Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 18:34   #4561
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Nic super skomplikowanego 10% mocznika i 10 % kwasu mlekowego, pH podwyższyłam sodą oczyszczoną do 6. Liczę przede wszystkim na nawilżenie i pomoc w pozbyciu się łuski
Kwas mlekowy w stężeniu 10% i wyższym źle działa na cebulki włosowe - tak nadmieniam A i już powyżej 8% byłabym ostrożna.
Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Eh bylam u fryzjerki i jestem strasznie niezadowolona :/ obciela mi prawie w ksztalt trojkata a tak chciałam wyrownac te krotsze z przodu do tych z tylu :/ i na dodatek mocno skrocila a byly prawie do pasa :/ ale polubily ziaje oliwkowy maske i olej ryzowy aaa i mamtakoe serum z artego no swietny jest na końcówki i na dodatek jak sa spuszone to poprawia ich stan nie obkleja normalnie genialny jak narazie a uzylam go tylkp 4 razy
To wygląda jak zemsta fryzjera, mam nadzieję, że nie zapłaciłaś?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 20:49   #4562
gusia52cc
Raczkowanie
 
Avatar gusia52cc
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 278
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Kwas mlekowy w stężeniu 10% i wyższym źle działa na cebulki włosowe - tak nadmieniam A i już powyżej 8% byłabym ostrożna.

To wygląda jak zemsta fryzjera, mam nadzieję, że nie zapłaciłaś?
Tak zaplacone nie widzialam efektu koncowego ale z jednej strony moja wina i nie mam prawa miec do niej pretensji poniewaz nie bylam u profesjalnego fryzjera tylko u babki ktora jest fryzjerka i jezdzi po domach to u nas normalne gdyz nie ma tu profesjonalistow musialabym jechac do miasta a to okolo 40 km i to jeszcze problem z zostawieniem synka komukolwiek takzee....
gusia52cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 22:25   #4563
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Kwas mlekowy w stężeniu 10% i wyższym źle działa na cebulki włosowe - tak nadmieniam A i już powyżej 8% byłabym ostrożna.

To wygląda jak zemsta fryzjera, mam nadzieję, że nie zapłaciłaś?
Dziękuję bardzo za tą uwagę, szczerze mówiąc liczyłam na Twój komentarz Dodam trochę więcej wody

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

A jak to jest z mleczanem sodu? Żeby podwyższyć pH musiałam dodać sporo wodorowęglanu sodu, więc część kwasu przereagowała...:rolleyes :
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:35   #4564
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Tak zaplacone nie widzialam efektu koncowego ale z jednej strony moja wina i nie mam prawa miec do niej pretensji poniewaz nie bylam u profesjalnego fryzjera tylko u babki ktora jest fryzjerk i jezdzi po domach to u nas normalne gdyz nie ma tu profesjonalistow musialabym jechac do miasta a to okolo 40 km i to jeszcze problem z zostawieniem synka komukolwiek takzee....
Ale ta kobieta jest FRYZJERKĄ, tym się zajmuje, na tym zarabia i powinna się na tym chociaż w stopniu podstawowym znać. Ok, nie wymagajmy cudów, ale to naprawdę jest zemsta fryzjera. Można podciąć "nudno" "w zwykłe U", "na prosto" i zrobić to ładnie nawet w domu, bez pomocy takiego "fachowca" - na prosto to podejrzewam, że nawet Twój TŻ dałby radę, a większość koleżanek zrobiłaby Ci U.

A ona, FRYZJERKA Ci zrobiła bardzo niedorobiony trapez na głowie. Przyznaję, że na Twoim miejscu zrobiłabym z tego U, bo te wierzchołki rażą po oczach mocno.
Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość

A jak to jest z mleczanem sodu? Żeby podwyższyć pH musiałam dodać sporo wodorowęglanu sodu, więc część kwasu przereagowała...:rolleyes :
Mleczan sodu to humektant, spokojnie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:50   #4565
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Mleczan sodu to humektant, spokojnie
Czyli chyba krzywdy mi ta wcierka nie zrobi dla pewności i tak dodałam trochę wody
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 21:21   #4566
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Czyli chyba krzywdy mi ta wcierka nie zrobi dla pewności i tak dodałam trochę wody
Raczej ciężko będzie Ci określić, ile przereagowało Ci kwasu (chyba, że zważyłaś dodaną sodę), a stężenie wybrałaś graniczne, więc dodaj wody - nie ryzykuj
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 18:31   #4567
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Odświeżone końcówki robią dużą różnicę Uwielbiam Sesę za jej działanie. Mam tylko teraz trudny czas - endokrynolog przepisał mi Siofor, lek zawierający metforminę. O ile w pierwszej fazie było dobrze (jedna tabletka na dobę), tak teraz mam zwiększoną dawkę i męczą mnie mdłości. Czytałam w necie i wiele osób ma ten sam problem W związku z tym zapach Sesy zaczął mi doskwierać. Mam nadzieję, że nie znienawidzę go całkiem, bo mam super efekty po tym olejku Ciekawa jestem zapachu Heenary i Bhringraja - czy bardzo się różnią od Sesy

Mnie się nie kręcą włosy. Urodziłam się z prostymi, w rozjaśnianych czasach miałam pogięte, chropowate druty. Przy dużej wilgotności lekko podwijają mi się końce, ale na tym się kończy. Teraz mam cieniowane włosy, lekko falują przy niedociążeniu, a po dobrym oleju i kosmetykach są gładkie, przy prostym cięciu są ciężkie i proste. Kiedyś na pewno sobie zakręcę loki, ciekawa jestem, jak bym wyglądała Bo mama to ma naturalne kręcioły. I tu mam pytanie - czy Kallos bananowy sprawdziłby się u niej? Mama obchodzi w sobotę urodziny i mam ochotę jej sprezentować
Jezeli cierpisz na nadwrazliwosc wechowa to podejrzewam, ze i pozostale oleje indyjskie moga Ci nie podpasowac. One maja dosc charakterystyczne zapachy. Mi zapach Sesy tez srednio odpowiada, ale chyba nic nie przebije Amli z Khadi. Moja siostra ma Bhiringraja i miala fajne efekty, pamietam jedynie ze musiala go podgrzewac, bo mial postac stala.

Wlosow Ci zazdroszcze, szczegolnie tej gladosci i ujarzmienia Ja kiedys, kiedys (do momentu tego ostrego wycieniowania prze zpratykantke )mialam gladkie, lekko falowane, geste wlosy cos jak modelki z wybiegow Victoria Secret. Ale wtedy tez nie katowalam ich prostownica. Wsytarczyl szapon, odzywka, maska raz w tygodniu i tyle. Ale mam nadzieje, ze ten czas kiedys wroci


Dzisiaj zrobilam takie male SPA moim wlosom. Przed myciem nalozylam po raz pierwzy olejek do masazu z Alterry migdal i papaja. Po jaiejs godzinie dolozylam maske z proteinami mlecznymi z Bioetiki, bo widzialam, ze wlosy sa jakies takie bez zycia, a nawilzenie i oleje nie dawaly rady, wiec pomyslalam, ze w koncu czas na proteiny Zmylam to Fitomedem, pozniej nalozylam balsam wzmacniajacy szungitowy I wlosy bajka Chyba czesciej bede sie przykladac do tego typu zabiegow
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 08:23   #4568
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV


ja dziś jestem po bardzo szybkiej pielęgnacji - olej z orzeszków ziemnych na pół h, mycie isana oil repair, maska alterra granat i aloes

póki co, włosy są mokre, ale już czuję ten okropny efekt w dotyku jak po masce z natur vital aloesowej
dodam że używałam wczesniej szamponu alterry z tej serii, i działał bardzo dobrze...
myślicie że powinnam wykluczyć całkowicie aloes, czy co może być przyczyną?
jeśli tak, to jaki składnik bogato nawilżający mogłabym zastosować?
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 08:43   #4569
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość

ja dziś jestem po bardzo szybkiej pielęgnacji - olej z orzeszków ziemnych na pół h, mycie isana oil repair, maska alterra granat i aloes

póki co, włosy są mokre, ale już czuję ten okropny efekt w dotyku jak po masce z natur vital aloesowej
dodam że używałam wczesniej szamponu alterry z tej serii, i działał bardzo dobrze...
myślicie że powinnam wykluczyć całkowicie aloes, czy co może być przyczyną?
jeśli tak, to jaki składnik bogato nawilżający mogłabym zastosować?
Gliceryna (najłatwiej dostępna), panthenol, mocznik.
Ja ostatnio mimo braku czasu i tak staram się olejować włosy chociażby na godzinkę. Kokosowy Loton zamienił mi się w postać stałą, więc czeka mnie podgrzewanie. Ciekawe jak się sprawdzi. Nie wiem, jaki olej kupić następny
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 09:25   #4570
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość

ja dziś jestem po bardzo szybkiej pielęgnacji - olej z orzeszków ziemnych na pół h, mycie isana oil repair, maska alterra granat i aloes

póki co, włosy są mokre, ale już czuję ten okropny efekt w dotyku jak po masce z natur vital aloesowej
dodam że używałam wczesniej szamponu alterry z tej serii, i działał bardzo dobrze...
myślicie że powinnam wykluczyć całkowicie aloes, czy co może być przyczyną?
jeśli tak, to jaki składnik bogato nawilżający mogłabym zastosować?
Moim wlosom tez nie sluzy aloes w zbyt duzej ilosci. Gdzies tam na ktoryms miejscu w skladzie przejdzie, ale gdy jest go zbyt duzo to mam tak jak Ty.

Natomiast co do skladnikow nawilzajacych to polecam zel hialuronowy , pantenol, gliceryna tez moze byc, ale ona u mnie tez jest dyskusyjna, miod.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 09:44   #4571
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość

ja dziś jestem po bardzo szybkiej pielęgnacji - olej z orzeszków ziemnych na pół h, mycie isana oil repair, maska alterra granat i aloes

póki co, włosy są mokre, ale już czuję ten okropny efekt w dotyku jak po masce z natur vital aloesowej
dodam że używałam wczesniej szamponu alterry z tej serii, i działał bardzo dobrze...
myślicie że powinnam wykluczyć całkowicie aloes, czy co może być przyczyną?
jeśli tak, to jaki składnik bogato nawilżający mogłabym zastosować?
Może po prosty masz za dużo nawilżaczy we włosowej diecie i dlatego się puszysz?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 10:04   #4572
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

hm używam 2 lub 3 razy w tygodniu oleju na noc, rano myję isana oil repair odżywki na przemian kallos cherry, biovax regenerująca maska do włosów suchych, garnier avokado i masło karite, isana oleo repair i wczoraj zakupiłam tą alterrę, mam jeszcze natur vital aloesową ale zrezygnowałam z niej po trzech nieudanych próbach...
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 10:05   #4573
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Kurcze musze sie wyzalic poszlam wczoraj podciac końcówki, ciezko z terminami, znajoma mamy przyjela mnie po zamknieciu zakladu, a zr czasu nie miala to nawet glowy mi nie umyla. Spryskala woda i obciela chyba polowe moich wlosow ( ponad 10cm jak nic) na szczęście mnie posluchala i nie cieniowala Boże ostatni raz, lepiej więcej wydac i isc do sprawdzonego fryzjera! Z plusow pozbylam sie zniszczonych wlosow, wiec teraz zaczynam z czystym kontem i postanowieniem wyrzucenia prostownicy)
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 11:56   #4574
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jezeli cierpisz na nadwrazliwosc wechowa to podejrzewam, ze i pozostale oleje indyjskie moga Ci nie podpasowac. One maja dosc charakterystyczne zapachy. Mi zapach Sesy tez srednio odpowiada, ale chyba nic nie przebije Amli z Khadi. Moja siostra ma Bhiringraja i miala fajne efekty, pamietam jedynie ze musiala go podgrzewac, bo mial postac stala.

Wlosow Ci zazdroszcze, szczegolnie tej gladosci i ujarzmienia Ja kiedys, kiedys (do momentu tego ostrego wycieniowania prze zpratykantke )mialam gladkie, lekko falowane, geste wlosy cos jak modelki z wybiegow Victoria Secret. Ale wtedy tez nie katowalam ich prostownica. Wsytarczyl szapon, odzywka, maska raz w tygodniu i tyle. Ale mam nadzieje, ze ten czas kiedys wroci


Dzisiaj zrobilam takie male SPA moim wlosom. Przed myciem nalozylam po raz pierwzy olejek do masazu z Alterry migdal i papaja. Po jaiejs godzinie dolozylam maske z proteinami mlecznymi z Bioetiki, bo widzialam, ze wlosy sa jakies takie bez zycia, a nawilzenie i oleje nie dawaly rady, wiec pomyslalam, ze w koncu czas na proteiny Zmylam to Fitomedem, pozniej nalozylam balsam wzmacniajacy szungitowy I wlosy bajka Chyba czesciej bede sie przykladac do tego typu zabiegow
Teraz taką mam nadwrażliwość, przy tym leku Wkurza mnie to strasznie. Na początku zapach Sesy był dla mnie neutralny, potem bardzo mi się spodobał, a teraz mnie mdli Choć tak działa ta konkretna nuta zapachowa. Ten wyczuwalny cytrus jakoś tak mi kręci w nosie. Pamiętasz może zapach Bhringraja? Ja jeszcze go nie używałam, Heenary też. Na pewno jeden z nich kupię po zdenkowaniu Sesy, czyli jakoś pod koniec grudnia, myślę. I nie wiem, który wybrać. Bhringraj kusi, ale ma miętę w składzie, a miętka fajnie się nadaje na upalne miesiące, w zimie może lepiej postawić na Heenarę?

Też lubię swoje włosy, kiedy są takie ciężkie i mięsiste, czyli w te dni o niskiej wilgotności Ciągle wierzch mi się puszy, reszta jest w porządku. Ale już nie ma dramatu, jak kiedyś - świadoma pielęgnacja przynosi efekty. Dawniej po wyjściu na wilgoć włosy jak się spuszyły, to koniec, zostawały takie do następnego mycia. A teraz ten puch szybko znika

Kupiłam mamie, oprócz żelu do mycia twarzy, bananowego Kallosa Spodobał jej się zapach

Ja uwielbiam takie włosowe SPA.
Jutro fryzjer

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Kurcze musze sie wyzalic poszlam wczoraj podciac końcówki, ciezko z terminami, znajoma mamy przyjela mnie po zamknieciu zakladu, a zr czasu nie miala to nawet glowy mi nie umyla. Spryskala woda i obciela chyba polowe moich wlosow ( ponad 10cm jak nic) na szczęście mnie posluchala i nie cieniowala Boże ostatni raz, lepiej więcej wydac i isc do sprawdzonego fryzjera! Z plusow pozbylam sie zniszczonych wlosow, wiec teraz zaczynam z czystym kontem i postanowieniem wyrzucenia prostownicy)
Znam ten ból rozczarowania, okropny :/ Idziesz podciąć końce, ciachają z 10 cm. I lipa z tym niemyciem głowy... No ale trzeba się skupić na plusach. Teraz pielęgnacja pełną parą
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 13:40   #4575
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Kurcze musze sie wyzalic poszlam wczoraj podciac końcówki, ciezko z terminami, znajoma mamy przyjela mnie po zamknieciu zakladu, a zr czasu nie miala to nawet glowy mi nie umyla. Spryskala woda i obciela chyba polowe moich wlosow ( ponad 10cm jak nic) na szczęście mnie posluchala i nie cieniowala Boże ostatni raz, lepiej więcej wydac i isc do sprawdzonego fryzjera! Z plusow pozbylam sie zniszczonych wlosow, wiec teraz zaczynam z czystym kontem i postanowieniem wyrzucenia prostownicy)
Rozumiem, że powiedziałaś, że chcesz ściąć x (czyli pewnie do 2 cm) i wyszłaś obcięta o 10?

I nie zapłaciłaś, mam rozumieć?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 15:58   #4576
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Ja byłam ostatnio u "lepszego fryzjera" choć miałam już mniej więcej dobrą fryzjerkę, ale postanowiłam spróbować. Ostatnia taka próba skończyła się hmmmm natarczywymi myślami..."zaraz ucieknę, zaraz ucieknę...." hehe Wyszłam stamtąd taka mega wk..., że lepiej nie mówić. Ale to było już jakiś czas temu i jak ognia unikałam nowych fryzjerów. Ale mnie skusiło i dziewczyny.... bajka... zabieg regeneracji i podcięcie włosów to była istna przyjemność zero wyrywania kudłów (szok), zero tarmoszenia podczas mycia, zero partactwa. Pani ta nie dość, że wykonała mi masaż głowy podczas mycia tak, że to była czysta przyjemność, rozczesała włosy chyba TT, przy czym pytała się czy nie za mocno, żebym w razie co powiedziała( w ogóle nie czułam ciągnięcia), nałożyła maskę, zrobiła kawkę, podała gazety, sprawdzała co chwila czy nie za gorąco pod sauną, to w dodatku poinformowała mnie i pokazała na włosach ile by chciała obciąć i czy się zgadzam. Obcięła tyle ile pokazała, równiutko, włosy się super układają i w ogóle no super. Wreszcie jakiś dobry fryzjer, a to w salonie biorącym udział w "Ostrym Cięciu" w tv. no ale cena 90 zł, ale warto
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 16:28   #4577
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja byłam ostatnio u "lepszego fryzjera" choć miałam już mniej więcej dobrą fryzjerkę, ale postanowiłam spróbować. Ostatnia taka próba skończyła się hmmmm natarczywymi myślami..."zaraz ucieknę, zaraz ucieknę...." hehe Wyszłam stamtąd taka mega wk..., że lepiej nie mówić. Ale to było już jakiś czas temu i jak ognia unikałam nowych fryzjerów. Ale mnie skusiło i dziewczyny.... bajka... zabieg regeneracji i podcięcie włosów to była istna przyjemność zero wyrywania kudłów (szok), zero tarmoszenia podczas mycia, zero partactwa. Pani ta nie dość, że wykonała mi masaż głowy podczas mycia tak, że to była czysta przyjemność, rozczesała włosy chyba TT, przy czym pytała się czy nie za mocno, żebym w razie co powiedziała( w ogóle nie czułam ciągnięcia), nałożyła maskę, zrobiła kawkę, podała gazety, sprawdzała co chwila czy nie za gorąco pod sauną, to w dodatku poinformowała mnie i pokazała na włosach ile by chciała obciąć i czy się zgadzam. Obcięła tyle ile pokazała, równiutko, włosy się super układają i w ogóle no super. Wreszcie jakiś dobry fryzjer, a to w salonie biorącym udział w "Ostrym Cięciu" w tv. no ale cena 90 zł, ale warto
Właśnie tak powinna wyglądać prawidłowa wizyta u fryzjera
Widać, że kobieta zna się na swoim fachu i szanuje klienta. 5 cm to ma być 5 cm, a nie 15. Mój fryzjer też robi wspaniały masaż podczas mycia. Kawy nie lubię, więc zazwyczaj proszę o herbatę albo wodę Żadnego szarpania przy czesaniu i tak samo jak u Ciebie - propozycja, objaśnienie cięcia, ale ostateczna decyzja zawsze należy do mnie. Też płacę 90 zł, ale są to dobrze wydane pieniądze. Chyba najbardziej nie znoszę samowolki w tym zawodzie - 'bo przecież włosy odrastają'. Oby jak najmniej takich sytuacji!
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 17:22   #4578
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Za mną dzisiaj nafta z kallosem vanilla przed myciem, kallos omega z olejem z orzechów ziemnych, aloesem i bananem po myciu.
Ten spray z avonu podoba mi się, rzeczywiście ułatwia rozczesywanie.
2 miesiące od cięcia, a moje włosy wciąż na końcach zdrowe i w świetnej kondycji

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 17:26   #4579
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Widziałyście nową serię Biovaxa? Zielone opakowanie w stylu ombre. Maska będzie moja, jak tylko ją dorwę stacjonarnie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 17:34   #4580
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Właśnie tak powinna wyglądać prawidłowa wizyta u fryzjera
Widać, że kobieta zna się na swoim fachu i szanuje klienta. 5 cm to ma być 5 cm, a nie 15. Mój fryzjer też robi wspaniały masaż podczas mycia. Kawy nie lubię, więc zazwyczaj proszę o herbatę albo wodę Żadnego szarpania przy czesaniu i tak samo jak u Ciebie - propozycja, objaśnienie cięcia, ale ostateczna decyzja zawsze należy do mnie. Też płacę 90 zł, ale są to dobrze wydane pieniądze. Chyba najbardziej nie znoszę samowolki w tym zawodzie - 'bo przecież włosy odrastają'. Oby jak najmniej takich sytuacji!
Ja byłam w szoku, że wszystko tak kompleksowo i profesjonalnie i sama potrafiła ocenić ile ściąć i jak będzie lepiej czy cieniować czy zostawić proste. U mnie zazwyczaj 2 cm=10 no bo trzeba było wyrównać a tu.... tyle ile pokazała tyle obcięła. A szarpanie podczas mycia i wyrywanie połowy włosów podczas rozczesywania to u 90% fryzjerów doświadczyłam. I po zmyciu regeneracji rozczesywała mnie "dzikiem" Niby to dużo no ale to jest ścięcie+regeneracja+model owanie więc nie ubolewam Raz na rok można sobie pozwolić

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Widziałyście nową serię Biovaxa? Zielone opakowanie w stylu ombre. Maska będzie moja, jak tylko ją dorwę stacjonarnie.
Jaka, jaka???? Chcę
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 18:48   #4581
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Rozumiem, że powiedziałaś, że chcesz ściąć x (czyli pewnie do 2 cm) i wyszłaś obcięta o 10?

I nie zapłaciłaś, mam rozumieć?
Pokazałam ile sciac :/ zaplacilam bo ja taka dupa jestem i sie nie odezwę nigdy ale chcialam to mam. Chodzilam zawsze do fryzjera gdzie za obciecie 100zl ale doszlam do wniosku ze to tylko koncowki i bez cieniowania wiec sobie poradzi wiejska fryzjerka a tu klops. Nie rozpaczam bo teraz przynajmniej widac ze włosy zdrowe i grubsze sie zrobily.teraz bede juz wierna mojemu fryzjerowi
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:22   #4582
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

U mnie dziś mgiełka aloesowa +olej z orzechów włoskich na skalp, ten sam olej na długość, mycie przeciwłupieżowym Green Pharmacy, odżywka Balea Beautiful Long i Biosilk Maracuja Oil na końcówki
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:48   #4583
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja byłam w szoku, że wszystko tak kompleksowo i profesjonalnie i sama potrafiła ocenić ile ściąć i jak będzie lepiej czy cieniować czy zostawić proste. U mnie zazwyczaj 2 cm=10 no bo trzeba było wyrównać a tu.... tyle ile pokazała tyle obcięła. A szarpanie podczas mycia i wyrywanie połowy włosów podczas rozczesywania to u 90% fryzjerów doświadczyłam. I po zmyciu regeneracji rozczesywała mnie "dzikiem" Niby to dużo no ale to jest ścięcie+regeneracja+model owanie więc nie ubolewam Raz na rok można sobie pozwolić

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------


Jaka, jaka???? Chcę
Ma w skladzie olej awokado i bambus. Ogólnie skład bardziej emolientowy. Jest cała seria, nawet olejek, jakaś nowość.

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-10-25 o 19:50
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 20:16   #4584
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Teraz taką mam nadwrażliwość, przy tym leku Wkurza mnie to strasznie. Na początku zapach Sesy był dla mnie neutralny, potem bardzo mi się spodobał, a teraz mnie mdli Choć tak działa ta konkretna nuta zapachowa. Ten wyczuwalny cytrus jakoś tak mi kręci w nosie. Pamiętasz może zapach Bhringraja? Ja jeszcze go nie używałam, Heenary też. Na pewno jeden z nich kupię po zdenkowaniu Sesy, czyli jakoś pod koniec grudnia, myślę. I nie wiem, który wybrać. Bhringraj kusi, ale ma miętę w składzie, a miętka fajnie się nadaje na upalne miesiące, w zimie może lepiej postawić na Heenarę?

Też lubię swoje włosy, kiedy są takie ciężkie i mięsiste, czyli w te dni o niskiej wilgotności Ciągle wierzch mi się puszy, reszta jest w porządku. Ale już nie ma dramatu, jak kiedyś - świadoma pielęgnacja przynosi efekty. Dawniej po wyjściu na wilgoć włosy jak się spuszyły, to koniec, zostawały takie do następnego mycia. A teraz ten puch szybko znika

Kupiłam mamie, oprócz żelu do mycia twarzy, bananowego Kallosa Spodobał jej się zapach

Ja uwielbiam takie włosowe SPA.
Jutro fryzjer

Znam ten ból rozczarowania, okropny :/ Idziesz podciąć końce, ciachają z 10 cm. I lipa z tym niemyciem głowy... No ale trzeba się skupić na plusach. Teraz pielęgnacja pełną parą
Mi zapach Sesy odrazu nie podchodzil, choc na szczescie nie odrzucal. Kojarzy sie z zapachem totalet publicznych, ma cos ziolowo-moczowego w sobie :P CO do Bhiringhaja to jutro jak bede u mojej siostry to sprawdze jaki ma zapach, ale z tego co sobie przypominam nie byl takim smierdziuszkiem jak Khadi:P CHoc reki nie dam sobie uciac. Jutro napisze, chyba ze nie bedzie go juz miec

Wyprobuj Henare z tego co widzialam ma dobre opinie, a nie wiem czy sa jakies wieksze roznice miedzy nia a Bhiringhajem (oprocz tej miety). Dasz znac jak sie sprawuje.

A co do fryzjerow to mi niestety brakuje w nich takiej inwencji tworczej. Fryjerce ktora mialam na miejscu mowilam w jaki sposob ma mnie obciac, nic od siebie, zadnej propozycji, czy mi pasuje czy nie. Kiedys mialam takiego super fryzjera na miejscu co wlasnie tak potrafil doradzic, jak obcial wlosy to sie tak swietnie ukladaly ze szok. No, ale wyjechal do Berlina ostatecznie, co wcale mnie nie dziwi, bo byl naprawde dobry.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 23:24   #4585
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

U mnie włosy rosną bardzo szybko, z włosów niewiele za podbródek (grudzień) mam teraz włosy kilka cm za obojczyki, przy czym byłam kilka razy u fryzjera.
Ostatnio wpadłam na pomysł, że skoro i tak muszę ściąć połowę włosów (były rozjaśniane), to podetnę włosy kilka centymetrów i zrobię sobie grzywkę, która raczej będzie mi średnio pasować, ale potrzebuję jakiejś zmiany w życiu, a włosy szybko odrosną, poza tym łatwo mi będzie w przyszłości je zrównać.

Zastanawiam się również nad kupieniem sesy, khadi lub heenara, tylko, że po pierwsze mam wysokoporowate włosy w ok 70% plus używałam już kilkakrotnie olejek kokosowy i za każdym razem miałam okropny puch na włosach. Czy któraś z was miała podobne efekty z samym olejem kokosowym, a przy olejkach zmieszanych z kokosem i innymi olejkami miały efekt "wow"?
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 23:34   #4586
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Moim zdaniem przy wysokoporowtych wlosach nalezy stosowac kokos z umiarem, wiec docelowo wybralabym inny olej do czestszego stosowania, natomiast kokos zostawila raz na jakis czas.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 23:38   #4587
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przy wysokoporowtych wlosach nalezy stosowac kokos z umiarem, wiec docelowo wybralabym inny olej do czestszego stosowania, natomiast kokos zostawila raz na jakis czas.
Kokosu solo już nigdy nie użyję. Chodzi mi o te olejki, które mają w sobie domieszkę kokosa plus szereg innych olei, które zniwelują ten puch.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 07:38   #4588
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ma w skladzie olej awokado i bambus. Ogólnie skład bardziej emolientowy. Jest cała seria, nawet olejek, jakaś nowość.
A rzuciłabyś linkiem do tej serii?

Po odżywce Farmony ze skrzypem mam przyjemnie puszyste włosy i doszłam do wniosku, że czerwony olejek orientalny Mariona mi skleja końcówki. Zielony i żółty były ok, zaś po czerwonym oczekiwałam dużo, bo to podobno najlepsza wersja. Niby zabezpiecza, ale końcówki nie są zbyt wygładzone, miękkości większej też nie czuję, no i się nieco strączkują. Muszę kupić nowy zabezpieczacz, pewnie wezmę kurację z olejkiem arganowym tej firmy-cały czas ją kupuję i liczę, że w końcu się polubimy.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 07:57   #4589
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Kurcze musze sie wyzalic poszlam wczoraj podciac końcówki, ciezko z terminami, znajoma mamy przyjela mnie po zamknieciu zakladu, a zr czasu nie miala to nawet glowy mi nie umyla. Spryskala woda i obciela chyba polowe moich wlosow ( ponad 10cm jak nic) na szczęście mnie posluchala i nie cieniowala Boże ostatni raz, lepiej więcej wydac i isc do sprawdzonego fryzjera! Z plusow pozbylam sie zniszczonych wlosow, wiec teraz zaczynam z czystym kontem i postanowieniem wyrzucenia prostownicy)
Jeśli włosy wyglądają teraz lepiej to ja bym była zadowolona. Ale zapewne zwróciłabym fryzjerce uwagę, że prosiłam o podcięcie końcówek a nie obcięcie 10 cm
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 09:26   #4590
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Kokosu solo już nigdy nie użyję. Chodzi mi o te olejki, które mają w sobie domieszkę kokosa plus szereg innych olei, które zniwelują ten puch.
Moim zdaniem to zalezy od umiejscowienia kokosa w skladzie i w jakim towarzystwie bedzie ten olej. Bo jezeli dajmy na to kokos bedzie w towrzystwie olejow wnikajacych no to wiadomo, ze dla wlosow wysokoporowatych to moze byc gwarancja puchu

Wiec mysle, ze jezeli kokos bedzie gdzies daleko w skladzie. ewentualnie bedzie w towarzystwie olejow, ktore sluza naszym wlosom ( w moim przypadku bylyby to:migdal. olej z pestek moreli, domniemywam tez ze lniany) no to wiekszej krzywdy nie powinien zrobic. Ale wiadomo musisz testowac.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-23 23:51:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.