Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 17:01   #1
weronica91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Question

Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.


Witam dziewczyny,
szukałam wątku, w którym znajdę odpowiedź na moje pytania, ale niestety konkretnych informacji nie znalazłam.

W jednym z tematów jest napisane, że dawka paracetamolu nie może przekraczać 1000mg i tu moje pierwsze pytanie:
Piłam podczas choroby "Gripex Max", ale oprócz niego żadnych innych lekarstw z paracetamolem równolegle nie przyjmowałam. Dawka paracetamolu w GM to właśnie aż 1000mg. Dziennie przyjmowalam dwie dawki (rano i wieczorem) czy to może w jakikolwiek sposób wpłynąć na działanie tabletek anty? Brałam ten lek 3 dni z rzędu.
Przeczytalam również, że to 'przedawkowanie' paracetamolu działa w ten sposób, że organizm może to w jakiś sposób potraktować jako pominięcie tabletki. Zaczęłam chorować w momencie przyjmowania 13 tabletki z blistra. Czy moje rozumawanie jest poprawne, że tak czy tak mam skuteczność zachowaną?

Cytat:
Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży.
Drugie moje pytanie dotyczy dziennych dawek wit. C. Przyznam się, że bardzo lubię herbatę z miodem i z cytryną. Czy picie dziennie 3-4 szklanek takiej herbaty wpływa jakoś na działanie tabletek?

Mam nadzieję, że mi pomożecie, ponieważ niedługo mój TŻ przyjeżdża i chciałabym mieć pewność, że tabletki będa działać.
weronica91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:16   #2
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Smile Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Wydaje mi się że nie masz się czym martwic. Z tego co wiem to niektóre antybiotyki obniżają skuteczność tabsów ale nie leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne. A co do picia herbaty z cytryną i miodem to na pewno nie musisz się martwic, bo taka dawka wit C nic nie zmienia. Zaraz poszukam reakcji tabsów z konkretnymi lakami i Ci prześle na forum.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:18   #3
weronica91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

dziękuję bardzo za pomoc i czekam na kolejną odp.
weronica91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:24   #4
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Smile Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Dziewczyny mam link w który jest cała lista leków które reagują, osłabiają tabletki antykoncepcyjne

http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169
: jupi::j upi::ju pi::jup i:
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:26   #5
weronica91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie

właśnie wiem, że paracetamol wpływa, i że dopuszczalna dawka to ok. 1000 mg. Dlatego zastanawiam się jak to w moim przypadku wygląda.
weronica91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:31   #6
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Znalazłam jeszcze to:
Paracetamol mógłby ewentualnie zmniejszyć skuteczność innych leków gdyby był stosowany w dawkach przekraczających dopuszczalne, czyli powyżej 6-ciu tabletek na dobę, czyli powyżej 3 g. W innym przypadku myśle, że można nie brać tego pod uwagę.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Więc wydaje mi się że nie przyjęłaś za dużo
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 19:22   #7
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Hej!

Nie zakładam nowego wątku, bo tytuł tego odpowiada mojemu pytaniu. Otóż mam grypę, co prawda to już faza schyłkowa, ale przebieg był dość ostry. Cały czas brałam Artizię. Dziś biorę ostatnią tabletkę z opakowania i według wszelkich znaków na niebie i ziemi powinnam mieć okres w poniedziałek/wtorek

Tymczasem ja zaczęłam krwawić dzisiaj. W życiu mi się to nie zdarzyło, a nie jestem nowicjuszką w temacie tabletek anty Nie znalazłam odpowiedzi na forum, więc może teraz mi pomożecie i napiszecie, czy wiecie coś o tym, żeby choróbsko rozregulowało krwawienie? Z góry dziękuję
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 18:31   #8
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Właśnie niektóre leki obniżają skuteczność tabletek anty. czego wynikiem jest właśnie nagłe krwawienie za wcześnie. Leki osłabiły hormony więc wystąpoiło krwaienie. Ja radziła bym ci się dodatkowo zabezpieczać przez te 7-9 dni. I niektór dziwczyny w innych wątkach pisały że nie robiły też wtedy przerwy na krwawienie tylko połączyły opakowania.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:43   #9
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Tabletki anty a grypa. Ważne pytanie.

Ech, z przerwą, a raczej jej pominięciem to już tzw. po ptokach Tym bardziej, że nie lubię brać 2 blistrów pod rząd, zawsze wtedy zdarzają się niemiłe niespodzianki typu krwawienie w najmniej odpowiednim momencie miłosnego uniesienia

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Uspokoiłam się i to bardzo
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.