Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-30, 07:48   #3841
naven
Raczkowanie
 
Avatar naven
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

hej, polecicie jakiś krem/olejek/cokolwiek na dzień kiedy jest zimno, cera problematyczna, wypryski, przebarwienia, zaskórniki ?
raczej przesuszona :/

dziekuje za odpowiedzi Naven
naven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 08:03   #3842
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

ja się zastanawiam nad emulsją nawilżającą hauschka w tym celu. można mieszać z hauschkowym olejkiem do twarzy zależnie od potrzeb, oba kosmetyki nadają się do tłustej cery, no i oba mam wypróbowane. ale będę jeszcze się rozglądać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 10:43   #3843
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Kochane, pamiętacie, jak wam pisałam o śmierci 2 żyrafek w zoo w Łodzi, bo huligani wdarli się w nocy do zoo i poniszczyli domy zwierząt i ze strachu 2 żyrafki zmarły na zawał serca?
Wtedy zmarła żona i córeczka Tofika. Tofik został sam. Był załamany.

Jedyną szansą na jego przeżycie było sprowadzenie innych żyraf, ale transport kosztowal ponad 100 000 zł. TNV zbierał na to pieniądze.
Wiem, że wśród nam były też osoby, które wyslały na te cel pieniądze.:ro za:
I udało się
Tofik ma towarzystwo i ma się coraz lepiej

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 10:58   #3844
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kochane, pamiętacie, jak wam pisałam o śmierci 2 żyrafek w zoo w Łodzi, bo huligani wdarli się w nocy do zoo i poniszczyli domy zwierząt i ze strachu 2 żyrafki zmarły na zawał serca?
Wtedy zmarła żona i córeczka Tofika. Tofik został sam. Był załamany.

Jedyną szansą na jego przeżycie było sprowadzenie innych żyraf, ale transport kosztowal ponad 100 000 zł. TNV zbierał na to pieniądze.
Wiem, że wśród nam były też osoby, które wyslały na te cel pieniądze.:ro za:
I udało się
Tofik ma towarzystwo i ma się coraz lepiej

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
to chyba nie są aktualne wiadomości.... [KLIK]
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 11:12   #3845
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to chyba nie są aktualne wiadomości.... [KLIK]

__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 13:06   #3846
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dzięki

haha odnośnie liści na drzewach to też mam kolegę, który twierdzi że to przecież nie jest normalne, żeby człowiek widział takie szczegóły...

Moim zdaniem najlepsze soczewki to właśnie Air Optix Night&Day, Biofinity, Oasys i PureVision HD. Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić na badaniu,które danej osobie najlepiej układają się na oku.

Ja bym szczerze powiedziawszy nie przechodziła z Night&Day na Biofinity. Z mojego doświadczenia wynika że biofinity szybciej podsychają i zbiera się na nich więcej osadów. Ich główną zaletą jest natomiast elastyczność.
Jeżeli dla kogoś Night&Day są za sztywne to zwykle lepiej toleruje Biofinity, ale jeżeli dobrze toleruje N&D to zwykle jest mniej zadowolony z Biofinity
Przetestuj, chętnie poznam Twoje zdanie

.
ja do tej pory uzywałam pure vision - tych zwykłych, nie HD.
zobaczymy za miesiąc, bo teraz własnie ząłożyłąm ostatnią parę pure vision.
ale skoro prze dłuuugo nosiłam za małe soczewki (8,4 zamiast 8,6 ) to może sie przekonam do biofinity
a nosiłam za małe, bo mi źle okulistka dobrała - pierwsze 3 dni to była masakra, a potem sie przyzwyczaiłam......
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
W ogóle odnośnie soczewek, na wizazu jest osobny wątek, w którym opierniczam wszystkich źle obchodzących się z soczewkami oraz szerzących zabobony o soczewkach a także wylewam swoje frustracje z powodu niedouczonych specjalistów, którzy wprowadzają w błąd swoich pacjentów.Serdecznie zapraszam
ja podziękuję - wystarczy mi ochrzanu tutaj

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

Toficzek.......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 17:45   #3847
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez naven Pokaż wiadomość
hej, polecicie jakiś krem/olejek/cokolwiek na dzień kiedy jest zimno, cera problematyczna, wypryski, przebarwienia, zaskórniki ?
raczej przesuszona :/

dziekuje za odpowiedzi Naven
Ja używam olejku Alverde z dziką różą na dzień lub kremu AA eco z rokitnikiem, ma masełkowatą konsystencję, więc na zimne dni super

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Malowałyście włosy tymi saszetkami Marion? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...e-4-8-myc.html
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale jakbym pomalowała włosy takim brązem to przykryłby tą moja rudość po castingu i jakby się zmyło to może byłyby normalniejsze, brązowe a nie rudawe?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 19:02   #3848
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja do tej pory uzywałam pure vision - tych zwykłych, nie HD.
zobaczymy za miesiąc, bo teraz własnie ząłożyłąm ostatnią parę pure vision.
ale skoro prze dłuuugo nosiłam za małe soczewki (8,4 zamiast 8,6 ) to może sie przekonam do biofinity
a nosiłam za małe, bo mi źle okulistka dobrała - pierwsze 3 dni to była masakra, a potem sie przyzwyczaiłam......

ja podziękuję - wystarczy mi ochrzanu tutaj

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------



Toficzek.......
A ja myślałam że nosiłaś Air Optix Night& Day
No to z PureVision myślę że warto przerzucić się na Biofinity.

Pure Vision mają najniższą przepuszczalność tlenu ze wszystkich soczewek dopuszczonych do spania i właściwie wg nowszych badań to nie powinny być do tego dopuszczone no ale jakoś dane nie zostały zaktualizowane i nadal figurują jako Night&day
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 19:25   #3849
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A ja myślałam że nosiłaś Air Optix Night& Day
No to z PureVision myślę że warto przerzucić się na Biofinity.

Pure Vision mają najniższą przepuszczalność tlenu ze wszystkich soczewek dopuszczonych do spania i właściwie wg nowszych badań to nie powinny być do tego dopuszczone no ale jakoś dane nie zostały zaktualizowane i nadal figurują jako Night&day
no popatrz - a mi nic nie jest a sporo ponad rok je noszę
czasami bolą mnie oczy, ale tak w środku - i uważam, że to zmęczenie po prostu, a nie soczewki.....nigdy nie miałam problemu z suchością oka, nigdy żadnych kropli nie stosowałam. Nieraz, po dniu przed kompem, po prostu mi sie oczy meczą.....
No to nie moge się doczekac biofinity, skoro przy pure vision to taki wypas
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 20:16   #3850
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no popatrz - a mi nic nie jest a sporo ponad rok je noszę
czasami bolą mnie oczy, ale tak w środku - i uważam, że to zmęczenie po prostu, a nie soczewki.....nigdy nie miałam problemu z suchością oka, nigdy żadnych kropli nie stosowałam. Nieraz, po dniu przed kompem, po prostu mi sie oczy meczą.....
No to nie moge się doczekac biofinity, skoro przy pure vision to taki wypas
przynajmniej teoretycznie powinno być lepiej
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 20:29   #3851
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
przynajmniej teoretycznie powinno być lepiej

napewno dam znac
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-01, 21:31   #3852
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Hej dziewczyny, ja już po przeprowadzce i uruchomieniu łącza oraz po wizycie u okulisty

Chcę przede wszystkim sprostować, gdyż po rozmowie z Fiolką wyszły pewne niejasności co do tego, jaka różnica powinna być pomiędzy mocą soczewek a stopniem wady wzroku. Nie wiem czemu mi się ubzdurało, ale wszystko pokićkałam, gdyż okazało się, że wcale nie noszę okularów o mocy szkieł -3,5 na jednym oku, na drugim -4,00 dioptrie, lecz jest to analogicznie -2,5 i -3,00. Stąd te niejasności i teraz wszystko się zgadza co do mocy soczewek (-2,25, które zamieniłam z własnej decyzji na -2,5). Tak więc przechodząc do sedna wszystko, o czym napisała Fiolka się zgadza i mój lekarz zalecił prawidłową moc soczewek, tylko ja wprowadziłam siebie i innych w błąd. Wielkie przepraszam
Poskarżyłam się oczywiście co do tego, że wciąż mrużę oczy w soczewkach przy mróweczkach, ale lekarz (nie ten sam) uspokoił mnie, że nie powinnam zmieniać mocy soczewek (może być to -2,5), a ta niedogodność wynika z tego, że po prostu oko jest przyzwyczajone do okularów podczas czytania i mam okularów używać nadal do tego celu, stwierdził też, że moje oczy są przemęczone i że powinnam zrobić sobie odwyk nie tylko od komputera ale i książek, telewizji ( prawie nie oglądam). Tak więc wracam z odwyku

Co do wyboru soczewek to używam Bausch&Lomb kwartalnych. Tanie, trwałe, bezproblemowe, dobrze uwodnione. Miałam Biofinity i jak dla mnie są porównywalne z nimi, a dużo droższe. Testowałam też 2 rodzaje soczewek silikonowych Ciba i jeszcze któreś, ale dla mnie są porażką. Mam w nich spore uczucie dyskomfortu niestety, a może i stety Zawsze wracam do Bauschów.

A jaki macie ulubiony płyn do soczewek? Używacie jeszcze czegoś dodatkowo, jakichś kropli?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 14:23   #3853
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczęta, mam pytanie. Miałam dostać okres w sobotę lub niedzielę (mam co 26, 27 dni). Tym czasem okresu nie dostałam i wcale nie czuję abym miała go dostać. Martwię się, bo ja zawsze mam okres jak w zegarku. Nawet jak mam duży stres to okres jest na czas. Zaraz panikuję, że coś się dzieje z hormonami.
Musze też dodać, że biorę od ponad tygodnia dwa leki: DIH i czopki, oba leki na hemoroidy. Czy mogły opóźnić okres?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 15:45   #3854
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja już po przeprowadzce i uruchomieniu łącza oraz po wizycie u okulisty

Chcę przede wszystkim sprostować, gdyż po rozmowie z Fiolką wyszły pewne niejasności co do tego, jaka różnica powinna być pomiędzy mocą soczewek a stopniem wady wzroku. Nie wiem czemu mi się ubzdurało, ale wszystko pokićkałam, gdyż okazało się, że wcale nie noszę okularów o mocy szkieł -3,5 na jednym oku, na drugim -4,00 dioptrie, lecz jest to analogicznie -2,5 i -3,00. Stąd te niejasności i teraz wszystko się zgadza co do mocy soczewek (-2,25, które zamieniłam z własnej decyzji na -2,5). Tak więc przechodząc do sedna wszystko, o czym napisała Fiolka się zgadza i mój lekarz zalecił prawidłową moc soczewek, tylko ja wprowadziłam siebie i innych w błąd. Wielkie przepraszam
Poskarżyłam się oczywiście co do tego, że wciąż mrużę oczy w soczewkach przy mróweczkach, ale lekarz (nie ten sam) uspokoił mnie, że nie powinnam zmieniać mocy soczewek (może być to -2,5), a ta niedogodność wynika z tego, że po prostu oko jest przyzwyczajone do okularów podczas czytania i mam okularów używać nadal do tego celu, stwierdził też, że moje oczy są przemęczone i że powinnam zrobić sobie odwyk nie tylko od komputera ale i książek, telewizji ( prawie nie oglądam). Tak więc wracam z odwyku

Co do wyboru soczewek to używam Bausch&Lomb kwartalnych. Tanie, trwałe, bezproblemowe, dobrze uwodnione. Miałam Biofinity i jak dla mnie są porównywalne z nimi, a dużo droższe. Testowałam też 2 rodzaje soczewek silikonowych Ciba i jeszcze któreś, ale dla mnie są porażką. Mam w nich spore uczucie dyskomfortu niestety, a może i stety Zawsze wracam do Bauschów.

A jaki macie ulubiony płyn do soczewek? Używacie jeszcze czegoś dodatkowo, jakichś kropli?
Hej, Korah!

Ja natomiast używam soczewek dwutygodniowych J&J Acuvue Oasis. Chciałabym wypróbować te Biofinity. Zdarza mi się uszkodzić brzeg soczewki, dlatego takie o dłuższym okresie noszenia niż miesiąc nie miałyby dla mnie sensu. W tym momencie stosuję płyn SEE L'EAU EyeCare Ultra Flex. Jest niby specjalnie przeznaczony do soczewek silikonowo-hydrożelowych, ale nie zauważyłam szczególnej różnicy. Poza tym jesienią i zimą ze względu na ogrzewanie kupuję krople nawilżające do oczu. Wybieram takie bez konserwantów, ale z dość długim okresem przydatności. Tym razem kupiłam krople B&L Hyal-Drop Multi. Fioleczka polecała je na wątku soczewkowym (który zresztą podczytywałam już wcześniej ). Mają dość wysoką zawartość hialuronianu, bo 0,24% i są ważne po otwarciu przez 3 miesiące. Użyłam już parę razy i jestem bardzo zadowolona. Odczuwam większy komfort i nawilżenie niż przy kroplach Hyabak, Hylo-Comod i Biolan.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-11-05 o 15:47
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 16:11   #3855
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczęta, mam pytanie. Miałam dostać okres w sobotę lub niedzielę (mam co 26, 27 dni). Tym czasem okresu nie dostałam i wcale nie czuję abym miała go dostać. Martwię się, bo ja zawsze mam okres jak w zegarku. Nawet jak mam duży stres to okres jest na czas. Zaraz panikuję, że coś się dzieje z hormonami.
Musze też dodać, że biorę od ponad tygodnia dwa leki: DIH i czopki, oba leki na hemoroidy. Czy mogły opóźnić okres?
a masz jeszcze ulotki z tych leków? jak by nie było, wizyta u gina by się przydała. może zlecić badania podstawowych hormonów i będzie wszystko jasne
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:46   #3856
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a masz jeszcze ulotki z tych leków? jak by nie było, wizyta u gina by się przydała. może zlecić badania podstawowych hormonów i będzie wszystko jasne
Mam, przeczytałam i nic nie ma o tym, że mogą wpływać na okres. A u ginekologa nie tak dawno byłam. Hormony też mam raczej okay, kiedyś bardzo często odwiedzałam endokrynologa, bo podejrzewano u mnie zespól policystycznych jajników i hirsutyzm, więc wizyty to była niemal codzienność (ani jednego ani drugiego nie wykryto).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-11-05 o 18:49
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 19:41   #3857
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Sekretny, a jakie hormony ci badano? masz gdześ wyniki? badali ci też prolaktynę?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 20:36   #3858
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Sekretny, a jakie hormony ci badano? masz gdześ wyniki? badali ci też prolaktynę?
Wszystko mi badali. Każdy możliwy hormon włącznie z testosteronem, nic nie wykazało. Kilka miesięcy później miałam powtórkę tych hormonów i też nic. W badaniu ginekologicznym też nic wtedy szczególnego nie wyszło. To było jakoś w 2007r.
Jeszcze chciałam dodać, że piję od prawie 10 dni bratka i nie wiem czy on nie opóźnia, piłam go już nie raz, ale nigdy nie zwróciłam uwagi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 21:26   #3859
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

hmm... bratek może i mógł coś pochrzanić, wiele ziół ma wpływ na gospodarkę hormonalną może być też jednak tak, że ci się po prostu cykl wydłuża. ja kiedyś miałam też jak w zegarku co 28 dni, a nagle przedłużyły mi się do 32-33 i tak potem zostało. jeśli do piątku okres się nie pojawi, to ... albo zrób test ciążowy, albo od razu wybierz się do gina. bo czy to ciąża czy brak miesiączki z innych powodów, to gin musiałby cię obejrzeć i coś zadziałać. ale rozumiem, że ciąży nie podejrzewasz?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 21:45   #3860
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmm... bratek może i mógł coś pochrzanić, wiele ziół ma wpływ na gospodarkę hormonalną może być też jednak tak, że ci się po prostu cykl wydłuża. ja kiedyś miałam też jak w zegarku co 28 dni, a nagle przedłużyły mi się do 32-33 i tak potem zostało. jeśli do piątku okres się nie pojawi, to ... albo zrób test ciążowy, albo od razu wybierz się do gina. bo czy to ciąża czy brak miesiączki z innych powodów, to gin musiałby cię obejrzeć i coś zadziałać. ale rozumiem, że ciąży nie podejrzewasz?
Nie, ciąży absolutnie nie podejrzewam. I wiem, że dzień, czy dwa opóźnienia do żadne opóźnienie, ale ja zaraz panikuję. Mam nadzieję, że się pojawi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 09:18   #3861
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Hej, Korah!

Ja natomiast używam soczewek dwutygodniowych J&J Acuvue Oasis. Chciałabym wypróbować te Biofinity. Zdarza mi się uszkodzić brzeg soczewki, dlatego takie o dłuższym okresie noszenia niż miesiąc nie miałyby dla mnie sensu. W tym momencie stosuję płyn SEE L'EAU EyeCare Ultra Flex. Jest niby specjalnie przeznaczony do soczewek silikonowo-hydrożelowych, ale nie zauważyłam szczególnej różnicy. Poza tym jesienią i zimą ze względu na ogrzewanie kupuję krople nawilżające do oczu. Wybieram takie bez konserwantów, ale z dość długim okresem przydatności. Tym razem kupiłam krople B&L Hyal-Drop Multi. Fioleczka polecała je na wątku soczewkowym (który zresztą podczytywałam już wcześniej ). Mają dość wysoką zawartość hialuronianu, bo 0,24% i są ważne po otwarciu przez 3 miesiące. Użyłam już parę razy i jestem bardzo zadowolona. Odczuwam większy komfort i nawilżenie niż przy kroplach Hyabak, Hylo-Comod i Biolan.
Dziękuję, na pewno sobie sprawię te krople, jeśli zajdzie potrzeba. Na razie czuje komfort i wystarcza mi zwykły płyn do pielęgnacji soczewek, ale czasem, gdy bardzo eksploatuję wzrok przez dłuższy czas to oczy mi się przemęczają i odmawiają soczewek. Co do soczewek kwartalnych B&L to warto wypróbować, są nawet tańsze od miesięcznych Biofinity. Niestety mają chyba tylko 1 czy 2 rozmiary (średnice), akurat trafiłam idealnie w mój. Biofinity są ardzo fajne, ale uważam, że przereklamowane.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 09:54   #3862
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dostałam okres, no.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:34   #3863
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno sobie sprawię te krople, jeśli zajdzie potrzeba. Na razie czuje komfort i wystarcza mi zwykły płyn do pielęgnacji soczewek, ale czasem, gdy bardzo eksploatuję wzrok przez dłuższy czas to oczy mi się przemęczają i odmawiają soczewek. Co do soczewek kwartalnych B&L to warto wypróbować, są nawet tańsze od miesięcznych Biofinity. Niestety mają chyba tylko 1 czy 2 rozmiary (średnice), akurat trafiłam idealnie w mój. Biofinity są ardzo fajne, ale uważam, że przereklamowane.
oj nie nie nie warto ich próbować. To są totalne przeżytki.
Po pierwsze nie są już dopuszczone do noszenia przez 3 miesiące tyko 1 miesiąc.
Po drugie maja tragicznie niską przepuszczalność tlenu.
Prehistoria w porównaniu do Biofinity.
W przypadku soczewek nie warto kierować się ceną...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:51   #3864
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
oj nie nie nie warto ich próbować. To są totalne przeżytki.
Po pierwsze nie są już dopuszczone do noszenia przez 3 miesiące tyko 1 miesiąc.
Po drugie maja tragicznie niską przepuszczalność tlenu.
Prehistoria w porównaniu do Biofinity.
W przypadku soczewek nie warto kierować się ceną...
Ojej to mnie zmartwiłaś, a dlaczego przeżytki. Skoro można je wciąż kupić niemal wszędzie i wyraźnie na nich pisze, że są kwartalne, hydrożelowe, to czegoś tu nie rozumiem
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:01   #3865
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dostałam okres, no.
tadaaaaaaaam! chwilka stresu i już coś tam się może przesunąć
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:04   #3866
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ojej to mnie zmartwiłaś, a dlaczego przeżytki. Skoro można je wciąż kupić niemal wszędzie i wyraźnie na nich pisze, że są kwartalne, hydrożelowe, to czegoś tu nie rozumiem
ja jakiś czas temu próbowałam kupić miesięczne i nie mogłam znaleźć,
w sklepie twojesoczewki pani poinformowała mnie, że już je wycofują
moja okulistka też zaczęła przepisywać mi miesięczne (tylko ostrość zmieniła).

teraz zastanawiam się, czy warto inwestować w dwutygodniowe, czy miesięczne
są dość dobre
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:32   #3867
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tadaaaaaaaam! chwilka stresu i już coś tam się może przesunąć
W ogóle jeszcze pomyślałam, że to może przez herbatki yogi tea, coś jak pukka, bo to prawie same zioła.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:51   #3868
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dostałam okres, no.
heh zawsze tak jest, że kobieta się zdenerwuje i zacznie szukać przyczyn to bach i dostanie okresu pogadaj z ginem jak będzie Ci się spóźniał do tygodnia, żeby przepisał Ci luteine, przyda się w domowej apteczce.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:24   #3869
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Wachlarzyku nie martw się. Takie spóźnienie, to jeszcze nie tragedia. Może na nie mieć wpływ wiele czynników trochę więcej stresu, zmęczenie, nawet przeziębienie. Ale skoro już jest, to luz

Co do soczewek, noszę je już latami. Moje ulubione to jednodniowe Soflens B&L. Niestety te nowocześniejsze, powodowały dziwne wrażenie (jakby ciągle wiało mi po oczach )
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-11-06 o 17:27
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:06   #3870
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wachlarzyku nie martw się. Takie spóźnienie, to jeszcze nie tragedia. Może na nie mieć wpływ wiele czynników trochę więcej stresu, zmęczenie, nawet przeziębienie. Ale skoro już jest, to luz

Co do soczewek, noszę je już latami. Moje ulubione to jednodniowe Soflens B&L. Niestety te nowocześniejsze, powodowały dziwne wrażenie (jakby ciągle wiało mi po oczach )
soczewki z przeciągiem?
a ja obiecałam Fiolce zdejmowac soczewki w weekendy w ostatni zapomniałam teraz sie zorientowałam, że juz po weekendzie......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.