Czyszczenie pralki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 01:54   #1
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97

Czyszczenie pralki


Witam,
mam problem ze swoja pralką - Ariston AVSD 109

Od jakiegoś czasu na ubraniach pojawiają się szare plamy. Przeglądnąłem wiele tematów związanych z plamami, czy nieprzyjemnymi zapachami.

Okazało się, że pod gumą w pralce mam bardzo dużą ilość brudu. Wygląda to jak ziemia. Zebrałem to szmatkami, tyle ile się dało. Wszystkiego nie jestem w stanie, ponieważ najwięcej jest tego pod jedną z warstw gumy na jakiejś rurce i podejrzewam, że tam niżej też. Oprócz tego w zbiornikach na płyny mam bardzo dużo syfu. Jakiś kamień, grzyb, czy nie wiem co. Spróbuje to wyczyścić szczoteczką do zębów i szmatkami, ale też tego w głębi już nie dam rady wyczyścić, bo nie wiem jak wyjąć ten pojemnik...


Przechodząc do sedna sprawy chciałbym spróbować z 'pustym praniem' w wysokiej temperaturze..
Przyznaję, że rzadko zdarza mi się prać w 90 stopniach. Ręczniki i ścierki zazwyczaj piorę w 60 stopniach.
Ponoć w celu wyczyszczenia pralki należy ustawić najdłuższe pranie w 90 stopniach i użyć octu/sody oczyszczonej/kwasu cytrynowego/domestosa/płynu czyszczącego do pralek.
Chciałbym zapytać co z tego będzie najlepsze i jeśli miałbym użyć dwóch produktów, to w jakiej kolejności i gdzie mam wlać/wsypać te preparaty? Czy do tego zbiornika, gdzie wlewam płyn do prania, czy do bębna?

A może macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-02-27 o 01:56
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:30   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez marcin_88 Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem ze swoja pralką - Ariston AVSD 109

Od jakiegoś czasu na ubraniach pojawiają się szare plamy. Przeglądnąłem wiele tematów związanych z plamami, czy nieprzyjemnymi zapachami.

Okazało się, że pod gumą w pralce mam bardzo dużą ilość brudu. Wygląda to jak ziemia. Zebrałem to szmatkami, tyle ile się dało. Wszystkiego nie jestem w stanie, ponieważ najwięcej jest tego pod jedną z warstw gumy na jakiejś rurce i podejrzewam, że tam niżej też. Oprócz tego w zbiornikach na płyny mam bardzo dużo syfu. Jakiś kamień, grzyb, czy nie wiem co. Spróbuje to wyczyścić szczoteczką do zębów i szmatkami, ale też tego w głębi już nie dam rady wyczyścić, bo nie wiem jak wyjąć ten pojemnik...


Przechodząc do sedna sprawy chciałbym spróbować z 'pustym praniem' w wysokiej temperaturze..
Przyznaję, że rzadko zdarza mi się prać w 90 stopniach. Ręczniki i ścierki zazwyczaj piorę w 60 stopniach.
Ponoć w celu wyczyszczenia pralki należy ustawić najdłuższe pranie w 90 stopniach i użyć octu/sody oczyszczonej/kwasu cytrynowego/domestosa/płynu czyszczącego do pralek.
Chciałbym zapytać co z tego będzie najlepsze i jeśli miałbym użyć dwóch produktów, to w jakiej kolejności i gdzie mam wlać/wsypać te preparaty? Czy do tego zbiornika, gdzie wlewam płyn do prania, czy do bębna?

A może macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za pomoc
Częsty problem, niestety. Jeżeli to szlam, zwykły brud to jeszcze nie tak źle, gorzej jeżeli to rzeczywiście jakiś grzyb.

1. Drzwiczki do pralki należy zostawiać uchylone pomiędzy praniami - wietrzyć urządzenie innymi słowy.
2. Pojemnik na detergenty niestety - trzeba wyciągać co któreś pranie i czyścić, bo zbierają się tam resztki proszku, płynu do prania lub do płukania i to się samo nie spłukuje, nie usuwa (ale coraz więcej modeli pralek ma pojemnik w innym miejscu - te ładowane od góry lub specjalne systemy, które dużo dokładniej wypłukują detergenty z pojemnika).
3. Wąż odpompowujący brudną wodę powinien być odpowiednio ułożony, aby woda nie zasysała się z powrotem do pralki.
4. Od czasu do czasu warto przeczyścić pralkę robiąc puste pranie z użyciem octu / sody oczyszczonej (sporo trzeba tego użyć) / Domestosa (lub płynu tego rodzaju) wylanego na szmatkę / specjalistycznego środka do czyszczenia pralek na najwyższej temperaturze - czyli w 90 stopni C. Warto przy tej okazji przeczyścić również filtr. Można tak: soda oczyszczona na cykl prania (prawie cała szklanka), a ocet na cykl płukania (tyle samo, co sody).

Więcej nie pamiętam.

Ps. Pojemnik wyjmuje się dosyć łatwo - wysuń tą szufladę i tam jest najczęściej taki kawałek plastiku, który trzeba nacisnąć ('push') i wtedy całość można wysunąć.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-27 o 12:26
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:26   #3
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Do jakiegoś czasu po każdym myciu czyszczę tę gumę, bo zbiera się tam również woda. Drzwiczki też uchylam.

Jednak okazało się, że da się wyjąć ten pojemnik na detergenty trzeba było tylko odłączyć od pewnego elementu. Wcześniej bałem się, że może nie tak się to odłącza i że mogę to urwać, ale spróbowałem i się udało

Jeszcze na dole pralki jest taka jakby półka. Nie wiem, czy da się to też jakoś odłączyć i co tam w ogóle jest.

Co do pustego prania, to chodzi mi właśnie gdzie wlać te produkty? Bo to, że 3/4 szklanki octu, sody, czy domestosa to wiem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, czy mam to wlać/wsypać do zbiornika na płyn do prania, czy do bębna? Rozumiem, że jak domestos mam wylać na szmatkę, to do bębna. A ocet, kwas cytrynowy, soda, czy płyn czyszczący do pojemnika na płyn?

Aktualnie nie mam żadnego z tych produktów. Czy mogę użyć Cif brilliance?
http://www.ceneo.pl/2199873s

Wielkie dzięki za pomoc
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:18   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Do pojemnika to syp / lej. Jakbyś naprawdę pranie robił. Plus trochę możesz dać do samego bębna - nie zaszkodzi moim zdaniem. Z tym cifem to nie wiem - pewnie nie zaszkodzi. Możesz spróbować nim na początek, a na tygodniu kupić ocet i sodę - zrobić drugi cykl czyszczenia.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-27 o 19:19
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 08:25   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Najgorzej jest z pralkami ładowanymi od góry. W mojej łazience, z racji jej małych rozmiarów i braku miejsca na wystarczającą ilość mebli, pralka służy za blat, więc jest zamknięta. Zostawiam ją otwartą przez kilka godzin po praniu ale to za mało aby dobrze wyschła. Efektem jest straszny smród wilgoci. Do tego zagrzybiały pojemnik na proszek, którego przez brak dostępu nie da się doczyścić. Co ciekawe, po dokładnym wyszorowaniu pralki i użyciu specjalnego środka do pustego prania śmierdzi jeszcze bardziej
No cóż, kolejny argument za zakupem nowej pralki
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 06:43   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Najgorzej jest z pralkami ładowanymi od góry. W mojej łazience, z racji jej małych rozmiarów i braku miejsca na wystarczającą ilość mebli, pralka służy za blat, więc jest zamknięta. Zostawiam ją otwartą przez kilka godzin po praniu ale to za mało aby dobrze wyschła. Efektem jest straszny smród wilgoci. Do tego zagrzybiały pojemnik na proszek, którego przez brak dostępu nie da się doczyścić. Co ciekawe, po dokładnym wyszorowaniu pralki i użyciu specjalnego środka do pustego prania śmierdzi jeszcze bardziej
No cóż, kolejny argument za zakupem nowej pralki
Oj, to mnie zmartwiłaś, bo ja taką ładowaną od góry z racji małej łazienki wcześniej, czy później muszę kupić (40 cm). A ile lat ma ta Twoja pralka?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 09:13   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oj, to mnie zmartwiłaś, bo ja taką ładowaną od góry z racji małej łazienki wcześniej, czy później muszę kupić (40 cm). A ile lat ma ta Twoja pralka?
Nie wiem dokładnie ale podejrzewam, że koło 8-10 lat.
To taki bardzo prosty, dość prymitywny model (jedno pokrętło i dwa przyciski).
Obecnie śmierdzi taką niedosuszoną szmatą - zapach jest bardzo intensywny i wyczuwalny w całej łazience. Aż myślałam, że wpadła jakaś skarpetka za bęben ale nic nie znalazłam. Co ciekawe pogorszyło się po czyszczeniu pralki. Być może te osady były zaschnięte i nie śmierdziały a przy czyszczeniu zostały naruszone a tylko częściowo usunięte (brak możliwości dokładnego wyczyszczenia zakamarków). To coś jak wrzucenie zaschniętej kupy do wentylatora


W przyszłości zamierzam wymienić na ładowaną od frontu na 33 cm głeboką ale czekam aż ta sie zepsuje
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 15:05   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez alinka33 Pokaż wiadomość
W mojej pralce jest taki system, który czyści bęben i usuwa wszelkie zabrudzenia a nawet ją sterylizuje.
A co to za cudo?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 15:42   #9
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Czyszczenie pralki

ja mam juz druga pralke ladowana od gory i nie narzekam.
ale trzeba czesto myc pojemnik na detergenty oraz zostawiac otwarta. ja mam w takim miejscu ze w sumie nigdy nie jest zamknieta.
polecam raz na miesiac kupic jakis srodek przeznaczony do czyszczenia pralki. Lub puscic pusty cykl w 90 stopniach.
i jeszcze jedno, sprawdzcie jak macie waz od odplywu umocowany. czy nie zostaje w nim woda po praniu.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie ale podejrzewam, że koło 8-10 lat.
To taki bardzo prosty, dość prymitywny model (jedno pokrętło i dwa przyciski).
Obecnie śmierdzi taką niedosuszoną szmatą - zapach jest bardzo intensywny i wyczuwalny w całej łazience. Aż myślałam, że wpadła jakaś skarpetka za bęben ale nic nie znalazłam. Co ciekawe pogorszyło się po czyszczeniu pralki. Być może te osady były zaschnięte i nie śmierdziały a przy czyszczeniu zostały naruszone a tylko częściowo usunięte (brak możliwości dokładnego wyczyszczenia zakamarków). To coś jak wrzucenie zaschniętej kupy do wentylatora


W przyszłości zamierzam wymienić na ładowaną od frontu na 33 cm głeboką ale czekam aż ta sie zepsuje
sprobuj puscic kilka pustych cykli na max temperaturze
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 15:49   #10
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Właśnie zrobiłem puste pranie w 90 stopniach z sodą oczyszczoną. Dałem 2/3 szklanki, bo więcej nie miałem. Brud na gumie i pod nią nadal był, ale w sumie mogłem się tego spodziewać. Jednak wziąłem ściereczki i starałem się wyczyścić ile się tylko da. Po takim prania zdecydowanie łatwiej schodził. Ale do niektórych miejsc ciężko dosięgnąć. Zaraz jeszcze sprawdzę filtr i odpalę drugie pranie w 90 stopniach, tym razem z octem a później już normalnie wypiorę jakieś ścierki, ręczniki z płynem do prania w 60 stopniach. Czy może lepiej w 90 stopniach. Jak myślicie?
I czy w ogóle po tym occie mogę od razu robić pranie, nie będzie go czuć?Czy zrobić jeszcze jedno puste bez niczego??

Aha i jeszcze jedno. Zanim zabiorę się za pranie, to chciałem jeszcze wyczyścić te pojemniki na detergenty. Czym to najlepiej wyczyścić? Może to być płyn do naczyń albo cif brilliance do powierzchni? W wielu miejscach jest kamień i chyba rdza.

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-03-02 o 15:53
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 15:55   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez marcin_88 Pokaż wiadomość
(...)
Aha i jeszcze jedno. Zanim zabiorę się za pranie, to chciałem jeszcze wyczyścić te pojemniki na detergenty. Czym to najlepiej wyczyścić? Może to być płyn do naczyń albo cif brilliance do powierzchni? W wielu miejscach jest kamień i chyba rdza.
Ała, jak długo to było nie czyszczone?

Namocz to najlepiej w gorącej wodzie z dodatkiem jakiegoś płynu, a potem pewnie będzie musiał nieco popracować gąbeczką lub ostrą ściereczką. Masz może coś do kamienia, rdzy? Cillit Bang lub coś w ten deseń?

To trochę niebezpieczne, ale dobre są środki do czyszczenia grilla - wszystko schodzi, tylko trzeba uważać, żeby się nie poparzyć lub tego cholerstwa nie nawdychać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 16:37   #12
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Chyba nigdy. Dobra namoczę w gorącej wodzie i poszukam czegoś na kamień.

Ale na razie to mam większy problem. Próbowałem odkręcić filtr i wpadł mi do środka. Nie mogę go z powrotem wyciągnąć i zakręcić
Same problemy
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:40   #13
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Wczoraj pusciłam puste pranie w 95 st. z domestosem (tzn. jakąś podróbką z biedronki) i mam wrażenie, że śmierdzi dużo mniej. Nie wiem jak doczyścić ten dozownik - w pewne miejsca nie dostanę się nawet szczoteczką do zębów. Popatrzę jeszcze czy nie da się tego jakoś rozkręcić ale raczej nie - w instrukcji nie ma nic na ten temat. Przydałaby mi sie jeszcze dodatkowa szafka/półka w klopie to by pralka mogłabyć stale otwarta. Tylko nie ma gdzie wstawić. Możnaby przykręcić ale nie wiem którędy rury idą i boję się wiercić.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:44   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Spróbuj zamoczyć w coca coli na kilka godzin lub w wodzie z dodatkiem octu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:39   #15
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Niestety puste pranie z octem i sodą oraz wyczyszczenie filtru i pojemnika nic nie dało Na ubraniach nadal białe/szare plamy.
Jeszcze sprawdzę węża i kupie jakiś środek do czyszczenia pralki.
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:01   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Może czas wezwać fachowca? Jakieś cholerstwo mogło wleźć pod bęben i stąd te plamy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 14:46   #17
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

I pewnie tak będę musiał zrobić :/

Trochę pomaga dodatkowe płukanie w samej wodzie. Plam prawie nie ma, ale nie wiadomo, czy nie zostaje jakiś brud na ubraniach, który jest niewidoczny...


Dzięki za pomoc
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 19:01   #18
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez marcin_88 Pokaż wiadomość
Niestety puste pranie z octem i sodą oraz wyczyszczenie filtru i pojemnika nic nie dało Na ubraniach nadal białe/szare plamy.
Jeszcze sprawdzę węża i kupie jakiś środek do czyszczenia pralki.
Czy te plamy są "lepkie" trochę? Jeśli tak, to może fartuch jest stary i się lepi (w starej pralce tak miałam).
Albo za dużo proszku sypiesz i nie wypłukuje się dobrze. Spróbuj z mniejszą ilością proszku i nastaw na intensywne płukanie, jeśli masz taką opcję.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 22:36   #19
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Cały czas kombinuje z tym, dawałem mniej proszku, ale o ile dobrze pamiętam, to wtedy pralka była prawie w pełni załadowana. Następnym razem zapełnię pralkę w połowie. Chyba nie mam funkcji intensywnego płukania, ale teraz po każdym praniu od razu włączam dodatkowe płukanie w samej wodzie na 30 min i jest lepiej.
A te plamy nie są lepkie. Wygląda to tak jakby proszek/płyn się nie rozpuszczał i zostawiał plamy na ubraniach. Ale próbowałem już z kilkoma i zawsze to samo, także raczej nie jest to wina płynu/proszku.

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-03-04 o 22:38
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 07:27   #20
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Czyszczenie pralki

a moze dostalo ci sie cos pomiedzy beben a pralke. ja mialam tak z praniem wlasnie takie plamy kiedy zaczelam czyscic pralke okazalo sie ze coreczka wrzucila magnes taki z lodowki dzieciecy dodawany do jogurtow pomiedzy beben i wlasnie on powodowal takie odbarwianie. mam pralke ladowana od gory i mozliwosc sciagniacia z bebna zabezpieczen zeby zobaczyc co jest po bebnem w twojej ladowanej od przodu pewnie bedzie to problemem. pan z serisu pralek polecil zeby raz na miesiac puscic pranie np. reczniki na 90 stopni. to zapobiegnie wszelkim kamieniom i innym dziadostwom zbierajacym sie gdzies tam w pralce.

podzielam zdanie effci nie polecam pralki ladowanej od gory. pojemnik na detergenty mam zamontowany na drzwiczkach i nie ma mozliwosci wyczyszczenia go. zadne namaczania i szorowania nie pomogly na syf ktory zostal w pojemniku. pozatym madrzejsza o opinie zaczytane na ktoryms forum wiem ze pralki ladowane od gory potrzebuja wiecej wody na cykl prania niz te ladowane od przodu. spowodowane to jest sposobem ladowania. moja babcia zakupila sobie taka wlasnie waska 33 cm i bardzo sobie chwali.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:15   #21
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czyszczenie pralki

Ja zrozumiałam, że nie chodzi o odbarwienie, tylko plamy są jakby z proszku.
A może jest źle ustawiony poziom wody i nie może pralka wypłukać dokładnie.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 19:51   #22
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Hmm a może zrobiłbym pranie bez proszku, w samej wodzie? Wtedy będzie chyba wiadomo, czy to od proszku, czy to ten brud z gumy albo coś pod bębnem, tak jak tiaara piszesz. Ewentualnie jeszcze to może być wina węża.

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-03-05 o 19:55
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:02   #23
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czyszczenie pralki

Spróbuj, nie zaszkodzi. Może coś się wyjaśni.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

A jak nie, to trzeba szukać dalej przyczyny.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 07:28   #24
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Czyszczenie pralki

wedlug mnie przy ktoryms praniu mozglo cos sie dostac pod uszczelki i teraz farbuje. pscilabym pranie na 90 ztopni jakis recznikow czy czegos co nie zal ci zeby se zniszczylo. samej pustej pralki nie radzilabym puszczac bo pralka moze zglupiec.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:41   #25
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

tiaara, ale ja już robiłem dwa puste prania na 90 stopni, najpierw z sodą, później z octem, a później wyprałem jeszcze ręczniki i ścierki na 90 stopni. Pisałem o tym parę postów wcześniej.
No i nic to nie dało ;/

W pierwszej kolejności spróbuję wyprać bez detergentów, to wyjaśni, czy jest w środku jakiś syf, czy nie.
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:11   #26
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Na niektórych moich ciemnych ubraniach zostają po praniu jasne smugi (prawdopodobnie z proszku lub płynu). Działo się już tak w 3 różnych pralkach więc to chyba zależy od materiału. Pomaga dodatkowe płukanie w pustym bębnie, bez płynu oczywiście.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 08:45   #27
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Na niektórych moich ciemnych ubraniach zostają po praniu jasne smugi (prawdopodobnie z proszku lub płynu). Działo się już tak w 3 różnych pralkach więc to chyba zależy od materiału. Pomaga dodatkowe płukanie w pustym bębnie, bez płynu oczywiście.
U mnie też się zdarzało, że były białe plamy z proszku. Teraz nastawiam na intensywne płukanie i jest ok.

Edytowane przez aram55
Czas edycji: 2011-03-08 o 10:00
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:31   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

Podobno Polacy mają tendencję do sypania zbyt dużych ilości proszku do prania . Ja zaczęłam używać płynów do prania, bo również nagminnie zdarzały mi się takie plamy. Odruch włączania dodatkowego płukania został mi do tej pory.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:47   #29
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Podobno Polacy mają tendencję do sypania zbyt dużych ilości proszku do prania . Ja zaczęłam używać płynów do prania, bo również nagminnie zdarzały mi się takie plamy. Odruch włączania dodatkowego płukania został mi do tej pory.
Dokładnie - za dużo proszków i płynu do płukania, od tego tworzy się najwięcej syfu. Ja też miałam problem z szarymi plamami na ubraniach. Pomogło puszczenie pustej pralki ze specjalnym środkiem do czyszczenia pralek (zdaje się, że jest dostępny w Euro AGD), a później puste pranie na 90 stopni. No i oczywiście dokładnie wyczyszczenia tego gumowego fartucha, uszczelki. Nie używam też proszku, a płynu do prania. Natomiast płynu do płukania używam minimalną ilość, rozrobioną wodą. Raz na miesiąc włączam też pustą pralkę na gotowanie (90C). Problem zniknął.

A tą szufladkę na detergenty wrzucam raz na jakiś czas do zmywarki, jest jak nowa
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 22:48   #30
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

No niestety nie jest to wina proszku/płynu Zrobiłem pranie w samej wodzie i były plamy na ubraniach.
Także nadzieja pozostaje jeszcze w środku do czyszczenia pralek. Mam zamiar użyć tego http://www.ceneo.pl/;0151409265-10.htm
Jak to nie pomoże, to już chyba nie ma ratunku dla tej pralki...
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 14:49:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.