Czy powinnam się przenieść do humana? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-27, 09:22   #1
truskawka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1

Czy powinnam się przenieść do humana?


Po wakacjach idę do drugiej klasy liceum, jestem na profilu gdzie mam rozszerzone: historię, wos oraz angielski. Polskiego będę miała tylko 4 godziny a klasa humanistyczna będzie miała ich aż 9 ale nie będzie ona miała wosu oraz będzie miała o 2 godziny angielskiego mniej. Na maturze chcę zdawać historię i jeszcze myślę nad wosem, angielskiego nie biorę tutaj pod uwagę, ponieważ nie jestem z niego zbyt dobra. Bardzo bym chciała zdawać też polski na maturze ale nie wiem czy dałabym radę chociaż uważam, że mam lepszą nauczycielkę lecz przecież będę mieć o 5 godzin mniej tego przedmiotu. Czy lepiej byłoby żebym się przeniosła czy może została i próbowała sama się przygotować do tej matury z polskiego? Czy jest trudno się samej przygotować ?

Edytowane przez truskawka78
Czas edycji: 2017-08-28 o 14:42
truskawka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 09:36   #2
honeybear
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 159
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Na Twoim miejscu zostałabym na profilu, na którym jesteś (tym bardziej, że piszesz że masz świetną polonistkę) i zagadała nauczycielkę polskiego na temat tego, że chcesz zdawać polski na poziomie rozszerzonym. Na pewno Cię nie zlekceważy i zadba o to, byś była dobrze przygotowana
honeybear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 12:31   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Zostałabym na Twoim miejscu na profilu z rozszerzonym angielskim wlaśnie dlatego, że go nie umiesz zbyt dobrze, kiedys się trzeba nauczyć/
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 13:45   #4
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

WOS jest strasznie trudnym egzaminem wbrew pozorom, jeśli zdecydujesz się zdawać lepiej zostań na swoim profilu, a z polskiego przygotuj się sama i pogadaj z nauczycielką, tak będzie łatwiej niż samemu przygotowywać się z WOSu.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 17:22   #5
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Ja zdawałam rozszerzony polski, choć byłam w klasie językowej. W trzecich klasach poza normalnymi zajęciami mieliśmy jeszcze fakultety i tam np. nadrabialiśmy lektury z rozszerzenia, więc możesz zapytać czy coś takiego macie i tak jak piszą inni zgłoś swojej polonistce, że chcesz zdawać rozszerzenie to powinno wystarczyć. Nie wiem jak wygląda teraz matura rozszerzona z polskiego, ale kiedy ja zdawałam 6-7 lat temu to nie wymagała ona konkretnej wiedzy a raczej rozeznania w lekturach, kulturze i umiejętności dostrzegania analogii między dziełami.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 19:13   #6
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Nie wiem jak wygląda teraz matura rozszerzona z polskiego, ale kiedy ja zdawałam 6-7 lat temu to nie wymagała ona konkretnej wiedzy a raczej rozeznania w lekturach, kulturze i umiejętności dostrzegania analogii między dziełami.
Zdawałam rok temu i rozszerzenie jest dokładnie takie jak piszesz, dlatego IMHO łatwiej się z tego przygotować samemu niż z WOSu. To raczej podstawa z polskiego wymaga konkretnych informacji.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 17:45   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
WOS jest strasznie trudnym egzaminem wbrew pozorom, jeśli zdecydujesz się zdawać lepiej zostań na swoim profilu, a z polskiego przygotuj się sama i pogadaj z nauczycielką, tak będzie łatwiej niż samemu przygotowywać się z WOSu.
Bo ja wiem... Nie uczyłam się do niego chyba nawet przez godzinę. Różne rzeczy dla różnych ludzi są trudne, więc to nie reguła.

truskawka78
a masz już jakieś upatrzone studia? Jakie przedmioty są Ci potrzebne, żeby się dostać? Czasem jest tak, że uczelnia wymaga kilku, ale nie wszystkie mają taką samą wagę. Ja bym do sprawy podeszła praktycznie, jeśli bardziej przyda Ci się WOS tobym została, a jak bardziej polski, tobym się przeniosła.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 18:49   #8
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Czy powinnam się przenieść do humana?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Bo ja wiem... Nie uczyłam się do niego chyba nawet przez godzinę. Różne rzeczy dla różnych ludzi są trudne, więc to nie reguła.
Nie wiem, kiedy zdawałaś maturę z wosu, ale ostatnie 2 lata ten egzamin był jednym z najgorzej pisanych. W tym roku średni wynik wynosił 26%. Z tego co pamiętam, to w kiedy ja zdawałam to też tak mniej więcej to wyglądało. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że wos, jest często olewany w szkołach, jeśli nie jest przedmiotem rozszerzonym, a dużo osób go bierze na rozszerzenie, bo będzie "łatwy" i "wystarczy oglądać wiadomości, żeby mieć przyzwoity wynik".

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
truskawka78
a masz już jakieś upatrzone studia? Jakie przedmioty są Ci potrzebne, żeby się dostać? Czasem jest tak, że uczelnia wymaga kilku, ale nie wszystkie mają taką samą wagę. Ja bym do sprawy podeszła praktycznie, jeśli bardziej przyda Ci się WOS tobym została, a jak bardziej polski, tobym się przeniosła.
Tu z kolei jak najbardziej popieram megamag. Matura jest przepustką na studia, więc dobrze gdybyś się zorientowała jakie przedmioty mają wysoką punktację na kierunku, na który chcesz się dostać. Jeśli nie będzie to robiło większej różnicy czy wybierzesz wos, czy polski to radziłabym ci pozostanie na obecnym profilu, bo jak ktoś już u wspomniał ciężej będzie przygotować się samemu do rozszerzenia z wosu niż z polskiego.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-02 19:49:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.