Ból lewego barku i tyłu głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 20:28   #1
SzKlAnEczKaaaa1212
Rozeznanie
 
Avatar SzKlAnEczKaaaa1212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 649

Ból lewego barku i tyłu głowy


Witam, jak w tytule, nieustannie boli mnie bark i tył głowy po lewej stronie. Robi się to coraz bardziej uciążliwe, jak dłużej pochyle głowę do przodu, ból utrzymuje się cały dzień. Bark mam cały czas napięty, łapę się na tym że mam go uniesionego w napięciu do samej szyi. Nie wiem co to może być, macie jakieś pomysły? Nie miałam żadnego urazu, pracę mam raczej fizyczną (jestem położną), żadne maści w stylu voltaren nie działają.
SzKlAnEczKaaaa1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 06:14   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

Cytat:
Napisane przez SzKlAnEczKaaaa1212 Pokaż wiadomość
Witam, jak w tytule, nieustannie boli mnie bark i tył głowy po lewej stronie. Robi się to coraz bardziej uciążliwe, jak dłużej pochyle głowę do przodu, ból utrzymuje się cały dzień. Bark mam cały czas napięty, łapę się na tym że mam go uniesionego w napięciu do samej szyi. Nie wiem co to może być, macie jakieś pomysły? Nie miałam żadnego urazu, pracę mam raczej fizyczną (jestem położną), żadne maści w stylu voltaren nie działają.
Nie działąja i nie zadziałają, voltaren itp sobie odpuść bo tylko uczulenia w końcu dostaniesz.

Na takie bóle i spiecia, to musisz poszukać fizjoterapeuty.
Ja od siebie (przerobiłam chyba wszytko co można) to polecam szukać fizjoterapeuty który pracuje miedzy innymi metoda masazu powięzi. Teraz ich się trochę narobiło.

Jesli jest to coś co wymaga wizyty u lekarza ortopedy, to fizjo Cię tam skieruje.
Ale najpierw idz do fizjo, niech rozmasuje, rozluźni, powie jak z tym pracować (ćwiczenia)


Bo to wygląda jak jakieś przewlekłe spiecie miesni. Głowa tez od tego moze Cie boleć, bo albo jest jakiś ucisk już na nerwy przy kregosłupie w odcinku szyjnym, albo tak ciągną za zcaskę przykurczone powięzi- powięzi sa przyczepione także do czaszki, dlatego ten ból głowy jest z tyłu i reaguje na ruchy glowa w przód a ból jest nie w zatokach tylko z tyłu (bo tam ciągnie to, co masz przykurczone w okolicach barku własnie)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 11:39   #3
meggywos
Przyczajenie
 
Avatar meggywos
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 18
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

ja tez miałam problemy to mi pomogły dwie rzeczy: masaże i aktywność fizyczna. Praca fizyczna nie równa się aktywności fizycznej niestety. Warto też się zastanowić nad łóżkiem, jakie posiadasz oraz nad wymianą poduszki.
meggywos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 13:25   #4
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

Witam,

Również polecam wizytę u fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładny wywiad, zrobi badanie, a w razie konieczności odeśle do lekarza na konsultację lub po dodatkowe badanie obrazowe. Twój problem może mieć bardzo wiele przyczyn od zwykłego przeciążenia, przez uszkodzenie dysku w odcinku szyjnym i tym samym ucisk na struktury nerwowe, dysfunkcję stawową... Choć Twój opis na to nie wskazuje, ból odcinka szyjnego bywa również mylony z bólem barku (często te dwa problemy się łączą). Dobry fizjoterapeuta powinien dysponować wachlarzem metod specjalnych, m.in. technikami manualnymi i powięziowymi ale także potrafić dobrać odpowiedni trening funkcjonalny, ćwiczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:58   #5
nadiafrance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

Może zacznij od wizyty u dobrego ortopedy. Niestety w naszym kraju z doświadczenia wiem, że jest z tym problem. Ja musiałam z Podkarpacia jechać do Krakowa do doktora Jana Paradowskiego, bo nikt nie umiał poradzić sobie z moim problemem z barkiem. Dopiero dzięki jego terapii osoczem bogato-płytkowym ból ustąpił. Jeśli jesteś zainteresowana to przyjmuje on w klinice Sport-med.
nadiafrance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 12:37   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

Czytałam o tym niedawno, że takie objawy mogą mieć osoby...za często korzystające z laptopa i telefonu komórkowego. Nie żartuję. Tam pisali, że to wynika ze sposobu w jaki trzyma się kark i głowę przy korzystaniu z takich urządzeń. Więc może mniej telefonu i komputera?
Może to też kwestia niewygodnej poduszki jak piszą dziewczyny.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:52   #7
korceliistka
Raczkowanie
 
Avatar korceliistka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 46
Dot.: Ból lewego barku i tyłu głowy

hmm może udaj się do jakiegoś dobrego masażysty?
__________________
A true love story never ends
korceliistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-21 13:52:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.