Chory królik - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 20:00   #151
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: króliczek miniaturka - przekrzywiona głowka

O to fajnie że wszystko ok
Pozdrawiam ciebie i twojego uszatego przyjaciela
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 10:15   #152
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Królicze ataki - pomóżcie.

Cześć.
Mam nadzieję, że napiszę to dość zrozumiale, bo ciągle targają mną nerwy...
W sobotę zakupiłam królika. Miniatura. Waży 25 dag. Ma jakieś 1,5 miesiąca (wg vet) - 2 miesiące (wg pani w zoologicznym). Ogólnie jest pieszczochem.
Wczoraj biegał sobie po pokoju i nagle dostał ataku.
Zaczął straszne szybko biegać po pokoju, uderzył się w krzesło, drzwi i go wysztywniło...
Szybko opłukałyśmy mu pyszczek zimną wodą i "wrócił do nas".
(wtedy myślałam, że się czegoś wystraszył - np dźwięku papugi)
Po ociepleniu go kocykiem zaczął normalnie mi kicać po łóżku.
Myślałam, że się czegoś wystraszył.
Po godzinie jechałam z nim do veta, bo mimo wszystko bałam się.
Zapakowałam go do takiego dużego transporterka i zniosłam do dużego pokoju (do tego samego pokoju w którym dostał atak) i znów dostał ataku. Powtórka z zimną wodą. I szybko do veta.

Pani lekarz zbadała, powiedziała, że bardzo szybko bije mu serduszko, które podczas ataków mogło mu się zatrzymać.
Ale nic więcej złego "na jego ciele nie widzi". Dostał 2 zastrzyki i karmę wzbogaconą o jakieś zioła do mieszania ze zwykłą karmą. Dzisiaj mamy jeszcze jechać na odrobaczenie (bo mówiła, że może to coś z robakami).

Wczoraj go już nie wypuszczałam na biegi. Przeleżał cały dzień u mnie na kolanach w kocyku. Noc przespał grzecznie. Pije wodę. Skubie sianko. Je jedzenie. Załatwia się normalnie.

Rano wzięłam go na łóżko pokicał dosłownie minutę, dwie. Schował mi się pod koszulkę i zaczął biegać. Kolejny atak dostał.

Za drugim i trzecim atakiem piszczał...

Powiedzcie mi co to może być?!
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 10:54   #153
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

tak naprawdę to może być wszystko. robaki, coś neurologicznego, choroba... grunt, żeby królik trafił do weta z odpowiednią specjalizacją (spec. zwierzęta egzotyczne lub od bidy małe zwierzęta) i doświadczeniem w królikach. kocio-psi wet się nie nadaje do leczenia króli.

o ile pierwsze "ataki" można by było uznać za ataki głupawki (mój tak ma, że lata w tą i z powrotem, i czasami nie wyrobi na zakręcie to się o coś obije). tak jak zaczyna piskać to znaczy, że go coś strasznie boli lub jest śmiertelnie przerażony.

z moczeniem króla to uważaj, bardzo łatwo je przewiać jak są mokre.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:09   #154
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

dziękuję za odpowiedź.
ja czytalam, że jak kroliki się wybawią to tak "mdleją" i po prostu drzemią.
ale jego normalnie wytęża.
tylko woda go pobudza. i wtedy pilnujemy by mu było ciepło i tak dalej.

a powiedz mi czy to może być np stres? on jak np był w kocyku i się w niego wkopał i próbował wydostać to serduszko znów mu strasznie szybko biło. Jakby się przeraził, zdenerwował.

myślałam też, że może za szybko został zabrany od matki, ale wydaje mi się, że takie ataki nie byłyby powodem.

Weterynarz do którego chodzę specjalizuje się w małych żyjątkach. Opinie jak czytałam w internecie to właściciele królików ją chwalili. Więc mam nadzieję, że i mojemu Frankowi pomoże.
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:21   #155
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

może być, że został zbyt wcześnie odstawiony od matki. może być i tak, że to jest typ panikarza. nie może się wydostać spod kocyka, to jest przerażony (królikom może serducho wysiąść ze strachu). ja, jak swojego uszolca przykrywam, to tak żeby mu łepek wystawał, jak go przykryje w całości to się złości (no chyba, że sam się w tym kocyku zakopie, to mu nie przeszkadza).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:29   #156
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

Z jakiego jesteś miasta? Niestety typowo króliczych weterynarzy nie ma zbyt wielu.
Takie ataki, gdzie zwierzątko biegnie na oślep i "odjeżdża" objawami Encephalitozoon Cuniculi (popularnie zwanym e.c. lub e. cuniculi). Jest to pasożyt, ktorego nosicielem jest niestety większość królików z hodowli. Jednak tak silne objawy u tak młodego króliczka są bardzo niepokojącym objawem.
I tak, wiem że jestem nowa, ale obok króliczków nie mogę przejść obojętnie od dłuższego czasu jestem wolontariuszką w Fundacji Azyl dla Królików w Toruniu mają najlepszego weta możesz również zglosić się do nich po porady jeśli okaże się, że Twojego króliczka jednak męczy e.c. Jest to choroba, z której przy odrobinie wiedzy, doświadczenia i chęci można wyprowadzić zwierzątko
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:41   #157
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
może być, że został zbyt wcześnie odstawiony od matki. może być i tak, że to jest typ panikarza. nie może się wydostać spod kocyka, to jest przerażony (królikom może serducho wysiąść ze strachu). ja, jak swojego uszolca przykrywam, to tak żeby mu łepek wystawał, jak go przykryje w całości to się złości (no chyba, że sam się w tym kocyku zakopie, to mu nie przeszkadza).
Jeśli był w kocyku to również główka mu wystawała, chyba, że się obracał i zaczynał kopać w dół
Cytat:
Napisane przez otka_a Pokaż wiadomość
Z jakiego jesteś miasta? Niestety typowo króliczych weterynarzy nie ma zbyt wielu.
Takie ataki, gdzie zwierzątko biegnie na oślep i "odjeżdża" objawami Encephalitozoon Cuniculi (popularnie zwanym e.c. lub e. cuniculi). Jest to pasożyt, ktorego nosicielem jest niestety większość królików z hodowli. Jednak tak silne objawy u tak młodego króliczka są bardzo niepokojącym objawem.
I tak, wiem że jestem nowa, ale obok króliczków nie mogę przejść obojętnie od dłuższego czasu jestem wolontariuszką w Fundacji Azyl dla Królików w Toruniu mają najlepszego weta możesz również zglosić się do nich po porady jeśli okaże się, że Twojego króliczka jednak męczy e.c. Jest to choroba, z której przy odrobinie wiedzy, doświadczenia i chęci można wyprowadzić zwierzątko
Z Rzeszowa, także do Torunia kawałek drogi mam...
dzięki śliczne, na razie przeczytałam z grubsza o chorobie, więcej poczytam jak wrócę z uczelni!!!


ogólnie ja się boję go puszczać żeby znowu nie dostał ataku, ale z drugiej strony wiem, że królik potrzebuje ruchu. boję się, że podczas ataku uderzy się w coś i zrobi sobie krzywdę (np coś złamie)
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 18:56   #158
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

Przez kilka dni, dopóki nie będziesz miała diagnozy, to nic mu nie będzie jak posiedzi w klatce.
Test na e.c można wykonać z moczu, wynik jest dość wiarygodny

Jak już będziesz wiedziała, czy to to, będziesz wiedziała co robić
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:15   #159
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Dot.: Królicze ataki - pomóżcie.

Wczoraj byliśmy trzeci raz u weterynarza. Dostał zastrzyk rozkurczający bodajże i drugą dawkę na odrobaczenie. Na szczęście ataki się nie pojawiają znowu. Ale jestem bardziej uważna.
Z kim nie rozmawiam to większość uważa, że to może być na tle nerwowym. Nowe miejsce. Przestraszył się czegoś.
Dlatego staram się mówić dużo do królika, ciepłym i miłym głosem. Przeprowadził się do nowego mieszkanka i jest chyba szczęśliwszy bo w klatce może troszkę pohasać. Wyciągam go z klatki kilka razy dziennie na kilka minut żeby się przyzwyczajał do pokoju. Lubi mi spać na klatce piersiowej i ciągle mnie liżę. Ale to chyba dobry znak, prawda?

Dziękuję za wszystkie posty w tym temacie.
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 20:38   #160
zgaga2
Przyczajenie
 
Avatar zgaga2
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Chory królik - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć,

Nieco po fakcie, ale przyda się taka informacja:
W sprawie jakichkolwiek wątpliwości, zapytań, informacji dot. uszaków zapraszam na stronę:
http://forum.kroliki.net/
zgaga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-03 20:38:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.