Kosmetyki mineralne Buff'd - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 10:05   #181
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Pastereczka dziekuje

Frantic zdjecia porownawcze dla ciebie, kiepskie wyszly, ciemne jakies ale widac, ze EDM sa ciemniejsze. Nie robilam testow na skorze.
Ogolna obserwacja:
Podklad Buff'd Biscuit (original) jest w podobnym odcieniu jak EDM Golden Fair (semi-matte) ale jasniejszy, bezowy.
Podklad Buff'd Cornsilk (concealing) jest jasniejszy od korektora EDM Sunlight i jakby bardziej jaskrawy ale minimalnie.

Roz Buff'd Petal jest troche podobny do EDM Pink Ribbon ale bardziej jaskrawy.
Vril dziękuję za fotki. Sama już nie wiem czy te moje próbki (takie same jak Twoje) będą dla mnie dobre czy za jasne. Już bym chciała przetestować te minerałki, ale przesyłka z 6 stycznia wciąż jeszcze do mnie nie doszła. Jak na razie w zawirowaniach świątecznych chyba zginęły mi przesyłki z EDM i Silk Naturals, ciekawe czy z Buff'd też.
Ale widzę po raz kolejny, że mają tu bardzo fajne róże (mówię teraz o Petal). Poczekam jeszcze na zdjęcia od adusiadu bo też fajne kolorki brała i chyba zrobię większe zamówienie z różami.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 10:14   #182
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

dziś dostałam przesyłkę z buff'd, daje to 5 dni roboczych (z 8.01)
dorzucili mi dwie próbki, cień (linen, łososiowy lekko perłowy) i róż (ticky, trochę jak snuggle edm bez droinek).
wstępnie kolory podkładów mi się podobają, myśle że będą wystarczająco jasne (mam fawn i biscuit w formule light) a jakby co szalenie dobrym pomysłem jest podkład porcelain (też light)- biały, do rozjaśniania innych (całe szczeście, ze aż tak blada nie jestem).

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-01-16 o 10:22
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 10:46   #183
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Ja dzis testuje FAIR Original, no i coz.. kolor idealny! Bardzo naturalnie wygladam jak nalozylam troszke bialo bylo ale sie jakos dopasował do skóry i jest IDEALNIE. To troche dziwne bo Apricot duzo ciemniejszy a po nalozeniu tez byl idealny no ale pozniej sciemnial i nie bylo fajnie.

Nie swiece sie bardzo mocno a minely 4 godziny. Macik ale nie płaski - trzyma się ale w strefie T juz lekka zarowka. Nie stosowalam na podklad nic, zadnego wykonczenia. Ciekawe jak bedzie jak dojdzie mi "czysta" mika.
Jesli chodzi o krycie no to jak dla mnie srednio na plus, ale pieknie ujednolica koloryt

Trwalosc na twarzy: dzis jest cieplo na dworze, wiec zadnej sniezycy, dezczy itp ale bylam u dentysty i ona czasami o brode mi tarla swoją rekawiczką no i sie starlo calkowicie.

Zaraz naloze sobie róż na policzki i zobacze co i jak ))

Cien nalozylam pacynką nową rossmanowską.. ladny, ale jasny w sumie. Musze isc po glicerynke

Podsumowując: mam jeszcze jeden kolor to testów z buff'd no i wczorajsze z edm. Ale czuje ze fair jest idealny. Nie mam wykonczenia ani rozowego ani bezowego ani zoltego. No nie wiem - super kolor dla mnie W koncu nie wygladam blado i niezdrowo.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:15   #184
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Doszły Buff'd (shipped 9.01)
dostałam gratis róż Petal (który byłby w moim koszyku, gdyby nie ograniczenie finansowe, wiec sie niesamowicie ciesze) i cien Delight

Zdjęcia robiłam w świetle dziennym, więc całkiem dobrze oddają kolorki.

Od lewej (od góry):
-Porcelain
-2 formuły Fawn
-blush Whisper
-blush Sugar Coated
(na dole)
-cień Latte
-cień Delight
i 3 róże:
-Petal
-Chick Pea
-Daylight


testowałam je na łapce i:

Podkłady:
Porcelain to wiadomo,
Fawn w formul Light jest troszkę jaśniejszy niż w formule Original, oba b. jasne, jaśniejsze niż Sandy fair z EDM. (Formuła Light bardziej mi sie podoba )

Blushe:
Sugar Coated jest prześliczny! Delikatny, zimny, jaśniutki róż, z lekkim połyskiem, bez drobinek jak np. Pink Ribbon z EDM. Ten kolor różu kojarzy mi się z Barbie, ale w b. pozytywny sposób .
Petal jest jaśniejszy niż Pink Ribbon w słoiczku i chłodniejszy, ale na dłoni jest łudząco podobny do Snuggle z EDM, z tym, że Snuggle wypada przy nim odrobinkę bardziej brązowo.
Whisper to srebrny rozświetlacz, na ręce to takie malutkie srebrne iskierki
Chick Pea to taki morelowo-brzoskwiniowy blush
Daylight ma kolor ciepłego, jasnego złota, (już sobie wyobrażam muśnięte nim policzki latem )

Cienie:
Delight na dłoni jest delikatnym różykiem, właściwie to nie widać koloru tylko różowo-fioletowy połysk.
Latte miał być do brwi (bo nie zauważylam, ze maja tez w ofercie specjalne do brwi ) ale chyba sie nie nada do tego (jest zbyt czerwony, a ja potrzebuje taki neutralny, "wyprany"), ma ładny połysk, jego kolor to jaśniutki braz. (sprawdziłam właśnie na brwiach, wyglądają jakby mi porudziały )

Dziękuję f.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00299.jpg (53,1 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00300.jpg (53,2 KB, 122 załadowań)

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:29 Powód: +
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 14:03   #185
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Adusiadu zazdroszczę - piękne zakupy! No to teraz już prawie jestem pewna, że moja paczka zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Może ktoś na poczcie pomyślał, że dostałam kopertę z pieniędzmi z Australii.
Załamka, trzecia paczka zagioniona w ciągu miesiąca.

A co do rozświetlaczy to jeszcze pomęczę Cię trochę. Skoro piszesz o iskierkach, tzn. że Whisper i Daylight są drobinkowe i nie dają jednolitej rozświetlającej powierzchini?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 14:13   #186
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Frantic nie martw się pewnie jeszcze dojdą
Piękne próbeczki Moje wysłane były 10tego więc odliczam dni
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 14:22   #187
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Frantic, az nie wierze, ze tyle paczek Ci nie doszlo! Moze ktos na poczcie zapisal sobie Twoj adres i wie, ze przesyłka z zagranicy bedzie fajna, wiec ja kradnie... po prostu rece sie zalamuja.
Ale bądźmy dobrej myśli.

Co do Whisper: nałożylam go cienką warstwą na dłoń i lepiej widoczne są iskrzące drobinki (oczywiście malutenkie) chodzi mi o to, że moim zdaniem nie nadaje on koloru, jest słabo widoczny (oczywiście gdybym nalozyla go grubiej to pewnie kolor byłby srebrzysto-metaliczno-śnieżny) a Daylight z kolei daje kolorek, "ozłaca skórę", jest taki perłowy, ładnie się mieni i nie ma takich drobinek jak ten wczesniejszy. Jak to napisałaś: daje "jednolicie rozświetloną powierzchnię"

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal tylko dopiero odpowiem w niedzielę wieczorem, bo zmykam z miasta na weekend. Mam nadzieje, ze do mojej nastepnej wizyty tutaj uda mi sie zobaczyć zdjecia Twoich próbek
Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Frantic nie martw się pewnie jeszcze dojdą
Piękne próbeczki Moje wysłane były 10tego więc odliczam dni
Dziękuję
Pewnie za moment Twoje także przyjdą

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-01-16 o 14:39 Powód: +
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 16:26   #188
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Też dostałam przesyłkę z Buff'd Jako gratisy dali cień Delight i róż Tricky - chyba mieli do rozdysponowania większą ilość, bo przyuważyłam, że nie ja pierwsza je dostałam. Ale Delight mi wpadło w oczko Fotki później, jak się ogarnę
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 16:41   #189
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość

Marcepanka zaopatrz się w próbki, próbuj z primerem, na mokro, na sucho, na sucho ze spray itd. I kup idealny, albo i dwa. Albo wersje mini. Widac po Twoich postach, że Twoja cera lubi minerałki
Lubi?? Ba, uwielbia !
Dziś wypróbowałam formułe light i stwierdzam, że nie tylko kryje wystarczająco, ale też wspaniale sie ją nakłada. Jak lekko Niestety w wersji light mam tylko próbeczkę biscuit - a ten jest zbyt jasny. W związku z tym, powróciłam do ciemniejszego aczkolwiek jaśniutkiego bisque i nałozyłam go rozrabiając hydrolatem, gdyż formuła original jest dla mnie na sucho jak na razie zbyt trudna do naładania. Myślę, że w większej mierze jest to wina beznadziejnego pędzla.

I muszę Wam powiedziec, że jestem naprawde pod wrażeniem. Czuję się w tych kosmetykach cudownie, wyglądam na wyspaną, wypoczętą (co prawdą nie jest, gdyż ostatnio niedosypiam), cieni pod oczami nie widac. Twarz wygląda świeżutko, cudownie. Nawet mąz, który na tym się nie zna, przyznał mi rację, że właściwie nie widac abym była pomalowana, że nie ma sztucznego efektu.

Oprócz bisque, użyłam cudownego rózu petal, który choc różowiutki, jest tak subtelny i delikatny, a buźka wygląda naturalnie ożywiona. Zachwycona też jestem cieniem, który otrzymałam, niestety nie mogę go znaleźc na ich stronie: cień Eqq Noq (początkowo myslałam, że eaa noa ). Cień jest subtelny, niemal niewidoczny, jedynie delikatnie rozświetla oczy.

Mam też chętkę na szminkę: champagne. I zastanawiam się nad pędzlami. Zamówiłam w EDM tylko New Flat Tp Brush, a to raczej będzie zbyt mało. Czy możecie polecic jeszcze któryś pędzel?

Zapomniałam zapytac: czy Wam też tak beznadziejnie i niekompletnie otwiera się dziś strona Wizażu??
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 16:48   #190
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Frantic, Canada Post deklaruje dostarczenie przesyłki w terminie do 2 tygodni, więc jeszcze nic straconego .

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja dzis testuje FAIR Original, no i coz.. kolor idealny! Bardzo naturalnie wygladam jak nalozylam troszke bialo bylo ale sie jakos dopasował do skóry i jest IDEALNIE. To troche dziwne bo Apricot duzo ciemniejszy a po nalozeniu tez byl idealny no ale pozniej sciemnial i nie bylo fajnie.
[...]
Podsumowując: mam jeszcze jeden kolor to testów z buff'd no i wczorajsze z edm. Ale czuje ze fair jest idealny. Nie mam wykonczenia ani rozowego ani bezowego ani zoltego. No nie wiem - super kolor dla mnie W koncu nie wygladam blado i niezdrowo.
Anecko, mam przeczucie, że dla mnie Fair również będzie ideałem. Dokładnie takiego efektu potrzebuję, jak piszesz: nie chcę nadmiaru różu czy żółci i nie chcę wyglądać jak trup, czyli jednak jakiś kolorek delikatny jest mile widziany. Skórę na ciele mam podobnie bladą do Ciebie, a twarz odrobinę ciemniejszą (chociaż po umalowaniu nie odcina się wyraźnie od reszty). Dla mnie Apricot byłby chyba zdecydowanie za ciemny, więc może odrobinę rozjaśniałabym Fair, ale najważniejsze, że odcień jest dobrze wyważony.

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Lubi?? Ba, uwielbia !
Dziś wypróbowałam formułe light i stwierdzam, że nie tylko kryje wystarczająco, ale też wspaniale sie ją nakłada. Jak lekko Niestety w wersji light mam tylko próbeczkę biscuit - a ten jest zbyt jasny. W związku z tym, powróciłam do ciemniejszego aczkolwiek jaśniutkiego bisque i nałozyłam go rozrabiając hydrolatem, gdyż formuła original jest dla mnie na sucho jak na razie zbyt trudna do naładania. Myślę, że w większej mierze jest to wina beznadziejnego pędzla.
Ech, nie wiem, jak to się stało, jakieś zaćmienie prawdziwe, że jak zamawiałam po raz drugi próbki, to nie wpadłam na to, żeby wziąć też Fair w formule Light. Wzięłam dwie Original. Wydaje mi się, że mogłabym używać Light, jeśli nie rozświetla za bardzo, a Original stosowałabym jako korektor.

Marcepanko, zauważasz świecące drobinki w formule Light roztartej na skórze? Albo efekt rozświetlenia na twarzy?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ogolna obserwacja:
Podklad Buff'd Biscuit (original) jest w podobnym odcieniu jak EDM Golden Fair (semi-matte) ale jasniejszy, bezowy.
To się ucieszyłam . Jedyny Intensive, jaki dostanę, to właśnie Golden Fair. Opis brzmi zachęcająco. Sam Biscuit jest jednak za jasny dla mojej twarzy. Mam nadzieję, że Golden Fair Intensive nie różni się bardzo od Semi-matte.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-16 o 16:59
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 17:15   #191
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Frantic, az nie wierze, ze tyle paczek Ci nie doszlo! Moze ktos na poczcie zapisal sobie Twoj adres i wie, ze przesyłka z zagranicy bedzie fajna, wiec ja kradnie... po prostu rece sie zalamuja.
Ale bądźmy dobrej myśli.
Na około 10 zagranicznych paczek raczej na pewno 2, a może właśnie 3 stracone. Co ciekawe znikają małe, np. z próbkami, a te wielkie i bardziej wartościowe dochodzą. I znów trzeba pisać i się prosić o ponowną wysyłkę. Ciekawe czy EDM znów oleje mojego maila, bo ostatnim razem już tak zrobili.

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Co do Whisper: nałożylam go cienką warstwą na dłoń i lepiej widoczne są iskrzące drobinki (oczywiście malutenkie) chodzi mi o to, że moim zdaniem nie nadaje on koloru, jest słabo widoczny (oczywiście gdybym nalozyla go grubiej to pewnie kolor byłby srebrzysto-metaliczno-śnieżny) a Daylight z kolei daje kolorek, "ozłaca skórę", jest taki perłowy, ładnie się mieni i nie ma takich drobinek jak ten wczesniejszy. Jak to napisałaś: daje "jednolicie rozświetloną powierzchnię"

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal tylko dopiero odpowiem w niedzielę wieczorem, bo zmykam z miasta na weekend. Mam nadzieje, ze do mojej nastepnej wizyty tutaj uda mi sie zobaczyć zdjecia Twoich próbek
Opis mi w zupełności wystarcza, dziękuję. Zatem na pewno wezmę Daylight, a Whisper raczej sobie odpuszczę.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Frantic, Canada Post deklaruje dostarczenie przesyłki w terminie do 2 tygodni, więc jeszcze nic straconego .
Dzięki za informację, nie wiedziałam. Zatem w przyszłym tygodniu będę do nich pisać (no chyba, że przesyłka dojdzie).
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 17:33   #192
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Marcepanko, zauważasz świecące drobinki w formule Light roztartej na skórze? Albo efekt rozświetlenia na twarzy?
Tak, zauważam delikatne, subtelne drobinki dające efekt rozświetlenia i bardzo mi to odpowiada, gdyż jest to naprawdę delikatne rozświetlenie

Natomiast formuła oryginal, choc cięższa, nałożona w moim przypadku na mokro również dobrze się sprawdza. Niestety na sucho jest zbyt ciężka (przy tym pędzlu, który używam aktualnie, nie wiem jak będzie gdy otrzymam profesionalny). Zaznaczam jednak, że formułę light potrafię nałożyc nawet tym beznadziejnym pędzlem
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 17:40   #193
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Tak, zauważam delikatne, subtelne drobinki dające efekt rozświetlenia i bardzo mi to odpowiada, gdyż jest to naprawdę delikatne rozświetlenie

Natomiast formuła oryginal, choc cięższa, nałożona w moim przypadku na mokro również dobrze się sprawdza. Niestety na sucho jest zbyt ciężka (przy tym pędzlu, który używam aktualnie, nie wiem jak będzie gdy otrzymam profesionalny). Zaznaczam jednak, że formułę light potrafię nałożyc nawet tym beznadziejnym pędzlem
Wiem, co masz na myśli. Formuła Light przypomina pewnie Intensive z EDM, też mogę sobie spokojnie machać zwykłym pędzlem przy jej nakładaniu , a Orginal wymaga niezwykłego umiaru w dozowaniu i zwykły pędzel nie radzi sobie z nią za bardzo.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:03   #194
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość

I muszę Wam powiedziec, że jestem naprawde pod wrażeniem. Czuję się w tych kosmetykach cudownie, wyglądam na wyspaną, wypoczętą (co prawdą nie jest, gdyż ostatnio niedosypiam), cieni pod oczami nie widac. Twarz wygląda świeżutko, cudownie. Nawet mąz, który na tym się nie zna, przyznał mi rację, że właściwie nie widac abym była pomalowana, że nie ma sztucznego efektu.


Wlasnie! Ja zauwazylam to samo! nie musialam klasc korektora pod oczy
Tak jakos promieniscie dzisiaj wygladalam

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość



Anecko, mam przeczucie, że dla mnie Fair również będzie ideałem. Dokładnie takiego efektu potrzebuję, jak piszesz: nie chcę nadmiaru różu czy żółci i nie chcę wyglądać jak trup, czyli jednak jakiś kolorek delikatny jest mile widziany. Skórę na ciele mam podobnie bladą do Ciebie, a twarz odrobinę ciemniejszą (chociaż po umalowaniu nie odcina się wyraźnie od reszty). Dla mnie Apricot byłby chyba zdecydowanie za ciemny, więc może odrobinę rozjaśniałabym Fair, ale najważniejsze, że odcień jest dobrze wyważony.

Otóż to! W koncu nie wygladalam jak trup, tak jakos niezdrowo, bo sa owszem jasne podklady dla bladolicych ale mi nieodpowiadaly.. a ten no nie wiem w czym tkwi jego moc
Odcień Fair mnie powalił na twarzy Bo jest wlasnie nieprawdopodobnie wyważony!

Ja sobie muszę zmieszac Apricot z Bisque, zobacze co wyjdzie, tylko że te dwa podklady maja rozne formuły
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:07   #195
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja sobie muszę zmieszac Apricot z Bisque, zobacze co wyjdzie, tylko że te dwa podklady maja rozne formuły
Ale składniki te same, tylko w innym stężeniu, więc chyba nie ma przeciwskazań .

Anecko, pozwolę sobie zacytować Twój post z wątku ogólnego:

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
[...] ja zaczynalam od EDM i nakldalam go tak ze sobie paćkałam po twarzy robiac no wiesz takie kropki z tym pudrem a potem rozcieralam i bylo fajnie.
A dziś taka metodą nalozylam Buff'd.. i kropki nie chcialy sie rozetrzec Te minerały sa jakos bardziej kremowe
Ja tez mam pory widoczne i jak wzielam buff'd palcem przejechalam po policzku (bo jakos mi sie palec umaczał niechcacy :P a musialam w cos wytrzec..) to normalnie tak super przykrylo pory ze to bylo tak jakbym sobie maske nalozyla (ale efekt strasznie naturalny!)

Dzis mialam troche taki dziwny problem, bo wkurzalo mnie to ze jak nasypalam podklad do miseczki i zaczelam krecic pedzlem to podklad nie chcial sie trzymac a jak sie juz przyczepil to jakos tak plackowato na tym pędzlu heh w rezultacie nie moglam rownomiernie nalozyc podkladu, ale jutro kolejne testy zrobie Trzeba sie uczyc.
Na Buff'd Original już przy pierwszej aplikacji tym moim nieszczęsnym pędzlem znalazłam właściwą, myślę, metodę. Wydaje mi się w wypadku tej formuły, bardziej trzeba się skupić na nakładaniu i rozprowadzaniu podkładu na samym pędzlu (sic!) niż na twarzy. Jeśli na pędzlu rozprowadzi się równomiernie odpowiednią (czyt. minimalną) ilość, bez żadnych grudek i na sporej powierzchni włosia, to potem nakładanie tego na twarz idzie już łatwiutko i nie ma problemu ze smugami czy nieroztartymi "kropkami".

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-16 o 18:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:12   #196
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Dziewczyny, a ja raz jeszcze dopytam o pędzle. Które oprócz New Flat Top Brush z EDM poleciłybyście?? W Buff'd jest przeogromny wybór, ale niestety nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pędzle i nie wiem, który dokupic, gdy ponownie będę składała zamówienie.

Zawsze nakładałam podkład palcem
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:17   #197
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja raz jeszcze dopytam o pędzle. Które oprócz New Flat Top Brush z EDM poleciłybyście?? W Buff'd jest przeogromny wybór, ale niestety nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pędzle i nie wiem, który dokupic, gdy ponownie będę składała zamówienie.

Zawsze nakładałam podkład palcem
Ja sie podepne pod pytanie o pędzle.

Ja tylko mam teraz flat topa do podkladu, do krektora mam z Rossmana pedzelek z zestawu podroznego za cale 6zł i jak dla mnie rewelka. Zawsze palcem nakladalam korektor, ale pedzelek jest swietny i mieciutki.
Do oczu bym cos wziela. Nie bardzo lubie pacynki, bo jak juz nakladam ciemny dzien to nie ma bata zebym jasny nalozyla np. na drugi dzien kiedys sprobowalam umyc pacynki w szamponie, ale "sflaczały" zrobily sie jak guma.. a kolor ciemnego cienia nie zszedl.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:34   #198
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Na stronach Buff'd przy każdym kosmetyku są wymienione nazwy pędzli, jakie polecają do jego nakładania.
Do podkładów będą dobre, np.: 280 - Jumbo Flat Top, 330 - Jumbo Buffer (long handled kabuki) i 290 - Kabuki Buffer. Do pudrów, oprócz wymienionych, nadaje się także 190 - Large Pointed Face i 175 - Small Pointed Face, chociaż ten ostatni chyba lepszy byłby do różu. 190 ma być idealny do brązerów i rozświetlaczy. Do cieni jest co najmniej 5 pędzli.

Jak znajdę czas, zrobię opisy pędzli dostępnych w Buff'd i poproszę pastereczkę, żeby wkleiła w drugim poście .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-16 o 18:45
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:36   #199
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

ja uzywam jednej str pacynki do jasnego cienia a drugiej do ciemnego...tylko takim aplikatorem potrafie nakladac cienie

FRANTIC no to obie czekamy na EDM i Buff'd ..nie jestes sama...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 18:44   #200
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja raz jeszcze dopytam o pędzle. Które oprócz New Flat Top Brush z EDM poleciłybyście?? W Buff'd jest przeogromny wybór, ale niestety nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pędzle i nie wiem, który dokupic, gdy ponownie będę składała zamówienie.

Zawsze nakładałam podkład palcem
Pędzle z Buff'd są drogie, dlatego polecam pójść za ciosem i kupić inne pędzle również z EDM. Np. Long Handled Kabuki do pudrów i primerów, pędzelek do korektora, do różu, do cieni - zależy co potrzebujesz.

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
FRANTIC no to obie czekamy na EDM i Buff'd ..nie jestes sama...
Ano czekamy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:55   #201
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Pędzle z Buff'd są drogie, dlatego polecam pójść za ciosem i kupić inne pędzle również z EDM. Np. Long Handled Kabuki do pudrów i primerów, pędzelek do korektora, do różu, do cieni - zależy co potrzebujesz.
6 pedzli z przesyłką wyniesie ok. 120zł, bardzo tanio jesli brać pod uwagę jakość i to co dostaniemy za tę cenę w polsce.

też mam próbke daylight, daje on równą poświatę, myślę że będzie super również jako cień.

edit: mówię o 6 pedzlach w zestawie za 34USD z EDM oczywiście
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:31   #202
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
6 pedzli z przesyłką wyniesie ok. 120zł, bardzo tanio jesli brać pod uwagę jakość i to co dostaniemy za tę cenę w polsce.

też mam próbke daylight, daje on równą poświatę, myślę że będzie super również jako cień.

edit: mówię o 6 pedzlach w zestawie za 34USD z EDM oczywiście
Dzięki Bo to właściwie jest całkiem dobry pomysł
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:47   #203
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale składniki te same, tylko w innym stężeniu, więc chyba nie ma przeciwskazań .

Anecko, pozwolę sobie zacytować Twój post z wątku ogólnego:



Na Buff'd Original już przy pierwszej aplikacji tym moim nieszczęsnym pędzlem znalazłam właściwą, myślę, metodę. Wydaje mi się w wypadku tej formuły, bardziej trzeba się skupić na nakładaniu i rozprowadzaniu podkładu na samym pędzlu (sic!) niż na twarzy. Jeśli na pędzlu rozprowadzi się równomiernie odpowiednią (czyt. minimalną) ilość, bez żadnych grudek i na sporej powierzchni włosia, to potem nakładanie tego na twarz idzie już łatwiutko i nie ma problemu ze smugami czy nieroztartymi "kropkami".
Tez do tego wniosku doszłam ze przy buff'd musi być jednolicie na pędzlu. Wlasnie tylko ze moj podklad ma dosc duze grudki, wzielam je rozwalałam pędzlem [rączką] ale pozniej z tej raczki nie chce zejsc
Dzięki Lorri!

Jutro musze byc super extra wyfotoszopowana z rana , wiec nie "ryzykuje" edm, naloze to co dzis czyli fair buff'd, ale ciagle ogladam na YT jak sie korektoruje, bo mi cos to nie wychodzi.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:02   #204
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Anecka, ja czekam caly czas na pedzel do korektora ale poki co korektor Multi-tasking z EDM nakladam delikatnie wacikiem kosmetycznym, a potem lekko rozcieram pedzlem i jest git
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 12:31   #205
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

zamówiłam
dla szwagierki:
hollow
putty
almond-light

dla siebie:
putty
mais
sericite
bisque-light
bisque-original
wool-original
cornsilk-original
porcelain-original

Lorri, pierwszy post jest genialny dzięki temu złożyłam zamówienie błyskawicznie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-01-17 o 12:37
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:47   #206
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

podkłady buff'd nie dla mnie. Nałożyłam flat topem mieszankę porcelain i fawn (obie w formule light...) rano, ogóle wrażenie jak przy formule intensive edm- lekkie ściąganie, jakby wysuszenie, poza tym zbyt mocne krycie. Ale dobrze się stało, bo moja przyjaciółka powinna być zachwycona tymi próbkami. Wracam potulnie do o-glo i semi matt edm.
Cień espresso jest bardzo ładny, porównując do dark brown edm o wiele mniej napigmentowany, delikatniejszy, lekko błyszczący. Użyłam go razem z rozświetlaczem daylight, nieźle to wyszło.


oj, wątek wymiankowy by się przydał.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 14:52   #207
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Dodaje fotki mojej czesciowej facjaty z buffem Dla porownania.. na fotkach po lewej od razu po nalozeniu jak podklad wygladal i pare godzin po (ok 5h). Widac ze na nosie się zwarzył [no i ten blask.. ] i na drugiej zbiorowej fotce widac, ze kolo nosa na platkach sie starl jakims cudem i mam czerwono czyli jak zwykle.. no i na policzkach kolo nosa lampka.
Na brodzie calkowicie jakos ulotnil sie podklad. ale fotki nie dawalam bo tam mam dosc problematyczna skore i w sumie moze dlatego tam sie srednio trzymalo.
Najgorzej u mnie jest na zuchwie bo w przeciwienstwie to tych fotek mam tam ropne gule i podklad w ogole sie nie trzyma.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rprazem.jpg (68,5 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg poliki.jpg (44,6 KB, 127 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 14:56   #208
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

A ja jestem już totalnie skołowana. Dziś nałożyłam lace, ktory o dziwo mi pasował . Nie wiem jak to możliwe żeby zarówno bisque jak i lace podobnie wtapiały się w skórę. Porównując jednak, bisque bardziej mi pasuje, gdyż moja cera nie jest taka zgaszona. Jest natomiast bardzo jasna. Jutro zrobię mieszankę bisque i lace i zobaczę co z tego wyjdzie

Jeśli tak dalej pójdzie, zamówię kolejne próbki i kolejne i mętlika totalnego dostanę . Czyżby minerały miały tak niesamowite właściwości stapiania się ze skórą??

Rozwielitka, nie otrzymałam jeszcze zamówionych próbek EDM, zatem nie mam porównania. Stwierdzam jednak, ze Buff'd jest baaaardzo mocno kryjący i formuła light (bynajmniej jak dla mnie) jest zupełnie mocno (wystarczająco) kryjąca. I dodatkowo rozświetla buzię.

Anecka, a jaka to formuła? Wiele pewnie też zalezy od rodzaju cery. Twoja chyba ma dośc duże skłonności do przetłuszczania. |Moja od pewnego czasu jest normalna, z tendencją do suchawej. I wczorajszy podkład trzymał się pięknie przez cały dzień (mix light i original)

Edytowane przez _marcepanka_
Czas edycji: 2009-01-17 o 15:00
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 15:21   #209
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

To prawda ze stapiaja się ze skórą, z edm mam 3 kolory ktorych uzywam. ale przy jednymm zrobilam amerykanskie wow przy lustrze i stad się dowiedzialam który najlepszy
I czekam niecierpliwie na bufd, bo cos z Waszych opisow wynika ze są nieco keremowe a ja takie lubię
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 15:23   #210
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość

Anecka, a jaka to formuła? Wiele pewnie też zalezy od rodzaju cery. Twoja chyba ma dośc duże skłonności do przetłuszczania. |Moja od pewnego czasu jest normalna, z tendencją do suchawej. I wczorajszy podkład trzymał się pięknie przez cały dzień (mix light i original)
To jest formuła Original. Moja cera byla kiedy BARDZO tłusta, teraz w trakcie leczenia mam ją mieszaną tzn strefa T sie tlusci ale malutko (a dzieki temu podkladowi wiecej sebum mi sie wydziela a myslalam ze bedzie 'wciagac' tluszcz )
Policzki mam normalne (nie sa suche ani tluste).

U mnie tez dziwna sprawa bo Fair i Apricot duzo ciemniejsze idealnie wtapia sie w skore.. z tym ze Apricot ciemnieje na twarzy a Fair nie.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.