga, skóra jest miękka w dotyku, ale twarz zaczęła strasznie świecić. Świeci mi się czoło, nos, broda, właściwie wszystko z każdej strony. Przeglądałam tysiące tematów na temat pryszczy itp. Słyszałąm o mydle siarkowym. Czy mogę je teraz zakupić? Słyszałam że też również mocno wysusza, ale efekty są zniewalające. Nie będę stosowała go często, żeby nie wysuszyć. Co wy o tym myślicie? Czy powinnam kupić coś innego? Myślałam też nad tymi bibułkami matującymi.. Bardzo proszę o rade, jakieś wskazówki, co robię źle, co powinnam zmienić. Moja mama już fortune wydała na te moje „syfy”, a nic nadal nie pomaga. Aktualnie mam małe pryszczyki blisko siebie które tworzą czerwone miejsca na twarzy( na policzkach i troszeczkę na nosie). Mam troszkę pryszczyków na czole. Nie jest najgorzej ale do roku szkolnego chciałabym się ich pozbyć. Z góry dziękuję za rady i przeczytanie mojego dłuuuugiego postu ;-)
Sunshhinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 02:03   #59
Mappeet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Przede wszystkim radzilabym zrezygnowac z kupywania kosmetykow na wlasna reke, szanse na wyleczenie tradziku sa minimalne i tym razem testujac nowe kosmetyki przedluzasz proces leczenia ... Udaj sie do dermatologa, on najlepiej bedzie wiedzial jakie preparaty sa dla ciebie najopowiedniejsze, tradziku nie pozbedziesz sie stosujac same masci, toniki, kremy itp. tradzik trzeba tez zwalczac od wewnatrz a wiec od dermatologa dostaniez takze recepte na antybiotyk. Moja historia z dermatologoami zaczela sie niezbyt ciekawie poniewaz gdy udalam sie na pierwsz wizyte do dermatologa wydalam dosyc duzo pieniedzy na przepisane przezniego leki a i tak nic mi nie pomogly wiec postanowilam tak jak ty szukac kosemtykow na wlasna reke, oczywiscie tradzik jak byl tak nadal jest. Powiedzialam juz sobie dosyc, basta! Koniec z wydawanie pieniedzy na kosmetyki, ktore i tak nic mi nie pomoga, zapisalam sie juz na wizyte do dermatologa z nadzieja, ze on mi pomoze. Tobie zycze tego aby pierwszy lekarz okazal sike tym najlpeszym I pamietaj, ze leczenie tradziku jest dlugotrwale ... nawet jak na twarzy masz drobne wypryski twrazace czerwone plamki nie oznacza to ze natychmiast bedziesz miala gladziutka cere wiec sie nie zdziw jak do wrzesnia mozesz miec jeszcze z tym problemy. Z twojego opisu a mianowicie z twojego okreslenia, ze na twrazy masz pryszczki tworzace czerwone miejsca obawiam sie, ze moga to byc blizny lub przebarwienia ... nie chce Cie straszyc wiec jak najszybciej udaj sie z tym do dermatologa! Powodzenia
Mappeet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 08:26   #60
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
tradziku nie pozbedziesz sie stosujac same masci, toniki, kremy itp. tradzik trzeba tez zwalczac od wewnatrz a wiec od dermatologa dostaniez takze recepte na antybiotyk.
czasem wystarczy maść na bazie antybiotyku, nie zawsze trzeba brać tabletki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 11:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.