Nail Tek-i jak Wam pasuje? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-04, 20:57   #2491
nikita04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Jestem zachwycona odżywką Nail Tek. Wcześniej miałam okropne paznokcie, pękały, rozdwajały się, jeśli już trochę urosły to wyginały się jak papier na wszystkie strony, nie mogłam ich wyhodować nawet do 0,5 cm długości

Wtedy poczytałam opinie o Nail Tek na tym forum. Zdecydowałam się kupić te odżywki na allegro. Co prawda wydałam na nie 63 zł ale kupiłam aż 3 te odżywki:
1) Nail Tek Xtra
2) Nail Tek II Foundation
3) Nail Tek II Intensive Teraphy.

I wiecie jak je stosuje?
Scielam pazurki na maxa na krótko.
Jak napisali producenci NailTek Xtra wolno stosowac max 4 tyg. Tak tez robiłam. Z tymże najpierw pierwszego dnia nakładałam NailTek II Foundation a potem NailTek Xtra. A każdego kolejnego dnia już tylko dokładałam po jednej warstwie NailTek Xtra. Co prawda nie udało mi się "wytrzymać" z odżywką aż 7 dni, bo dziwnym trafem odpryskiwała mi z paznokci. Nie wiem czemu, co robiłam źle. Mimo to gdy odprysneła zmywałam zmywaczem (nawet jesli nie minelo 7 dni) i nakładałam od nowa (Foudnation + Xtra, a potem każdego nastepnego dnia II Intensive teraphy).

Po 4 tyg stosuje juz tylko II Foundation + II intensive teraphy.

Efekt?
Mam CUDOWNE, mocne paznokcie, bielutkie na koncach jak po francuskim manicure i co najwazniejsze są naturalne, moje, a nie sztuczne żelowe tipsy jestem zachwycona. Warto było tyle kasy zainwestowac i jak juz mi sie skonczy kuracja to kupie kolejna partie NailTek II.

Na prawde polecam tym z Was, które mają łamliwe paznokcie, a chciałyby mieć ładne, zadbane i przede wszystkim SWOJE pazurki
nikita04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:21   #2492
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

dostałam nail teka od koleżanki z wizażu właśnie stosuje od 2 dni mam nadzieje, ze zobacze poprawe
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:59   #2493
nikita04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Nail Tek II

Jestem zachwycona odżywką Nail Tek. Wcześniej miałam okropne paznokcie, pękały, rozdwajały się, jeśli już trochę urosły to wyginały się jak papier na wszystkie strony, nie mogłam ich wyhodować nawet do 0,5 cm długości

Wtedy poczytałam opinie o Nail Tek na tym forum. Zdecydowałam się kupić te odżywki na allegro. Co prawda wydałam na nie 63 zł ale kupiłam aż 3 te odżywki:
1) Nail Tek Xtra
2) Nail Tek II Foundation
3) Nail Tek II Intensive Teraphy.

I wiecie jak je stosuje?
Scielam pazurki na maxa na krótko.
Jak napisali producenci NailTek Xtra wolno stosowac max 4 tyg. Tak tez robiłam. Z tymże najpierw pierwszego dnia nakładałam NailTek II Foundation a potem NailTek Xtra. A każdego kolejnego dnia już tylko dokładałam po jednej warstwie NailTek Xtra. Co prawda nie udało mi się "wytrzymać" z odżywką aż 7 dni, bo dziwnym trafem odpryskiwała mi z paznokci. Nie wiem czemu, co robiłam źle. Mimo to gdy odprysneła zmywałam zmywaczem (nawet jesli nie minelo 7 dni) i nakładałam od nowa (Foudnation + Xtra, a potem każdego nastepnego dnia II Intensive teraphy).

Po 4 tyg stosuje juz tylko II Foundation + II intensive teraphy.

Efekt?
Mam CUDOWNE, mocne paznokcie, bielutkie na koncach jak po francuskim manicure i co najwazniejsze są naturalne, moje, a nie sztuczne żelowe tipsy jestem zachwycona. Warto było tyle kasy zainwestowac i jak juz mi sie skonczy kuracja to kupie kolejna partie NailTek II.

Na prawde polecam tym z Was, które mają łamliwe paznokcie, a chciałyby mieć ładne, zadbane i przede wszystkim SWOJE pazurki
nikita04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 17:07   #2494
ksenawojowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 207
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Mi bardzo dobrze odbudował paznokcie. Przez 7 dni codziennie nakladalam kolejna warstwe, potem zmywalam i pozniej znow malowalam
ksenawojowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 12:49   #2495
szyszorek
Przyczajenie
 
Avatar szyszorek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cześć dziewczyny, potrzebuję Waszej rady, ale zanim przejdę do sedna opiszę Wam pokrótce moją story. Otóż zawsze miałam problemy z paznokciami, obgryzałam je, na specjalne okazje kleiłam sztuczne, a potem sama odrywałam - czym "strzelałam sama sobie w stopę". Po licznych obietnicach poprawy wreszcie wyleczyłam się ze wstrętnego nalogu obgryzania, jednak moje paznokcie są miękkie jak papier i rozdwajają się. Używalam do tej pory odżywki Eveline do rozdwajających się paznokci - efekt jest, ale nadal zdarza mi się rozdwajanie i są strasznie miękkie. Zdecydowałam się na zakup Nail Tek'a i tutaj prośba o info z Waszej strony: w mojej sytuacji lepsza będzie Formuła II Intensive Therapy czy Formuła Xtra? A może stosować kilka naraz? Proszę o rady
szyszorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 10:32   #2496
coccinelle_88
Rozeznanie
 
Avatar coccinelle_88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 609
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Mysle, ze skoro pazurki zostaly juz troche podleczone Nail Tek II wystarczy w zupelnosci. To i tak jest bardzo mocna odzywka!! Tylko trzeba pamietac o regularnym stosowaniu, aby pomogla
coccinelle_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 14:07   #2497
AnulkaKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Hej wszystkim
Stosuję Nail Tek od końca września 2011.
Początkowo wybrałam odżywkę Nail Tek Xtra, pazurki rosły wolno podczas stosowania ale za to efekt był niesamowity. Wystarczyła mi na 1,5 miesiąca i zakupiłam później Nail Tek II foundation i intensive therapy. Dosłownie lepszej odżywki nie miałam I stosuję ją od połowy listopada do teraz czyli jakieś 3,5 mies. przez ten cały czas ani 1 pazurek nie złamał się.

Niestety od paru dni zauważyłam że zaczynają po bokach łamać się. Czytałam dużo o tych odżywkach i wiem że NT II można stosować do 6 mies. u mnie jeszcze one nie minęły a już coś dzieje się z nimi niedobrego :/ nie wiem co jest tego przyczyną, czy po prostu pazurki przyzwyczaiły się do niej czy może to wina tego że nie stosuję jej już codziennie tylko co 3 dni.

Nakładam 2 warstwy foundation a następnie intensive therapy, następnego dnia 1 warstwa IT i już nie maluję do końca 7 dni. Zdarzy się że w któryś dzień jeszcze raz malnę od lutego zaczęłam rzadziej malować bo widziałam oznaki nadłamań i sądziłam że jest już za silna więc ograniczyłam malowanie nią. Maluję też wolną krawędź pod spodem.
Łykam też tabletki - skrzyp i pokrzywa, wcieram olejek rycynowy itp. ale to nic nie pomaga, wiem że być może pazurki już nie reagują na odżywkę
Trochę kasy wydałam na Nail Tek, nowe opakowania Nail Tek II foundation i intensive therapy czekają na użycie ale w takiej sytuacji chyba muszę ją odstawić.
Nie wiem na jaką teraz przerzucić się tymczasowo by pazurki od tej odpoczęły.

Edytowane przez AnulkaKami
Czas edycji: 2012-02-26 o 14:26
AnulkaKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 16:12   #2498
weela
Rozeznanie
 
Avatar weela
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 558
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Ja kiedyś używałam Nail Tek przez kilka miesięcy. Efekty były niesamowite, paznokcie twarde jak tipsy. Przez jakiś czas cieszyłam się super hiper paznokciami, wszyscy mi mówili na ich temat komplementy, jednak po pewnym czasie zaczęły mi pękać, tak np. w połowie paznokcia. Działo się to przy codziennych czynnościach: przy zakładaniu butów, grzebania w torebce. Najgorsze, że nie łamały ani nie rozdwajały mi się końcówki, , tylko po prostu paznokcie pękały niżej i czasem nawet leciało trochę krwi i widać było to "mięsko" pod spodem. Wyglądało to nieciekawie, wszyscy znajomi jak im pokazywałam mówili FUUJ i bolało ich na sam widok :P
Paznokcie miałam twarde, nawet ciężko się je obcinało bo były takie sztywne, ale z drugiej strony zrobiły się niesamowicie podatne na pękanie. Początkowo pomyślałam, że to dlatego, że zaniedbałam regularne nakładanie Nail Tek i postanowiłam to zmienić, co tylko pogorszyło sprawę.
Musiałam zrobić kilkumiesięczny odpoczynek od Nail Teka. Paznokcie przestały mi dzięki temu pękać, ale po dłuższym niestosowaniu zaczęły się znowu łamać, rozdwajać i ponownie wróciłam do króciutkich.
Teraz znowu kupiłam Nail Tek, ale obiecałam sobie skończyć na 2 opakowaniu a potem kupić odżywkę innej firmy żeby podtrzymać efekt. Nie chcę dopuścić do powtórki z rozrywki
__________________
Z brzytwą na poziomki wybiegam co rano.
weela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 18:03   #2499
AnulkaKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Super że o tym napisałaś teraz wiem że moje potrzebują odpoczynku od Nail Tek tylko jestem zaskoczona że już. Myślałam ze efekt będzie dłuższy
Wcześniej stosowałam Sally Hansen efekt był taki sam jak przy Nail Tek i paznokcie miałam długie w nienaruszonym stanie przez 2 lata po czym zaczęły pękać a tu raptem 5 mies. na Nail Tek i już pora odstawić.
Sprzątam i zmywam w rękawiczkach, nie mam kontaktu z detergentami, po zmyciu wszystkich warstw zawsze nakładam olejki (rycynowy, rybki z keratyną, witamina A) różne kremy z witaminami do pazurków i jestem trochę rozczarowana że ten efekt długich paznokci już się chyba kończy. Póki co ratuję paznokcie czym się da, nawet sklejam spękania
Ja po Nail Tek mam strasznie elastyczne paznokcie, wyginają się gdy niechcący o coś zawadzę, potrafią zgiąć się w połowie co troszkę boli ale wtedy następuje pęknięcie warstw lakieru, brzydkie rysy, lakier odpada, po Sally Hansen tego nie miałam, pazury były twarde i sztywne nie musiałam się obawiać że o coś zahaczę czy zawadzę a pazurek się wygnie w różne strony. No ale po 2 latach przyzwyczaiły się do SH dlatego spróbowałam NT
AnulkaKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:28   #2500
AnulkaKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Dzięki że o tym napisałaś. Myślałam że to z winy że ograniczyłam malowanie do góra 4 warstw na tydzień.
Właśnie szukam odżywki którą mogłabym tymczasowo malować paznokcie. Teraz już wiem że przedobrzyłam ;D z Nail Tek nie zrezygnuję będę do niego powracać co jakiś czas.
Ale zauważyłam że po NT mam bardzo elastyczne pazurki wyginają się we wszystko strony zrobiły się bardziej miękkie, jakby nie były utwardzone, paznokieć zgina się w połowie co wywołuje lekki ból. Lakier pęka, odpada, bywa że jeśli zahaczę o coś czy zawadzę to następnego dnia już widać pełno rys mimo że świeże warstwy położone.
Wcześniej miałam Sally Hansen i nie miałam tak miękkich paznokci ale po 2 latach właśnie pazurki już na nią nie reagowały, zrobiłam przerwę i przerzuciłam się na NT.
Nie wiem co mam teraz robić, sklejam pęknięcia, pazurki odżywiam co tydzień, po zmyciu warstw, chyba muszę teraz kupić coś słabszego ale pewności nie mam że mi się nie połamią wszystkie po zmianie na słabszą
AnulkaKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:00   #2501
Asiukla
Przyczajenie
 
Avatar Asiukla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Dziewczyny, idę w piątek do Sephory, kupiłam sobie nail patch, ten taki 'lakier w plastrach' i zastanawiam się czy można to położyć na nail tek foundation II i później pomazlować NTIT tak jak to normalnie robi się przy lakierze? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam. ;*
To ten nail patch: http://1.bp.blogspot.com/-cEWIfEmPMx...-ajust_650.jpg
Asiukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 22:11   #2502
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

mam do was pytanie,
w opisie użycia jest pięć kroków, w których między innymi malujemy Nail Tekiem, na to 2 razy lakier i kolejne warstwy nail tek?
jak ten preparat ma działać, na tych warstwach lakieru, czy jest w stanie się skutecznie przebić?
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:26   #2503
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
mam do was pytanie,
w opisie użycia jest pięć kroków, w których między innymi malujemy Nail Tekiem, na to 2 razy lakier i kolejne warstwy nail tek?
jak ten preparat ma działać, na tych warstwach lakieru, czy jest w stanie się skutecznie przebić?
Tak, działa to w ten sposób. Taka formuła i właściwości.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 21:46   #2504
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Tak, działa to w ten sposób. Taka formuła i właściwości.
a potrafisz to jakoś wytłumaczyć?, bo odpowiedź, "bo tak" nie wyjaśnia niczego
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 11:27   #2505
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

czynnikiem poprawiającym kondycję paznokcia jest formaldehyd, który spokojnie przedostaje się przez lakier
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 01:15   #2506
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
czynnikiem poprawiającym kondycję paznokcia jest formaldehyd, który spokojnie przedostaje się przez lakier
Taaak, i jest trujący. Roztwór formaldehydu w wodzie to inaczej formalina
W zależności od stężenia działa drażniąco lub żrąco na skórę a wdychając jest silną trucizną.

Ciekawe na jakiej konkretnie zasadzie to działa. Dlaczego coś co jest tak szkodliwe pomaga paznokciom??
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 09:24   #2507
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Niebieska Poziomka Pokaż wiadomość
Taaak, i jest trujący. Roztwór formaldehydu w wodzie to inaczej formalina
W zależności od stężenia działa drażniąco lub żrąco na skórę a wdychając jest silną trucizną.

Ciekawe na jakiej konkretnie zasadzie to działa. Dlaczego coś co jest tak szkodliwe pomaga paznokciom??
Tyle razy juz tu o tym pisalam, wystarczy sie cofnac pare stron wczesniej.
Ale napisze jeszcze raz...


Formaldehyd jest zwiazkiem, ktory wiaze wiazania keratynowe w plytce paznokcia. Kertyna sprawia, ze paznokcie sa twarde i mocne, jej braki sprawiaja, ze sie one rozdwajaja i lamią. Jednak formaldehyd to zwiazek chemiczny, nienaturalny - wypelnia braki w wiazaniach, ale na dluzsza mete powoduje wysychanie plytki paznokcia i skorek dookola. W dodatku wziewnie oraz w kontakcie ze skora jest grozny - moze podrazniac i wysusza. Dlatego maksymalne stezenie w kosmetykach wynosi 2% (chyba, tu nie jestem pewna, ale to masymalne z jakim sie spotkalam - np. w odzywce eveline).
Idea stosowania odzywek z formaldehydem jest jej czasowosc - kuracja nie powinna trwac dluzej niz pol roku (czasami 3 miesiace), bo poczatkowo formaldehyd wiaze, ale w efekcie po dluzszym stosowaniu sprawia, ze paznokcie sa za twarde, przesuszaja sie i znow lamia.
Po odzywce z formaldehydem nalezy stosowac odzywke nawilzajaca, hydration (lub rownolegle, ja tak robie)

A co do ostatniego pytania: wszystkie leki chemiczne sa trujace, jesli sa przedawkowane. Tylko zastosowanie w odpowiedniej, zalecanej dawce przynosi pozytywne rezultaty. Z formadehydem jest podobnie.
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2012-05-25 o 09:26
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 12:48   #2508
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Dzięki Kruche Ciastko za wyczerpującą odpowiedź
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 13:18   #2509
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Niebieska Poziomka Pokaż wiadomość
Dzięki Kruche Ciastko za wyczerpującą odpowiedź
Mam nadzieje, ze sie przyda bardzo wazne jest, aby po zachwycie nailtekiem i formladehydem nie przesadzic z jego iloscia, bo efekt bedzie gorszy od stanu wyjsciowego paznokci
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 14:35   #2510
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze sie przyda bardzo wazne jest, aby po zachwycie nailtekiem i formladehydem nie przesadzic z jego iloscia, bo efekt bedzie gorszy od stanu wyjsciowego paznokci
Nie stosuje NailTeka bo moje paznokcie rosną długie, nie łamią się, są twarde, nawet jak gdzieś przywalę i się złamie a nie mam pilniczka to nie mogę nierówności odgryźć bo są za twarde na moje zęby
A może to nie twarde paznokcie tylko zęby mam słabe

Kiedyś jak jeszcze NailTek można było dostać tylko zamawiany z USA czyli ze 12 lat temu, po zdjęciu tipsów bardzo mi pomógł i wtedy polecałam go innym.

Ostatnio nie maluję paznokci niczym i mimo, że zmywam, sprzątam, piorę bez rękawiczek to paznokcie są w bardzo dobrym stanie ale myślę, żeby profilaktycznie stosować NT przez jakiś czas.

Nie wiem czy to dobry pomysł jeśli wszystko jest ok, może lepiej zwykłej odżywki używać albo lakieru bezbarwnego?? Tak tylko żeby paznokcie się błyszczały


A o formladehyd zapytałam z ciekawości bo nie wiedziałam jak coś trującego może pomóc
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]

Edytowane przez Niebieska Poziomka
Czas edycji: 2012-05-25 o 14:36
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 10:01   #2511
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Niebieska Poziomka Pokaż wiadomość
Nie stosuje NailTeka bo moje paznokcie rosną długie, nie łamią się, są twarde, nawet jak gdzieś przywalę i się złamie a nie mam pilniczka to nie mogę nierówności odgryźć bo są za twarde na moje zęby
A może to nie twarde paznokcie tylko zęby mam słabe

Kiedyś jak jeszcze NailTek można było dostać tylko zamawiany z USA czyli ze 12 lat temu, po zdjęciu tipsów bardzo mi pomógł i wtedy polecałam go innym.

Ostatnio nie maluję paznokci niczym i mimo, że zmywam, sprzątam, piorę bez rękawiczek to paznokcie są w bardzo dobrym stanie ale myślę, żeby profilaktycznie stosować NT przez jakiś czas.

Nie wiem czy to dobry pomysł jeśli wszystko jest ok, może lepiej zwykłej odżywki używać albo lakieru bezbarwnego?? Tak tylko żeby paznokcie się błyszczały


A o formladehyd zapytałam z ciekawości bo nie wiedziałam jak coś trującego może pomóc
profilaktycznie efekt bedzie taki, ze polamiesz sobie paznokcie. Jesli juz cos chcesz stosowac, to np. odzywki nawilzajace albo najzwyklejszaoliwe z oliwek, a pic np. jablko + natka pietruszki, ktora wzmocni wyrastajace paznokcie (ale uwaga - efekt po okolo pol roku, w koncu ten paznokiec musi wyrosnac).

a po drugie, wybaczcie, ale naprawde szlag mnie trafia gdy trzeba wyjasniac te same kwestie milion razy. dziewczyny, czytajcie watek, tu jest bardzo duzo wyjasnione. Ja sama najpierw przekopuje sie przez WSZYSTKO/WIEKSZOSC a pozniej ewentualnie dopytuje. Szanujcie czas innych.
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 15:44   #2512
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
profilaktycznie efekt bedzie taki, ze polamiesz sobie paznokcie. Jesli juz cos chcesz stosowac, to np. odzywki nawilzajace albo najzwyklejszaoliwe z oliwek, a pic np. jablko + natka pietruszki, ktora wzmocni wyrastajace paznokcie (ale uwaga - efekt po okolo pol roku, w koncu ten paznokiec musi wyrosnac).

a po drugie, wybaczcie, ale naprawde szlag mnie trafia gdy trzeba wyjasniac te same kwestie milion razy. dziewczyny, czytajcie watek, tu jest bardzo duzo wyjasnione. Ja sama najpierw przekopuje sie przez WSZYSTKO/WIEKSZOSC a pozniej ewentualnie dopytuje. Szanujcie czas innych.
Nie bulwersuj się tak
Właściwie to ja nie pytałam o nic. Po prostu napisałam stan faktyczny. Nie wiem co konkretnie miałabym szukać, jakie słowo kluczowe użyć.
Rozumiem jak ktoś ma pytanie odnośnie konkretnej rzeczy: lakieru, odżywki itp. to powinien najpierw poszukać bo wie czego szukać.
W moim przypadku musiałabym przeczytać dokładnie każdy post (2500 ) bo może akurat będzie coś co już zostało napisane a ja o tym niepotrzebnie bym wspomniała

Jeśli uważasz, że nie szanuje Twojego czasu to wystarczyło olać to co napisałam i nie odpisywać. Po co ma Cie szlag trafiać Jak ktoś by chciał to by odpisał. Równie dobrze każdy mógł też olać.


Ale dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem, że jednak nie powinnam korzystać z tej odżywki jeśli nie ma ku temu powodów bo mogę tylko sobie zaszkodzić.
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]

Edytowane przez Niebieska Poziomka
Czas edycji: 2012-05-26 o 15:45
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 16:28   #2513
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Tak, NT nie stosuj jak masz ladne paznokcie i nic Ci sie z nimi nie dzieje. Ewentualnie tylko odzywcze jakies (ale wszystkie zawieraja chemie, wiec i tego bym sie wystrzegala).

Na polysk wystarczy sama polerka kilkustronna, daje swietny efekt I olejki do skorek i wystarczy
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 16:35   #2514
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Tak, NT nie stosuj jak masz ladne paznokcie i nic Ci sie z nimi nie dzieje. Ewentualnie tylko odzywcze jakies (ale wszystkie zawieraja chemie, wiec i tego bym sie wystrzegala).

Na polysk wystarczy sama polerka kilkustronna, daje swietny efekt I olejki do skorek i wystarczy
Różne oliwki co jakiś czas stosuję, ostatnio to olej rycynowy ale jeśli chodzi o płytkę to nie pomyślałam o polerce Kiedyś namiętnie polerowałam paznokcie Ale później usłyszałam, że to tez może szkodzić i przestałam.

Muszę gdzieś wyszperać wśród swoich pierdółek paznokciowych i polerować i polerować
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 09:19   #2515
Iwon8558
Raczkowanie
 
Avatar Iwon8558
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 101
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

zbyt częste polerowanie paznokci osłabia je, wystarczy raz na 3 tyg, albo raz w miesiącu odświeżyć płytkę polerką, a nie polerować codziennie bo to je zcienia
jeśli masz mocne paznokcie używaj odzywek nawilżających lub witaminowych, żeby potrzymać ten efekt
Iwon8558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:31   #2516
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Iwon8558 Pokaż wiadomość
zbyt częste polerowanie paznokci osłabia je, wystarczy raz na 3 tyg, albo raz w miesiącu odświeżyć płytkę polerką, a nie polerować codziennie bo to je zcienia
jeśli masz mocne paznokcie używaj odzywek nawilżających lub witaminowych, żeby potrzymać ten efekt
Nigdzie nie napisalam o codziennym polerowaniu. Wrecz przeciwnie - przeciez dobra polerka, prawidlowo uzyta, sprawia, ze paznokcie sa gladkie i sie blyszcza przez dluzczy czas, moze z dwa tygodnie...
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:57   #2517
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Iwon8558 Pokaż wiadomość
zbyt częste polerowanie paznokci osłabia je, wystarczy raz na 3 tyg, albo raz w miesiącu odświeżyć płytkę polerką, a nie polerować codziennie bo to je zcienia
jeśli masz mocne paznokcie używaj odzywek nawilżających lub witaminowych, żeby potrzymać ten efekt
No właśnie, tak jak napisałam, jak się dowiedziałam, że to tez może szkodzić to przestałam jej używać.
Raz na jakiś czas spróbuję a i tak dodatkowo jakieś odżywki. Właśnie wczoraj kupiłam sobie nawilżającą z ekstraktem morskim, D-panthenolem i witaminą C.
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:51   #2518
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez Niebieska Poziomka Pokaż wiadomość
Nie bulwersuj się tak
Właściwie to ja nie pytałam o nic. Po prostu napisałam stan faktyczny. Nie wiem co konkretnie miałabym szukać, jakie słowo kluczowe użyć.
Rozumiem jak ktoś ma pytanie odnośnie konkretnej rzeczy: lakieru, odżywki itp. to powinien najpierw poszukać bo wie czego szukać.
W moim przypadku musiałabym przeczytać dokładnie każdy post (2500 ) bo może akurat będzie coś co już zostało napisane a ja o tym niepotrzebnie bym wspomniała

Jeśli uważasz, że nie szanuje Twojego czasu to wystarczyło olać to co napisałam i nie odpisywać. Po co ma Cie szlag trafiać Jak ktoś by chciał to by odpisał. Równie dobrze każdy mógł też olać.


Ale dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem, że jednak nie powinnam korzystać z tej odżywki jeśli nie ma ku temu powodów bo mogę tylko sobie zaszkodzić.
nie za maco, zawsze chętnie. Ale wystarczyło wpisać w wyszukaj w atku słowo "formaldehyd" i nie wyskoczyłoby Ci 2500 postów a znacznie mniej, a w kilku z nich odpowiedz. Coz, ja po prostu zawsze najpierw czytam i szukam sama. jestem nauczycielka i wiem, jak wkurza, kiedy uczen zadaje po raz 8 to samo pytanie bo nie chce mu sie zajrzec do zeszytu (dostaje odpowiedz, ze ma sobie zajrzec i mi wytlumaczyc co i jak).

Ale ogolnie polecam przeczytanie watku, bo jest tu wiele cennych informacji. I, poraz kolejny polecam blog www.loodieloodieloodie.blogspot.com jesli nasz angielski. bardzo wiele interesujacych informacji
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:03   #2519
Niebieska Poziomka
Raczkowanie
 
Avatar Niebieska Poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 387
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Dzięki bardzo, poczytam blog i oczywiście ten wątek, już zaczęłam, lubię czytać wszystko jak mnie już coś zainteresuje i przebrnę przez te 2500 postów
Tylko teraz nie mam aż tyle czasu bo czytam też inny temat a tam jest 13 części po 5000 postów Oczywiście, tam nie zamierzam czytać wszystkiego I na szczęście w każdej nowej części na początku są zebrane najważniejsze wiadomości


Z formaldehydem to wyszło przypadkiem, zobaczyłam, że o nim było wspomniane a że wiedziałam o jego właściwościach trujących to zaciekawiło mnie jak to może pomagać. Szczerze to nie oczekiwałam odpowiedzi ani tym bardziej zamieszania z tego powodu


Z zawodu tez jestem nauczycielką ale nie uczę na szczęście
Nie każdy uczeń ma odpowiedź w zeszycie, nawet jeśli powinien mieć
__________________
=========================
MOJE AKWARIUM

KARMIENIE MOTYLOWCÓW MUCHAMI [/CENTER]
Niebieska Poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:15   #2520
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
Ale ogolnie polecam przeczytanie watku, bo jest tu wiele cennych informacji. I, poraz kolejny polecam blog www.loodieloodieloodie.blogspot.com jesli nasz angielski. bardzo wiele interesujacych informacji
Ale jest tam kilka bledow, loodie zaliczyla odzywke NailTek Hydration Therapy II jako zawierajaca formaldehyd, proteiny i nawilzacze, podczas gdy jest to odzywka bez fomaldehydu.
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-01 13:42:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.