Czy zamknąć sklepy w niedziele? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-11, 22:00   #31
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Talking Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

ja uważam że niedziela powinna być dniem wolnym, kurcze musismy sie chociaż jeden dzień w tygodniu na momencik zatrzymać, przecież można oszaleć w pogoni za kasą !!!!!!
a podpaski zawsze powinny być w szafce, ktoś kto nie wie, kiedy dostnie okres, musi mieć tą awaryjną paczkę! co innego przy tabletkach anty. (oczywiście bez urazy)
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 22:06   #32
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Moim zdaniem sklepy w niedziele powinny być otwarte, ale krócej. Pracowałam jako sprzedawca w centrum handlowym i pamiętam, że o ile w sobote był sens otwierania sklepu do 21.30, tak w niedzielę, tego sensu brak. Niedziele są przez sprzedawców nazywane dniem apaczów - czyli dzień oglądających, którzy NIC nie kupują, tylko chodzą sobie na spacerki po centrum - po obiadku czy po lub zamiast kościółka. A ja musiałam pracować do 20, mimo, że od 17-18 nie było zywego ducha.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 22:36   #33
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez ka.si
ja uważam że niedziela powinna być dniem wolnym, kurcze musismy sie chociaż jeden dzień w tygodniu na momencik zatrzymać, przecież można oszaleć w pogoni za kasą !!!!!!
to ze Ty MUSISZ sie zatrzymac nie znaczy, ze wszyscy Polacy tez...

dla mnie niedziela jest czesto jedynym dniem, kiedy moge spokojnie pochodzic po sklepach, jak ktos nie chce, to nikt go do hipermarketow nie wypycha...

czyli: SKLEPY POWINNY BYĆ OTWARTE
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 22:41   #34
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez ka.si
ja uważam że niedziela powinna być dniem wolnym, kurcze musismy sie chociaż jeden dzień w tygodniu na momencik zatrzymać, przecież można oszaleć w pogoni za kasą !!!!!!
a podpaski zawsze powinny być w szafce, ktoś kto nie wie, kiedy dostnie okres, musi mieć tą awaryjną paczkę! co innego przy tabletkach anty. (oczywiście bez urazy)
Od takich nagłych przypadków są przecież apteki Można w nich kupić i podpaski i tabletki anty

Co do otwarcia sklepów w niedziele to rzeczywiście zależy, z której strony na to spojrzeć... Dla pracowników to pewnie żadna przyjemność, ale ja nieraz się cieszyłam z tego, że CH są otwarte właśnie w niedziele i to troszkę dłużej niż do 18:00
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:05   #35
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Z punktu widzenia kupującego, jakim jestem, hipermarkety powinny być w niedzielę czynne. Czasem robiłam w nich wtedy zakupy i wcale nie jest pusto, ludzie dużo kupują, przynajmniej u mnie.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:18   #36
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

a mi to wszystko jedno . jakoś jeszcze nigdy specjalnie nie planowałam zakupów na niedzielę . mimo, że pewnie nie raz mi się zdarzyło w takim niedzielnym łażeniu po sklepach uczestniczyć. zamkną to ok, nie zamkną też będzie dobrze.
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:22   #37
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Uważam, ze powinny byc otwarte. To mój wybór kiedy chcę kupować - tak się składa, że zwykle kupuję w niedzielę..Inna sprawą jest to, ze pracownik za niedzielę powinien dostawac odpwiednią pensję no i nie byc do pracy zmuszany..
Sama czasem pracuję w niedziele i jak widać jeszcze zipię
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 23:24   #38
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Jest wiele zawodów ,gdzie pracuje się nie tylko w niedzielę ,ale i w święta (sama tak pracowałam).Nie rozumiem dlaczego markety mają być w niedzielę zamknięte.
Dla wielu ludzi ,niedziela to jedyny dzień kiedy można spokojnie zrobić zakupy.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:26   #39
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

ja uwazam, ze sklepy w niedziele powinny byc otwarte. jest wiele zawodow, w ktorych ludzie musza pracowac niezaleznie od dnia tygodnia (w szpitalu, policja, straz pozarna czy nawet moj TŻ dorabiajac na parkingu), wiec w sumie nie widze zeby ci ludzie byli tak bardzo poszkodowani (bo nie sa jedynymi)
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:27   #40
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Momo
Jest wiele zawodów ,gdzie pracuje się nie tylko w niedzielę ,ale i w święta (sama tak pracowałam).Nie rozumiem dlaczego markety mają być w niedzielę zamknięte.
heh ubieglas mnie z ta mysla (tylko ze ja napisalam 2 minutki pozniej), ale wlasnie uwazam tak samo
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:30   #41
Fine !
BAN stały
 
Avatar Fine !
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 9
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Ano dlatego markety maja być w niedziele zamkniete, że to nie własciciele marketów muszą tam siedziec a pracownicy, którzy zarabiają marne grosze i spędzanie tam weekendu nie nalezy do ich marzeń
a nie maja innego wyjscia bo to hjedyna praca jaką otrzymali
Fine ! jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 23:44   #42
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Fine !
Ano dlatego markety maja być w niedziele zamkniete, że to nie własciciele marketów muszą tam siedziec a pracownicy, którzy zarabiają marne grosze i spędzanie tam weekendu nie nalezy do ich marzeń
moja mama - pielegniarka zarabiajace marne grosze przez 20 lat musiala siedziec w pracy nie dosc ze w niedziele to jeszcze we wszystkie swieta. nie wiem czy takie siedzenie nalezalo do jej marzen, ale robila to i nie protestowala, ze musi pracowac kiedy niektorzy odpoczywaja, lamia sie oplatkiem z najblizszymi lub popijaja szampana swietujac nowy rok
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:50   #43
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez lain
moja mama - pielegniarka zarabiajace marne grosze przez 20 lat musiala siedziec w pracy nie dosc ze w niedziele to jeszcze we wszystkie swieta. nie wiem czy takie siedzenie nalezalo do jej marzen, ale robila to i nie protestowala, ze musi pracowac kiedy niektorzy odpoczywaja, lamia sie oplatkiem z najblizszymi lub popijaja szampana swietujac nowy rok
Właśnie o to mi chodzi. Nie tylko pracownicy marketów pracują w niedzielę.
Powinni się cieszyć,że np.Noc Sylwestrową mają wolną - pielęgniarki w tym czasie pracują .
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 00:13   #44
Fine !
BAN stały
 
Avatar Fine !
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 9
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Rzeczywiście swiat by sie zawalił gdybym nie kupiła w niedzielę szynki

naprawde nie widzisz róznicy ?
Fine ! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 00:24   #45
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Dla klienta i właściciela sklepu lepiej jest, jak sklep jest czynny w niedzielę, ale z kolei dla pracownika nie jest to najlepsze rozwiązanie, chyba ze szef płaci np. nadgodziny. Dlatego uwazam, ze dobry jest kompromis - sklepy otwarte, ale krócej.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 00:44   #46
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Sklepy powinny byc czynne w niedziele, bo jest mnostwo ludzi, ktorzy zajezdzaja sie przez caly tydzien w pracy po kilkanascie godzin, a nie stac ich na pomoc, ktora zrobi za nich zakupy. W zwiazku z czym w niedziele sklepy powinny byc otwarte.

W Slowenii wlasnie probuja przeforsowac to, co jest w Polsce, narazie sklepy sa tu tylko do poludnia w niedziele otwarte, co moim zdaniem w zupelnosci wystarczy (choc w Polsce nie przejdzie, bo w niedziele rano narod na sumie jest ). Ale w Slowenii wszystko jest pokrecone W restauracjach nie kupisz przed 10ta rano alkoholu, a w sklepach po 21szej
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 00:47   #47
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Uważam, ze powinny byc otwarte. To mój wybór kiedy chcę kupować - tak się składa, że zwykle kupuję w niedzielę..Inna sprawą jest to, ze pracownik za niedzielę powinien dostawac odpwiednią pensję no i nie byc do pracy zmuszany..
Mam dokładnie taką samą opinię.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 00:54   #48
Fine !
BAN stały
 
Avatar Fine !
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 9
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Uważam, ze powinny byc otwarte. To mój wybór kiedy chcę kupować
ale juz nie Twój, kiedy kto ma pracować
bo w tych ustawach nie jest najważniejsze, kiedy chcesz sobie robić zakupy(mozesz isc na bazar - tam sami decyduja o sobie), ale kiedy inni ludzie maja isc do pracy
Fine ! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 01:06   #49
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Fine !
ale juz nie Twój, kiedy kto ma pracować
bo w tych ustawach nie jest najważniejsze, kiedy chcesz sobie robić zakupy(mozesz isc na bazar - tam sami decyduja o sobie), ale kiedy inni ludzie maja isc do pracy
Inni ludzie też często pracują w niedziele (służba zdrowia, policja, pracownicy stacji benzynowych itd, itd...). Jest to poniekąd ich wybór, zawsze mogą pracować w zawodzie gwarantującym wolne weekendy.
Gdyby praca w niedziele była opłacana dużo lepiej niż w inne dni, byłaby masa chętnych na takie dniówki.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 01:12   #50
Fine !
BAN stały
 
Avatar Fine !
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 9
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Inni ludzie też często pracują w niedziele
czyt. 6 postów wyżej

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Jest to poniekąd ich wybór, zawsze mogą pracować w zawodzie gwarantującym wolne weekendy.
otóż w tym problem, że zwykle w tym wypadku nie
Fine ! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 07:46   #51
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Fine !
naprawde nie widzisz róznicy ?
przepraszam jakiej?? czy swiat by sie zawalil gdyby ktos nie mogl sobie zaparkowac samochodu w niedziele w centrum miasta? chyba nie, jednak moj TŻ nawet w niedziele pracuje... i zadnych protestow nie urzadza...

i w Wigilie w tym roku tez bedzie pracowal...
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 08:07   #52
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

A ja się tylko zastanawiam kto wyjdzie najgorzej na tym,że CH będą zamknięte w niedzielę....wiadomo mniej pracy mniej pracowników...może lepiej pracować w niedzielę niż w ogóle nie mieć pracy??
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 08:11   #53
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Dla mnie pwinny być otwarte. Słyszłam argumenty że to że w niedziele sklepy są otwarte jest zagrożeniem dla rodziny itp. Śmiech mnie bierze jak słysze takie argumenty albo to że pracownicy sa poszkodowani itp. Nikt nie będzie mi mówił jak mam spędzać swój wolny czas to jest tylko i wyłącznie moja sprawa Jedni słuchają w niedziele kazań ojca Rydzyka inni w niedziele robią zakupy bo przez cały tydzień pracują i nie maja na to czasu . Po 2 nikt nikomu pracy nie wybiera . Mój tata pracuje także w święta dni wolne i jakoś nie płacze
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 09:29   #54
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=31557

A w tym wątku zgadzam sie ze słowami Marilyn
Cytat:
Uważam, ze powinny byc otwarte. To mój wybór kiedy chcę kupować - tak się składa, że zwykle kupuję w niedzielę..Inna sprawą jest to, ze pracownik za niedzielę powinien dostawac odpwiednią pensję no i nie byc do pracy zmuszany..
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 11:12   #55
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

mysle z epowinny byc otwarte dla ludzi ktorzy caly tydzien pracuja nie maja szans zrobic zakupw
pamietam czasy kiedy sklepy byly otwarte w sobote do 14 ,niedziele zamknieta i jedynie gdzies tam nocny (w malym miescie tak bylo)i nerwowe bieganie mojej mamy bo zabrako chleba.

przyznam ze na zakupy ciuchowe nie chcodze w weekend bo nie lubie tłumów ale zakupy jedzeniowe owszem robimy ze wzgledu takiego iz nie wyobrazam sobie siebie targajace siaty z jedzeniem na caly tydzien.
Zakupy ciuchowe ,czasami dla TŻ -ktory nie am szanas zrobienia ich w tygodniu.

ale najwazniejsze ze aby mogly byc otwarte pracownicy sklepow powinni dostawac odpowiednie pieniadze i np dzien w tygodniu wolny.

nie widze szansy na zamkniecie sklepow w niedziele a to co mowia politycy to hmm no cos musza mówic
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 11:45   #56
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez ka.si
ja uważam że niedziela powinna być dniem wolnym, kurcze musismy sie chociaż jeden dzień w tygodniu na momencik zatrzymać, przecież można oszaleć w pogoni za kasą !!!!!!
Jeśli zakładamy, że prawo do odpoczynku w niedzielę mają wszyscy, poza służbą zdrowia i służbami ratowniczymi i porządkowymi (policja), to - konsekwentnie - oprócz hipermarketów należałoby zamknąć kawiarnie, teatry, uczelnie (studia zaoczne!) itp. W końcu ci ludzie też pracują...
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:13   #57
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

niedziela powinna być zdecydowanie wolnym dniem .....
nie rozumiem ideii otwierania sklepów w niedzielę - sama pracowałam w takim molochu - i wiem jaka to przyjemność siedzieć całą niedzielę w sklepie i patrzyć na szwendających się klientów ..... moim zdaniem jeśli sklep będzie 1 dzień w tygodniu nieczynny świat się nie zawali - bo kiedyś tak było i ludzkość jakoś to przeżyła ....
podobnie jest ze świętami - tak samo powinno być nieczynne ....
myślę że zakupy można równie dobrze zrobić w innym dniu ....
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:25   #58
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

a co do zakupów i braku czasu na nie - to mam inne spostrzeżenia na ten temat ....
ludzie tyle czasu potrafią spędzić w markecie szwędając się pomiędzy półkami że teoria o braku czasu zdecydowanie odpada .... moja teoria jest następująca: największy ruch jest w dniach które są np jakimiś świętami, bo ludzie zapomnieli już jak można inaczej spedzać czas (np idąc na spacer) latem w markecie chłodno - zimą ciepło - więc po co się mają szwędać gdzieś po parkach jak zawsze mogą przyczłapać do marketu ...????
Po pracy w jednym z takich marketów mogę wiele powiedzieć na temat takich klientów - a poranne promocje i zachowanie na nich klientów-przechodzą do historii opowiadanych na przerwie w palarni.... gdyby ktoś mi opowiedział jak potrafią się zachować ludzie nie uwierzyłabym w to ale sama byłam świadkiem różnch nieprawdopodbnych "promocyjnych przypadków".... i nie tylko ...
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:33   #59
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Cytat:
Napisane przez Moniquee
niedziela powinna być zdecydowanie wolnym dniem .....
nie rozumiem ideii otwierania sklepów w niedzielę - sama pracowałam w takim molochu - i wiem jaka to przyjemność siedzieć całą niedzielę w sklepie i patrzyć na szwendających się klientów ..... moim zdaniem jeśli sklep będzie 1 dzień w tygodniu nieczynny świat się nie zawali - bo kiedyś tak było i ludzkość jakoś to przeżyła ....
podobnie jest ze świętami - tak samo powinno być nieczynne ....
myślę że zakupy można równie dobrze zrobić w innym dniu ....
Własnie o to chodzi, ze niektorzy (a jest ich wielu) nie mogą! Dla mnie tez średnią przyjemnością jest patrzenie na ludzi rozwiazujacych zadania, wypełniajacych kwestionariusze, odpowiadanie na ich głupie pytania, tłumaczenie, poprawianie, proszenie, usmiechanie sie jak głupi do sera(1 praca) i słuchanie durnego gadania i pretensji tepych ludzi przez telefon(2 praca) w niedziele..A jednak czasem tak pracuje..bo raz: pomimo wszysko cieszę się, ze pracę mam i to w ogolnym rozliczeniu nienajgorszą, dwa: tego ode mnie wymaga sytuacja, taka branza, wiedziałam, ze nie zawsze będę spac w niedziele do 12..
I bardzo sobie cenię, ze o 23 moge pojechac do tesco i w spokoju zrobic zakupy
Wspieram małe sklepiki jak mogę - warzywa, owoce, mleko, prasę najcześciej kupuję w osiedlowych sklepikach. Ale juz proszki, papier toaletowy, szampony, mydła itd w hipermarketach..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:41   #60
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Niedziela- wolna czy pracująca ?

Wprowadzenie wolnej niedzieli jest po prostu NIEMOZLIWE.
Zawsze ktos musi w ten dzien pracowac. Nie tylko policjanci, lekarze i strazacy .
Masa firm musi pracowac w niedziele, aby na poniedzialek wszystko bylo przygotowane.
Np. pracownicy firm zajmujących sie kolportażem prasy - pracuja w niedziele bo w poniedzialek rano muszą być w kioskach "świeżutkie" gazety.
Takich przykładów jest mnóstwo.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 13:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.